Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Kaua võtab aega abielulahutus kohtus?
 
Merli 06. juuni 2012, kl 11.58
Kaua võtab aega abielulahutus kohtus, kui on ka laps olemas. Vara jagaks hiljem. Kaua on teil see aega õtnud alates hagi sisse andmisest? Tänud vastajaile.
 
linnas 06. juuni 2012, kl 12.49
Kui teinepool suvatseb kohale ilmuda ja ei pea teda ametlike teadaannete kaudu taga otsima, saab ehk kiiremini, muidu aasta umbes. Eriti, kui suvele satub... See siis muidugi vaid 1 kogemus.
 
näiteks 06. juuni 2012, kl 13.22
Kohtus? Miks kohtus lahutada, kui vara jagama ei hakka? Perekonnaseisuametis lahutatakse abielu 1-3 kuud pärast avalduse esitamist.
 
Merli 06. juuni 2012, kl 13.44
Teinepool pole nõus perekonnaseisuametisse tulema. Vara hakkan ka kohtu kaudu jagama aga seda ei pea kohe koos lahutusega tegema. Tahaksin kiirelt lahutada. Lahutuse ja vara hagid on erinevad ja erineva riigilõivuga. Lihtsalt huvitab, et kui kaua kellegil on läinud sellega.
 
piia 06. juuni 2012, kl 14.18
mina sian lahutuse kohtus 3 kuuga korda. ka mees ei suvatsenud per büroosse tulla ja ei tulnud ka kohtusse.

Minu puhul olid abielusuhted on lõppenud ja mee skodust lahkunud ja märkisin, et eitea tema praegust elukohta, ei teadnud ka. Palusin kohtul see välja selgitada ja kohus tegi seda. Palusin ka et kohtukulud jääksid mehe kanda kuna tema polnud nõus per büroos lahutama.

Kohtukulud jäid mehe kanda.

Samas koos lahutusega esita ka lapsele elatise nõue.
 
vastus 06. juuni 2012, kl 14.19
enne suve ei ole mõtet hagi esitada, kohtunik lähreb puhkusele ja enne sügist ei toimu midagi, pealegi juulist riigilõiv käheb väiksemaks.kui mees on nõus -võib isegi 3-4 kuuga asi ülele poole saada - oleneb kui kiiresti kohus istungi määrab.
 
viimasele 06. juuni 2012, kl 14.26
Kui mees on nõus, siis pole vajagi ju kohtusse minna, vaid saab perbüroos kuu ajaga asjad korda.
 
Merli 06. juuni 2012, kl 14.30
No mees elab meie teises korteris juba pikemat aega. Tema ka ütles, et ei kavatse kohtusse kohale tulla, et mul on mõtetu algatada lahutust, et ma nagunii ei saa seda. Aga ega keegi pole jäänud sellepärast lahutamata ja kui ei ilmu kohale siis saab sundtoomist määrata. Laps saab temaga hästi läbi ja ma oleksin nõus last jagama 50/50, niiet ei taha isegi elatist, saan ise ka hakkama. Selle peale ütles ta, et taotleb siis ainuhooldust ja võtab mult lapse ära (laps on 12 aastane) aga nii lihtsalt need asjad ju ka ei käi.
 
to viimasele 07. juuni 2012, kl 10.05
nimelt kui kohtust ikka paberid kohale saabuvad ja näha on et naisel tõsi taga, siis tihti mees muudab oma arvamust. Kokku ei jääta kedagi, mees võib lolli mängida, aga lõpuks tuuakse sundtoomisega ta kohtusse (selleks võetakse eelnevalt vahi alla ja las kükitab arestimajas).
 
volaaa 08. juuni 2012, kl 09.59
Kas keegi on pidanud rakendama sundtoomist, sellele kes kohale ei suvatse ilmuda?
 
d 08. juuni 2012, kl 12.30
no arvan et kui kohale ei tule lahutatkse tagaselja lihtsalt
 
kunagi kohtus lahutanu 08. juuni 2012, kl 22.43
Abielulahutuse puhul minu teada sundtoomist ei rakendata, vaid kui isikule ei õnnestu kohtukutset korduvalt isiklikult kätte toimetada, siis avaldatakse see lõpuks Riigi Teatajas ja sellisel juhul loetakse see kättesaaduks ja kohus võib langetada otsuse tagaselja. Aga see tähendab mitut kohtuistungit (eelistung, põhiistung, vajadusel ka teine põhiistung) ja iga istungi vahe on paar-kolm kuud, sõltuvalt kohtu töökoormusest. Aga vähemalt asi saab lahendatud. Niiet parem püüa teisele poolele selgeks teha, et oma jonnimisega ta keerab ainult endale käkki (sest enne Riigi Teatajas avaldamist sekkub vist ka politsei mingitpidi asjasse, vähemalt vanasti oli nii...)
 
Merli 14. juuni 2012, kl 14.48
Niiet selle lahutusega võib aastaid aega minna :( Mees ajab ikka oma jonni, ei tea mida ta saavutada tahab, kurb kui inimene nii kiuslik on.
 
Rmp 14. juuni 2012, kl 15.08
... sulle seletati, et kõige tähtsam on esitada kohtule vastavasisuline avaldus ja tasuda riigilõiv. Ülejäänu on kohtu ajada, seega ei lähe aastaid. Sina ei pea kokkuleppeid sõlmima, kas vasraspool soovib või ei soovi. Kõige lihtsam on ilma kohtuta- vastastikkusel kokkuleppel.
 
lahutaja 16. juuni 2012, kl 17.19
Praegu lahutus pooleli , juulis saab algatamisest aasta. Tasutud on kõik lõivud-kulud, aga meest ei suudeta üles leida, et kohtukutse talle kätte anda. Tegemist siis asotsiaalsete eluviisidega inimesega, kes ei pea elu- ega töökohta.Sisuliselt lõppes meie abielu juba 10 aastat tagasi ja sama pikk on ka meie lahusolek. Aeg-ajalt võtan kontakti oma advokaadiga, pean seda lähipäevil jälle tegema, et mis siis ikkagi saab.Lahutus on koos ühisvara jagamisega, et asjaga korraga ühele poole saada.
 
taga 21. november 2012, kl 16.57
Tagaselja lahutatakse ka kui ikka teine ei suvatse kohale ilmuda korduvalt.
 
Voorusevöö 25. aprill 2021, kl 18.07
Mare ole aus naine Kalevile
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!