Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Mis on ikkagi petmine?
 
Anastasia 04. märts 2014, kl 15.15
Olen (õnnelikus) abielus juba 12 aastat, eelmisel kevadel aga lõid ootamatult sädemed lõkkele vana tuttavaga, kes samuti abielus. Armusin kõrvuni ja nii temagi. Vahetasime sadu pööraselt kirglikke meile ja sõnumeid, kohtusime mitu korda nädalas, suudlesime ja jõudsime paar korda ka voodisse - AGA mitte otseselt seksini (ehk penetratsioonini). Küll aga masturbeerisime vastastikku, rahuldasime teineteist käe ja suuga, tegime erootilist massaaži. Seksuaalne keemia oli võimas.

Mõistagi tuli asi inetul kombel välja. Minu mees võttis asja tõsiselt ja tahab lahku minna; armukese naine aga leiab, et kui klassikalist seksi ei olnud, siis on ju kõik hästi ja petmist nagu polegi olnud!

Siit ka minu naiivne küsimus: kas petmine tähendabki üksnes penetratsiooni ehk seksi? Kas ühiselt jagatud muud seksuaalsed elamused (mida armukese sõnul oma naine ei suutnud pakkuda ning mis olla olnud kordi võimsamad kui tavaseks oma naisega) pluss hingeline petmine, mis kestnud teadlikult ligi aasta, ei olegi hullem ega tähenda midagi? Mida teie arvate?
 
imho 04. märts 2014, kl 15.22
petmine on see, kui sa teed oma partneri eest salaja midagi, mille kohta sa tead, et see teeks talle haiget
 
on 04. märts 2014, kl 15.26
usalduse kuritarvitamine
 
Tõsiselt? 04. märts 2014, kl 15.29
Ma olen ilmselt imelik vist, aga minu jaoks on juba petmine kogu selline tegevus, mida sa oma kaaslasega ei jaga ja tema selja taga teed. Isegi mingi "niisama" sahkerdamine - sõnumite saatmine näiteks.

Siin käib jutt lausa suudlemisest, suuseksist jne. Kui selline tegevus petmine ei ole, siis tänapäeval ei ole inimestele tõesti vist mitte midagi püha enam.
 
krõõt 04. märts 2014, kl 15.30
las see mehe naine väidab mida tahes. ju see on tema viis sellega toime tulla, üritab oma peas juhtunut vähemoluliseks mõelda. kui tal nii on lihtsam, las siis väidab, et pole petmine. reaalsuses muidugi on see petmine, kõik, mida teed kaaslase eest salaja ja tead, et teeb talle haiget, on petmine. võõra naise/mehega käest kinni hoidmine on ka petmine, kui selle taga on rohkemat kui sõprus. rääkimata suudlemisest ja muul moel seksuaalse alatooniga tegevusest.
 
mmm 04. märts 2014, kl 15.36
Hingeline petmine ja hingeline seksuaalne orgasm ilma seksuaalse vahekorrata on minu arvates kordi hullem, kui lihtsalt nühkimine.
Sellist rahuldust on võimalik saada vaid partneriga, kes on väga mõnus hingele ja vaimule. Sellist ikka niisama ei leia, kord elus, ja paljud ei leia sedagi.

Mehe naine on ilmselt eituses, ei taha tunnistada, et mees midagi nii võimast kellegi teise vastu tunda võis. Kas ta üldse detailselt teab kõike teie suhtest ja kas tal üldse on vaja seda teada? Ta ka ikkagi tunded ju.

Iseasi, miks sa sellise küsimusega siin oled? Sinu abielu on purunemas. Tahad, et armukese suhe ka puruneks? Paraku aga tundub armukese naine küll selline lihtsameelne ullikene, et meest tuleb vägisi kinni hoida, siis on suhe ilus ja mees ei lähe kuhugi. Eks tal läheb veel aega arusaamaks, et seks pole ainult tühipaljas klassikaline nühkimine. Selleks ajaks võib aga mees juba uuel ringil olla.
 
Anastasia 04. märts 2014, kl 15.45
To mmm:

Olengi siin sellepärast, et olen segaduses ega oska enam selgelt hinnata, kas minu mees dramatiseerib üle või suhtub armukese naine liiga kergelt. Ühed ja samad faktid, kaks täiesti erinevat suhtumist.

Samas ei pruugi armukese naine meie suhtest siiski kõike teada, sest tema mees on talle valetanud ja erinevaid kõrvalsuhteid pidanud juba aastaid (mulle ta rääkis neist, naisele mitte). Ise olin tropp, et sellisesse armusin, aga no olin tema sõnumitest ja pikkadest kirglikest kirjadest täiesti ära tehtud. :-(
 
pettus 04. märts 2014, kl 15.51
Petmine on lubaduse mittetäitmine. Kui oled lubanud truu olla, siis jah- see on petmine. Kui pole lubanud truu olla- siis see pole petmine.
Keda petad? Ennast?
 
mmm 04. märts 2014, kl 15.55
Sinu mees ja tema naine ongi ju erinevad inimesed, seega võtavadki asju erinelt. Mees lihtsalt ei suuda austada naist, kes nii tegi. Ning armukese naine ei taha mehest ilma jääda, sellepärast ongi selline tore kannataja.

Miks ta peakski teist kõike teadma, ma ei saa aru sellest, see teeks talle haiget ju.

Ise pead oma valuga hakkama saama nüüd. Ilmselt kui sa saaksid sellise mehe endale päriseks, siis kohe avastad, et tegelikult ei taha sa sellist petist.

Aga kui nüüd aus olla, siis sina ja su armuke petsite ju mõlemad endale lähedasi inimesi. Ei tasu nüüd nutta ja mängida, et sa ainus, kes sellises situatsioonis haiget sai.
 
piripiiga 04. märts 2014, kl 16.00
kas fakt, et armukese naine ei pea meest petjaks aitaks sind kuidagi? et saaksid äkki oma mehele ka selgeks teha, et sa ei petnud. või plaanid selle naise juurde minna kontrollima, mida ta ikka asjast teab ja siis lüngad täita? sinu armukese naise valik on iga hinna eest mees kodus hoida ja kui tema mees talle kõike pole ärarääkinud ning varjab tegelikkust, siis austa nende inimeste soove. meie siin ei saa ju otsustada, mis on petmine selle paari jaoks.
 
heppa 04. märts 2014, kl 16.03
Ei ole see petmine mingi nühkimine või penetratsioon :D
Usalduse kadumine on petmine - see on see tunne.
Kuna usalduse kadumist peab kuidagi seletama,
siis muidugi hakkab pihta see nühkimine :D
---
Usaldus tuleb jala ja läheb hobusega.
(vene vanasõna)
---
Tervitan kõiki hobuseid hobuseaasta puhul :D
 
piripiiga 04. märts 2014, kl 16.08
ilmselt teemaalgatajat vaevab kahtlus, et elu on ebaõiglane. koos tegid, aga "karistada" sai ainult tema ja armuke ise ka oma naise juurest ära ei tulnud. kurb lugu tegelikult.
 
Anastasia 04. märts 2014, kl 16.24
Ei ole otseselt kurb lugu, pigem õpetlik. Kaine mõistusega võttes ma ju ei tahakski endale meest, kes vilunult ja järjekindlalt oma naist petab, on pealekauba hädas alkoholiga, mängurlusega jne. Ja ehkki kirg OLI võimas, ei saa ainult selle peale suhet rajada.

Ehkki mina olen pealtnäha selles loos suurim kannataja, ei saa ma lihtsalt aru, kuidas suudab pealtnäha arukas armukese naine pea liiva alla peita ja rahumeeli sellises pettuses elada. Mul on temast peaaegu et rohkem kahju kui endast, tahaks teda raputada, et arvukad armukesed ei peaks selja taga tema üle naerma. :-S
 
ingrid 04. märts 2014, kl 16.35
Kuule, Anastasia, mind huvitab, et kuidas te vahele jäite? No...mismoodi?
 
ang 04. märts 2014, kl 16.55
No minu arust ei ole teemaalgataja suurim kannataja, tema mees on seda ikka. Armukese naine ehk on lihtsalt oma mehega harjunud. Kelle mees suusatab, kel joob ja petab. Igale oma.
 
mmm 04. märts 2014, kl 17.22
Et siis lühidalt - iga naise mees on täpselt selline nagu see naine väärt on!
 
ikka juhtub 04. märts 2014, kl 17.22
inimesed on pikki aastaid abielus ja mis te arvate, et kõik on üks suur lill või? selliseid asju, et keegi vahepeal armub või petab, ikka juhtub. see ongi elu. lihtsalt, keegi andestab ja keegi mitte.

kui Kihnu Virvelt küsiti, mis oli tema pika kooselu saladus, siis ta vastas, et mingit saladust ei olnud, lihtsalt ei läinud lahku ja kõik. nii ongi.

olen olnud noorena mitu korda armunud teise mehesse ise abielus olles, ka minu mees on olnud ja ikka oleme teineteisele andestanud ja edasi elanud. mis vahet seal oli, kuidas toimus suguelu armukesega või kui suur oli kirg.
 
mmm 04. märts 2014, kl 17.33
Inimesed on ikka pikki aastaid abielus olnud sajandeid. Ikka võib juhtuda, et ühel päeval viskab lõplikult üle ja minnakse oma teed, et vähegi saaks elust rõõmu tunda. Ikka juhtub.

Pika abielu jooksul võib ikka juhtuda, et üks kaaslane uue leiab ja päriseks ära läheb. Ikka juhtub. Pärast ärge kiruge uut naist/meest, ikka juhtub ju pika abielu jooksul.

Mis te mõtlete, et oma naisele peab elu lõpuni truu olema või ja koos elama. Ei pea. Uus palju põnevam ja särtsakam.

Mis tähtsust sel on, milline see abielu oli - ilus, pikk, tore, kole või ahistav - lahku saab alati minna, kui nii ära armuda, et teisest loobuda ei suuda, aga oma kaaslase jätmine pole mingi probleem.
 
kurb 04. märts 2014, kl 19.10
petetud mees võtab asja tõsiselt, teisisõnu hingeliselt - misse veel on kui et teda on rämedalt petetud.
petetud naisel on poogen - pereema kalkuleerib finantsiliselt, noh, sihuke peremudel on tavapärane.
haava lakkuv autor ajab mõnes lauses faktiiba, ent siiski kehtib ta kohta väljend - hapud viinamarjad.
vastupidi, igati võimekas petjamees, kes alkassina ja mängurina tõmbab ligi sadu armukesi.

mmm'ile
su viimane komm on koledam kui kole pime öö.
kurp lugeda, kuidas mõni abielu mõnitab.
 
viimasele 04. märts 2014, kl 19.49
Need abielu inimesed on ise selle abielu ära solkinud oma petmiste ja hooramisega. Kes vastutab abielu väärtuse püsimises - inimene kes on abielus aga petab või?
 
Anastasia 05. märts 2014, kl 11.32
Tulen tagasi küsimuse teema juurde ehk siis mis on kellegi jaoks petmine. Jah, ma lakun haavu, olen rängalt haiget saanud ja kahetsen oma sammu nagunii, ka ilma kõrvalise hukkamõistuta.

To kurb: sinu analüüs kõlab igati usutavalt, üsna täpselt nii see antud juhul ongi.
To ikkajuhtub: andestamine on raskendatud, kui usaldus on kadunud. Pingutan selle nimel, et mehe usaldus tagasi võita, aga...
To ingrid: vahele jäin kõige labasemal moel, mees leidis mu ripakile jäänud telefonist kogu meie (intiimse) sõnumivahetuse. :(
 
nunuhh 05. märts 2014, kl 13.15
Petmine on midagi, mida sa teed oma kaaslase seljataga, st petad. Kui on piirid kokku lepitud ja neid ei ületata, siis seda küll petmiseks ei pea. Igal paaril oma reeglid, kelle jaoks on petmine juba väike flirt, kelle jaoks ei ole ka kõrvaltpanemine petmine. Reeglina muidugi inimesed ei räägi omavahel, rääkimata millegi kokku leppimisest või piiride seadmisest :)
Moraalimammidel siit kõrvalt küll midagi ohkida ei ole, iga paar teab ise, miks ja kuidas.
 
nimi 05. märts 2014, kl 20.02
Mina olen aru saanud, et mehed võtavad petmist tõsisemalt kui naised. Minu kaaslase jaoks algab petmine juba suudlusest, sest ta lähtub sellest, mida ta ise teeks. Kui mees suudleb, siis see tähendab, et ta on valmis minema lõpuni. Naistel on õigus pirtsutamiseks ja võivad ka poolpaljalt voodis veel "ei" öelda; kui mees sama teeks, peetaks teda pooletoobiseks.
 
kle 06. märts 2014, kl 13.19
Minu arvates ei ole see mingi petmine. Keegi ei ole kellegi omand , igaüks teeb seda mida tahab ainult et väga viisakas oleks kui need kes sellest teadma peaksid,ka teavad mida vaja. Salaja ei ole lihtsalt ilus toimetada. Ja kui asjaosalised ehk siis sinu mees ,on solvunud siis esiteks - sinu süü on see et sa ei teavitanud oma meest enne minekut ja teiseks-kui su mees oleks olnud või on selle vastu et sa lähed siis oled vale mehe valinud.See on minu iskilik seisukoht.
 
lasteaed? 06. märts 2014, kl 20.47
Kas te nüüd arvate, et mees marssis koju ja andis täpselt teada, kuskohast ta ja kuidas masturbeeris? Uskuge jah inimest, kes valetab ja kõige targem on muidugi veel naist süüdistada. Kuskohast sellised naiivsed naised tulevad nagu näiteks mmm? Ma ei tea, kuidas saab 21 sajandil veel nii rumalat stampteksti targutada?
Ja teemaalgataja, sul pole vaja pingutada usalduse võitmiseks, sa oled selle igavesti kaotanud, seda enam, et sind ei häiri oma alatu käitumine, aga asjaolu, et mees ei taha kodunt ära tulla ja naine on valmis leppima? Peale selle, milleks on vaja võtta ja tahta meest, kes on osav valetaja? Mida te, naised end selle keemia jutuga petate? Loodate, et miski ime annab petjaga suhtes teile garantii? Kas sa teemaalgataja tõesti tahad, et naine peksaks mehe kodunt ja too oma viimase väärikuse säilitamiseks jääks sinuga kokku? Seda kohe tõesti tahadki? Ole õnnelik, et su mees sust veel hoolib.
 
lasteaiale 06. märts 2014, kl 23.21
sinust lollimat emast ikka annab otsida siit delhvimuttide seast.
 
mina 07. märts 2014, kl 08.45
petmine on valetamine. kui laiemalt võtta, siis varjamine, sahkerdamine, millegi sellise tegemine, mida sa millegipärast oma partnerile rääkida ei taha/ei saa.
kas sa petsid? loomulikult.
mees muidugi reageerib veidi üle. las rahuneb maha ja kui ta sind armastab, siis elab sinuga edasi. nagu keegi juba ütles, pika elu jooksul juhtub nii mõndagi. kohe ei pea laiali jooksma.
 
Mad37 07. märts 2014, kl 12.24
minu naine tegi sama, samuti aasta minu seljataga. Aga samuti tuli asi välja ja mina otsustasin talle veel ühe võimaluse anda. Kahjuks oli ta juba väga armunud selleks ajaks.
Aga nüüd elame ikkagi koos - usaldus tuleb aeglaselt aga...ise olen nüüd ka muutunud, kuigi truu
mansion ghost 07. märts 2014, kl 19.07
Kui tähelepanu ja mõistmist minnakse väljastpoolt otsima on see suhe juba lõppenud, mingit näitemängu võib ju mõnda aega veel mängida. Keda te lollitate, ennekõike iseennast.
 
eelmisele 08. märts 2014, kl 11.56
petetakse igasugustes suhetes, ka õnnelikes, ka päev enne või pärast pulmi. Petmise põhjus on petja minevikus ja loomuses. Viitsütikuga pomm.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!