Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Soovahetus
 
Piibeleht 27. aprill 2015, kl 00.15
Tere!
Ilmselt algatan antud teemaga tugeva disskussiooni. Mure seisneb selles, et mu õel on plaanis soovahetus op. Mul on tunne, et nüüd on saabunud mu elus see hetk, kus pean mina otsutama, kas aksepteerin seda ja toetan õde (kõik mis sellega kaaseneb), hoidun eemale või ei suhtle üldse. Mina saaksin veel hakkama ja võiksin seda teemat veel ignoreerida, kuid mul on väiksed lapsed, kes küsivad iga päev küsimusi (no mitte ei suuda ma 3 aastasele seletada, et "mõned inimesed sünnivadki vales kehas"). Mida teha, mida teeksid sina?
Näiteks järgmine nädal on mul juubel, ilmselt tuleb palju seletamist. Kujutan ette kuidas mu õde tuleb kohale habe ees ja mu sõbrad ning mehe lähedased saavad šoki. Või öelda kohe alguses, et mul on väike uudis: mu õest on saanud vend? Ma ei tea mida selliste tunnetega teha, kas me riigis on üldse keegi, kelle poole sellise murega pöörduda?
 
Sinusugust tõbrast küll õeks ei tahaks!!! 27. aprill 2015, kl 00.34
Miks peaks diskussioon hakkama? SINA tee seda, mis sulle meeldib ja vajalikuks pead.
Aga õde jäta küll rahule,seda enam,sa kutsud võõraid inimesi asjasse sekkuma lausa sots.meedias ja ilmselt soovid veel mõjutamistki!!! :(
Armas taevas, ELA OMA ELU!!! Juubel ja külamooride arvamus on sinusugusele tähtis, MITTE ÕDE!!! :(
 
nimi 27. aprill 2015, kl 01.16
ma räägiks avameelselt õega oma muredest seoses tema tegudega ning selle mõjuga teistele inimestele ning küsiks, kuidas asjale läheneda. Sünnipäeva rikuks see kindlasti ära, kui esimene shokk sel päeval saabub.Selgitusi peaks eelkõige tema ise jagama ning vaikselt inimesi harjutama tema uue olemisega. Tema on pannud oma lähedased sellisesse situatsiooni, seega oleks igati mõistlik, et ta ka toetaks oma perekonda küsimustes, mis nende pihta lendama hakkavad. Kui rääkimisest midagi välja ei tule ja sellest pigem süüdistamine saab (nagu siin 27 apr 00.34)siis leiabki see suhtlus oma loomuliku lõpu. Ega ei saa olla nii et üks pool peab teist poolt 100% mõistma ja toetama tema otsustes ning teine pool hakkab kapriisitsema, et mis õde sa selline oled jne.

Lihtsalt huvipärast- kas su õde/vend on vaadanud Night Chati, kus on ka selline saatejuht. Tüüp on ennast naiseks teinud. Saab koguaeg sõimata otse eetris. Näha on, et selline eluviis on ta närvid päris ära söönud - isegi tõmbleb juba eetris.Ei tea kas selline soovahetus on tõesti siis elu paremaks muutnud. Pigem on inimene varsti omadega päris läbi.
 
sally 27. aprill 2015, kl 07.18
Nigh Chati eetritunni tasu on kindlasti parem kui sinu palk.
 
cy 27. aprill 2015, kl 09.07
Kui mu üdini naiselik õde teataks, et ta tahab mees olla, vat siis oleks ma ikka väga üllatunud küll, aga sinu õde (või inimene, kes soovib soovahetus opi teha) on tõenäolselt terve elu mehelikkuse poole kaldunud, et see shokk ei tohiks ka väga suur ja üllatav olla. 3 aastasele ei peaks küll mingit pikka monoloogi pidama, tema usub veel 100% oma ema, kui sina ütled, et see on nüüd sinu onu, siis nii ta seda tõenäoliselt võtabki ja ei usu ka, et ta veel väga lisaküsimusi küsib. Kui hakkab küsima, siis vastad ja just nii palju kui ta küsib, üle ei ole mõtet pingutada. Ja kui sul nädala pärast juubel tuleb, siis vaevalt, et õde selle ajaga soovahetus opi ära jõuab teha ja ka protsessi lõpuni viib, nii et habemega õde sul veel nädala pärast oodatata ei maksaks. Sugulastega on kindlasti hoopis teine lugu ja sina pead valima oma suhtumisest lähtuvalt "poole". Kas sa hoolid oma õe õnnest ja lased tal olla, kes ta tahab ja aktsepteerid teda või asud sugulastega ühte kampa (kelle arust on nagunii kõik mingil põhjusel halvad), ütled lahti oma õest ja kunagi vanaduses ei suuda seda tõenäoliselt enam endale andestad. See on väga kurb situatsioon, aga inimesed peavad aru saama, et nii soovahetus kui ka omasooihalus ei ole vaba valik, see on mingil põhjusel mõnele inimesele kõrgemalt poolt kaasa pandud. Kui nüüd oleks see inimestele proovikiviks kaasa pandud, et ka suudavad "pattudega" võidelda, siis tekib küsimus, et miks homoseksuaalsust esineb ka loomariigis?
 
õudne egoism pervertidel 27. aprill 2015, kl 09.33
See "sündis vales kehas" on suur vale. Lihtsalt inimesel tekkis psüühikahäired, sooidentiteet. See on ajuhaigus, mitte sündimine valesse kehasse. Üleüldse, õppigu inimesed oma eluga ja saatusega ja psüühiliste haigustega leppima. Ei lähe ju pime nõudma võrdseid õigusi, nt autojuhi lube. Olge normaalsed. Mina leian, et sinu õel ei ole õigust oma lähedastega mitte arvestada ja kes selle tema lõikuse ja ravi kinni maksab? Maksumaksja? Käigu psühhiaatri juures ja elagu oma kiiksuga, ärgu hakaku loodusseadustele vastu!
 
ageage 27. aprill 2015, kl 09.37
peas on jah neil see häda. ega pahaks panna ei olegi midagi. aga kahjuks ei ole soovahetus siiski reaalselt võimalik. hormoone võid süüa, väliseid vidinaid ära muuta aga see on ka kõik mida saad teha. inimestel niigi esineb mitmesuguseid hormonaalseid häireid, endokriniloogilisi haigusi. arstid ei taha väga hea meelega isegi menopausi vastu hormoonasendusravi välja kirjutada, kardavad riske. siis keegi tõesti nagu arvab, et inimesel on võimalik ilma tagajärgedeta terve eluaeg võõraid hormoone sisse süüa. ka kromosoomid jäävad samaks. ükski normaalne mees ei taha naist kes enne mees on olnud ning normaalne naine ei taha naisest lõigutud meest, et peret luua. ainult friikidele meelelahutuseks võid heal juhul olla. peale oppe kui asi tehtud võid ollagi algul lausa seitsmendas taevas, aga 10, 20, 30 a hiljem, no andke andeks, ei usu. aga igaüks elab oma elu nagu soovib ja oskab. ei pea maha laitma eha põlgama, ei pea ka takka kiitma kui ei meeldi.
 
mina teeks nii 27. aprill 2015, kl 09.48
Ma küll ei hakkaks teda suurde seltskonda kutsuma. Ära kutsu teda oma juubelile, vaid tee temaga eraldi üks kena koosviibimine, kus siis tähistate sinu juubelit. See oleks mõistlik.
 
avatus 27. aprill 2015, kl 09.56
Kas on siis raske võtta inimest sellisena nagu ta on, koos tema eripäradega?
Pole vaja teda teistest eraldada ja lapsele seletamine on see kõige lihtsam asi. Lapsel ei ole probleemi, probleem on sinul!
 
vbla 27. aprill 2015, kl 09.58
sa saad lihtsalt tolerantne olla. aktsepteerid teda lihtsalt: sinu elu, sinu õigus. oled inimese ja sugulasena olemas nagu ennegi, aga kogu tema kupatust oma turjale ka ei võta. las vaatab ise kuidas teistega toime tuleb. teistel on samuti õigus oma arvamusele. lapsed peavad ka elu jooksul kõigega kokku puutuma. sinu juubel on sinu juubel, tähistage, lõbutsege. õde ei pea seal olema oma soovahetusega tähelepanu keskpunkt. habet tal nagunii veel ees ei ole, las teavitab suguseltsi omast ajast.
ex-riigiametnik 27. aprill 2015, kl 11.14
Lapsele ütled lihtsalt, et tädi tahab onuks hakata ja hakkabki. Lapsed saavad sellest palju rohkem aru kui keerulistest seletustest teise kehasse sündimisest ja psühholoogilistest piinadest ja muust. Lapsel pole selle koha pealt eetilisi halbu eelarvamusi, kui just sina ise neid talle sisendanud pole.

Ja pole sinu asi tema eest tema tegude üle aru anda. Küll ise seletab, mis tahab. Kui sugulastele ei meeldi - noh, astugu siis minema.

Aga tõesti nagu eespool öeldud - tõenäoliselt on see su õde siis juba ennegi piisavalt mehelik, no vähemalt meheliku käitumisega, nii et selline samm ei tohiks kellelegi liiga suur üllatus olla.
 
ingrid 27. aprill 2015, kl 12.10
Järgmisel nädalal on see su juubel, ütled? Nii kähku ei tehta küll ühtegi meest valmis. See on ikka pikk protsess ja meeletu aeg, enne kui tulemus täies ilus sugulastele vahtimiseks ilmub. Lisaks veel igasugused paberimajandused.
Ma ei tea, kas ma olen ise ehk väärakas, aga lastele ei ütlekski midagi. Nimetad teda uue nimega ja ongikõik. Kui küsima hakkavad ise, siis ütleks, et näe Kati ei tahtnud enam Kati olla, temast sai arstiteaduse kaasabil nüüd Mati.
 
lastele ütled mõne 27. aprill 2015, kl 23.42
aasta pärast,kui see neid huvitab...aasias teenivad prostidena ja pornonäitlejatena,kuniks kortsu lähevad..meil üks ümberlõigatud kutt tundis hoopis huvi,kas tal päevad ka hakkavad.....
 
Magda 28. aprill 2015, kl 07.09
tänapäevase mürgise toidu ja stresside juures pole mingi ime, et igasugu kiiksud ja muud arenguhäired tekivad
tõesti peaks enne välja uurima mis õega tegelikult toimub, sest on küllalt palju neid kes mõne aja pärast endist sugu tagasi tahavad ja uuesti veelgi rohkem stressama hakkavad kui ei saa
kindlasti tuleks teha kromosoomianalüüs, Tartus tehakse kuid maksab küllaltki, aga kui selgub, et ongi tegelikult mees kelle hormonaalsüsteem ei tööta siis saab ümberlõikuse tasuta pluss hormoonisüstid iga kvartal, sellist asja kus mees areneb hormonaalsüsteemi puudumise tõttu meheks (võtab looteeas ema hormoonid omaks) nimetatakse morrise sündroomiks
kuid see vale keha on moodsa aja suur kiiks ja seda ei maksa panna tähele, ka zooneutraalsete lõugamisest hoolimata
 
teemaalgatajale 28. aprill 2015, kl 07.20
Kui sa seda lugu nüüd välja ei mõelnud, siis ela oma elu ja las õde siis elagu oma sooneutraalsusega ise oma elu. Kui ikka ise inimene tahab nii äärmusesse minna, siis las läheb. Tema tee, tema valikud. Sina ei pea seda aktsepteerima, võid muidugi temaga pinnapealselt suhelda, aga ära tema haige psüühika möla lase endale kaela määrida. See on tema probleem, mitte sinu oma. Ega sina pole süüdi, et sul selline õde on, ega sa pole teda endale vabatahtlikult valinud. Nüüd aga oled täiskasvanud ja omad oma peret ja sa ei pea tema valikute pärast kannatama. Ära usu ka seda, et see ei ole valik, vaid kaasasündinud. See on valik. Ka raske depressiooniga inimene siiski peab valima elu, sest seda me temalt nõuame. Me võime mõista, aga me ei pea leppima asjadega, mis on väärad. Ja oma soo muutmine on täiesti väär. Nagu siin eespool juba mainiti, siis pärast soo muutmist tahetakse jälle tagasi endiseks, ikka ei suudeta olla õnnelik, ehkki arvatakse, et soo muutmine neid õnnelikuks teeb. Ei tee. Iseendaga tuleb õppida leppima. Neil on lihtsalt sooline identiteedi kriis, mitte et naine on tegelikult mees. Kust see loll kiiks neile järsku tuleb, noh sellega on nagu pedofiiliaga, kes teab kuidas inimese seksuaalsus niisuguse kuju võtab, on ta ise selles süüdi või peaks ka teda siiski armastama nagu igasugused peded lesbid biseksuaalid ja transvestiidid nõuavad endi suhtes.
 
Magda 28. aprill 2015, kl 07.40
väga paljudel pedofiilidel on olnud liiga varased seksuaalsuhted omavanustega
esimene kogemus jätab alati hinge kõige sügavama jälje ja seepärast nad otsivadki sama kogemuse ihas uuesti lapseealisi
kuigi on ka muid põhjuseid nagu alaväärsus mille tõttu vastassoole ei osutu ligitõmbavaks, lastest käib jõud üle
 
loogiline 28. aprill 2015, kl 07.54
see on ju vikerkaareliste libateema!
tellitud globalistide poolt valget rassi hävitama, et saaks aga neegrite ja moslemite ülevedamise eest raha võtta
ümberlõigatud ju enam ei sünnita!
muutke aga ise sugu, kasvõi ülepäeva aga eestlased jätke rahule,
ega sinagi teemaalgataja ju tegelikult eestlane pole (disskussiooni, kaaseneb)
 
cy 28. aprill 2015, kl 09.46
Eks nii ongi, nagu siin palju mainisid - sinu valik. Keegi ei saa sind sundida oma õde armastama, olgu ta siis naine või saagu temast mees. Mina ütleks enda vaatenurgast, et armastaksin oma õde ikka igal juhul, hoolimata siis tema soo valikust või seksuaalsest eelistusest...aga tuleb teha vahet, kas eelistused on kuritegelikku laadi (st.üks osapool on alles alaealine st. väljakujunemata isiksus või pole tal üldse sõnaõigust st.loomad jne.) või on tegu kahe täiskavanud inimesega, kes siis loovad suhte vastastikkusel kokkuleppel, selline suhe on küll tõesti ainult nende kahe täiskasvanud inimese enda asi.
 
well 29. aprill 2015, kl 17.08
Sul on haruldane võimalus kasvatada oma lastest sallivad ja empaatilised inimesed, selle asemel sina planeerid hakata oma õest eemale hoidma ja suhteid katkestama. Ei kõla eriti hästi. Kui sul endal on raskusi aktsepteerimisega, siis vähemalt ära süsti oma lastesse sallimatust ja viha kõige erineva vastu, sellega teed neile karuteene!
 
Marin 30. aprill 2015, kl 15.40
"Mina saaksin veel hakkama ja võiksin seda teemat veel ignoreerida..."
Palun tee õele teene ja ära suhtle temaga enam. Sinusugust kitsarinnalist enda kõige kallimate inimeste ignoreerijat ei ole küll kellelegi õeks tarvis.
 
Marin 30. aprill 2015, kl 15.42
"Kui ikka ise inimene tahab nii äärmusesse minna, siis las läheb. Tema tee, tema valikud."
Arvad, et see inimene valis oma soo? Sina valisid, et oled sellest soost, mis sul on? Mis vanuses sa valisid siis ka?
 
k 30. aprill 2015, kl 17.43
Muidugi ei vali inimene omale sugu. Küll taipab ta, mis soost on ja suudab suuremate-väiksemate erinevustega ka vastavalt käituda.
Kui aga peas on mingi viga, oleks mõistlik seda ravida. Mitte mürgitada-lõikuda tervet keha saavutamaks kooskõla hälbinud psüühikaga. See kehtib mitte ainult soovahetajate kohta, vaid näiteks ka iluoperatsioonide sõltlaste kohta.
Häda algpõhjus on ju ikkagi psüühikas. Kui täielik tervenemine pole võimalik, siis mingi stabiilsus ja toimetulek on vast ikka saavutatav.
 
arvan 01. mai 2015, kl 00.37
Hakata lapsi perverssustega kohandama on kuritegu. Tee ise täiskasvanuna mida tahad, aga lastele õpeta siiski normaalsust.
 
to k 01. mai 2015, kl 15.26
Ei ole olemas tabletti ja teraapiat, mis muudaks indiviidi nii, et paneks teda tundma teisest soost inimesena.
"Küll taipab ta, mis soost on..." See inimene ju taipas ka, mis soost ta on, aga loodus oli teinud vea ja andnud talle vale keha.
Mis siis nüüd? Koju teiste eest varjatuna luku taha? Mahalaskmisele?
 
to arvan 01. mai 2015, kl 15.29
"Hakata lapsi perverssustega kohandama on kuritegu. Tee ise täiskasvanuna mida tahad, aga lastele õpeta siiski normaalsust."

Jõuame jälle selleni, et kellegi teise arusaam normaalsusest peab üle kaaluma teise inimese õiguse elule ja õnnele?
Kas laps, kellel on naisena sündinud onu, hakkab ka nüüd selle toimel sugu vahetama? Sellel loogika kohaselt on siis teemaalgataja vanemad või tädid-onud soovahetajad olnud või mille muuga seletada õe muutumist vennaks?
 
viimasele 01. mai 2015, kl 15.34
me võime kõik oma vead ja idiootsuse ja perverssuse kanda looduse vigade arvele või näiteks miks mitte süüdistada oma vanemaid või teisi eestlasi vihkamises. Mitte kunagi ärge mitte keegi alluge provokatsioonile. Kui sa omad pervertide suhtes neist erinevat arvamust, siis sind hakatakse kohe süüdistama julmuses, inimlikkuse puudumises, tahtmises tappa ja Siberisse saata jne jne. Kas terve psüühikaga inimene käitub selliselt? Iialgi mitte. Ta aktsepteerib kõiki, ka neid kes tema perverssusi või hälbeid või haigusi ei ülista. Provokatsioon on soov teisest inimest teerulliga üle sõita, panna teda süütunnet tundma. Nagu see viimane haige isend. Mine aja endal munad maha, aga ära nõua teistelt, et nad sind peaksid selle pärast armastama!
 
viimasele 01. mai 2015, kl 15.35
õigemini oli see mõeldud kahele viimasele haigele perverdi normaalseks unistajale!
 
paljugi mis 01. mai 2015, kl 15.43
no puudega on ikka puudega. võid olla viisakas ja kaastundlik, aga terveks ja normaalseks ei ole võimalik pidada. ühe käega inimene ei ole ka terve ega downi sündroomiga inimene samuti. kõike võib vajadusel aktsepteerida, sellega arvestada, aga kõik ei ole normaalne. normaalsel on kaks kätt, kaks jalga, mõistus korras, teeb sugupooltel vahet ning tunneb end oma kehas hästi.
 
Jessver 01. mai 2015, kl 15.46
Eestlased on ikka enamuses uskumatult kitsarinnalised, rassistlikud, ebaviisakad, depressiivsed oma mätta ostsas istuvad mühakad
 
just 01. mai 2015, kl 16.11
Jessver Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eestlased on ikka enamuses uskumatult kitsarinnali
> sed, rassistlikud, ebaviisakad, depressiivsed oma
> mätta ostsas istuvad mühakad

Ja sa ise oled siis kes? Venelane? Sakslane? Ikka ka eestlane, eksole! Tore, siis sa räägid endast, mitte teistest eestlastest. Mõni pervert peab ennast rahva üle kohtumõistjaks - kuule vene ajal isoleeriti selliseid kui katkulevitajaid ühiskonnast. Paistab, et see oli õigustatud. Selliseid teiste vihkajaid tuleks tõesti asumisele saata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!