Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
hädas isaga
 
no lõpetage 02. märts 2016, kl 10.56
Kas teema autorile keegi asjalikku nõu ka annab, või läheb see teema turumuttide kraaklemiseks?
 
kullerkupp 02. märts 2016, kl 11.44
andsin asjalikku nõu. tehku see ära, siis paistab, mis edasi annab teha
 
korduvalt 02. märts 2016, kl 14.56
Kullerkupuke kas sa ikka aru ei saa, et tegemist on ebaadekvaatse inimesega. Kui mitu korda peab kirjutama - inimene ei saa aru, et ta haiseb. Räägi või sada korda, ikka ei saa. Seega ei toimi see sinu jutt , et ärge tema eest otsustage. Ta ju ei ole ise võimeline otsuseid langetama. Ta ei ole võimeline aru saama põhjus-tagajärje seost. Seega sinu jutt sellest, et kui nahk läheb katki, siis las poolemõistuseline vanur vastutab ja kannatab ise, on ju lausa sadistlik. Ta on ju nagu väike laps. Lapsele ei ütle keegi, et kui aru ei saa ja õigesti ei käitu, siis vastuta ja kannata ise.
Ja sinu jutt sellest süütundega tegelemisest... no anna andeks! Kui vana õige oled?

Kas nii raske on sellest olukorrast aru saada? Vist jah.....
 
kullerkupp 02. märts 2016, kl 15.33
oot, mis sind, "korduvalt", nüüd häiris?! oled sa teemaalgataja, et tead kui adekvaatne või ebaadekvaatne see inimene on kellest siin jutt? kui sa ei ole teemaalgataja, siis ei peaks sul minuga või minu arvamistega asja olema
 
KORDUVALT 02. märts 2016, kl 15.49
Ei, ma ei ole teemaalgataja, aga oskan lihtsalt lugeda. Öoe ka rahulikult kirjutis läbi ja äkki siis enam ei kahtle, kas kõne all olev vanur on adekvaatne või mitte.

esimesele ma-le teema autor
29. veebruar 2016, kl 16.26
Kui inimene elab teistega koos ja haiseb, siis on see ikka küll ka nende asi kellega koos elatakse.
Sina saad siis järelikult ise hakkama, meie isa ei oskaks taksojuhile isegi öelda kuhu ta sõitma peab.

eHK
 
njahh 02. märts 2016, kl 16.07
teadjad on teema autorile juba korduvalt öelnud, et esimene dementsuse ilming on see, kui vanur enam hügieeni eest hoolt ei kanna. Ja sel juhul ongi see hooldajate mure, kuidas nad ta pesema meelitavad. Isiklikult olen sel puhul kasutanud ka kaugemal elava inimese abi, kelle käskudega arvestatakse.
Vanurite puhul on iroonia veel selles, et väärtustatakse neid, kes kaugel ja hooldamisega vaeva nägema ei pea. See, kes kogu aeg võtta/käskida/kamandada on, selle arvamus ja soovid ei loe miskit, selle kallal virisetakse lõputult.

Kullerkupu soovitused on täiesti kasutud. Ilmselgelt pole inimene elus ühtki vanurit hooldama pidanud ega ole ka kaude nendega kokku puutunud.
 
kullerkupp 02. märts 2016, kl 16.09
kui sa,"KORDUVALT", oskad lihtsalt lugeda, siis lugesid ehk mu viimasest välja, et sul ei peaks minuga ja minu arvamistega asja olema. räägi ära, mis probleem sul on, saan ehk kuidagi aidata
 
Algava dementsusega 02. märts 2016, kl 23.34
Puutun ise lähedalt kokku kergelt dementse vanuriga ja tõesti - häid variante polegi. Mina veel nii kaugele pole jõudnud, et jõuga inimese pesema viiksin. Minu vanur kasutab varianti, et peseb end keskküttega eraldi dušširuumiga majas köögis kausikese sees. Kastab lapikese kausis (mitte jooksva vee all!) märjaks, ja tõmbab siis sellega üle. Millal selg viimati vett sai, polegi täpselt teada. Hea pool on see, et käib 2x kuus juuksuris soengut tegemas, seega juuksed on korras. Peab ütlema, et selja mittepesemine haisu ei tekita, kui strateegilised piirkonnad korrapäraselt üle käia.

Võib-olla oleks ka teemaalgataja puhul abiks mingi kausi-nuustiku variant.
 
samad sõnad 03. märts 2016, kl 08.55
Häid variante polegi!
Teemaalgataja on juba ise leidnud hea variandi - lapselaps viis isa pesema. Eks nii tulebki jätkata - vanainimese jorisemine tuleb tähelepanuta jätta ja ta lihtsalt pessu viia. Jõu kasutamise osas ei mõtle muidugi keegi vanuri peksmist. Vahel on vaja selleks jõudu kasutada, sest kui vanur ei taha minna, siis ta minekule kaasa ei aita - teda peab tõstma. Selleks peab täitsa tugev inimene olema, sest lihased lõdvaks lasknud vanur võib uskumatult raske olla.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!