Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
ei taha ...
 
vanem tütar 07. juuli 2014, kl 09.03
Abielludes saime mehega minu tädilt kingiks maja, tädi ise elas sees kuni surmani, aitasime teda ja ka korraldasime matused, see selleks..

Nüüd, tänaseks on asjalood kujunenud nii, et minu vanemad, kes seni elasid üürikas, nende eluase läks müüki ja kuna neil polnud kusagil elada siis asusid nad meile elama. 2 eraldi asuvat tuba ja köök ja teine sissepääs ilusa veranda kaudu on nende käsutuses. Nendega koos elab ka minu noorem vend.
Nüüd aga on vennal naine, kes siis ka siia elama asus. Elavad siis minu vanematele kasutamiseks lubatud kahest toast ühes toas.
Me ise elame teisel korrusel kus meil on 3 tuba ja allkorrusele suur avatud köök.
Ja nüüd siis ongi venna poolt probleem, et me võiks vanematega eluruumid ära vahetada, väga nahhaalne on ka venna naine, kes praegu beebiootel - ta leiab, et neile on nüüd kui laps sündimas vaja rohkem ruumi ja et justkui mina peaks nende probleemi lahendama.
Olen rääkinud, et maja on minu ja mu abikaasa oma, minu pere kodu ja meie tasume ka kõik maja elamiskulud ja hooldamiskulud.
Muru niitma ei tule neist keegi ja rohimine ka minu töö kõik, samuti penramaa, kus veidi saab kasvatada oma targeks üht, teist. Ja emale ütlesin, et kui vaja siis aias saba kasvatada mida soovib, kevadel kui tulid esimesed kurgid, ütlesin, et võtku ka värsket. Nüüd vatasin, et kurke palju, et teen sisse, aga järgmine päev oli dkurgid kadunud kõik.. mõtlesin, et nägin valseti. Ükspäev nägin sis et ema tassis kurgipurke oma keldrisse. Küsisin, et kas ta ostis turult kurke või poest. Ütles, et aiast võttis et ma olevat käskinud ju. Selgitasin siis, et jutt käis värske kurgi kohta ja see oli 2 nädalattagasi kui tulid esimesed kurgid, et ma ei mõelnud seda, et ta hakkab neid sisse tegema, et tahtsin ise teha.
No oma ema olgu pealegi, sai valesti aru.
Kuid suurem probleem on venna titeootel naisega, kuna uksed on eluruumide vahel ja need lukku ei käi ja pole k akunagi arvanud, et peaks lukustama, sest no kui emal on nt mingi sünnipäev või külalised siis nad ikka kasutavad meie suurt kööktuba ehk nn avatud kööki.
Nüüd aga kaovad mul kapist toiduained. Käisin eile poes, tõin suitsukana, et täna salatit teha hommikul, sest lapsel sünnipäev.Vaatan kappi, kana enam pole. Samuti on varem kadunud heeringad, sink, vorst, marineeritud kurki, lastele ostetud kohukesed ja jäätis jne. No sain selgusele, et võtab siis vennanaine, kes kohe põhjendas, et aga ta on rase ja tal on isud ja et kas ma siis ise ei mäleta, mul ju ka 2 last.
Mäletan, olid isud, aga ma siiski sõin oma toitu! oma raha eest ostetud!
Hea küll, isu tuleb ja pood kinni või noh ei sa akohe poodi minna, aga alati saab ju ka küsida.

Nüüd siis saatsin mehe poodi uut kana tooma, et salatit teha. Ise hakkasin vahustama tordile kohupiima kreemi - ja oh üllatust, kohupiima polegi enam, vahukoore pakk lahti tehtud. Aimasin paha ja nii se eoligi - eile õhtul küpsetatud tordipõhjast tükk ära lõigatud...Maasikad kõik kadunud. Helistasin mehele, et tooks poest siis ka maasikad ja kreemimaterjali uue ja kuna ise enam küpsetada ei jõua siis ka ostaks tordipõhja miskise või võtaks küpsiseis.

No ma ei ootagi mingit nõuannet, aga jah hing on partasjagu täis. Päeval tuleb ikka lukk ära osta ja vahelt uks lukku panna, sis ei ole ootamas ees ebameeldivaid üllatusi.
 
Naine 07. juuli 2014, kl 09.29
Tegelikult on asi nii et ei oleks tohtinud neid inimesi majja lasta. Ilma kokkuleppeta ei sa teise majja kolida. Saan aru et sugulased, kuid see õige hetk lasti mööda. Nüüd istuvadki seljas ja teevad mida tahavad. Tahad et asi paraneks, istuge maha pane kirja mida sa nõuad ja kanna ette. Anna kuupäev, milleni nad saavad mõelda ja otsustada jne- Kui ei olda sinu tingimustega nõus anna lahkumiseks konkreetne aeg. Ega see keerulisem ei ole kui antud olkuord. Tuleb öelda otse mida arvad ja mis on sinu nõudmised. Saan aru et elatakse omavoliliselt sinu majas.
 
RSS 07. juuli 2014, kl 09.33
Näita kõigile ust, muidu aru ei saada.
Paigaldad lukku siis paigalda see ka teisele maja osale ja ära lase kedagi sisse.
 
nii 07. juuli 2014, kl 09.41
Kõige rumalam on käituda nii, nagu sa praegu paistad käituvat. Et lihtsalt kannatad vaikides, ostad uued toiduained jne. Kas sa arvad, et sulle keegi selle eest aitäh ütleb? Vastupidi, sellised saavad ainult hoogu juurde ja varsti kolivad ilmselt juba omavoliliselt sinu majaosasse. Ja sina kolid lõpuks üldse majast välja.

Ei, nii ei saa. Tee nagu Naine soovitas, konkreetselt tingimused kirja, ja kui ei sobi, koligu välja. Ei pea sina kogu suguvõsa ja nende elukaaslasi ka veel üleval pidama. Sellistega pead südame kõvaks tegema ja neile koha kätte näitama. Mõtle sellele, et sinul on oma pere, kelle heaolu on siiski kõige olulisem.
 
vanem tütar 07. juuli 2014, kl 14.20
no ei olnud probleeme seni kui ema ja isa seal elasid - pealegi neile öeldi korter üles ühel talvel kui veel oli hässti külm ka.
Kes häirib, see on venna naine ja kuna pulmade ajal siis võimaldasime ka tem avanematele ja sugulastel emeil ööbimist siiss nüüd arvabki et tohib meile majutada oma tuttavaid, sugulasi, sõbrannasid.
Õnneks selle lõpetasime ära - pahandas küll, aga enam pole meile kedagi kaela määritud.
Ma pole temaga päris põhjalikult ka rääkinud ja ta vist ei saa aru, kelle maja see on, mainis korra midagi, et se eolevat tem amehe tädi maj a kaa ja tema mehel samad õigused siin kui minulgi.

Igatahes, kun ata rase ja sõitis oma mehega hommikul ära siis saatsin talle fb-s kirja kuidas lood on, mida olen tundnud ja mis moodi edaspidi olema hakkab.

Vanematega oli jutuajamine ja ema ei tahtnud aru saada, et no kuhu nad siis titega lähevad, et võiks nendega arvestada. Isa aga leidis, et mul on õigus. Panid siis minu mehega koos selle luku vaheuksele ette ja kui vaja on ühiselt istuda või neil suuremat ruumi siis saame asjad läbi rääkida.

Vähemalt jäävad toidud külmikusse alles ja ei ole ootamatusi, et ok, teen võtan ja ukse lahti teen siis polegi..
 
Naine 08. juuli 2014, kl 06.37
Uste lukustamine ja lubadused et toit jääb alle on alati ajutine. Üürikortereid on praegu ka olemas. Saan aru et ajutine kipub tihti jääma alaliseks ja kuikohe kuupäevi paika ei panda siis nii ongi et elad pidevalt teiste elu. Kedagi sundida ei saa, Igaüks on om aõnne sepp. Jõudu ja vastupidavust teile.
 
vanem tütar 08. juuli 2014, kl 08.09
meil oli vaja paigaldada lukk vaid ühele vaheuksele mis tuli vanemate eluruumidest meie avatud kööki. Meile ei ole vaja, et see uks oleks avatud, same käia k aümber maja nurga teiset uksest vanematel külas.
Kuid lihtsalt venna naine ei pääse nüüd enam meie eluruumidesse.
Ja eks vend muidugi peab oma naisega mingi elamispinna leidma, sest ega nad ikka saa jääda minu poolt vanematele lebatud kahest toast ühte tuppa elama. Pealegi kui lap ssünnib siis pole seal ruumigi kuhu lapse voodi panna .
Kuid see ei ole enam minu mure.
Ja muidugi oli vennananaine pahane, et uks vahelt lukku sai pandud, et tema peab nüüd ootama seal wc ja pesemise järjekorras
 
jää kindlaks 08. juuli 2014, kl 13.28
Eks siis seda rutem oma pinna otsivad, kui ebamugav on.
 
Ole tugev! 09. juuli 2014, kl 16.23
Just! Jää enesele kindlaks. Kui järele annad oled varsti oma majast ilma. Vend otsigu oma perele uus eluase. Ei sina ega su vanemad pea tema peret ülal pidama.
 
!!! 11. juuli 2014, kl 17.41
mis krdi lukk? vargad visatakse välja!!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!