Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
kuidas mehele koht kätte näidata?
 
meeleheitel ema 03. juuni 2015, kl 11.14
Olen täiesti pettunud oma mehes ja lapse isas ja meeleheitel nüüdseks. Meil on paarikuune laps, kelle vastu isa huvi ja kiindumust välja ei näita, olen proovinud küll nii ja naa, paludes, kiites kui ka halvasti öelnud.
Mees on sellise töö peal, kus tihti näiteks nädal vaba. Aga vahet pole, lapsega ta ikkagi ei tegele, ei aita mind absoluutselt! Kui palun tal last vaadata või mähet vahetada, siis hakkab pihta, aga miks sa ise ei tee. Jätsin ta kord 3 tunniks lapsega üksi koju ja käisin linnas poes, tulin tagasi ja mees oli maruvihane, et laps olevat nutnud pool aega, enam ta üksi lapsega koju ei jää, on tema sõnad. Kui ta töölt tuleb siis vahest jääb ainukeseks lauseks "tere, issi on kodus" ja ülejäänud aeg kulub tv vahtimisele ja õlle libistamisele. Pean vägisi last talle sülle panema, sest ise ta ei võta :(
Ma olen nii kurb, nördinud, iga mu katse ühiselt midagi teha - jalutama, parki, linna minna saab eitava vastuse. Öeldakse, et mine lapsega üksi, tema väsinud, midagi muud tahab teha jne.
Nüüd olen 3 päeva teda ignoreerinud, mul väga raske aeg, lapsel hambad tulekul ja viril, päev otsa lõbustan last, käin üksi jalutamas, tegelengi temaga üksinda, mehega ei suhtle kuna olen tas niivõrd pettunud isana ja ka mehena. Ta ei saa aru, miks tujutsen. Panin talle isegi paberile kirja, mida temalt ootan, kuid ta käitub endiselt nagu egoistlik siga.
Tahaks teda tundma panna, mis tähendab minust ja lapsest ilma jäämine, sest nii ma temaga koos elada ei suuda.
 
suslik 03. juuni 2015, kl 11.36
Küllap ta tegeles ka enne lapse sündi ainult õlle libistamise ja tv vaatamisega. Hilja hädaldada. Iga lontrusega ei tasu magada.
 
teema autor 03. juuni 2015, kl 11.39
seljataga pikk kooselu ja laps oli mõlema poolt tahetud.
 
Ei noh 03. juuni 2015, kl 11.40
Jälle üks õnnetu naine, kes on saanud lapse mehega, kes tegelikult last ei tahtnud.
 
jajah 03. juuni 2015, kl 11.44
meeleheitel ema Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Tahaks teda tundma p
> anna, mis tähendab minust ja lapsest ilma jäämine,
> sest nii ma temaga koos elada ei suuda.

Ma arvan, et mees oleks selle tundega väga rahul ja õnnelik. Hea rahulik elu, keegi ei tüüta ega tujutse.
 
ehh 03. juuni 2015, kl 11.59
Kui tahad kohta kätte näidata, jäta laps mehele diivanile ja kao teadmata suunas määramata ajaks. Telefon lülita välja ja sõnumeid ära loe. siis paratamatult on probleem mehe õuel ja mingi lahenduse ta peab leidma. (muuseas, mehed just nii teevad ju, kaovad pere juurest lihtsalt minema kui ei sobi). Aga last ära kaasa võta,probleem peab jääma mehele lahendada mitte sulle. Las mõtleb, mis poest mähkmeid osta.
 
mali 03. juuni 2015, kl 12.09
Mõtleks vaid, mees ei vaheta mähmeid, ei käi jalutamas ka veel. Arvad, et oled ainus kelle mees seda teinud pole või? Tegelikult peaks ennem lapsesoovi endale selgeks tegema, et laps tehaksegi endale, see tähendab sealhulgas ka temaga hakkama saamist.
On mehi kes ei tahagi, kardavad väikseid vääkse jne. Aga sina oled ju ometi tugev ja tegutseja eesti naine, kes saab hakkma.
 
tuuker 03. juuni 2015, kl 12.27
ehh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui tahad kohta kätte näidata, jäta laps mehele di
> ivanile ja kao teadmata suunas määramata ajaks. Te
> lefon lülita välja ja sõnumeid ära loe. siis parat
> amatult on probleem mehe õuel ja mingi lahenduse t
> a peab leidma. (muuseas, mehed just nii teevad ju,
> kaovad pere juurest lihtsalt minema kui ei sobi).
> Aga last ära kaasa võta,probleem peab jääma mehel
> e lahendada mitte sulle. Las mõtleb, mis poest mäh
> kmeid osta.

Ilmselt pole sul endal iialgi lapsi olnud, et midagi nii nõmedat kirja suudad panna. Soovitad emal lapse sisuliselt hooletuss jätta. Ei mõtle see mees muhvigi, kust mähkmeid osta. Laseb lapsel näljas ja sitas haududa. Hea kui üldse kodust jalga ei lase. Jah, mehed võivad kodust jalga lasta ja naise lapsega jändama jätta, sest ükski normaalne naine ei jäta last sellises olukorras hooldamata, aga mehed on vabalt võimelised ostma omale kõrvaklapid kisa summutamiseks ja suurema õllevaru, et teleka ees mõnusalt aega veeta või sootuks kodust jalga laskma.

Peab ikka eriline jõhkard olema, et midagi sellist üldse soovitada.
 
ehh 03. juuni 2015, kl 12.48
ei ole ma midagi jõhkard. Mul on kolm last üles kasvatatud koos mehega. Aga mu mees on eluaeg teadnud, et kui ta ei taha panustada laste kasvatamisesse kahekesi, siis üsna varsti saab ta seda üksi teha. Nii lihtne ongi.
 
Ema 03. juuni 2015, kl 12.52
Soovitan tõesti tekitada olukord, kus mees näeb, millest ilma jääb. Kuuks ajaks kuskile vanemate poole, suvila, üürikorter maakohas vms. Kohta pole mõtet avaldada, telefonile vastata. Enne minekut rahulikult öelda, miks lähed.
Alguses võib mees üksindust kusjuures tõesti nautida, hiljem tuleb igatsus. Kui muidugi on kooselu õigetel alustel üldse loodud.
 
ignorant 03. juuni 2015, kl 13.22
ignoreerimine ei ole hea variant, sest sellega tekitad endale ka asjatu pinge. pealegi jõumeetodid kindlasti soovitud tulemust ei anna. kui mees sind mileski ei aita, siis on sinu võimalus võrdsustada olukord, sellega näiteks, et loobud temagi aitamisest, seda täiesti teadlikult ja rahulikult ning ette teatades ja vajadusel selgitades mis ja milleks.
panid talle oma ootused kirja kuid ta võib võtta seda kui sinu käsku või nõudmist ja see takistab tal sulle vastu tulemast. üldiselt on keeruline olukord, aga kindlasti mitte lahendamatu
 
Kord 03. juuni 2015, kl 13.24
Esimene asi pead endale selgeks tegema, et mehed ei mõtle samamoodi kui naised. Mees võib tahta last, aga see tähendab tõlkes, et tahan last küll, aga see ärgu segagu minu elu.

See on ju üldteada, et esimese lapse saamisega peab naine kasvatama last ja kasvatama ka mehest lapse isa. Kui see ei õnnestu, siis oleks just hea aeg uus mees leida. Siis harjub laps uue isaga paremini ja ei teki kohanemisraskusi.

Usaldada mees hoidma last kui ta sellega hakkama ei saa on vägivald lapse vastu ja ka väga ohtlik.
 
tuuker 03. juuni 2015, kl 14.34
ehh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ei ole ma midagi jõhkard. Mul on kolm last üles ka
> svatatud koos mehega. Aga mu mees on eluaeg teadnu
> d, et kui ta ei taha panustada laste kasvatamisess
> e kahekesi, siis üsna varsti saab ta seda üksi teh
> a. Nii lihtne ongi.

Väga haige soovitus visata laps mehele, kes esiteks ei oska lapsega midagi peale hakata ja teiseks ilmselgelt ka ei taha osata. Jõhkrus kuubis, et midagi sellist võiks üks ema üldse soovitada.
 
teema autor 03. juuni 2015, kl 14.55
Lapsele ma traumat ei tekita sellega, et ise minema tõmban ja jätan isaga kahekesi. See on väga julm.

Seda mõtet, et koos lapsega kuhugi mujale minna olen mõlgutanud küll. Kuigi väga raske saaks see olema.

Rasedana läksin mitmeid korda ta juurest ära, kuna tema joomatuurid läksid üle igasuguse piiri, kokkulepetest kinni ei pidanud, koos samuti midagi teha ei tahtnud. Nüüd on sellised padujoomised küll õnneks lõppenud, kuid pea igaõhtune õlle libistamine on jäänud, ilma selleta on pahas tujus, norib, ropendab jne, ka lapse juuresolekul.
 
tuuker 03. juuni 2015, kl 15.02
teema autor Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Lapsele ma traumat ei tekita sellega, et ise minem
> a tõmban ja jätan isaga kahekesi. See on väga julm
> .
>
> Seda mõtet, et koos lapsega kuhugi mujale
> minna olen mõlgutanud küll. Kuigi väga raske saak
> s see olema.
>
> Rasedana läksin mitmeid korda
> ta juurest ära, kuna tema joomatuurid läksid üle
> igasuguse piiri, kokkulepetest kinni ei pidanud, k
> oos samuti midagi teha ei tahtnud. Nüüd on sellise
> d padujoomised küll õnneks lõppenud, kuid pea igaõ
> htune õlle libistamine on jäänud, ilma selleta on
> pahas tujus, norib, ropendab jne, ka lapse juureso
> lekul.

Soovitus - leia omale uus mees. Seda meest sa ilmselgelt ümber ei kasvata. Ja võid mürki võtta, et mida aeg edasi, seda hullemaks sellised asjad lähevad.
 
Imestaja 03. juuni 2015, kl 15.34
No kuidas sa küll enne ei mõelnud?! Tegid lapse mingi matsist joodiku ja riiukukega. Ei sellisest õiget isa saa. Oma lapse pead ülesse kasvatama üksi niikuinii.
 
viinaviga 03. juuni 2015, kl 17.13
no joodikut ümber ei kasvata. kas on geenetika probleem või haigus.. vaieldakse, aga sinu elu koos lapsega on ja saab olema väga raske seal. Võta laps ja ela mujal.
mehele lapsetoetusrahad peale ja seisavad su närvid tervemad vähemalt.
 
lolluse näide 03. juuni 2015, kl 17.17
Nii rumal naine vääribki halba käekäiku. Last tehakse alles pikki aastaid koos elades ning naine on ise vähemalt sama vastutav kui meeski.

Nii rumal naine, kes lähtub lapse isa valimisel enda sugukiimast, mitte mehe usaldusväärsusest, kõlbabki Türgi inimkaubitsejate keldrisse seksiorjaks. Oota ära pagulased, saad somaallastega jutule.
 
saa targemaks 03. juuni 2015, kl 17.19
tuuker Kirjutas:
------------------------------------------------------
> Soovitus - leia omale uus
> mees. Seda meest sa ilmselgelt ümber ei kasvata. J
> a võid mürki võtta, et mida aeg edasi, seda hullem
> aks sellised asjad lähevad.

Mitte otsi endale uus mees, vaid osta endale aju!

Nii lammas naine otsib järgmise samasuguse, jääb kohe rasedaks ning hakkab internetis vinguma, miks normaalsed mehed temasugust läbitõmmatud, joodiku tehtud lapsega purikat ei taha.
 
2 last 03. juuni 2015, kl 18.05
Issakene, ma minestan, paarikuuse lapse jätad mehega KOLMEKS tunniks omapead?! Mis EMA sa oled? MIKS sa selle lapse said? Et meest kinni hoida? Tulemus saab ilmselt vastupidine olema: tegid mehele vägisi lapse, ja vähe sellest, nüüd sunnist meest vägisi lapse mähkmeid vahetama. Ning närid veel nii kaua ta kallal, kuni mees oma asjad kokku pakib ja minema läheb. Annaks Jumal, et minu poeg sellise fuuria otsa ei kukuks! Naised, mis teil viga on? Miks te ei hooli oma lähedastest??
 
kolm tundi 03. juuni 2015, kl 18.52
mis selles siis nii palju on? kolmes tunnis lapsega koos olla?
selline mees teeks sellele naisele ju teene, kui minema läheks. joodikut ju ümber ei kasvata.
ja vead mehe kvaliteedis võivadki ilmneda koos lapse sünniga peresse. lihtsalt ei oska ja ei taha õpiida isaks olemist.

kõigist ei saagi saama isasid nii nagu kõigist ei saa ka kosmonaute.
 
Oskars 03. juuni 2015, kl 19.04
Kõigepealt, keegi ei ole midagi ära teeninud, ei orjaks keldrisse vms. Neid postitusi ei tasu lugeda.

Küll aga pead endale teadvustama, et see mees on jobu ja joodik. Igaõhtune õllelibistamine on alkoholism. Vähe tõenäoline, et ta sealt maailmast välja tuleb.

Nõuanne jätta laps paariks kolmeks tunniks mehe kätte toimiks siis, kui mees oleks pisutki rohkem osavõtlikum, kuid teie puhul võib see teguviis lõppeda halvemal juhul nii nagu väikese Emilyga juhtus. Sry selline on mu eelarvamus sinu postituse valguses sinu mehest.

Nüüd on sul laps ja see peab saama sinu elusihiks. Ütlen kohe, et järgmised 2 aastat oled sa enam-vähem 24h lapse päralt ja oma eraelu võid unustada, sest abilist elukaaslase näol sul pole. Raskused ei lõpe ka hiljem, kuid läheb kergemaks. Kuid üksikvanemaks olemine on 100x kergem, kui peaksid jamama veel mingi õliga. Lohuta end sellega, et see titendus läheb mööda ja tegelikult on lapsed väga-väga ilusad ja head. Minu kogemus näitab, et nutavad vaid siis, kui neil on midagi viga on. Muidu on nad rahulikud, uudistavad või magavad.

Loodan, et sul on ehk sõbrannasid, ema?, kes aitavad pisutki lapsega.

Sina aga pead nüüd targaks saama. Loe laste kohta raamatuid ja ka muidu pead õppima, et kuidas elus hakkama saada. Amet, töö.
Oh-jah, ole tubli!
 
hoidku jalad koos 03. juuni 2015, kl 20.24
Alkoholismist veel hullem haigus on tupelihase lõtvus. Igaüks võib sees käia, roojates naise emakasse.

Kuna naisel on õigus ainuüksi abordiga last tappa, on naisel kõrgendatud kohustus olla vastutaja, kui laps sünnib. Niisugune vingats kuulub kivitamisele.
 
naljatilk 03. juuni 2015, kl 22.54
paarikuune laps ja juba tulevad hambad
ja siis veel vaja last lõbustada, paarikuust - no paarikuune ikka magab sööb ja kakab ja ei mõim alõbustamisest ei ööd ega otti.


aga no kui nii tragi laps sisi küllap poole aastaselt juba vudib ringi ja jutustab ja aastaselt läheb kooli...
 
seidi 07. juuni 2015, kl 20.54
Kui püüad sellest kõigest üle olla, siis saad hakkama. Ära proovi meest ümber kasvatada, nagunii see ei toimi. Inimene peab ise oma otsused tegema.
Ära pea oma mehe vastu ka vimma, see mõjub kõige hullemini sinule endale ja su lapsele. Ole lihtsalt hea ema, anna oma parim emana ja perenaisena.
Ära lasku mehega vaidlustesse, sest see ei anna häid tulemusi. Ajad muidu ennast stressi ja lapsel on paha olla.
Ära ka ignoreeri meest. Püüa teha lihtsalt mis on sinu kohus. See kas mees oma kohust täidab on tema enda otsus. sina ei pea olema oma mehele hoidja.
Võibolla siis mees näeb, et sa oled väga hea naine ja tal hakkab piinlik endapärast. Kui aga ei hakka, siis ei hakkaks tal ka siis piinlik, kui sa talle pidevalt kohta kätte näitad.
Mina ei mõista hukka kedagi. Ka parima iseloomuga inimene võib muutuda vastupidi ja täielik parm võib muutuda korralikuks ja armastavaks pereisaks. Aga seda peab ta ise soovima. Keegi ei saa kedagi muuta, kui ta ise ei tunne, et tahab muutuda.
 
siil 08. juuni 2015, kl 10.44
Ma arvan, et te peaks lahku minema!
Kui suhtes üks pool tahab teisele kohta kätte näidata, siis see suhe pole kahe võrdse partneri suhe, vaid ebavõrdne ja alavääristav suhe!
Sellist asja ei tohiks vabas ühiskonnas olla!
 
kes keda 08. juuni 2015, kl 10.52
võib küll kahe võrdse suhe olla, sest kumbki tahab teisele kohta kätte näidata, seega käib pidev võitlus kes keda. ning üldse ei pea lahku minema, sest järgmine võimalik suhe saab suure tõenäosusega samasugune olema. seepärast, et iseenda eest ära ei jookse
 
kes kedaga nõus 14. juuni 2015, kl 20.54
Mis suhe see üldse on, kui keegi tahab oma kaaslasele kohta kätte näidata ! Koeraga minnakse dressuuri, et teda õpetada - koostööd tegema. Näita mehele "koht"-
istub, sitsib; no on mõtlemine, olgem ikka inimesed !
 
vara veel 15. juuni 2015, kl 07.36
Paljud mehed lihtsalt pelgavad nii väikeseid lapsi. Kui laps veidi suuremaks saab, jalad alla, siis juba julgevad rohkem tegeleda
 
to vara veel 15. juuni 2015, kl 07.54
paljud mehed on alaarenenud. see ei tähenda, et nii ongi normaalne, kiidama aga takka ja kanname üksi seda perekoormat. see ei ole pere ega lähedased suhted.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!