Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
avalik imetamine
 
tsinna 25. märts 2002, kl 16.27
Viimasel ajal olen juhtunud mitu korda nägema, kuidas ema kusagil söögikohas või näiteks laeva peal tissi välja koorib ja maimukest toitma asub. Natuke imelik tunne tekib ... Kuigi ise ka naine ja kaks last ära imetatud, tõsi küll, nelja, max kuue silma all (ise, laps ja lapse issi). Selline intiimne toiming iseenesest ju. Ja rind, kuigi ajuti lapse toitmiseks kasutatav, on enamuse ajast ju seksuaalset erutust tekitav kehaosa ...
Samas asja praktiline aspekt: kui olen lapsega väljas, ja vaja sööta, kusagil peab seda ju tegema. Ei ole vist eraldi ema-lapse nurgakesi meil ka kusagil. Või siis väga vähestes kohtades.
Tahaks teada, mida teised arvavad.
 
Kats 25. märts 2002, kl 16.37
Näiteks mind ei sega. On töö juures naiskolleeg, kas ka koosolekut juhtides samal ajal rahumeeli lapsele rinda andis - sealjuures, tõsi küll, suutis ta seda nii teha, et rinda tõesti praktiliselt ei paistnudki... Sõltub ilmselt tõesti sellest, kuidas seda tehakse. Ja lausa avalikus kohas on ikka natuke imelik.
 
salaja 25. märts 2002, kl 16.40
No mulle küll sellised lillelapsed ei meeldi, kes arvavad, et kui juba laps on, siis võib ka rinda lehvitada igal pool.
 
krokodill 25. märts 2002, kl 17.40
No see tiss paistab ehk ainult hetkeks, kui tibule see suhu toppida tuleb. Mina küll neid hukka ei mõista, kuigi ise ei tundnud end nii kindlalt, et oleks teiste ees imetanud. Pealegi ei ole ju vaja seda emmet jõllitada, et kas nüüd välgub midagi või mitte. Kas põõsa taga last pissitav emme ka sulle närvidele käib, ikkagi suguelundid paljad ja puha?
 
kuku 25. märts 2002, kl 21.44
mina imetan just seal kus parajasti lapsega olen kui see süüa tahab. Ei tea kas parem on anda lapsel karjuda vöi otsida möni pöllulapp kus kellelegi silma ei jää. Aga imetada saab ka nii et isegi körvalistuja midagi ei taipa voi siis ka nii et kogu linn teab, et minge vaadke seal ja seal ....
Nii ta ju on kui ikka last ei julge /taha imetada avalikus kohas siis ainuke vöimalus on jääda koju üksinda(lapsega) istuma.
 
?? 26. märts 2002, kl 09.15
Aastaid tagasi oli Tartus mustlaste seltskond, kes alatasa end kaubamaja treppidel parkis ja mõni neist last imetama hakkas.
 
LaTetra 26. märts 2002, kl 09.48
Olen ka näinud avalikus kohas last imetavaid naisi ja mullegi tekitavad nad võõristust. Sama mõte, mis tsinnal - tegu on nagu intiimse toiminguga. Saan aru, et vahel pole võimalik mujale minna, aga natukene diskreetsemalt annab asja ikka ajada. See on ema ja lapse ülim lähedusehetk ikkagi. No koosoleku ees titte tissitada on ikka ... ei leia parajat sõna - tekitab hämmeldust. Nagu etenduse andmine või nii... Aga ju ma siis olen nii vanamoodne, et kõikidest uuematest trendidest aru ei saa.
 
Norija 26. märts 2002, kl 09.55
Last imetav naine on üks ilusamaid vaatepilte üleüldse!
 
elevant 26. märts 2002, kl 10.36
minu meelest on see ülinôme -- väga intiimne toiming ikkagi. ime siis, et lapsed rinda ei taha, kui neid koosoleku ette tassitakse. môlemad vajavad imetamiseks keskendumist ja rahu. mind häirisid sel ajal näiteks isegi teistes tubades liikuvad inimesed.

ja selle tunnistajaks olla on ka vastik, pole kuhugi silmi panna.
 
nädalase poja emme 26. märts 2002, kl 10.43
avalik imetamine, oi oi kui kohutav... mida te põete, mis intiimne asi see siis on, kui teine inimene süüa tahab. ei saa ju suure puu taha peitu pugeda, pealegi muutub laps üsna sõnakaks, kui talle kohe tissi suhu ei topi ja see on palju hullem, kui korraks vilksatav paljas rind.
 
LaTetra 26. märts 2002, kl 10.47
To Norija:
Sexnaudingus naine on ka üx ilusamaid vaatepilte...
Mis siis nüüd? Kõik tänavale ja koosolekutele sexima?!
 
LaTetra 26. märts 2002, kl 10.54
Omal ajal sai ka last imetatud ja nagu ikka selleks söögiajaks end kuhugi vaiksemasse ja rahulikku kohta mindud (üldjuhul kodus oldud). Kas nii pisikese titaga (rinnalapsega) ikka PEAB kohe hirmasti ringi kolama, koosolekuid juhatama ja teba mida veel?!
Et siis nagu võiks riigikogus ja üldse .. kasvõi Euroläbirääkimiste istungitel naised osaleda titt tissi otsas!
 
Miisike 26. märts 2002, kl 11.39
No see imetamine on nii loomulik asi jah, aga on olemas ka teisi loomulikke asju, mida teiste silma all ei tehta ja imetamine on üks neist. Kõigelõpuks on imikuga ringi uitamine siiski mustlaste komme ja ei ole vaja käia lapsele pisikuid hankimas. Loomulikult ei pea terve aasta kodus istuma ja ootama, kunas laps suuremaks saab, aga kõigel on siiski piirid. Kui mõelda, et naised näiteks eriti ei kipu tänaval suitsetama, ikka minnakse nurga taha või baari(siiski veidike omaette) ja suitsetav naine on ometi igapäevane nähtus; igaljuhul tavalisem, kui imetav naine. Siis tekib küsimus, miks seda titte niiväga tänaval peab imetama?
 
liisu 26. märts 2002, kl 12.09
Mhm. Minu meelest on söömine üks vääga tavaline ja üldse mitte intiimne tegevus. Last saab imetada absoluutselt nii, et tiss ei paista. Loomulikult ei pea seeda tegema demonstreerides, et vaat, mul kama maailmast, mina imetan kus tahes. Iga asjaga on ju nii, et kui see jääb dikreetsuse piiresse, siis mõjub loomulikuna. hakata eputama ja nõudma endale näiteks väiksemas oma tuttavate seltskonnas mingit eraldi magamistuba lapse imetamiseks on ikka veider. Ei läinud me esiemad ka selleks kuskile peitu, ikka imetati põllul ja heinamaal. Mehed ka ei jõllitanud vist. Oli igapäevaelu loomulik osa.
 
ada 26. märts 2002, kl 12.23
Olen ise tissiemme praegu ja arvan ,et n.ö. pölastada pole siin midagi,üks tissitita ei pea oma emmega peldiku nurka otsima minema ,et süüa saada-anda ja deprekas titemammasid pole ka mõtet tekitada sellepärast ,et äkki-kindlasti laps tahab süüa just siis, kui väljas ollakse.Saab mamma kanda selliseid riideid ,et midagi ei paista ja lapse enda jaoks on parem kui keegi ei sega-et oleks rahulik.Muu maailm saagu oma tabudega ise hakkama.
 
pärm 26. märts 2002, kl 12.35
Naised seisatage hetkeks ja mõelge järele:
suitsetav naine on loomulikum vaatepilt kui imetav ema?
Suitsetav naine EI tekita enam võõristust, aga imetava ema puhul peab silmad mujale viima? Või nagu siin kõlas - seda toimingud tulex teha vaid koduseinte vahel ?

come on!! Naised ja lapsed - see on elu LOOMULIK koostisosa. Ja imetav ema nii nagu ka rase naine ON ILUSAD. Seda tunnistavad ka väga paljud mehed. Ja hoopis meie, naised, oleme need kes esimena kivi viskavad!!

Mõelge ikka järele, kelle kapsaaeda see kivi peaks langema.
Ja ega ikka ükski imetav naine oma rinda liputa, see tõlgendus pärinev ikka vaataja silmist. Sellel ajal on naine pühendunud lapsele ja ei jahi teie kõrval sammuvaid mehepoegi.

Ja need, kes ise ei julgenud seda loomulikku toimigut elementaarsena võtta - see on TEIE kaotus, sest nii emale kui lapasele tuleb kasuks koduseinte vahlet väljasaamine, just sel ajal kui neile sobib ja nii kauaks kui jaksavad.

Endal on 2 last. Esimese ajal andsin ühiskonna survele järgi ja häbenesin nii rasedust kui toitmist, teise ajal oskasin aga õnneks nautida nii enda keha kui ka last ega määranud meid mõlemaid "sundasumisele" ainult selle pärast, et mõnele tundusime "ebaesteetilistena". Samas kui kasvõi bussi oodates läidetakse suits otse lapse nina all - ja pole mingit vahet kas selleks on naiste- või meesterahvas. !!!
 
sinilill 26. märts 2002, kl 12.41
Miisike, kelle jaoks me seda tsirkust peame tegema. Laps tahab syya. Kui sina sööd, et lähe sa nurga taha v6i peldikusse, ikka istud laua taha ja sööd ja avalikult. pealegi, ma kyll ei usu, et keegi tänaval käies just last imetab.

Saage suureks ja tobedatest ning m6ttetutest "moraali" piirangutest yle.
 
Norija 26. märts 2002, kl 12.49
LaTetra: seda nüüd vast mitte. Ütleme siis nii. Mina kui meesterahvas ei saa absoluutselt mitte mingisuguseid negatiivseid emotsioone sellest, kui minu juuresolekul ja mulle nähtavalt mõni (eelistatavalt puhas) ema oma last imetab. Seevastu on mul pikaks ajaks hing hell ja tuju hea. Subjektiivne arusaam, aga mida muud siin anda saabki.
Ja kui keegi peaks tollele emale mingi märkuse tegema või talle selle imetamise pärast mingeid ebameeldivusi valmistama, siis löövad minu instinktid küll nii tugevalt mässama, et ma seda naist kaitsma hakkan.
Muide, teadmiseks. Puhtbioloogilistel põhjustel ei tekita imetav emane isastes seksuaaliha.
 
......... 26. märts 2002, kl 12.51
Appi saage täiskasvanuks, lapse imetamine pole mingi intiimne asi, vaid väiksese lapse söögiisu rahuldamine.
 
elevant 26. märts 2002, kl 13.19
aga igal pool pole ju viisakas süüa ka. ntx töökoosolekutel. kuidas siis sööta on viisakas ja süüa mitte?

pissimine on samuti loomulik tegevus ja näiteks kui mehed pissivad, on ka väga vähe näha, aga millegipärast peetakse väga vulgaarseks keset tänavat riista väljavôtmist ja kusele hakkamist.

olge ikka normaalsed, laps tahab palju muudki, kui süüa, ntx peale imemist krooksuda. seda lapitamist siis! korralikult harjutatud laps ei istu kogu aeg tissi otsas, vaid sööb kindlate vahedega. selleks ajaks otsitagu omaette koht ja probleeme väljaskäimisega pole ka. iseküsimus on see, et meil peaks tôesti rohkem ema-lapse tubasid olema.
 
chameleon 26. märts 2002, kl 13.34
Hukka ei mõistaks, kuigi ise nii ei teeks.
Väikese imikuga..
Aga vaat sellest ma küll aru ei saa, kui lastevanemate koosolekul istub emme, kellel lapsekene juba pea kahe aasta vanune, ja lapse kiunumise ja rebimise peale ema ta sülle tõstab, hõlmad valla lööb ja tissi "maimukesele" suhu torkab.
No kas nii suurele lapsele on see kah "hädavajalik söögikord"???
 
kah ema 26. märts 2002, kl 14.58
Minul küll ei tekkinud vajadust ega mõtetki võõraste nina all imetada. Seda saab alati teha teistest eemal. Ja võiks arvestada, et paljudel on imetavat võõrast naist tobe vaadata, piima lõhn veel lisaks, väkk! Kõige aktiivsemad avalikud imetajad kipuvad olema inetud feministid.
 
mari 26. märts 2002, kl 15.43
just nimelt- ise nii ei teeks, aga teistele moraali lugeda ka ei pea vajalikuks. Eks igaüks ise teab. Tasuks aga mõelda eelkõige lapse peale- ta peab ikka saama rahulikult süüa, mitte nii,et möll ümberringi käib. Mõni rabeleb tissi otsas päris kõvasti ning ümberkaudsetele on see möll kõik häiriv (kuigi hea tahtimise korral mõistetav).ei pruugi sugugi olla nii kerge, et torkad tissi suhu ja rahu majas, võõras kohas olles võib ju laps närviline olla.
 
ehee 26. märts 2002, kl 15.56
aruma ei saa
/.../kuidas ema kusagil söögikohas või näiteks laeva peal/.../
kui käimised on veninud pikemaks kui oodatud ja tita söögiaeg on käes - kuhu siis tuleb "peitu pugeda" selle suure häbiga ja laevas noh andke andeks... milleks teha probleemi sellest mis polegi probleem

ei pea ju silmitsema seda titte söötvat emmet siis

/.../nagu etenduse andmine/.../ no ma ei usu, et naised, kes oma last vähe avalikumas kohas toitma on juhtunud teeksid seda nagu eeskava korras


pärm, sinilill ja norija on kenasti suurema osa mu "vahutamisest" tegelikult juba kirja pannud
mind ajab marru lausa selline suhtumine

koguaeg on häda, et lastega peredel raske ja aborte tehakse liialt palju ja toetusrahad väiksed ning tittede kõrvalt minnakse hirmus varakult tööle tagasi - nüüd vees see, et istugu aga kodus või ärgu tarigu oma imikuid avalikesse kohtadesse muidu äkki vaja veel selline ebasünnis asi ette võtta nagu tissitamine - mis parata kui meil pole avalikses kohtades nn ema-lapse tube, kus mähkida ja toita saaks rahus ja teiste esteetilist "linnapilti" rikkumata
 
Helle 26. märts 2002, kl 16.11
Sellised emad ei mõtle minu meelest eelkõige lapse heaolule vaid iseendale. Alati on olemas parem variant: laevas võtaksin väikese beebiga kindlasti kajuti, mitte ei läheks teda restorani tissitama, külas ei teeks seda seltskonna ees, vaid läheks kõrvaltuppa jne. Imetamises pole midagi halba iseenesest ja imetavat ema ei mõistaks ma küll hukka ega läheks teda kuidagi segama, aga arvan siiski, et midagi võiks ikka inimeste intiimsema poole peale ja diskreetsemaks jääda küll.
 
Miia 26. märts 2002, kl 16.14
muidugi võiks kõik naised käia tänaval vabalt ja lapsi tissitada. Samuti mentsulappe vahetada, see ka loomulik asi! Väga palju asju on niii loomulikud, et mitte ei saa aru, miks peab selle toimingu pärast nurga taha pugema!
 
sinilill 26. märts 2002, kl 16.39
Yks toredamaid väiteid siin täna:

kah emalt: "Kõige aktiivsemad avalikud imetajad kipuvad olema inetud feministid."

No tore kyll. Kust sa sellise statistika v6tad ja kuidas defineerid s6na "feminist"?????
 
kah ema 26. märts 2002, kl 16.48
Ausalt, see lause on ühest raamatust, aga sobis siia niiii väga hästi! Aga Helle räägib õigust, Miia ka - mitte kõike loomulikku ei ole vaja eksponeerida.
 
kiisu. 26. märts 2002, kl 16.58
südame ajab pahaks...
 
ehee 26. märts 2002, kl 19.42
kiisu
kas siis ka oksendad kui om tibu tissi otsas parajasti?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!