Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Rinnast loobumine.
 
carmencita 05. aprill 2002, kl 17.05
Minu poeg sai rinda 2 a ja 3 kuud ja rindadest pole miskit järel (nuuks).
Lõpetamise peale hakkasin mõtlema, kuna öösiti rinna otsas istuski...Lutti ta ei tahtnud, eks see oli siis luti eest :P
Aga seltskonnas oli jah niimoodi, et tuli sülle ja pani käe rinna peale, ja ise tegi üht häält (ei öelnud otse, aga hea tahtmise juures sai aru küll)
Ära lõpetasin järsult ja kohe, ilma järeleandmisteta, kusjuures ise olin toona kodune, seega kogu aeg "käe pärast".
Sodisin endale punase vildikaga rinna peale... Ja siis näitasin, et emmel on valus...Ta vaatas ja naeris...Ja kui ütleski, et tahaks ikka proovida, siis ütlesin, et mul on valus. Aga ma võtsin teda rohkem sülle ja üritasin tema tissi küsimise peale midagi muud välja pakkuda. tegelesin pisut rohkem. Öösiti oli kõige raskem, kui küsis, tõin köögist midagi juua. Aga see kestis vaid mõned ööd.
Edu Sulle !!!
 
seeneke 06. aprill 2002, kl 11.06
sina elad oma teadmistega küll kaugel minevikus või oled lolli arsti kuulda võtnud .
 
seeneke 06. aprill 2002, kl 11.11
eelmine teade oli XX-le.
 
mutt 06. aprill 2002, kl 18.20
Kasvõi 5 aastaseni tissitage, ikkagi parem kui mõni nädal või üldse mitte. Kuigi teiste ees ei sobi seda teha. Olen näinud kus täiskasvanute kursustel emal oli kaasas peaaegu 2a. laps ja ema pani lapse tissi otsa sealsamas õppetunnis teiste nähhes , ka mehi oli seal juures. See oli inetu.
 
Josefiina 06. aprill 2002, kl 23.28
mind hämmastab see ülim vaenulikkus lapsi kaua imetavate emade vastu.
no vanasti arvati küll, et laps ei vaja nii kaua tissi, vaid ta tuleb nii ruttu kui võimalik "korralikku mehetoitu" manustama saada, iseasi, kas tänapäeval enam üleüldse korralikku toitu kemikaalidest kubisevatest toiduainetest saabki.
miks te kardate, et laps jääbki kooliajani tissi imema? kui laps tasapisi kasvab ja enam nii memmekas ei ole, kasvab ta ka sellest tissimisevajadusest välja.
miks täiskasvanud võivad endale üht-teist mõnusat endale lubada, aga lastele on nende kõige armsam tegevus rangelt keelatud????
räägitakse, et kaua tissi saanud lapsed on emotsionaalselt rohkem arenenumad ja andekamad, rääkimata sellest, et nad võivad olla oma eakaaslastest arengus pikalt ees. võin oma kogemustest kinnitada.

to kairi. kas sa tahad ise rinna andmisest loobuda või soovid seda lihtsalt sellepärast, et kõik teised seda tegevust taunivad?
kui ise veel ei õieti ei taha, siis polegi tarvis pead selle problaga vaevata. aga kui tunned, et see on sind ära tüüdanud ja ära väsitanud, siis sel juhul hakka lapsele selgitama, et ta on juba s u u r, kiida teda ja paku midagi muud kindlustunnet pakkuvat asemele.
kui lapsel on kõik hambad suhu tulnud, siis peaks tal suus enam-vähem rahulikumaks muutuma.
 
Josefiina 06. aprill 2002, kl 23.35
to kass
no hea või halb lapsevanem, selles pole muidugi mingi küssa.
aga minu vanem laps, kes sai vähem rinda, ei otsi niiväga minu lähedust, kuid teine, kes kaua rinda sai, on ikka tõeline emme laps, miilustab, ütleb emale komplimente ja kallistab ka rohkem. vot.
 
Ema 07. aprill 2002, kl 21.09
mul saab laps aastaseks ja ausalt öeldes ei kujutaks ette,et talle veel rinda annaks.Ta on ju nii suur..
 
seeneke 07. aprill 2002, kl 22.45
...ära siis anna jah,kasvab äkki veel suuremaks...
 
Merle 08. aprill 2002, kl 09.52
Sooh, ütlen kohe ära, et ma olen kahe lapse ema, et Kairi asjatult ei arvaks, et mul üldse lapsi pole. :) Esimene laps sai rinda neli kuud ja teine kuus kuud. Seda on ilmselt suhteliselt vähe, aga imetamine mulle ei meeldi ja seetõttu lõpetasin ka imetamise varakult ära. Kummagi lapsega võõrutades probleeme ei olnud. Nad olid ju suhteliselt väiksed ka. Aga niisugust mõtteviisi ma küll õigeks ei pea, et need emad, kes last vähe imetavad või üldse ei imeta (sest piima polegi), on halvemad emad!!!

Kairi, küsisid nõu, kuidas võõrutada? Minu arvamus on, et 2,2-aastane on piisavalt suur, et aru saada keeldudest ja käskudest, ja täpselt nõndaviisi, nagu neid mõeldakse. 1,2-aastasele on ehk keeruline seletada, et ei saa enam tissi. Siis ta ilmselt viriseb öösel jne... Aga 2,2-aastane PEAB aru saama! Kui ütled, et tahad võõrutada, et määrid isegi sinepit peale, aga laps saadab Sind siis pesema, siis anna andeks, aga minu meelest ei ole siin enam tegemist lapsele hea ema olemisega või läheduse pakkumisega, vaid hoopis laskmisel 2-aastasel lapsel end käsutada. See on minu meelest küll lubamatu. Või noh, kui tahad, siis oota aga rahulikult ära päev, mil laps Sulle (hea, kui mitte avalikus kohas, aga mina olen seltskonnas olles kuulnud üht kolmeaastast emale käratamas) ütleb: "Nisa siia, kuradi lehm!". Kusjuures tookord polnud tegemist sugugi perekonnaga, kus niisuguste sõnade kasutamine tavaline oleks olnud, ilmselt laps omandas selle suhtumise kusagilt teiste laste suhtumisest tissi imemisse?
 
mari 08. aprill 2002, kl 11.41
Merle, jumala õige jutt:) Seda minagi,et kui ema juba 2 aastase lapse tujude järgi jookseb, no mis siis veel edaspidi saab? hea ema ongi siis see, kes last kunagi ei keela või??
 
Ema 08. aprill 2002, kl 20.44
kuule seeneke,on keegi sinu arvamust kuulda tahtnud vä?keri metsa tagasi või otsi omale parem uus nimi näit lehm või tissitädi.iga ema imetab nii kaua oma last kui tahab.pole sinu asi siin vastu mõnitada.TAPA ENNAST ÄRA SEENEKE!
 
sidney 09. aprill 2002, kl 11.49
No nii. Keegi Ema (millegipärast tundub et liiga vara emaks saanud)pani loole punkti. Väga kahju ainult et see tal nii nõmedalt välja kukkus :-(
Loodan siiralt, et ta oma lastega natukenegi leebem on.
 
Josefiina 09. aprill 2002, kl 19.53
to Kairi
tean ka põnni, kes kolm aastat tissi sai. ja ta ei ole sugugi opakas ja ema ta ka ei sõima.
vastupidi, väga andekas ja armas laps on.
eks see tissiandmine sõltub ema iseloomu tugevusest. kui ta kardab küla silmis naeruväärseks jääda, siis ta toimib niimoodi, nagu kõik teised sündsaks peavad.

ja eks see hirm olegi paljuski põhjustatud ka kadedusest. eks kardetakse, et see laps, kes kaua tissib, on teistest parem ja arenenum. no ja loomulikult on siis ju tarvis kähku naeruvääristama hakata, et see laps edumaad ei saaks!!!
 
Merle 10. aprill 2002, kl 12.59
Josefiina,

Mina ei halvusta neid, kes kaua imetavad. Igaühe enda otsustada. Sain aru, et algselt seisnes Kairi mure selles, kuidas oma 2,2-aastast last võõrutada, hiljem selgus, et ta ei tahagi seda teha. Või sain ma millestki valesti aru? Minu seisukoht on, et 2,2-aastane ei kamanda mind, st ei saada nibusid sinepist puhtaks pesema.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!