Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Rinnast loobumine.
 
Kairi 03. aprill 2002, kl 11.34
Kas keegi oskaks soovitada kuidas 2,2 aastast last rinnast võõrutada. Päeval on laps hoidja juures ja tissi ei saa, aga nii kui talle järgi lähen on laps jälle kohe tisi otsas ja nii õhtu läbi. Samuti on öised tissumised, mille kordi ma ei teagi, sest ta praktiliselt magab mul tissi otsas. Olen pannud sinepit peale ja öelnud et ai-ai on, aga tema saadab mind vannituppa pesema. Ei tea mida oleks kõige õigem teha, sest piima rinnas jätkub.
 
Karaboo 03. aprill 2002, kl 11.54
Oh issand! 2,2 aastasele ütle, et piim on otsas, peaks juba aru saama küll ! Kui Sa varsti ei lõpeta ei jää rinnast midagi järele ju ?
Kui viitsid vastata siis : mis mees asjast arvab? Kaks ja pool aasta on ikka pikk aeg jamis siis kui seksimise ajal hakkab piima tilkuma peaks kogu erutus ja atraktiivsus ära kaduma ju?
 
Kairi 03. aprill 2002, kl 12.07
Kuidas ma ütlen, et piim on otsas kui ta kohe kontrollib. Mees pole küll midagi halvustavat öelnud pigem vastupidi. Mis asi peaks meest häirima näiteks? Seksi ajal rinnad küll ei tilgu ja voodielu see rinnaga toitmine ei sega. Samuti pole mu rinnad muutunud lotendavaks ja väiksemaks.
 
Karaboo 03. aprill 2002, kl 12.38
Aga , kui Sa tõsiselt tahad lõpetada, mõjuta last psühholoogilislt. Näiteks ütle ,et Sul on juba väga valus , poeta paar pisarat. Natsa julm last niiviisi petta, aga...
Ja veel, kui nt. lapse isa ütleks tõsise ja kurja häälega, et oled juba suur ja käitud ikka nagu väike beebi. Äkki see mõjub lapse egole?
 
x 03. aprill 2002, kl 12.59
päris julm mõelda, et laps räägib (isegi näe, kamandab!) ja ikka imeb veel... apppii! see kõlab juba natuke perversselt. kas see last ära ei riku?
kyll sa midagi välja mõtled - lapse pärast juba!
 
Kairi 03. aprill 2002, kl 13.58
Olen öelnud, et valus on aga see ei loe. Kui laps mulle kogemata haiget teeb ja ma ai ütlen tahab tema kohe tissida arvates et see võtab minul valu ära.
Samuti on isa ütelnud lapsele, et oled juba suur, aga tema ei taha seda kuulda vaid peidab pea ära.
 
emps 03. aprill 2002, kl 14.03
Katsu imetamise kordi järk-järgult vähemaks jätta, kui küsib, paku esialgu mingit muud tegevust - mängimist, lugemist, siis ütle, et saab rinda poole tunni pärast, hiljem tunni pärast jne. Rinda anna ainult siis, kui päris kurvaks juba jääb. Sedasi jääb rinnas piima ka tasapisi vähemaks. Siis anna valida, kas imeb hommikul või õhtul, jälle kord päevas vähem ja nii see tasapisi läheb. Mina võõrutasin täiesti ära kolme kuuga, laps oli küll pisut vanem - kahe ja poolene ja põhjuseks oli see, et tööle minnes langes mul kaal nii kiiresti, et piima jäi väheks ja laps hakkas rindadele valu tegema.
 
j. 03. aprill 2002, kl 14.04
Ma arvan, et sul on natuke nõrk iseloom ja laps on seda ära kasutama hakanud. Kelle rind ja kelle voli see nüüd siis õigupoolest on? Tundub, et sa eriti ei tahagi rinnaga toitmist lõpetada...
 
emmeliine 03. aprill 2002, kl 14.09
Oh issand ... mul on pooleteisene, suur mees juba, närib karbonaadi ... ei kujuta küll ette, et talle veel rinna suhu pistaks, perversne tunne tuleb lausa ... Mõtled kooliajani teda imetada või?
Tead, pane oma mure parem perekool.ee vestlusringi üles, beebi või imetamise või lapse arengu teema all, seal rohkem inimesi, kes selles küsimuses kompetentsed.
 
Krista 03. aprill 2002, kl 14.28
Pole sõnu. Imesid juhtub siin päikese all ka tänapäeval veel...
 
PATSIENTnr128 03. aprill 2002, kl 16.17
Las Issi kah imetab natuke külls siis üleläheb
 
Airi 03. aprill 2002, kl 16.32
Kui siin oli lutipudelist imemise teema, siis nimetati lasteaednikku, kes jagas soovitusi, kuidas valutult lutist ja lutipudelist loobuda, laste ahistajaks ja julmuriks ja nüüd siis äkki selline väiklus! Rind on lapsele igal juhul parem kui lutipudel, kuigi lutipudelit ja lutti nii suurel lapsel näivad kõik aktsepteerivat. Rinnapiim ei mõju halvasti lapse hammastele, pealegi saab laps emalt lähedust ja turvatunnet, mis paneb aluse lapse emotsionaalsele intelligentsusele. Näit. Eesti kuulsaim ämmaemand Ülle Lember imetas ühte oma lastest 5.a. saamiseni.Meie ühiskonnas tundub see muidugi shokeeriv, paljude arvates perversnegi, kuid lähtu ikkagi oma sisetundest, see on ju sinu ja lapse vaheline asi, polegi vaja, et ümbruskond oma hinnangu annaks.
 
. 03. aprill 2002, kl 20.17
olen airiga täiesti ühel meelel.minu arvates on perverssne see,kui paarikuisele lutipudel näkku topitakse.ema lähedus on lapsele väga oluline.ja,kui keegi küsib nõu,siis on inetu,et enamus lihtsalt kaagutama hakkab.
 
Eeva 03. aprill 2002, kl 23.55
No kuulge!!! Esiteks soovitavad lastearstid lapsi 2-3a. rinnaga toita just meie kliimavöötme pärast, Ja midagi imelikku seal küll ei ole. Mina lõpetasin just 2 näd. tagasi 1.5a. lapse toitmise ära. Ja vanem poiss sai 2a.Asi oli selles, et nad ei söönud korralikult, ikka nõuti ennem tissi. Ja eriti öösel olin hädas.Aga siis tuli hea idee. Mul oli vanast ajast järel rinnakaitsed. Panin need peale ja teatasin, et emmel on tiss haige. Võid küll tissi süüa, aga läbi selle.Kandsin neid peal koguaeg.Kuna nad lutti ei söönud, siis kumm ei läinud ka peale. Ja muidugi, lapsed kasvavad ja saavad targemaks ja võõrutamine muidugi raskemaks. Seepärast minagi varem. Soovin edu.Veel!!! Soovitan alustada just hommikul, siis saab päeval kohaneda.
 
****** 04. aprill 2002, kl 08.52
see ei ole ju tegelt söömisvajadus, lapse vajab turvatunnet emme läheduse läbi ei muud, minu omad venitasid kõik vaevu aasta täis ja kadus kui et iseenesest ära nii küsimine kui andmine, aga eks nad siis sedajagu ukerdasid rohkem muul moel minu küljes, rippusid süles ja seljas, proovi muul moel lapse lähedusvajadus rahuldada...ja poisid nõuavad tähelepanu märksa enam, tüdrukud 'iseseisvuvad'varem...ja kui ta päev läbi hoidjaga on, tunneb ta ju emast sedajagu puudust ning eks see 'tissitamine' korvabki seda sunnitud päevast eraldiolekut...nii et tegele muul moel oma jõnglasega maksimaalselt, täna tuleb selle jaoks aega võtta ja täna ta vajab seda, kõik muud asjad, mida annab elus edasi lükata, lükka aga julgelt tulevikku...
 
ull 04. aprill 2002, kl 09.04
kuidas pääseb üle kahe aastane laps ema tissi kontrollima? See päris nii ei peaks mitte käima, et tal selleni nii vaba pääs on. Liig mis liig.
 
Kairi 04. aprill 2002, kl 10.34
Tänan Teid nende arvamuste eest, kuigi mõne jutt oli küll vastukarva (arvatavasti nad veel emarollis pole või siis on lihtsalt ükskõiksemad vanemad).
 
XX 04. aprill 2002, kl 11.23
Kas sulle ei ole lastearst öelnud, et nii kaua ei tohi rinda anda. See on sinu enda tervisele kahjulik. Ja pealegi ei anna see nii suurele lapsele enam mingit kasu. Osta poest piima.
 
pärm 04. aprill 2002, kl 11.24
Laps tunneb sinust lihtsalt puudust ja vajab tõepoolest turvatunnet, mida ema lähedalolek pakub. Saad ehk lapsele näiteks helistada ka siis kui ta hoidjaga on - et ta tunnetaks, et ema on sellele vaatamata alati käepärast.

Ise võõrutasin oma tüdruku nii , et läksin komandeeringusse (1 nädal). Tagasi tulles taheti küll põue pugeda, kuid viisin jutu ikka mujale (kingitused, näita, mida sa vahepeal õppinud, teinud oled jne)ning kui siis lõpuks rinnani jõudis ja sealt enam suurt midagi võtta polnud, siis piisas lihtsalt sellest, et käed põue pisteti ja hästi naha lähedal hoiti.

Seda nippi: kaksiratsi sülle ja käed põue kasutas ta veel mitu aastat, just neil hetkedel, kui miski ta närvi ajas. Iseenseset oli selline käitumine väga armas ja nii oli teda hea ka kallistada ja julgustada.

Kindlasti leiad oma lahenduse. Ignoreeri neid, kes nii pikka tiisitamist taunivad - kõige tähtsam on sinu ja lapse vaheline suhe.
 
Kairi 04. aprill 2002, kl 11.35
Tänan Pärm. Sinul oli ikka õige ema jutt.
 
mari 04. aprill 2002, kl 11.44
õige ema jutt... mis sa siis küsid nõu, kui sa kriitikat kuulda ei taha ja pole ka tegelikult huvitatud, et olukord muutuks. muidugi tissita teda jah kooliajani. kui sa juba 2 aastasel lapsel käsutada ja väntsutada oled, siis mis veel edaspidi saab? kuidas see saab olla, et 2 aastane kontrollib ja nõuab!? No las nõuab, kas sa kavatsedki oma lapse tujude järgi jooksma hakata või?
 
emps 04. aprill 2002, kl 11.46
Ja veel - paku imetamise kõrval lapsele palju füüsilist kontakti - hoia süles, kallista, musita, sest laps tahab sinuga koos olles nii sageli rinda just selle pärast, et ta peab päeval sinust eemal olema - kokku saades pakub rind talle turvatunnet, lähedust ja rahustab. Eriti oluline on see siis, kui alles hiljuti hakkasite hoidjat kasutama, aga mõne kuuga ilmselt asi paraneb. Öösel on ta sul kaisus ilmselt niigi, kui rinna otsas magab - aga paku nt rinna asemel oma kätt tema kätte, meil käib veel viieaastaselt "käpakese-hoidmise" rituaal tuttujäämise juurde, vms.
 
Kairi 04. aprill 2002, kl 12.08
Kulla Mari ja sina oled nüüd küll suur kritiseerija. Ma saan aru, et lapsed peavad ema sõna kuulama, aga kui sa nii "kõva kivi" oled siis mismoodi su mees sind kannatab.
 
kass 04. aprill 2002, kl 12.11
ega siis rinna andmine või mitteandmine veel kellestki head/halba lapsevanemat tee! issake, milline suhtumine! kas siis need emad, kes kasvõi ntks tervise pärast pole saanud imetada, on siis millegi poolest halvemad vanemad või?!? lapsel on ka miljon muud vajadust peale rinnapiima saamise. ja lapsega koos olla (kah kummaline väljend-kus see imiku või väikelapse ema peaks siis veel olema, kui mitte lapsega koos) on ka samuti miljoneid muid võiamlusi, kui ainult last rinna otsas hoides.
 
Kairi 04. aprill 2002, kl 12.25
Ega ma ei mõistagi kohut nende emade üle kes mingil põhjusel ei ole saanud lapsele rinda anda vaid ma ei mõista neid kes halvustavad seda kui mõni ema annab kauem ja ei tule ise selle lõpetamisega toime (järelikult lapse suhtes nõrk iseloom, mis on ka paljudel emadel).
 
mari 04. aprill 2002, kl 12.49
kairi, ja mis minu mees siia puutub?:) naljatilk...
 
tiina 04. aprill 2002, kl 13.14
minu laps saab igatahes juba kolmeseks ja saab küll enne magama minemist tissi... haige pole ta ammu olnud, piimas on ju teatavasti putukadm mis aitavad lapse immuunsust "kõrgel" hoida... minu tutvusringkonnas on põhilised õiendajad just need, kel endal lapsi pole... mind ennast ei sega ja kui mind silmapiiril ei ole, saab rutti ka nii sama hakkama... kui ma küsin talt, et kas sa päris piima ei taha, siis ta ütleb, et see omgi päris piim ja evripodi is häpi... tissita aga edasi, kuni laps ise enam ei taha... igaks asjaks õige aeg...
 
elevant 04. aprill 2002, kl 18.20
no kuulge, algul oli probleem ju selles, et ema tahaks tissitamisest loobuda. aga teie siin teete hopis rinnapiima propagandat.

minule isiklikult oli imetamine ebameeldiv ja lôpetasin selle hästi kähku ära. probleemi polnud ei minu ega lapse poolt.
 
sarah 04. aprill 2002, kl 22.37
Kairi, mul toimub muide täpselt sama lugu. No kohe nii tuttav tuleb ette, ei oska kohe midagi lisada ega ära võtta. Ja ta tõepoolest on nagu kaan, kui hoidja juurest tuleb. Ainult jookseb järel-emme tsss, emme tsss. Ja kui issi tuleb, siis seletab talle, et ei taa issi häbi häbi, ei taa issi häbi häbi. Saab aru küll, et sobi, aga ikka teeb. Ja paneb ka käed silmade ette. Ma arvan, et las ta toimetab. Pole keegi koolis tissutanud. Nii et iga asi omal ajal või natuke hiljem!!
 
Elmar 05. aprill 2002, kl 14.49
Lapse häbistamine on küll viimane asi, mida teha tohib.
XX, mis ajast lapse rinnaga toitmine tervist on kahjustanud ?
3 aastat pidavat normaalne aeg olema, kyll laps ise jargi jatab kui enam ei taha.. ju se vist lapsele rituaal on.. mehele annad seksi kyll kui lähedust soovid, aga lapsele ?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!