Sünnijärgset Eesti kodakondsust pole võimalik kelleltki ära võtta. See õigus on tagatud EV Põhiseaduse § 8 lõikega 3 ning on absoluutne nõue. Seetõttu, kui mingi muu riik (kus topeltkodakonsust lubatakse) võimaldab Sulle oma kodukonduse, pole sul (juhul, kui oled sünnijärgne Eesti Vabariigi kodanik) küll midagi karta. Eesti kodakondsust on võimalik ära võtta vaid sellelt, kes pole seda saanud mitte sünnijärgselt, vaid naturalisatsiooni teel ning siis on see tõesti võimalik juhul, kui selline isik astub veel teise kodakondsusesse.
Mitmekordset kodakondsust lubavad eelkõige immigratsioonimaad (näiteks USA, Canada, Austraalia jne) aga mitmed rahvusriigid (Rootsi jne.).
Enamikul väliseestlastel on nii sünnijärge Eesti, kui ka mõne muu riigi (asukohariigi) kodakondsus. Paljud neist on jõudnud ka Eesti poliitilises elus kõrgetele kohtadele (ministrid, riigisekretär jne.). Kuigi Eesti Vabariik on topeltkodakonsust alati tauninud, pole Eesti Põhiseaduse eelosundatud sätte alusel nendega (peale võimaliku hurjutamise) midagi ette võtta. Seega puudub Eesti Vabariigil ülevaade, kui palju tema kodanikke elab välismaal ning on topeltkodakondsusega.