Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
armumine esimesest silmapilgust-õudusunenägu
 
pettunud naine 13. november 2010, kl 19.09
olen 26a naine, seljataga oli 2 pikemat suhet üks 5ane ja üks 2ane, paar lühiajalist. viimasest pikast suhtest jäin last ootama-aga meie teed läksid lahku,kuna mees hakkas tarbima liiga palju alkoholi ja muutus minuga vägivaldseks-jätsin ta maha,et laps ei peaks sellist elu pealt nägema.jäin üksikemaks ja oli väga raske,kuna lapse isa näitas end kuus maksimum 1-2 korda paar tundi. mul tekkis sünnitusjärgne depressioon,olin väga õnnetu.ja oli raske aeg.olin 11kuud üksi,selle aja jooksul vaid suhelnud interneti vahendusel paari mehega,kuna mul ei olnud võimalus eriti väljas käia lapse kõrvalt-mu ema hoiab väga harva mu last. Aga sel suvel juulis sain ühe päeva käia sõbrannadega Pärnus-nägin seal meest-ja armusin esimeset silmapilgust-tundsin et tunne on vastastikune-ta sõi mind pilguga. rääkisime ja iga sekundiga mille koos veetsime ,rääksime tundsin et ta on keegi eriline minu jaoks-ma ei olnud kunagi midagi sellist tundnud ega uskunud armastusse esimest silmapilgust-nüüd see juhtus. ta rääkis et on vaba ja naisest juba 1,5a lahus-et neil oli pikk suhe seljataga. meie miinus oli see et mina elan Tlns ja tema Pärnus,aga samas peale ühist veedetud ööd ja rääkismist,leidsime mõlemad et kohtume veel,et ta käib tihti Tlns.ta lubas ja ütles et ei tee mulle elusees haiget kuna olen eelnevalt nii palju kannatanud,et ta ei peta ega valeta jne. Nii hakkaski olema kõik nädalavahetused ja oma puhkuse ajal ka nädala sees veetis ta minu juures-ta võttis mu lapse omaks ja l aps tema.olin õnnelik. Aga samas tekitas pinget see kaugsuhe ja nadisn peale 2st kudu rohkem märku et vajan teda rohkem. tema mind enda juurde ei kutsunud kordagi, arvasin ja jättis mulje et häbeneb oma kodu-üürikat ja et ta vend seal tihti käib jne.samas oli tal telefon alati taskus,tema banadus sellele oli et keegi ei helista ja ei taha et isegi keegi meid segaks kui helistaks. ta ütles mulle selliseid sõnu mida kunagi keegi ole öelnud,veetsime ilusaimaid hetki koos. kõik päevad rääkisime telefonis u 7-8h ja absoluutselt kõik nädalavahetused olime reede-pühapäev koos-õnnelikud,meeletult armunud. kuni..kui meil oli 3,5 kuud tundsin et ta hakkab ühe enam vältima seda teemat et tahan kokku kolida ja minust eralduma-samas väitis et armastab mind siin maailmas ülekõige...siis ükspäev palusin ja nutsin et ta seletaks miks eemale tõmbub minust..ta ei tahtnud rääkida-kuni lõpuks ta murduma panin- ütles et sai 2 näd tagasi teada et ta eks ootab talt last-kuigi mina teadsin jutte et ta ei ole oma eksiga 1,5a suhelnudki..seletus oli et 2 nädalat enne meie kohtumist olid nad ühel peol kohtunud ja .... sain shoki, karjusin nutsin,tundisn end nii reedetuna- ta vabandas jne-palusin lahkuda...seedisin paar päeva ja küsisin mida ta ise mõtleb ja tahab,ütles et armastab ja tahab mind aga ta eks ei luba tal ühegi uue naisega kunagi koos olla ja ei näita talle siis last..et me ei saa koos olla...paar päeva hiljem hakaks helistama smse saatma et ei saa minuta ja et oleksime koos...olime koos ..kuni.. üks päev tekkis meil jälle jutt et millal me siis nüüd kokku kolime ja mis meist saab...ta oli vait ja samas närviline ,sõimas end värdjaks jne-küsisin kas tal on veel saladusi minu ees..kaso n mind petnud valetanud..ütles et ta ei ole naisega lahku läinudki-et elavad koos ja oli planeeritud laps...mu maailma purunes,samas seletas et oli meie suhte 4 kuu jooksul olnud 2 korda taga vahekorras ja naisest üha enam eemaldanud-nad olid 7a koos-et lootis et nende suhe lõppeb ja vajub ise ära,kartis teda maha jätta...samas rääkis et vihkas ennast terve aeg et on maailam suurim saast jne-ütlesin ka ise talle seda kõike-kuna inimene kes mulle koguaeg korrutas et elusees ei peta mind ,kui palkjyu olen eelnevatest suhetest haiget saanud ,kõik jutud oma naisest ,et pole taga suhelnud,et naine elab kaugel jne-kõik oli vake-ma elasin 4 kuud vale sees..
uskusin et kohtusin eluarmastusega-vaba mehega- aga tuli välja et tal on naine ja temaga ka laps meie suhte ajal tehtud...
peale seda hakaksin teda vältima ignoreerima,tema ikka saatis smse ja helistas ,saatis meile,blokeerisin ta numbri ära,aga smsid tulevad ikka kohale-kirjutab ikka kuidas kahetseb et kui saaks aega tagasi keerata oleks ta oma naise maha jätnud, et ei armastand oma naist aga ei suutnud ka maha jätta ja vihkas end kõige selle eest mida mulle tegi..mitu korda palus võimalus ja kui ütlesin nüüd et ainus võimalus on et tule tlna minu juurde-lubas isegi tulla-siis järgmien päev ütleb jälle et ei et ta ei suuda tulla, oma naisest oli ta 2 nädalat tagasi lahku läind-ta naine oli meist teada saanud-aga samas ei saa ma ka selles kunagi kindel olla-tema naisest ei tea ma midagi-kuigi tahaks ta naisega rääkida et kogu tõde kuulda...
mul on eluisu läinud, mul tekkisid tugevad unehäired, minestasin mitu korda,arst kirjutas rahustid..
ükejõige vihkan maailma petmist ja valetamist ja jälle sain seda tunda..
tema ütleb et ei tahtnud kunagi mulle nii teha,et on iniemen ja eksis ja kahetseb kõike..et ma ei olnud talle elusees armuke ja lootis et tema naine ja mina ei saakski kumbki kunagi teada,et suudab oma vana suhte lõpetada ja siis minuga olla..
täna rääkisime siis jälle viimast korda, andsin tallevõimaluse-viimase et tuleb minu juurde-mina pärnusse tema juurde ei koli kus on tema naine ja temal koguaeg võimalus oma naise juures käia-ja samas ei lepi ma kunagi armukese rolliga...mul on kahju ka sellest naisest-kes on rase ja kellel on selline mees..ma ei oleks elusees olnud koos mehega kellel on naine..
kuidas ma pean edasi elama-mehi usaldama-kui elasin sellise vale sees ja see armastus oli niiii suuur,ei ole elusees uskunud armastust esimesest silmapu'ilgust..esimesed 2 kuud olid mu elu ilusaimad -unistused lootused..
õudne valu
 
Naine40 13. november 2010, kl 19.21
Kas sul on unehäired?
Postita oma kirjutis unetute nurgakesse, kus mõni eesel seda lugeda võib viitsida.
 
mukk 13. november 2010, kl 19.27
sa naine40 oled ikka paras tropp. aga ma muidugi mõistan ka su kibestumist, pool elu elatud ja rongid ammu läinud :)

teema autorile soovin jõudu ülesaamiseks. see mees ei ole väärt ei sinu pisaraid ega seda, et sa elus või meestes pettuma peaksid. keegi ei saa ennast kaitsta selliste värdjate eest, küll aga saame ise otsustada selle üle, kuidas me löökidega toime tuleme.
 
ohjah 13. november 2010, kl 19.33
Mis suhet sa ootad suhtest, kus ronid mehega kohe voodi?
Käimisaeg, kihlumine - need ei ole vaid filmidest, need näitavad ka inimese kohta midagi. Pane oma väärtushinnangud paika et elu enam jalaga tagumikku ei annaks, ära roni kohe voodi võõra inimesega.
 
alu 13. november 2010, kl 19.36
teinekord siis usalda vähem oma äratundmist!
 
Rax_27 13. november 2010, kl 19.38
Normaalseid vabu ja noori mehi Eestis piisavalt. Unusta vana ja leiad uue ja palju parema.
 
heldus 13. november 2010, kl 19.47
küll. teemaalagatajat ei saa kuidagi aidata, kuna tegemist on naiivse lolliga. kui inimene 26selt ikka veel nii loll on, siis ta jääbki selliseks.
lapsest on kahju, kes seesugust ema peab taluma.

ürita siis vähemalt järgmine kordki meest kohates ka mõistust kasutada ja mitte lasta end ilusatest mullikestest hullutada.
nagu aru sain, kestis teie "suhe" 3,5 pool kuud. ja sinul juba traagika missugune. siinkohal ühinen eelneva kommiga, et ei tasu kohe voodisse ronida. selgita ikka enne välja, mis inimene on - kus elab, kus töötab, kes on tuttavad jne. või kui ronidki kohe voodisse, säilita siis vähemalt selge mõistus.
 
pets 13. november 2010, kl 19.56
mis jutt see on, et voodisse ei tasu ronida? erilised mukikakad koos siin... see on ikka väga oluline värk - see voodivärk siis...
 
Gea 13. november 2010, kl 20.12
Ma ei saa aru, mis see voodi siia puutub? Kui on soovi ja inimesed sobivad, siis miks mitte minna ka kohe alguses. See nagu ei muuda asja. Tegemist oli nahaalse valetamisega, ja minu arvates on see mees raskelt haige inimene. Üks asi on voodisseminek ja hoopis teine asi on haiglane valetamine.
Püüa temast üle saada, on selliseid tõpraid, midagi pole teha ja nad ei kao kahjuks kuhugi. Unusta ta ära. Ela edasi ja leia õige mees.
 
Krista 13. november 2010, kl 20.15
ma jõudsin juba ammu järeldusele,et mehed jagunevad kaheks: abielus(suhtes),kes otsivad armukest,ja vabad,kes otsivad üheöö suhet.Ela lapse nimel,tema jaoks pead vastu pidama,ja see õige ja ainuke tuleb ise su juurde otsimatta,ja ootab sind nii kaua kui vaja,,,ära kiirusta!!!Mõnikord on parem olla meheta kui selliste...........!!!edu sulle!!!
 
alu 13. november 2010, kl 20.21
mehed on nii ja naasugused eksole. ja kui pole yks ega teine, siis ole palun see hea kaamel, kes tõestab ennast ära...palju tahate ikka kyll. ei tea kellele ja milleks peaks ennast ärä tõestama, naissugu pole ju loodud kohut mõistma meeste yle.
 
hmm 13. november 2010, kl 20.30
Kui 26 aastasel naisel on 2 "pikka" suhet ja veel mõned lühiajalised, siis ei tohiks küll mingi traagikat tekkida. Pole ju omaette olemise aegagi olnud. Ikka ühest suhtest teise.
 
kuule alu 13. november 2010, kl 20.33
Loodetavasti istud siin jälle poole ööni.Sa oled vist kesksoost.Mees sa küll ei ole,istud nagu harakas,sul on kommenteerimismaania ja jutt on sul LOLL
autorile:tüüpiline noore lapse hala,mis tobedaid mehi sa endale ligi tõmbad,jäädki sellise tallaaluseks,ainult valetab ulle maad ja ilmad kokku,see ei ole mees vaid kelgunöör....esimesest pilgust armastus...ha-ha-ha....
 
ketry 13. november 2010, kl 20.42
Teemaalgataja ole õnnelik,et see jama nüüd välja tuli, mitte palju hiljem.
Sul on praegu raske,kuid veel raskem oleks siis,kui see armastus oleks kestnud palju palju kauem.Viska see mees peast ja püüa eluga edasi minna,sa ju alles nii noor.
 
x 13. november 2010, kl 20.54
26- aastasel 2 "pikaajalist" ja 3 lühiajalist suhet?
ühinen hmm arvamusega.
 
tunnen 13. november 2010, kl 23.23
tunnen kaasa. aga et mis nüüd siis teha? tubli, et ära blokkisid. katsu veel paremini blokkida. sest ta on ju sulle valetanud 2 korda, eks. kes ütleb, et 3. kord ei valeta? sa ei saa selles ju kindel olla. aga tee, mis sa teed, ära jumala eest temaga last saa. sest äkki .... tead küll :(. ega eriti palju variante polegi: tema võimalus on see, kui ta lahutab ja tuleb päris ära. kui ta seda ei tee, no no siis .... jääb ta ju ikka sinna, eks.
aga sina küsi perearstilt antidepressante, tal on õigus neid kirjutada küll.
 
heldus 13. november 2010, kl 23.43
Gea
jah, kui inimesel on mõistust ja oskusi inimesi tunda, siis pole voodi mingi probleem. kui aga tegemist tuhmpeaga nagu teemaalgataja, siis võib öelda, et loll saab kirikus ka peksa. sihuke hakkabki ainult pooletoobiste otsa sattuma.
"kui inimesed sobivad, siis pole...", ütlesid sa.
aga ei sobinud ju, nagu sa isegi siit välja lugesid.
mis sinna voodisse siis roniti, kui ei sobinud?:))
aga nüüd nutab silmad pihus.
 
pettunud naine 14. november 2010, kl 09.15
selgituseks:kui mina olin vaba ja tema oli mulle kinnitanud et on vaba ja meie vahel oli meeletu keemia ja meeldimine-armumine,miks me ei võinud veeta ööd koos,oli ju jutt et kohtume ja meeldime tteineteisele...ma ei teadnud ja olin tõesti loll,et uskusin ja usaldasin teda hingepõhjani,armastusest pime..kuna tema kinnitused olid just need,et kuna olen eelnevalt nii palju haiget saanud,et tema ei tee seda iial...
tean et tundub et olen täiesti loll,et kuidas võib 4kuune suhe tunduda selline traagika-aga just sellepärast et ma ei ole kogenud kunagi sellist suurt kiindumust,usaldust,armastust mitte kellegi suhtes-isegi mitte oma 6a suhtes..aga samas ei ole tõesti mitte kunagi nii palju kannatanud..
mul on tõsised unehäired..olin vahepeal 5 ööd magamata,kuni minestasin, nüüd neid minestushooge olnud korduvalt-jah mul on kahju oma lapsest,kes nägi mu pisaraid oma jubeda isa ees kes mind rämpsuna kohtles ja ka nüüd näeb mind kannatamas,üritan küll mitte tema ees nutta ja naeratada ,aga olen seest tühi ja katki ja see on raske...
arst kirjutas mulle antidepressandid ja ka kerged rahustid,aga need ei mõju, ema andis mõned unerohud isegi need ei pane mind magama, kui minestasin linnas kutsuti kiirabi, mul on ärevuse-paanika häire ja öeldi et nii suur üleväsimus et ei oskagi enam magada..
viimane kord suutsin nädalam itte talle vastata ja ignoreerida,kuni hakkas ähvardama smsides et kui ma ei vasta siis tuleb ukse taha ja enne ei lahku kuni avan ukse,olin sunnitud kõne vastu võtma,et ma teda ainult ei näeks-tema nägemine on suurim piin,sest südames armastan teda siiani, peale tema valesid ja petmisi-ma ei ole andestanud ja ei tea kas seda juhtubki,aga armastan endiselt inimest,kes mind reetis,alandas,pettis...samas mingi naiivne pool minust üritab teda mõista et ehk tõesti ei suutnud ta vanat suhet lõpetada ja soovis minuga jääda-aga tegi need teod valesti ja ehk ta tõesti kahetseb ,aga teine pool minust kahtleb et äkki ta on tõesti ära kasutaja, platooniline valetaja, egoist..armastus on tõesti pime..
ma isegi ei eta miks siia kirjutasin,tundub enamustele nalja asi et 4kuune suhe võib inimensele nii mõjuda-aga mõjus...
ja ma ei ole ühest suhtest teise hüppaja- esimene pikk suhe oli kui olin 17-22, siis olin aasta vaba kuni kohtusin lapse isaga kellega olin 2a koos,peale seda olin 11 kuud üksi olnud,kuni kohtusin teda..
valus on sellepärast et kardan ja tean ,et mehed ei aksepteeri kergelt üksikemasid ja nii on raskem kedagi enda kõrvale leida..ja kas on patt teahta leida enda kõrvale keegi,kes minust hoolib,lähedust pakub,kes ütleb hellitavaid sõnu ,on lapsele eeskujuks..ma ei räägi seksist-räägin lähedusest mida iga naine vajab ja armastusest..
vabandust et paljudele inimestele mu kiri nii negatiivselt mõjus ja minu sõimamine rahulolu pakkus,see ei olnud mu eesmärk..lihtsalt..raske on
 
pettunud naine 14. november 2010, kl 09.27
minu lugu on samasugune, täis traagikat ja õudu. täitsa õudne. ainult väga lühidalt panen selle siia kirja.
õudne.
 
arvan 14. november 2010, kl 09.46
Kuidas saab EMA lubada endale luksust olla meeleheitel mingi mehe pärast?
Kui laps on olemas, siis tuleb keskenduda lapsele. Täiskasvanud inimene valitseb ennast ja oma emotsioone.
 
väga raske on 14. november 2010, kl 10.05
kahes suhtes korraga olemine on psüühhiliselt väga raske, see sööb ja muserdab ja inimesed ei taha millegipärast uskuda, et sina oledki see ainus ja õige. kui oled ju!

(hetkel olen narrirollis. narr - sel kõik on lubatud.)
:)
 
hele 14. november 2010, kl 10.24
äratundmine, et inimest armastad, tuleb aastate, mitte kuudega. kas mehepoolne armastuse-jutt peale paarinädalast tutvust ei pane naistel häirekelli tööle? otsitakse õigustusi mehe tegudele - selles loos üürikodu häbenemine. luuakse endale illusioon ja siis nutetakse silmad peast, kui see tõeks ei osutu.
teemaalgataja - iga suhte lõpp on suur ego-laks, aga seepärast ei pea veel depressiooni sattuma. võta seda kui elu õppetundi. lõpeta meeleheitlikult mehe otsimine. ela mingi aeg endale ja lapsele, ära klammerdu meestesse.
igal asjal elus on oma aeg, teinekord tuleb lihtsalt veidi kauem oodata. kainet mõistust ja pikka meelt!
 
pettunud naine 14. november 2010, kl 10.38
seda ma kirjutasingi-ma ei uskunud ise ka enne armumisse -armastusse esimesest silmapilgust..ära tundmine..aga nii juhtus-ma ei oska seda kirjeldada-lihtsalt kui teda nägin tundsin et see inimene on see kellega tahan edasi minna,kes tekitas sellise tunde millist ei ole kunagi tundnud ja peale esimest ööd-kuuldes tema elutõdesid ja jutte,see veendumus süvenes-igapäevaga..olen olnud pikas suhtes-tean mida mõeldakse-armastus tuleb ajaga jne..aga seekord oli see tunne esimesest hetkest..parim tunne ja samas ka valusaim..pettuda selles inimeses ,keda usaldasin ülekõige siin maailmas,kes suutis tekitada suurima turvatunde ,osutus suurimaks valetajaks..
tean et mind on raske mõsita ja kerge hukka mõista ja süüdistada naiivsuses,endalgi oleks raske uskuda kedagi,et mis jutt armastus esimest silmapilgust-kui ise ei ole seda kogenud,aga see on tõesti võimalik..
olen eelnevatest suhetest petta saanud,vägivalda tundnud ja see inimene tundus nii siiras ja hea...tema lubadused ,et iial ei tee ta mulle seda mis mulle tehtud on..ometi tegi..
ja imelik on see,et see valu ei lähe kergemaks,igapäevaga see valu suureneb-igapäevaga tunnen suuremat masendust ja kurbust..kuigi öeldakse et läheb igapäevaga kergemaks,mina seda ei tunne,igapäevaga on valusam..
 
arvan 14. november 2010, kl 10.47
Pole Sa ainuke, kes on armunud esimesest silmapilgust.
Lapse pärast pead tugev olema! Tema ei vaja depressioonis ema. Ära süüdista seda meest. Tema valis oma pere, ka seal on ju lapsed. Kas oleksid õnnelik teadmisega, et jätad 2 last ilma isata? Ei usu.
*ise kaotasin jäädavalt armastatu, aga ma ei vala oma valu teiste peale, see on minu valu. Tööl olen ikka see naerusuu, kes eelmisel aastal. Lastelastele armastav vanaema. Oma lapsele rõõmus emme. Nutan omaette.
 
arvan 14. november 2010, kl 10.58
Mulle meenusid ühe lektori kuldsed sõnad: Sa oled kohustatud olema õnnelik. Kohe ma ei saanud neist sõnadest aru, aga neis on suur sõnum sees. Mõtle!
 
tipa 14. november 2010, kl 11.47
Mulle tundub, et sul on meeste-sõltuvus. Kulla naine, tee nüüd paar meestevaba aastat, pühenda ennast oma lapsele ja endale. Sa huppad ju aina ühest suhtest teise, mis saab sinust 10 aasta pärast? Kas sinu lapsele on vaja sellist ema, kes elab ainult suhtete-deprekas? Tundub, et sa oled kasvanud ilma isata ( või isa-armastuseta )ja see mõjutab kogu sinu järgnevat elu. Peale meeste on elus veel palju muud huvitavat.
 
tipaga nõus 14. november 2010, kl 13.48
Ehk kui samamoodi edasi käitud, hakkab su laps sind varem või hiljem vihkama.
 
helesinine 14. november 2010, kl 15.06
Esimeses kirjutises oli lause : kõik päevad rääkisime telefonis u 7-8h??????
Mis mõttes? mingi hull mölapidamatus?
 
mis 14. november 2010, kl 15.28
Tähendab''et armastus tuleb aastatega''? Mis seal enne siis on? Sest armumine ei kesta ju ometi aastaid. Mul on suhe 6k olnud ja mina võin küll öelda et armastan meest kes mu kõrval´on. Minu meelest läheb armumine(aeg kui on need roosa prillid ees) üle armastuseks(kui inimene meeldib sulle ikka, ka koos tema vigadega) või armumine lihtsalt lahtub selle inimese suhtes.
 
äriplaan 14. november 2010, kl 15.55
aastate järgi täisealine naine nii naiivne ja rumal.
sellist tahaks kohe oma silmaga näha. kui nüüd rahanappus pitsitama tuleb, lase ennast loomaaias puuri pista ja rahval raha eest näidata.
tutvusringkonnas selliseid pole ja elusat klouni tuleks vaatama küll.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!