Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
pension väljaspool Eestit
 
missis 15. juuni 2004, kl 18.41
Olen pensionär ja lahkun Eestist jäädavalt väga kaugele.Saan praegu pensionit veidi üle 2000 krooni.Kui lahkun Eestist,siis lõpetatakse pensioni maksmine.Mis alusel?Minu uus koduma aga hakkab mulle maksma pensioni meie rahas 10000 krooni.Seda on raske uskuda aga see on just nii.
 
??? 15. juuni 2004, kl 18.45
Kui pensionär lahkub Eestist, lõpetab EESTI VABARIIK talle pensioni maksmise???? Kuid mis alusel?
 
jama jah 15. juuni 2004, kl 18.47
Maksmine lõpetatakse, kui riik, kuhu lähed, MIDAGIGI maksab. Vahet pole siis, kui palju. Seadusi täpselt ei tea, aga nii see on.
 
missis 15. juuni 2004, kl 19.18
Kui mulle sellest teatati,jäin keeletuks lausa.Olen eluaeg tööd teinud ja pensioni auga välja teeninud ja siis olen järsku paljas nagu püksinööp.Naljakas on see tõesti,et maa kuhu asun elama,hakkab kohe mulle sellist raha maksma.Olen ise ka sundüürniku staatuses ja kui rääkisin oma rootsi tuttavatega sellest teemast ei saanud nemad üldse aru,kuidas on see kõik võimalik ja miks me kohtusse ei kaeba...Aga nüüd on sellega peagi lõpp ning lahkun eestist ja ei vaata tagasi,nii vastik on ta mulle,tõesõna.
 
missis 15. juuni 2004, kl 19.27
Kui mulle sellest teatati,jäin keeletuks lausa.Olen eluaeg tööd teinud ja pensioni auga välja teeninud ja siis olen järsku paljas nagu püksinööp.Naljakas on see tõesti,et maa kuhu asun elama,hakkab kohe mulle sellist raha maksma.Olen ise ka sundüürniku staatuses ja kui rääkisin oma rootsi tuttavatega sellest teemast ei saanud nemad üldse aru,kuidas on see kõik võimalik ja miks me kohtusse ei kaeba...Aga nüüd on sellega peagi lõpp ning lahkun eestist ja ei vaata tagasi,nii vastik on ta mulle,tõesõna.
 
kmkm 15. juuni 2004, kl 19.29
Kas sa missis lootsid kahest riigist korraga pensioni saada?

Juhul, kui sa uuelt kodumaalt 10000 krooni ei saaks, kas sa arvad, et elaksid meie riigi pensioniga u( 1800 krooniga) seal välismaal ära?
 
t 15. juuni 2004, kl 19.34
oot mingi imelik oled või? eesti maksab pensioni eesti elanikele. see teine riik jälle selle riigi elanikele. kui sa oleks sealt eestisse kolinud siis saaks siin. sa tahad nagu mõlemast kohast saada??
 
Uuhh 15. juuni 2004, kl 19.37
Aga tglt peaks ju nii olema,et kui sa kodakondsust ei muuda siis peaksid ka siit saama,sealt ei peaks üldse saama kui selles riigis töötanud pole või kodanik pole.
 
lihtsalt huvi 15. juuni 2004, kl 19.38
missis, millisel maal Sa hakkad elama 10 000EEK/kuus. 10 000 on tõesti kõvasti rohkem kui Eesti keskmine pension, aga millises hinnakeskonnas sa kulutusi teed?
 
nojah 15. juuni 2004, kl 19.44
Aga kui tulla välismaalt siia, siis on asjad pisut teistmoodi. Tean ühte väliseestlannat, kes teenis pensioni välja USAs, kuid vanaduspõlve tuli veetma Eestisse. Ta elas küll siin, aga pensioni maksti ikka USast. Summa oli ca 40 000 kr/kuus. Ja see 10 000, mida teemaalgataja saama hakkab, pole pension, vaid ilmselt sotsiaalabi vms.. Pensioni makstakse ikka kõikjal töötamise eest.
 
missis 15. juuni 2004, kl 19.54
Tahtsin saada vaid oma aastatega teenitud vanaduspensioni,mitte teise riigi oma.Pole ma iial tulnud selle peale,et saada teiselt riigilt pensioni kelle heaks pole ma teinud tundigi tööd.Euroopaliitu see maa ei kuulu.Praegu saan pensioni ja teen veidi tööga lisagi,nii,et saan iseendaga hakkama.Kui ma saanuks eesti pensioni siis loomulikult ma oma uuel kodumaal üksi selle rahaga hakkama ei saaks.Maa kuhu ma lähen on väga kaugel teisel mandril.Jäägu see minu teada,ma ei taha öelda,andke andeks selleks on mul omad põhjused.Ise enam sellel teemal sõna ei võta,mul on lihtsalt villand .
 
mugav elu 15. juuni 2004, kl 19.55
Nagu ma aru sain, lahkud Rootsiriiki.
Kuidas kùll seal need asjad niiiiiiiiii lihtsalt kàivad?
Kui sellist pensioni makstakse igaùhele, kes riiki sisse astub, sòltumata kes ta on ja kust ta tuleb, siis.....

Itaalias nàiteks saab pensioni tòòtatud aastate eest (tòòaastaid peaks olema 35, ja seda loomulikult ei kuskil mujal kui Itaalias) + arvestatakse loomulikult sedagi kui palju on saadud palka tòòkohtadel.
Ei maksta siin megasummasid isegi itaallastele endile , rààkimata siis pensionipòlveks sisseràndavast migrandist.

Kui kohale jòuad ja asjad on tòesti nii nagu kirjutad, siis anna kindlasti teada. Kolin pensipòlveks minagi sinna.
 
mugav elu 15. juuni 2004, kl 19.59
Vabandust, Rootsiriigiga panin mòòda.
 
missis 15. juuni 2004, kl 20.00
Ei koli Rootsi,vaid väga väga kaugele.Jutt on jumala tõsi millest ma kirjutasin.
 
Kuhu 15. juuni 2004, kl 20.06
siis ikkagi? Bali saarele vòi?
 
mugav elu 15. juuni 2004, kl 20.23
Mille alusel lòpetatakse pensioni maksmine Eestis, peaksid kùll kùsima pensioniametist, mitte siit. Seda esiteks.
Ja teiseks. Ma kùll aru ei saanud , millise mòttega see siia kirja pandud oli - Et vaadake, mul on ja teil ei ole vòi? Madal ja lapsik.
 
kmkm 15. juuni 2004, kl 20.24
Vahet pole kuhu ta kolib, see pole hetkel põhiküsimus.
Missist kurvastab see, et ei saa oma riigilt välismaale kolides enam pensioni. Emotsionaalselt on seda asjaolu muidugi raske vastu võtta.
Samas on õiglane, et uuetl maalt hakkad selle maa pensioni saama. Elatustase on ju nii erinev Eesti ja muu maailma kap riikide vahel. Eesti pensioniga poleks seal ju midagi teha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!