Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
rahalised raskused ja mees ei teeni
 
no tõesti 18. oktoober 2011, kl 14.51
sellisest palgast ei elagi keegi, võiks vähemalt toimetuleku taotlemisegi selgeks saada. Mehe sugulasi ei pea sina üldse üleval pidama, see on mehe enda kohustus.
 
ang 18. oktoober 2011, kl 19.37
Nõus mees38 kommentaariga - sama asi toimub vastupidiselt paljudes peredes, peetakse normaalseks. Kokkulepete küsimus. Kui sul on tööd ja võimalus ka rohkem teha, siis las abikaasa ja teismelised panustavad kodutöödesse ja kokkamisse, ja sina naudi seda elu, mille üle naised sageli kadedust tunnevad.
 
naine 18. oktoober 2011, kl 20.13
eit peaks aru pähe võtma ja oma madalapalgalise töö lõpuks mehe kõrgema palga ja vahedama mõistuse hoole alla andma. aga lihtsalt pirtsutamine seda justkui ei soosi. oleks vaja end kokku võtta.
 
ka mees 19. oktoober 2011, kl 21.23
mees38 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Samas hordide kaupa naisi õpivad ja tööl ei käi ni
> ng ükski mees ei prääksu ega hala.
> Kus see võrd
> õiguslikus nüüd on?
>
> :)


täpselt nii ongi. nüüd on uus aeg ja ka mehed võivad naiste kulul elada!
 
aga kuulge 20. oktoober 2011, kl 00.33
ei ole ikka nii! naine peab saama mehe kõrval ikka naine olla!
 
Tiia 22. oktoober 2011, kl 13.59
See ei ole minu kirjutatud:
17. oktoober 2011, kl 19.41
No need on Andrese lapsed, ehk siis see mees on ise üks nendest lastest. Nad on õde-venda.

Näib et mõnele teeb teise perekonna mure nalja. Kahju :(
 
talunik 22. oktoober 2011, kl 14.15
Tiia, näe asjas ikka positiivset külge ja mõtle asjadest peretasemel. Mees on sul praegu õpilane, aga hiljem hakkab teenima sellevõrra ka rohkem. Raske õppustel, kerge lahingus. Haridus on ju ikkagi investeering, et tulevikus rohkem teenida, kannata siis ära.
 
kahekümpine 22. oktoober 2011, kl 14.56
Kui mehel on nii palju vaba aega, siis pole see küll normaalne, et ta tööl ei käi. Ja nii ongi.
 
maanaine 22. oktoober 2011, kl 15.21
peate lehma võtma, siis saab vähemasti piima omast käest. las sööb akna all muru senikaua. ja mure murtud!
 
Tiia 22. oktoober 2011, kl 16.03
Püüangi mõelda positiivselt, aga see pole võimalik kui arved jäävad maksmata.
Sellepärast otsin endale lisaks põhitööle veel õhtuteks ja nädalavahetusteks lisatöid juurde.
Mul pole seni olnud probleemiks lisaks põhitööle veel lisatöid teha oma vabast ajast.

Lihtsalt mul on raske aru saada sellest, et kui mehel on vaba aega rohkem kui mul, siis seda aega ta ei kasuta. Mina aga otsin peale oma tööd veel lisatöid juurde.
Selles on vahe.

Keegi siin kirjtas et naistel on lihtsam lisatöid leida nt õhtuseks ajaks ja nädalavahetusteks aga meestel pole võimalik lisatöid leida.
Kas see on tõesti nii?

Samas ei garanteeri keegi et peale kooli lõppu tööle saab. Vene ajal olid suunamised ja kindel töökoht oli kooli lõpetajal olemas.
Tänapäeval vaata ise kuidas saad.

Sellepärast oleks vaja midagi välja mõelda ja kuskilt alustada.

Mis mina veel teha saaksin? Keegi siin kirjutas et olen vilets naine kuna ei oska meest motiveerida. Ilmselt siis ei oska. Äkki siis õpetate mulle?
 
eelmisele 24. oktoober 2011, kl 11.37
haldad ainuisikuliselt terveid foorumeid: lolliklubi, tekialuse, 50+ kas seal ei ole neid mb,daah-e kes sulle midagi soovitaksid.
kui kanalisatsioonitoru jaksab hoida ja liigutada siis on väga broo. ütled et tahad intensiivsemalt.
 
Rootsis 24. oktoober 2011, kl 12.34
Kui 1944. aastal hulk eestlasi eriti Rootsi põgenes, siis olevat abielupaaridel sagedasti nii kujunenud, et naised läksid tööle. Mehed läksid kooli (ilmselt siis selleks, et saada mingi vajalik eriala, tööload, keeleoskuse tase jne) ja alles siis hakkasid kapitaalsemalt tööle, hakates suht korralikult teenima. Eks see ole kokkuleppe ja perekondliku suurema kava küsimus. Kindlasti aga tegid nii mehed kui naised tuleviku nimel pingutusi ja lodevast elust ei olnud juttu.
Samuti olen kuulnud või lugenud, et mehed käisid alguses üsnagi rasket füüsilist tööd tegemas (talvised metsatööd). Võimalik, et sellest sõltus, kuivõrd hiljem riik nende elujärje paranemist soodustas.
Igatahes ei mindud otseselt teise riigi maksumaksjate arvel elama.
 
Ireenile (kl 11.37) 24. oktoober 2011, kl 18.59
no mis on?
kas mantra kordamine ei aita?
Ära heida meelt, proovi ikka järjekindlalt edasi -
paranoia, paranoia, lase must lahti...
 
viimasele 25. oktoober 2011, kl 11.42
foorumite haldaja kukkus raevus lärmama.
rohud on ununenud?
 
Autorile: 25. oktoober 2011, kl 11.48
Ole õnnelik, et mees kõrgharidust omandab, niigi on meil kõrgharidusega mehi tunduvalt vähem kui naisi. See on muidugi pahasti, et nii noorelt lapsed saite, et mees polnud veel oma ülikooliõpinguidki ära lõpetanud. Aga on, nagu on, praegu on sinu roll olla mehele toeks ja võimaldada tal haridus kätte saada. Kui mehel on diplom taskus, siis võibolla hakkab nii hästi teenima, et sina saad täielikult koduseks jääda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!