Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kui oluline on naistele mehe palk?
 
ametnik 25. detsember 2011, kl 14.08
Naised, tobe küsimus, kuid millised mõtted teil tekivad, kui kuulete, et mees, kellega korduvalt kohtingul käite, saab umbes 550 eurot kuus kätte? Kas julgeksite end siduda, pere luua või mõtlete, et sobiks ainult sõbrana?
 
ametnik 25. detsember 2011, kl 14.32
Et ma naq mõtlen et see niibvähe ju... Et naq 1000€ oleks ikka minimum mida võiks saada...
 
viimasele ametnikule 25. detsember 2011, kl 14.36
Kui midagi tarka pole öelda, jäta kommenteerimata, ei tohiks olla keeruline endale teine autorinimi välja mõelda.
 
ärinaine 25. detsember 2011, kl 14.48
Ma arvan, et siinjuures pole kõige olulisem raha, vaid väärtushinnangud. Erinevatel inimestel on erinevad väärtushinnangud. Ära vali endale nö golddiggerit, vaid vali naine, kes võtab sind sellisena, nagu sa oled. Ja võib-olla esindad sa väärtusi, mida igas (rahakas) mehes ei ole.
 
Mossitaja 25. detsember 2011, kl 14.58
550 eurot kuus????, naljatilk oled või, pane null lõppu siis saad endale õige naise "kes teab oma väärtust" või hädapärast pane üks ette siis leiad ka ehk mõne õnnetukese kes sind meheks peab. Kuni kolm päeva pärast palga saamist.
 
naine nagu muiste 25. detsember 2011, kl 15.02
minu elukaaslane saab kuskil 200 euri. millest jääb peale kohustuslikke makseid kuskil 100.
ka elame, näed. :)
 
Elis 25. detsember 2011, kl 15.02
Vaevalt, et mõni kullakaevaja üldse vaevub nii väikse palgaga mehega korduvalt kohtamas käima (st nii väikse palgaga ei võimalda ju rikkaid kohtinguid, vaid "lihtsalt" mõnusat seltskonda), nii et kui naine ära ütleb, siis on see juba mehe iseloomu pärast. Enne pere loomist nii kui nii oleks vaja koos elada ja sellest selgub, kuidas koos hakkama saadakse. Üks asi on palk, teine asi on see, kuidas mees ise oma palgaga toime tuleb ja kas ta unistab mingist rikkast elust vms. Kui palk on mehele endale probleem, siis paratamatult saab sellest ka kunagi pere probleem. Kuna ma ise pole kunagi mehe palgaga arvestanud või sellele loota saanud, siis ei oska palgas üldse probleemi näha, aga inimesi on ju erinevaid.
 
MARI 25. detsember 2011, kl 15.48
ma pole kullakaevaja aga sellise mehega peret ei looks. sellise rahaga ei saa lapsi kasvatada, isegi söögirahaks ei jätkuks, muus rääkimata.
 
Äpu 25. detsember 2011, kl 15.54
Oleneb, kuidas ta sellest ära elab. Peaasi, et poleks sellista asja, et mina hakkan teda üleval pidama.
 
XXX 25. detsember 2011, kl 16.02
Kui on armastus, siis palganumber pole oluline. Ja koos elama ning pere looma hakkaksin ainult mehega, keda armastan, seega 550 € palk pole mulle takistuseks. Ise saan ka tööl käia ning kahepeale raha teenides saab täiesti normaalselt ära elada, kui mõttetult laristama ei hakka, siis jääb raha ülegi, et näiteks reisima minna.
 
ärinaine 25. detsember 2011, kl 16.05
Noh, ma olen selline pragmaatik ning ega mehele 100% lastekasvatamises loota ei saa. Seepärast olen kindlustanud oma tagala ise ning seepärast ausalt öeldes ei mängi mehe pluss/miinus 200 palgas minu elus eimingit rolli. Põhiline, et mees oleks aus, töökas ja saaks endaga hästi hakkama.
 
jee 25. detsember 2011, kl 16.22
Veits vähe nagu on see 550, saan ise rohkem ja mõtlen, et mees võiks vähemalt sama palju teenida.
AGA... kui see mees on ikka selline, kellesse ma armun (st muidu väga super inimene), siis kindlasti ma palganumbri pärast suhte võimalikkusele kriipsu peale ei tõmbaks. Ja ega siis mees ei pea elu lõpuni sama palka saama - alati saab paremaks teha.
Ja eks siis elu näitab, mis suhtest saab.
 
N42 25. detsember 2011, kl 16.27
Ma ka arvan, et 550.- eurot on selline väiksemapoolne palk.Kuid ma ei teagi, mis palgad tänapäeval meestel üldse on, sest olen juba suht pikalt üksi olnud ja seega meeste palkadest kah eriti ei tea. See summa on selline, et söök+maksud ja ega eriti järgi jää midagi, et vahest ka väljas süüa või teatrisse minna?
 
Agnes 25. detsember 2011, kl 16.33
Piisab ka õhust ja armastusest...või ainult armastusest...või õhust siiski...
 
Ehh 25. detsember 2011, kl 16.33
suurem osa inimestest teenivad 400 euro ringis meie firmas ja lepivad sellegagi, sest töökohti pole valida.
Paljud aga saavad üldse miinimumpalka, kui miinimumpalga tõstmine 12 euro võrra pidavat riigikassasse aastas juurde tooma 482 miljonit eurot.
töövõimetuspensionär saab aga alla 300 euro, nii et 550 on suur summa.
 
alu 25. detsember 2011, kl 18.30
vähe kyll jah.

kuid mida arvata sel juhul eesti naistest, kes vist enamuses selle raha eest (kui sellegi) käivad tööl? täiesti mõttetud pere loomiseks ja ema hakatiseks. panus võiks ju siiski võrdne olla..
 
jane 25. detsember 2011, kl 18.50
praegu ei ole teemaks võrdsus, vaid mehe palk, et kas üldse tasub või ei tasu :)
ikka õiget teemat peab arutama :)
 
meester 25. detsember 2011, kl 19.01
Saan puhtal 170 euri kas on lootust?
 
naine 25. detsember 2011, kl 19.15
mehe palk on ikka oluline küll, eiti, kui on vaja lapsi kasvatada.
 
ärinaine 25. detsember 2011, kl 19.32
Naine peaks lapsed tegema juhul, kui ta suudab neid ka ise ülal pidada, eriti Eestis. Kas kõrge palk mehel garanteerib mehe naise juurde jäämise ning pärast alimentide maksmise? Olgem ikka ise kõigepealt tasemel, siis mingem nõudmisi esitama.
 
alu 25. detsember 2011, kl 20.03
toetan täielikult ärinaise seisukohti. naise projekt-lapsed-peab siiski olema märkimisväärse omaosalusega ja mitte rajatud ainult nurutavate toetuste peale.
 
vähe 25. detsember 2011, kl 21.13
Mingit juttugi perest ei saa sellise mehega olla. Tegelikult on nii, et head mehed saavad ka head palka. See "vaene, aga kuldse südamega" on rumal klišee. Enamasti on need madalapalgalised moraalilagedad, pereväärtusteta, hea on, kui ennast vee peal jaksavad hoida.

Loomulikult peab naise palk olema minimaalselt 1000 eurot neto, et ennast ja last iseseisvalt vee peal hoida. Kui mees "isarõõmudest" osa tahab saada, olgu ta palk poole suurem või vähemalt kinnisvara olemas.

Kui jutt tuleb rahast, on mehed suured võrdõiguslikkuse pooldajad, kui jutt tuleb ühistest kodutöödest ja lapse kasvatusest, lükkavad eesti mehed laisalt jalad seinale. Seega, kui naisel on kodus topeltkoormus, olgu mehel topeltpanus pere rahadesse.

Üldiselt on eesti mees üldse suur risk. Ilma konkreetse abielulepinguta, kus kirjas, kes saab lapsehooldusõiguse peale lahutust, kui suur on mehe igakuine makse lapse elatusrahadeks peale lahutust, mis saab ühisest kinnisvarast jne, ma üldse eesti meest jutule ei võta. Pigem elan üksi ja naudin elu või loon kooselu lääneeurooplasega, aga nii suurt riski nagu vaene eesti mees ma endale küll ei võta.
 
Tohohh 25. detsember 2011, kl 21.28
to vähe
Aga miks sa veel siis siin riigis oled? Mis lepingut sa siin ebakindlas riigis loodad saada kui täna võid teenida ja olla isegi veidi edukas(nii palju kui siin riigis ausal teel see üldse võimalik on...)ja homme oled supiköögi järjekorras lisaks töötu staatusele
 
alu 25. detsember 2011, kl 21.46
kindlasti on taolisi vähe tyypi eesti naisi hirmsasti tarvis lääne euroopas. irw. ei eesti meest ega välismaa oma, on tavaline asjade käik-parem elab yksi.
 
aga 25. detsember 2011, kl 22.05
miks peaks naine teadma, palju mees teenib?
 
appikene 25. detsember 2011, kl 22.54
kui ma nüüd mõtlen madalapalgalisele mehele, keda armastan, siis käib tema kohta tõesti just see, mida kommentaator 'vähe' siin esimeses lõigus ütles...
 
kristi 26. detsember 2011, kl 00.13
see on jutt on täitsa õige!


"Kui jutt tuleb rahast, on mehed suured võrdõiguslikkuse pooldajad, kui jutt tuleb ühistest kodutöödest ja lapse kasvatusest, lükkavad eesti mehed laisalt jalad seinale. Seega, kui naisel on kodus topeltkoormus, olgu mehel topeltpanus pere rahadesse."
 
Nimetu 26. detsember 2011, kl 02.02
mu mees on tõesti madalapalgaline. kuid tubli ja hea inimene. kas ma peaks ta nüüd tema palga tõttu maha jätma? ise teenin piisavalt. teisisõnu peangi meid kahte üleval, mehe rahast jätkub üldjuhul paari toidukorra jaoks. tunnistan, alguses oli see meie paljude tülide põhjus. nüüd olen leppinud.
soovitate lahku minna? miks? kas vaene mees on vähem mees? kas ainult maine heaolu määrab suhte edukuse?
 
swiss 26. detsember 2011, kl 02.34
kui naine umbes sama palju teenib, siis on ok kooselu. see pole ei vähe ega palju, keskmine ja äraelatav võrdsele paarile.
 
milles probleem 26. detsember 2011, kl 02.35
Kui mees on poissmees ja lapsi pole, siis 550 € küll vähe pole! Ühele inimesele ju piisab täiesti! Kui see mees endale naise leiab ja lapsed tulevad, eks ta siis otsib mingi muu töö, kui sellest rahast välja ei tule.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!