Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kui suur on teie palk puhtalt kätte?
 
Mhmm 14. oktoober 2012, kl 23.58
Kas tõesti doktorikraadiga inimene kirjutab netto??
 
N26 15. oktoober 2012, kl 01.41
Rakenduslik
Eraettevõtlus
0.5 kohta
palk 750-800...pluss 100-200 lisa, oleneb kuust. Vahel on see lihtsalt komp.
Vanasti imestanuks silmad punni,mis summa.
Nüüd sulab käes ära. Tundub,et alla 1200 teenides veeretad senti kuulõpus. Ja hinnad on metsikud, abs. kõik hinnad on röögatult kasvanud.
Tallinn
 
n37 15. oktoober 2012, kl 11.08
EMÜ baka
neto 1235
ettevõtte tippjuht
Kagu-Eesti
Olen enam-vähem rahul kui ei peaks oma kodu eest veel pangale raha maksma.
 
m52 15. oktoober 2012, kl 12.44
TÜ, magister
neto 1720
avalik teenistus
Tallinn
Üldjoontes rahul, kuigi peab nentima, et palk ei jõua elatustaseme tõusuga sammu pidada.
 
:( puudeline 15. oktoober 2012, kl 14.15
 
eelmisele 15. oktoober 2012, kl 16.07
päevas? no pole ju hullu siis,ma ise saan küll päevas rohkem, aga sellega elad ju ära küll?
 
appi 15. oktoober 2012, kl 17.44
Loen ja ei suuda silmi uskuda! Nii head töötasud, va mõni minusugune, 620 kätte. ja puudust ka eriti ei tunne, ju olen siis vähenõudlik.
Pärast siinset lugemist hakkan küll vist teisiti mõtlema.
 
keskharidus 15. oktoober 2012, kl 17.53
1200 neto.
Karl Kindermacher 15. oktoober 2012, kl 18.09
appi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ju olen siis vähenõudlik.
>

Noh, ja siis tuleb mingi erikuraditark reporter, pistab mikrofoni nina alla ja küsib: kas olete pidanud masu ajal hakkama säästlikumalt ka elama. Mida sa sealt enam säästad?
 
siu 15. oktoober 2012, kl 22.00
naine 31
müüja Tallinnas
keskharidus, kaks bakat lõpetamata
sõltub kuust 750 - 850 eur kätte
olen rahul, kuna isiklik korter, laene pole, kõik kulub endale
 
Siil Udus 16. oktoober 2012, kl 11.23
Mees 44
IT sektor, analüütik
Tallinn
Kõrgem haridus, cum laude
1897,51 kätte
Suht rahul, aga alati võib ka rohkem olla
 
Tea 16. oktoober 2012, kl 11.56
Naine 28
Baka mitteseotud alal
Illustraator, disainer, kujundaja... Pmst teen raha eest illustratsioone, maale ja marketingi, mis klient parajasti on. 2000-4000 euri kuus sõltuvalt käesolevatest projektidest ja vanade lõppemisest. Töötan üldiselt välismaale ja iga kuu kulub mingi osa ka reisimisele.
Tartu
 
uskumatu 16. oktoober 2012, kl 12.48
loen ja imestan.. kas tõesti 800-900 neto on suur palk w? Siin riigis? Kuidas sellega elatakse? Söök, eluase, riided, ravimid, lapsed, jne jen??? Kuidas? :O
 
Täpitriin 16. oktoober 2012, kl 14.22
Uskumatu,
normaalselt elatakse, kuigi ei mäleta millal viimati oli vaja ravimeid osta, kui mesi ja sidrun just nende alla ei kuulu.
Karl Kindermacher,
masu õpetas vähemalt mind rohkem planeerima ja kainemalt mõtlema, kas mul on ikka kõike vaja. Minu suur kuluartikkel oli enne raamatud, jalanõud ja pesu. Nüüd küll ka, aga ega iga kuu enam raamatuid või uusi jalanõusid ei osta.

Kui loen teiste palkadest, siis teenin küll piskut, samas saan ilusasti koonerdamata hakkama. Ei oma liisinguid ega laene, kallid reisid mind väga ei lumma, lapse koolifond täitub. Samas panen raha igakuiselt kõrvale pigem talupojalikust säästmisvajadusest kui millegi konkreetse pärast.
 
töövõime kaotanud läbi tööõnnetuse 16. oktoober 2012, kl 15.00
ja nüüd saan ma raha, mis on 201 euri iga kuu, mitte päevas.
Kõnnin sotsabisse, et kuu lõpus, kui rahad täitsa nullis ja süüagi pole, et aidake palun mind kuidagi. Aga seal laiutatakse käsi, et pane siis telekas ja nett kinni, jääb sulle pisutki rohkem kätte, et see on luksus ja ei kuulu kompenseerimisele.
No öelge, mida ma seal kodus siis peaksin tegema, kui ei oleks telekat enam vaadata ja tahaks ju suhelda ka, kasvõi siingi.
Transpordi eest maksan ju niigi ja ega ma käigi kuskil, sest ei jaksa liikuda jala.

Vahel mõtlen, et no mida ometi küll inimestega tehakse. Loetakse sente kokku, et kas ikka on parasjagu, et hinges veel püsib. Aga mitte ei arvestata, et KÕIK ON KALLINENUD kohutavalt ja see raha, millega pidi kasvõi aastagi tagasi veel hakkama saama, pole praegu enam pooltki väärtust sellest. Aga ikka loetakse, et näe, sulle ju jääbki kätte nõutav summa ja ole parem vait.
 
suvaline jorss 16. oktoober 2012, kl 15.11
Mis iganes palka inimesed saavad, kuu lõpus on poed ikka inimestest hõredad ja liha kuivab lettidel. Eriti maal ja väikelinnades.

M36
2x lõpetamata baka
Palk: nii väike kui võimalik, nii suur kui vajalik: 500-1000/kuus
Dividendid enda firmadest, börsifirmadest: u 40k
Raha peale söögi ja esmatarbekaupade enam eriti ei kulu, sest kõik eluks vajalik olemas, välisreise ei ihalda (käidud ka juba), endale kõlbab 4-5a vana limusiin, hobid (hobiautod) ka soetatud, tarbimishaigust ei põe jne.
Karl Kindermacher 16. oktoober 2012, kl 17.06
Täpitriin Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Jah, hakkama saab kui ei larista ja endale aeg-ajaltki midagi ei luba.
Mu jutt oli nende 500-600 netopalkade jätkuks. Õed, päästjad, õpetajad, politseinikud jne. Need, kes on pidanud terve elu säästlikult läbi ajama, et palgapäevaeelsel nädalal ei peaks hakkama kuivainete kappi kogunenud tolmust putru keetma. Siis masu tulles leidub tarkpäid, kes soovitavad säästma hakata. Alustuseks soovitavad nad ära jätta kõik selle, mida need inimesed pole saanud endale kunagi lubada. Pärast veel küsivad: noh, kas läks paremaks?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Karl Kindermacher 16.10.2012 17.07.
 
hooldaja haiglast 16. oktoober 2012, kl 22.35
Naine 56
Hooldaja
Neto 385
Kuidas saan sel talvel kommunaalid ja üüri makstud, pole aimugi. Ometi olen ma korralik tööinimene.
 
hooldajale haiglast 16. oktoober 2012, kl 22.51
Eks maksad samamoodi nagu see töövõime kaotanu siin, kes saab vaid 201 euri kuus. Saad haiglas süüagi, aga tema näe, ei saa sotsist abigi.
Ta ka inimene ikkagi, mu arust.

Loomulik, et see pole enam raha, sest rahaväärtus on jubedamalt kukkunud ja see, mis enne võis saada 100 euri eest, siis nüüd saab samapalju 300 eest.
Ja pole mõtet rääkida mingist ostukorvist ja hinnatõusust 2%. Laus sogamine oleks see jutt.
 
Sirle 17. oktoober 2012, kl 00.47
N27
keskharidus (vist)
neto 5200 € (koos ületundidega)
välismaa meeste meelelahutaja
Tallinna vanalinn

Kuidas saan sel talvel preservatiivid, SOS pillid ja Egiptuse reisi ostetud, pole aimugi. Ometi olen ma korralik tööinimene.
 
€€€€€ 17. oktoober 2012, kl 10.01
nädal ja tonn
nädal ja tonn
nädal ja tonn
nädal ja tonn
nädal ja tonn
nädal ja tonn

nii umbes 6-s nädalt ja netona
kahjuks ei ole Eestis
 
elunautija 17. oktoober 2012, kl 11.08
Tööl ei käi, sest igakuine netosissetulek on 1300 eur. Laiata selle rahaga ei saa, aga millestki puudu ka ei ole.
 
tudeng 17. oktoober 2012, kl 11.38
Silma võtab märjaks see palkade sadu siin. Kokku nati üle 200 euriku, pool läheb talvel ühika peale ja elan. Juba viiendat aastat. Kui õppetulemused nii head ei oleks, siis ei saakski elada.
 
hmm 17. oktoober 2012, kl 12.20
naine, kohe 41
palk netona 600
rakenduslik kõrgharidus (majandus)
Rakvere
tööl käin kodust väga kaugel kuna lähemal pole eriti mingit normaalset tööd saada.
väheks jääb. üks teismeline tütar, kellele vaja kallist ortodontilist ravi.
õnneks on oma maja ja ei kulu üürile.
millegagi priisata ei ole. reisimas ei käi enam ammu...
 
to tudeng 17. oktoober 2012, kl 14.40
tudeng Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Silma võtab märjaks see palkade sadu siin. Kokku n
> ati üle 200 euriku, pool läheb talvel ühika peale
> ja elan. Juba viiendat aastat. Kui õppetulemused n
> ii head ei oleks, siis ei saakski elada.

no aga need inimesed ei ole enam tudengid. Sa ei taha teada kui kehvasti nad elasid, kui tudengid olid. kannata ära ja õpi, hakkad ka saama normaalset palka. muudugi kui eriala valides ikka natuke aju ka kaasasid, et aru saada, kas valitud erialal ka tööd pakkuda on ning veel tasuvat tööd.
 
Mina 17. oktoober 2012, kl 14.47
Naine, 31
TTÜ baka
Tallinn
Meditsiin ja tervishoid
Neto: 358-479
Palk on jama aga töö meeldib. Eks igaüks teeb oma valikud ju ise.
 
ggg 17. oktoober 2012, kl 18.42
700- Tallinn
kontoritöö
 
küsin 17. oktoober 2012, kl 19.30
Kas on ka tore väljamõeldud maailmas elada? Järgmine "ettevõtja", kes käib delfis ettekujutamas, et ta on pomo ja teab, kuidas maailm peab käima.
Mitut last üleval pead, mees?


suvaline jorss Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mis iganes palka inimesed saavad, kuu lõpus on poe
> d ikka inimestest hõredad ja liha kuivab lettidel.
> Eriti maal ja väikelinnades.
>
> M36
> 2x lõp
> etamata baka
> Palk: nii väike kui võimalik, nii
> suur kui vajalik: 500-1000/kuus
> Dividendid enda
> firmadest, börsifirmadest: u 40k
> Raha peale sö
> ögi ja esmatarbekaupade enam eriti ei kulu, sest k
> õik eluks vajalik olemas, välisreise ei ihalda (kä
> idud ka juba), endale kõlbab 4-5a vana limusiin, h
> obid (hobiautod) ka soetatud, tarbimishaigust ei p
> õe jne.
 
üks ettevõtjatest to küsin 17. oktoober 2012, kl 21.57
mis kamm teil siin nende ettevõtjatega küll on? kas keegi päriselt ka arvab, et kuigi eestis on kümneid tuhandeid ettevõtjaid, siis siia neid kohe kunagi ei satu? ja nii nagu on töövõtjad erinevad, nii on ka ettevõtjad erinevad. saavad töövõtjad megapalka a la tero taskila ja saavad ettevõtjad megakasumeid. samuti nagu on töövõtjaid, kes saavad seda närust miinimumi, nii on ka ettevõtjaid, kes kuidagi hakkama ei saa ja veel peale maksavad. mis sest nii leili minna? ja arvata, et siis need, kes palju raha saavad, ei vaatagi foorumites ringi, on ikka väga eluvõõras. õhtul telekat teise silmaga vaadates on vägagi mõnus ka netis ringi vaadata, jah, isegi foorumites. ja selles teemas siin on ju küsitud, et palju keegi netos teenib. on neid, kes miinimumi ja küllap ka neid, kes suhteliselt ikka kohe palju teenivad.

mina näiteks saan ka väga kenasti hakkama, raha on piisavalt, kuud on erinevad, aasta peale kuudeks ära jagatuna tuleb nii ligi 4 tuhat kuus. tänan tähelepanu eest.
 
suvaline jorss 17. oktoober 2012, kl 23.04
to küsin:
Mis selles nii imelikku? Sa said ikka pihta, et dividendid on arvestatud aasta peale, mis pole igakuiselt teab mis suur raha. Ja palka pole mõtet kõrge sotsmaksu tõttu endale eriti palju maksta.

Lapsi on 2, ühe kavatsen veel juurde teha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!