Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kas ma olen imelik?
 
silvi 20. oktoober 2012, kl 20.03
Tekkis huvi küsida, paljud naised pooldavad seda, kui nende mees tõmbab kanepit? Mina näiteks ei poolda, et mees tõmbab ning nimetab mind sellepärast imelikuks. Võib olla ma olengi imelik, lihtsalt mulle see ei meeldi.
 
riina 20. oktoober 2012, kl 20.07
ega mulle ka ei meeldi.
 
mina 20. oktoober 2012, kl 20.10
no mulle suitsetamine üldiselt väga ei meeldi. aga harva pole vahet.
 
to autor 20. oktoober 2012, kl 20.17
Siin - nii avalikult lahkad ebaseaduslikku tegevust? Huvitav tõesti, kust su mees kanepit küll saab? Sellepärast sa siis ei põe või? Pigem muretseksin hoopis muude asjade pärast, kui arultleksin suitsetamisteemal - meeldib ei meeldi.
 
alu 20. oktoober 2012, kl 20.48
et millised naised võiks seda pooldada..ytleme, et sellised kaltsu moodi, kes pilves meeste käest ka regulaarselt molli saavad.
 
kana 20. oktoober 2012, kl 20.49
sa alu oled ajukääbik :)
 
tuukle 20. oktoober 2012, kl 20.53
kanep mõjub ajule ja varsti oled oma poollollaka mehega . Puutusn kokku narkaritega ja võin öelda küll - kanepikimujatele on palju raskem asju selgeks teha, kui näiteks amfikatele, ahsoo -vangi võib ka sattuda
 
blond 21. oktoober 2012, kl 09.56
silvi, mitte sina ei ole imelik, vaid su mees.
 
misasja 21. oktoober 2012, kl 11.15
mees tõmbab kanepit!!!???
ja sa veel küsid?
kas sa oled tõesti NII loll? kanep on ju narkootikum! huvitav, mis normaalne inimene pooldab narkotsi? kanep teeb lolliks ja mõnele mõjub ta veel ERITI halvasti, et jääb kohe ERITI lolliks. kas sa siis lugenud pole midagi?
mul oleks piinlik koos narkariga elada.

kana
sa oled jah ikka tõeline kana!
alul on jumala õigus seekord.
 
seekord alu poolt 21. oktoober 2012, kl 13.24
jah, nii ongi
 
kahekümpine 21. oktoober 2012, kl 13.48
Kanep ei ole see teie "narkootikum", mida te selle all mõtlete - ehk siis kanepit pole mitte kuidagi keemiliselt töödeldud nagu narkootikume. Täiesti tavaline taim, lihtsalt psühhotroopne. Ja alu, ma pole MITTE ÜHEGI vägivaldse "pilves" inimesega kokku puutunud ja ma puutun väga tihti nendega kokku. Mitte kordagi pole olnud ühtegi vägivaldset intsidenti.

Kuid kuidas on lood alkoholiga? Alkoholijoobes inimesed muutuvad pahatihti VÄGA vägivaldseks, ka kaines olekus muidu rahulikud inimesed.

Mis mu point on - vähem möla asjade kallal, millest te mitte midagi ei tea. Mingite eelarvamuste põhjal oma arvamust kujundada on väga väiklane. Tõesti - kanep teeb uimaseks ja väga tihedal tarbimisel teeb "aeglaseks", kuid näiteks alkoholi pideval tarbimisel on kordades suuremad kahjud.

Ma ei ürita mitte mingil viisil praegu kedagi õhutada pilve tõmbamisele, kuid nii see kõik on. Kellel kogemus puudub - pole mõtet hakata vaidlema sellel teemal.
 
kahekümpine 21. oktoober 2012, kl 13.51
Ja kes siin mingist "lugemisest" pajatas, soovitan tal endal lugeda teaduslikku kirjandust kanepi kohta, pole mõtet üldlevinud ühiskonna arvamust mingi "lugemise" taha peita.
 
misasja 21. oktoober 2012, kl 13.56
kahekümpine
ära luuluta, eks ole!
ma ei tea, mis "kirjandust" sina küll loed, et sellist infot siin jagad.
ma puutun nende kanepi tarvitajatega töö tõttu kokku üsna tihti. panen oma praktilised ja teoreetilised teadmised kokku ja teengi järeldused.
oleneb inimese organismist. mõne inimese muudab kanep pöördumatult lolliks. kõikidel nii halvasti ei lähe. kuid inimene ei tea kunagi enne proovimist, millisesse kategooriasse ta kuulub.
nii et kahekümpine, hakka arenema!
 
kahekümpine 21. oktoober 2012, kl 14.04
Ma arvan, et ma olen suhteliselt hästi arenenud inimloom ja sinu arvamus mulle korda ei lähe. Ma ei räägi siin nendest heidikutest, kes ilma mõne jointita päevas elada ei saa või kes seda koos suure koguse alkoholiga tarbivad.

Minu poolest puutu nendega kokku palju tahad, mina räägin mõistuslikust tarbimisest, mitte millegi kuritarvitamisest. Ilmselt töötad sotsiaalvaldkonnas, et heidikutega kokku puutud, kuid mõtle ka sellele - kui palju on alkoholi tõttu inimesi "põhjas"? Miks eelistatakse üht meelemürki teisele? Kas vaidled ka sellele vastu, et kanepiuimas inimene (ma ei räägi kuritarvitamisest) ei muutu vägivaldseks? Samuti pole teada ühtegi surmajuhtumit kanepi üledoosist, sest sellist kogust jointe pole lihtsalt võimalik ära tõmmata, et THC kogus surmavaks muutuks, inimene enne kaotab teadvuse.
 
g 21. oktoober 2012, kl 14.42
aga mis see mõistlik kogus on? mõnele piisab paarist korrast ja katus sõidab pöördumatult ära. milleks siis riskida
 
tuulepesa 21. oktoober 2012, kl 14.44
Hollandis käisime spetsiaalses kohvikus ja sõime kanepikooki. Seal riigis on see ju legaalne. Jaa... kui selline asi oleks vaid meie riigis võimalik ...
 
kahekümpine 21. oktoober 2012, kl 15.23
g, sinu väide on ülimalt väär, ma pole elus näinud inimest, kellel paari korraga katus pöördumatult ära sõidaks, see on lihtsalt võimatu, et kanep tekitaks sellise ajukahjustuse.
 
to 2kümpine 21. oktoober 2012, kl 16.40
2kümpiselt oleme me kõik ju targad :D omast arust.
aga tarvita kanepit veelgi rohkem, ja isegi veelgi rohkem, sest see teeb targaks. mida oodata?
 
kolmekümpine 21. oktoober 2012, kl 16.42
peab ikka leu mõnel igav olema, et on vaja mingit sodi sisse ajada, et pistku lõbusam saaks. hale, väga hale.
 
neljakümpine 21. oktoober 2012, kl 16.44
tahad oma ellu uusi elamusi?

siis ÜTLE EI NARKOOTIKUMIDELE!
 
birx 21. oktoober 2012, kl 18.46
kahekümpine võiks mõnest Eesti hooldekodust/hullumajast läbi astuda ja näed kohe ära neid teisi kahekümpiseid, kellel paarist korrast katus ära sõitnud on :) Kanep ei peagi ajukahjustust nö nullist tekitama, vaid ta on vallandaja, st inimesel juba on mingi defekt/nõrk koht ja on vaja ainult väikest spetsiifilist lüket. Kui seda vallandajat elu jooksul ei tule, siis inimene elab kvaliteetselt nagu poleks miskit, kui aga tuleb, siis ongi nali läbi.
Kanepi tarbimine ka nö pühapäevatarbijana mõjub mälule ning mõtlemisele pikemas perspektiivis ikka räigelt. Tarbijad ise loomulikult oma mälu ja mõtlemisega igapäevaelus suurt miskit ei teegi(ehk ei püüa neid arendada), nii et nad ei märkagi, et midagi muutunud on. Õnn on olla loll.
Kanepi tarvitamise seosed suitsidaalsuse, depressiooni, ärevushäirete jne teemadega on ka korduvalt kinnitatud. Pole üldse mõtet torkima hakata seda jura.
Jaja, ma tunnen ka neid toredaid noori, kes aeg-ajalt tarvitavad ja loomulikult räägivad nad jummala normaalset juttu ja loomulikult käivad ilusti tööl ja õpivad ülikoolis, aga neid ei anna võrreldagi kiiremate mõtlejatega ning parema mäluga noortega, kes muuhulgas kanepit jms ka ei tarvita ning alkot tarbivad minimaalselt. Ehk siis kahju on, sest need tarvitajad oleks võib-olla sama kiired või isegi kiiremad mõtlejad/tegutsejad ning veel parema mäluga ja toodaks meie ühiskonnale midagi eriti kasulikku. Ressursi raiskamine minu arust.
 
geeza 21. oktoober 2012, kl 21.58
kanepi tarbimine võib esile kutsuda psühhoosi või korduvaid psühhoose, mis omakorda viib skisofreeniani (muidugi juhul kui inimesel selleks soodumus on, aga ega sa enne ei tea kui õige hetk käes). Kahjuks räägin tuttava kogemusest ja ise pealt näinud.
 
naiska 21. oktoober 2012, kl 22.44
sama siin, nägin mis juhtus inimesega, kes lõpuks enesetapu tegi. julm.
 
silvi 22. oktoober 2012, kl 08.32
Aitäh Teile, kes Te kommenteerisite. Nüüd ma olen natukene tähelepannud ja aru saanud, miks on mehele võimatu midagi selgeks teha. Ehk siis kui tema sellega nõus ei ole ning tema arvamusega kokku ei lange, siis teist arvamust pole olemas. Ning ta siis vihastub, kui mul on teine arvamus kui tal:)
 
viieümpine 22. oktoober 2012, kl 09.11
Kahjuks on olnud kokkupuude kahe noorega, kellele kanepi proovimine halba tegi. Tegu oli tõesti vaid proovimise, mitte regulaarse kasutamisega. Ühel vallandus skisofreenia ja ta ongi elust äralõigatud. Kodu akna all seisvaid autosid nähes on ta veendunud, et teda jälitatakse. Haiglasviibimised aitavad, kuid paraku on neid järjest sagedamini vaja ja muidugi pidev medikamentide kasutamise vajadus.
Teine nooruk ravis paar aastat depressiooni. Õnneks tuli ta sellest tervena välja.
See, et kõigil tarvitajatel halbu kogemusi pole, ei saa olla õigustus. Igal juhul on tegu riskiga.
Miks nikotiin ja alkohol on lubatud? Ilmsesti traditsiooniliselt laialt levinud pahesid on raske keelustada. Miks aga peaks uusi pahesid juurde tekitama?
 
tagurpidi 22. oktoober 2012, kl 09.55
mitte kanep ei põhjusta depressiooni, vaid depressioonis inimene otsib lohutust kanepist ja muudes meelemürkidest, et oma enesetunnet parandada.
tervel inimesel pole vaja ei kanepit ega alkoholi ega mingeid muid narkootilisi aineid.
 
kahekümpine 22. oktoober 2012, kl 18.35
Ma arvan, et ühe normaalse tarbija arvamus, kes pidevalt normaalsete tarbijatega kokku puutub, kaalub üles sada teiesugust teureetikut. Side lõpp, mina sellistega vaidlema küll ei hakka, kelle mõistus on sedavõrd piiratud, et hakkavad nagu varrukast "aga-minu-tuttav-tegi-seda"-sid välja koukima :)

Ja muide, et ikka õli tulle valada, siis olen ühel väga keerukal erialal väga hinnatud spetsialist ja alati olnud (üli)koolis parimate seas. Ei pea teie teuuriad paika midagi, tunnen väga palju tegijaid, kes on alkoholist täiesti loobunud rohelise kasuks.
 
P 22. oktoober 2012, kl 19.44
Kanepi mõjust küllalt juttu olnud. See, et kellegi tutvusringkonnas halvasti lõppenud juhtumeid ei ole, ei tähenda, et neid üldse ei ole. Samuti võib tarvitamine halvasti lõppeda mingi aja pärast.
Kõik meelemürgid, alkohol, suits on kahjulikud. Alkohol samuti kahjustab aju. Näinud küll neid, kes pika alkotarvitamise tagajärjel normaalselt mõelda ei suuda.
 
Nneka 22. oktoober 2012, kl 20.37
Inimeste ignorants ületab igasuguse mõistuse ikka....

Narkootikum ehk uimasti ehk mõnuaine on kesknärvisüsteemi mõjutav aine, mille peamine erisus teistest kesknärvisüsteemi toimivatest ainetest on see, et ta tekitab sõltuvust. Mõju omapärade järgi liigitatakse uimasteid depressantideks, stimulantideks ja hallutsinogeenideks. Kanep ON narkootikum nagu iga teinegi, tal on vaid võrdlemisi väiksem sõltuvust tekitav toime, kui teistel levinud narkootikumidel. Kuid samas sellel on nii füüsilist kui ka psüühilist sõltuvust tekitav toime. Ka heroiin saadakse praktiliselt otse taimelt (oopiumi), see ei tähenda midagi. Kokaiini puhul on vaja läbi viia väga lihtne biosünteesiprotsess kokataimedest. Ära aja inimestele kärbseid pähe, kahekympine!

Kahekympisel võib vaid ühes asjas õigus olla. Kanepi tarvitamisel eraldi tavaliselt ei ole vägivalda soodustavad efekti. Samas võivad ärajäämanähud suurendada ärrituvust, agressiivsust.

Selline mõiste nagu „kanepi mõistuslik tarvitamine“ on puhas luul. Erinevalt alkoholist, ei ole kanepi puhul välja tiitritud kogust, mis tarvitajale täiesti ohutu oleks ja ilmselt sellist kogust ei eksisteeri kuna erinevalt alkoholist mõjub kanep otse ajuretseptoritele.

Juba ühekordne tarvitamine võib tekitada psühhoosi ja selliseid juhtumeid on ka Eestis olnud. Kanep suurendab psühhoosi tekkeriski 70% võrra (risk on kolmekordne, kui tarvitatakse vähemalt 3x nädalas) ja spetsiifiliselt tekitab rohkem just skisofreeniat. Samuti on kanepit tarvitavatel inimestel taastumine raskema kuluga ning on suurem oht ka teiste psüühiliste haiguste tekkeks. Need on juba haigused, kindla diagnoosiga. On leitud ka, et kanepitarvitajatel esineb ka mittetarvitamise ajal luulumõtteid ja paranoiat.
Probleem on selles, et tarvitaja ise ei saa sellest aru, sest need on tal nö ajus kinni ja ta ei oska neid mõtteid objektiivselt hinnata ning kõrvaltvaatajal tüüpiliselt ei ole neist mõtetest aimugi ning need jäävad diagnoosita.

On tõsi, et otseselt ajusurma kanepi puhul on raske saavutada, kuid kanep suurendab mikro-ajuinsultide tekkeriski ja seda just sageli noortel inimestel. Samas on olnud ka surmajuhtumeid, nt. 24-aastase tarvitaja surm ajuinsuldi tõttu, ainsaks riskifaktoriks kanep. Südameinfarkti puhul suurendab kanep surmariski u 3-kordselt ning suurendab ka kodade fibrillatsiooni tekkeriski.

Meestel suurendab tarvitamine munandivähi tekkeriski 2-kordselt ja just eriti pahaloomulise vähi arvel. Arvestades, et munandivähk on peamine vähk meestel vanuses 15-45 . a, on see suur riski tõus!

On tõestatud, et kanep mõjutab olulisel määral kognitiivseid oskusi: tähelepanu, mälu, loogilist mõtlemist, kuulmis- ja nägemismälu protsessi ning mälu protsessikiirust. Mõju kognitiivsusele sõltub geneetikast, kujunenud aju plastilisusest ja muudest faktoritest. Tavaliselt langenud kognitiivsust saab mõõta spetsiifiliste testide mõjul ja kui inimene ei ole neid teinud, siis on raske tekitatud kahju hinnata. Isegi tugeva häire puhul kujundab aju ennast nii ümber, et jääte suhteliselt töövõimeliseks ja ise ei pruugi sellest häirest aru saada. Ehk siis üldiselt muudab kanep inimesi „aeglaseks“, „tuhmiks“, „eemalolevaks“, mida paljude kanepitarvitajate puhul ka märgata võib. Kanep mõjutab ka suhteliselt lühikese tarvitamise järgselt tuju ja stress-vastuse regulatsiooniprotsessi, mis hilisemas elus segab raskete olukordadega toimetolekut, suhteid ja muud igapäevaelu. Noorukitel, kes tarvitasid mingi aja jooksul enne 18. a kanepit, esines hilisemas kontrollis väga tugev langus puhtalt IQ osas (ei sõltunud haridustasemest või koolist väljalangemisest). Tõsi, juba väljakujunenud ajuga (25..-) inimestel seda IQ langust ei täheldata, peamiselt on häiritud teised kognitiivsed oskused.
Rasedate on oht enneaegselt sünnitada (kahekordne risk) ka siis, kui nad on mingil määral kanepit tarvitanud kuid ja kuid enne rasestumist.
ENAMIK neid seoseid ei esine ainult äärmuslikel kanepitarvitajatel, vaid ka nn pühapäevapopsutajatel.

Kanepit on ravina kasutatud peamiselt vähi lõppstaadiumis ja raske multiipelskleroosi puhul lihasrelaksandina, kusjuures viimase puhul on arvatud, et see positiivne toime ikkagi ei kaalu üles nii suurt kognitiivse võimekuse langust.

Nii et kui mehe eesmärgiks on saada endast äralõigatud munadega pooletoobine luuser, siis lasku käia. Muuseas, enamasti on tarvitajad juba algselt varjatud depressiooniga või sotsiaalse ärevusega inimesed
Paluks aga mitte levitada mürkainete kohta igasugust võltsinfot, mis on peamiselt narkolevitajate endi poolt edastatud või rahastatud või sõltuvuses tarvitajate eneseõigustus!

"Ma arvan, et ühe normaalse tarbija arvamus, kes pidevalt normaalsete tarbijatega kokku puutub" Tead, sa ei tea asjast essugi! Riski omaenda tervisega ja mürgita oma aju, kui tahad, aga ära mängi siin suurt elutarka. On olemas rohked teaduslikud uuringud ja meditsiiniline kogemus ja on olemas kellegi subjektiivne kallutatud vaade asjale. Kumba usaldada?
P.S Kanepist kannatanud inimesed enamasti häbenevad väga tekitatud kahju, ega nad ei ole aldid rääkima jah negatiivsetest tagajärgedest.

Kõigest mõned teaduslikud uuringud
http://www.medscape.com/viewarticle/769805
http://www.medscape.com/viewarticle/770586
http://www.medscape.com/viewarticle/768324
http://www.medscape.com/viewarticle/766633
http://www.medscape.com/viewarticle/747420
http://www.medscape.com/viewarticle/756576
http://www.medscape.com/viewarticle/756576
 
kahekümpine 22. oktoober 2012, kl 22.02
Musike, lao nüüd alkoholi ja nikotiini sisaldava sigareti mõjud ka letti. Siis saad aru, millest ma räägin.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!