Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kas ma olen imelik?
 
kahekümpine 26. oktoober 2012, kl 18.43
Ja miks mina kanepit tarvitama hakkasin: söömishäirete tõttu, mis muutusid eluohtlikuks. KMI oli mul alla 16, mille tõttu olin väga haige. THC tõstis mul söögiisu ja võttis ära iiveldustunde, nüüd on KMI tervislikult üle 18 ja tervis pole kunagi nii hea olnud. Kas platseeboefekt? Ei usu, minul tekitab kanep hea isu tervisliku toidu järele, samuti ergutab mind tegutsema.
 
samuti 26. oktoober 2012, kl 18.47
Alkohol tekitab söögiisu. Kuigi alkohol on kahjulik. Vein on isutekitaja näiteks.
 
kahekümpine 26. oktoober 2012, kl 18.49
Minul pole kunagi vein söögiisu tekitanud, võib-olla olen erand.
 
kahekümpisele 26. oktoober 2012, kl 18.50
Sa ise süüdistad küll teisi õeluses, aga kui sulle midagi öelda, siis kohe nähvad. Pole näha, et see värk su närvidele hästi mõjub. Kaitsed küll seda jama, aga endal ikka närvid läbi.
 
kahekümpine 26. oktoober 2012, kl 18.53
Närviline olen ma alati olnud, see pole muutunud ajaga. Küll aga sain lahti eluohtlikust alakaalust. http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_cannabis
 
hei 27. oktoober 2012, kl 16.13
kanep on looduslik ja peaks olema iga ühe enda valik. iga asi on ohtlik kui seda liigselt tarbida. ka liigse kohvi tarbimisel võib inimene surra ja liigne kohvijoomine pole üldse tervislik, aga see ei huvita ju kedagi ja me ei tee sellest välja. suitetamine ka ei huvita kedagi, kuigi see mitmeid kordi kahjulikum kui kanep ja kui teie naine või mees suitsetab, siis ei ole probleemi, eriti kui veel ise suitsetate. alkoholist rääkimata.
ärge elage omas mullis. keegi ei sunni teid tarvitama, aga olge kursis asjadega ja vaadake veidi teise nurga alt. kanep on USA's juba päris paljudes osariikides dekriminaliseeritud ja neid osariike tuleb ajaga veel juurdegi. lisaks elavndab kanep riigi majandust tohutult, toob tohutult raha ning aitab meie enda keskkonda paremaks muuta selle rahaga. Hollandil läheb hästi ja vaata kui kaua nad nii on jätkanud, hollandlased ei ole lollakas rahvas ju. nende hetkene probleem on turistid, seetõttu nad keelavad varsti turistidele müügi, mis on õige ja mida nad oleks pidanud tegema kohe. veel üsna mõnes euroopa riigis on kanep juba dekriminaliseeritud ja kõik on fain (isegi Berliinis nt ja Soome on vist andud isegi mingit sorti rohelise tule meditsiinilisele kanepile. ja te seletate siin nagu teaksite kõike, smh). ma ei ütle, et kõik peaks nüüd kanepit suitsetama hakkama, aga see peaks olema inimese vaba valik. kuidas saab riik saata inimesi vangi, kes tegelevad tegelikkuses palju ohutuma "narkootikumiga" kui nt suits ja alkohol. olete te mõelnud kui paljude inimeste elu see ära rikub, ja enne te seda ei taipa kui selleks inimeseks on teie oma lähedane, kes muidu tundus ju nii tore ja hea inimene. see et teie nt laps (te ei kujuta ilmselt ettegi, et teie laps võiks vahel suitsetada seda kanepit, aga arvestage, et üsna palju noori suitsetab ja/või on proovinud kanepit, tean paljusid peresid selliseid) ei suitsetaks/sööks kuskil salaja ja ei tea mis sodi kellegi poolt (ja saab veel äkki terviseprobleemi hoopis sellest??) ja kes teab veel mis inimestega ta suhtlusesse on sellepärast sattunud, on vaja, et kanep oleks dekriminaliseeritud, et kanep ei liiguks kuritegevusena ja selle kaudu.

kanepit on tarvitatud aastatuhandeid ja millest tuleneb nüüd see probleem, et järsku on kõik paha ja jama? kuni 20 sajanid alguseni oli kõik veel OK, kuni hakati ajama propagandat (et kontrollida rahvast. miks? see on juba palju suurem ja laiem teema, millest ma kirjutama ei hakka, aga sellega saadi hakkama, nagu on näha tänaseni), et kanep lausa tapab ja teeb sind mõrvariks ja mida veel. ja nagu te ise näete, järjest rohkem riike ja inimesi nö "ärkab" nüüd uuesti, meiega läheb ainult eriti kaua aega, sest eestlane on orjarahvas ja meil puudub oma mõtlemine (vaadake kui p*rses me riik on, ja meie rahvas ei tee midagi peale foorumis kirumise, samal ajal mujal oleks juba ammu rahvas tänavatel. tohutu korruptsioon siin riigis. muide suht sellepärast ma ise Eestis nt ei elagi) ja me sööme kergelt kõike sisse, mida meile ülevalt öeldakse. aga olete tähele pannud, et uues põlvkonnas on juba kanep suht nö IN, samas just inimestel, kes elasid kanepi vastase propaganda ajal, on kanep OFF (te ise ei taju, aga see propaganda on mõjunud, miks muidu te kanepi vastu olete. enne suurt propagandat oli kanep lubatud ja sellega polnud mingeid probleeme ju. iga inimene ise teadis). tehke omad järeldused. ma räägin just inimestest, kes ajavad mingit jama juttu kanepi kohta, mitte neist, kes teavad, mis nö "kanepism" tegelt on, aga aktsepteerivad seda ja inimeste valikut. peale kogu seda jama on inimesed lihtsalt seda taime hakanud kuritarvitama, mis on viinud meid paljude täna olevate probleemideni sellel teemal

edu.
 
hahh 11. november 2012, kl 01.20
kahekympisel ilmnevad juba samad sündroomid nagu teemaalgataja mehel, et ei võta mitte mingeid argumente kuulda ega mõelda ning muutub närviliseks veenmise peale. juhus? või kõrvalmõju?
 
heia-heia 11. november 2012, kl 08.16
hei juttu võiks ju tõsiseltki võtta, kui poleks isiklikku negatiivset kokkupuudet.
Üks asi on dekriminaliseerimine, teine asi kanepile kiidulaulu laulmine. Paraku need õigustamised mõjuvad kangesti just kiidulaulu ja reklaamina.
 
kahekümpine 11. november 2012, kl 12.14
Konstateerite fakte siin? Edu!
 
Nneka 11. november 2012, kl 13.53
Oh, see vana teema. Läks kahjuks juba teemast kõrvale.
Kanepi kasutamine raskest anoreksiast ülesaamiseks võib isegi mõnevõrra põhjendatud olla, e. siis kasud kaaluvad üles kahjud. Edasi peaks juba ise hakkama saada. See veidi teine teema.

Praktiliselt iga narkootikumi võib kasutada meditsiinilistel põhjustel, kokaiin oli teatavasti suhteliselt pikalt päris imeravim, mida lisati igale poole umbes nagu toidulisandina. See pole eriline argument. Meditsiinilise kanepi vastu mul ei ole midagi, aga ravim tähendab ju seda, et seda kasutatakse kindlate vaevuste leevendamiseks. Nt. minu meelest täiesti põhjendatud vähi lõppstaadiumis, raskete muskuloskeletaalsete haiguste puhul jne. peamiselt tähelepanu kõrvalejuhtimiseks ja aditiivse valuleevendajana. Glaukoomi kanepiga ravida on küll suht püüs värk :D:D

Uimastite kriminaliseerimine/dekriminaliseerimine on ka omaette teema. Tegelikult mina kaldun olema sellel arvamusel, et kõik narkootikumid dekriminaliseerida...vastuväiteid leiduks muidugi ka palju. Iseenesest saab ka kokaiini nö mõistlikult tarvitada, samuti teisi mõnuaineid. Aga HETKEL, kui tarbid kanepit, siis toetad sellega otseselt kuritegevust, kui just ise omale mõnda taimekest ei kasvata. Paljud narkokartellid elatuvad suures osas kanepikasvatusest, sest see on rahva seas nüüd levinud. Kraami saad ju kätte ikkagi diilerite käest, kas siis otseselt või kaudselt.

Justnimelt kanepile kiidulaulu laulmine on see, mis häirib tugevalt a la ei tea te midagi ja kanep jõle roheline värk, sihuke ökoasi lausa ning pole narkootikum. Looduses leidub palju mürke, nt. curare, mida saab kasutada mingil määral ka raviks, aga mille põhitoime on inimeste surmamine. See pole mingi argument. Pealegi ma varem ei teadnudki fakti, et tegelikult on päris mitmeid surmajuhtumeid, kus surm on otseselt põhjustatud kanepist..
Tõsi ka see, et enamik narkomaane oma mõnuainest nii laes, et ega mingi jutuga enam nende uskumusi ei muuda. Kurb reaalsus.
 
kahekümpine Nnekale 11. november 2012, kl 15.14
Mis vahe on alkoholil ja kanepil? Ja palun nendele surmajuhtumitele viiteid.
 
imelik 11. november 2012, kl 16.07
silvi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tekkis huvi küsida, paljud naised pooldavad seda,
> kui nende mees tõmbab kanepit? Mina näiteks ei poo
> lda, et mees tõmbab ning nimetab mind sellepärast
> imelikuks. Võib olla ma olengi imelik, lihtsalt mu
> lle see ei meeldi.
Silvi, su mees on imelik, kui ta sind sellepärast imelikuks peab. Arvatavasti ütleb ta seda ainult enda õigustamiseks, samas teab, et see on vale, mida ta teeb. Minu mehele meeldib, kui ma tigudele peale astun. Kas SEE on imelik?
 
!!! 12. november 2012, kl 12.27
ei usu. mulle ka meeldib
 
nujahh 12. november 2012, kl 20.06
Kanep.


Teismelised ja KANEP Trüki artikkel Trüki artikkel



Evar Post: Pere ja Kodu toimetus sai kirja ühelt emalt: "Mul on teismeline laps, kellel on suur hulk tuttavaid ja sõpru. Enamik neist leiab, et kanep on närve lõõgastav, täiesti ohutu, sõltuvust mittetekitav aine.

Nad ütlevad, et kanep on isegi tavalisest suitsust ohutum, sest ei tahma kopse. See kahjustab ainult lühiajalist mälu ega jäta püsivamaid kahjustusi. Mõni ütleb, et kanep on isegi parem kui alkohol, sest ei põhjusta pohmelust. Ma ei oska nendega vaielda, kuna internetis ning mujal kirjanduses ilmunud info ei sisalda tõepoolest teavet selle kohta, miks ja kuidas siis kanep ikkagi kahjulik on. Noorte hulgas on arusaam kanepi mitteohtlikkusest praegu väga tavaline."

Kas tõesti tõsi?
Kõigepealt - kahju küll, aga mis puudutab info ühekülgsust, siis on kirjutajal õigus. Kui internetis põhjalikumalt tuhnida, siis leiab sealt saite ka kanepi kahjulikkusest, ent veel lihtsam on saada infot selle kohta, kui "mõistlik" lõõgastaja see on.
Kirjutaja jutt vastab tõele ka selles osas, et kanepi tarvitamine on levinud. Eelmise aasta andmete järgi on Eestis enam-vähem iga neljas 15-16aastane koolilaps kanepit proovinud. Täpsemalt 28% poistest ja 18% tüdrukutest.
Ja kui teid huvitavad trendid, siis palun: üheksa-aastase ajalooga uurimus näitab, et kanepi kasutamine kasvab hirmkiirelt. Tavaliselt pruugitakse seda koos alkoholiga.

Kuidas kasutatakse?
• Marihuaana on kuivatatud kanepitaim, tarvitatakse lehti, varsi ja õisi.
• Hašiš on kuivatatud kanepivaik, mida saadakse õitest. See on marihuaanast kangem kraam, sest toimeainet tetrahüdrokannbinooli (TCH) leidub vaigus kõige rohkem.
Mõlemat suitsetatakse tubakaga segades. Võib lihtsalt plotski keerata, võib piipu või vesipiipu pahvida. Kanepit võib ka närida.

Kui kiiresti kanep mõjub?
Suitsetamisel kulub toime saavutamiseks 10-30 minutit ja see kestab tund-poolteist või veidi kauem. Suitsu kangust ja mõju on raske ette hinnata, sest pole täpselt teada, kui palju selles toimeainet on. Kanepitaime süües algab mõju tunni või paari pärast ning kestab kauem.

Kuidas kanep mõjub?
Üldiselt on mahe ja mõnus olemine. Kanep teeb jutukaks ja ajab naerma. Pikka juttu ei saa kanepikaifis tegelasega ajada, sest ta ei salvesta faile ära. Ehk siis lühiajaline mälu on kahjustatud ja äsjakuuldud jutt läheb tihti meelest.
Jutukus võib vahelduda unistamise ja enesevaatlemisega.
Suu kuivab ja söögiisu tõuseb.
Tekib inspiratsioonitunne. Võib siiski juhtuda, et pärast ei tundu pähetorganud ideed enam nii head, kui alguses paistis.
Taju muutub. Inimene ei oska õigesti hinnata aega, valgust, kiirust ega vahemaid.

Üks anekdoot kõlab nii:
Kaks kanepikaifis meest sõidavad autoga.
Üks ütleb. "Kuule, ma ei sa aru, kas see tee pöörab ära või ei pööra."
Teine vastab: "Pöörab küll, aga ma ei saa aru, kummale poole."
Kuna neil on hea olla, siis see neid eriti ei huvitagi. Kõige rohkem surmajuhtumeid toob kanepi tarvitamine endaga kaasa just liiklusõnnetuste kaudu. Pole vahet, kas joobes inimene on autoroolis või jalakäija.
Kanep tapab liikluses.

Kanep ei tekita sõltuvust?
Kanep ei too kaasa füüsilist sõltuvust, küll aga tekitab psüühilise sõltuvuse. See tähendab, et inimene on 100% veendunud, et ta suudab tarvitamise vajadusel maha jätta. Aga kuna ta enda meelest pole sõltuvuses, siis pole tal ka mingit põhjust seda teha. Seega on tal vaja motiivi mitte kanepi tarvitamiseks, vaid selle lõpetamiseks.
Selline enesepettus võib kesta pikka aega. Tegelikkuses ei suuda inimene ilma kanepisuitsetamise rituaalita olla. Sõltuvus suureneb selle aja jooksul aste-astmelt. Muutusi inimese psüühikas võib märgata see, kes pole teda näiteks aasta näinud.
Kanep kasutab hiilivat taktikat.

Kanep ei tee agressiivseks?
See lause on iseenesest õige. Joobes inimene käitub rahulikult ja heatahtlikult. Lisaks sellele on ta tahtejõuetu ja aktiivsuseta. Seda mitte ainult joobe ajal, vaid ka muidu. Kanepitarvitaja muutub pikapeale apaatseks. Tal on üha raskem võtta vastutust oma elu eest. Igapäevane elu ilma kanepita hakkab tunduma liiga hall ja rutiinne. Arusaamine õigest ja valest muutub ähmaseks.
Kanep murrab vaimse selgroo.

Kanep on tubakast ohutum?
Kanepi mõju on tugevaim siis, kui seda sügavalt alla tõmmata ja veidi kopsus hoida. Kuid põlemisel tekib mitu korda rohkem tõrva ja mürgist süsinikmonoksiidi kui tubakal. Seega suurendab kanep vähiriski, kurnab kopse ning ärritab hingamisteid.
Paar kanepisuitsu kahjustab kopse samavõrd kui pakk sigarette.

Kanep ei tekita pohmakat?
Jälle iseenesest õige, aga siit pole eriti loogiline järeldada, et kanep on alkoholist etem. Sama hästi võiks öelda, et sõrmest ilmajäämine on väiksem õnnetus kui käeluu murd, sest sidemega on mugavam ringi käia kui kipsis käega.
Kanep ja alkohol laastavad organismi erinevalt.

Kanep ei mõju pikaajalisele mälule?
Kanep on rasvlahustuv ehk raskesti lahustuv aine. See tähendab, et midagi temast talletub ajurakkudes. Regulaarne kanepisuitsetamine halvendab ka pikaajalist mälu.
Halvenema hakanud mälu ei taastu.

Kanepi suitsetamisest on lihtne loobuda?
On neid, kes suudavad lõpetada, ja on neid, kes ei suuda. Mõlemaid on võrdselt. Statistika järgi ei suuda pool kanepikasutajatest suitsetamist jätta. Üldiselt käib kanepist loobumisega kaasas depressioon ja tahtejõuetuse tunne. Pikaajalised tarvitajad väidavad, et kõige raskem on teisel nädalal.
Kanep taganeb võitlusega.

Kas minu laps suudab öelda ei?
Narkomaaniaga igapäevases töös kokku puutuvad inimesed ütlevad, et kanepi kättesaamisega koolilastel probleeme ei teki. Seda liigub. Küsimus on selles, kas teie laps suudab öelda ei.
Pole kindel, et sellel on erilist efekti, kui te talle käesoleva artikli nina alla pistate. Igaüks usub seda, mida ta tahab uskuda ja mis tema vaadetega kokku sobib. Aga teile tuleb kindlasti kasuks, kui te kanepi ja muude narkootikumide mõjust midagi teate ning suudate asjast rahulikult rääkida. Vahel ju tekib nagu iseenesest niisugune usalduslik õhkkond. Ja siis on teie arvamusel lapse jaoks ka väärtus.

Allikad:
Ellu Eik, psühhiaater, töötab narkomaanidega Lääne-Tallinna Keskhaigla psühhiaatria-keskuses
Mari Järvelaid, sotsiaalministeeriumi rahva tervise osakonna peaspetsialist

Numbrid
• 90% narkosõltlastest alustasid kanepist. Seega on kanep aste kangemate narkootikumide juurde.
• 10 päeva pärast kanepi suitsetamist on sperma hulk meestel vähenenud poole võrra. Kanepi mõju all valminud spermatosoide nimetatakse läbipõlemissündroomiga spermatosoidideks. See tähendab, et nad käituvad närviliselt ega ole huvitatud munaraku viljastamisest. Tüdrukutel põhjustab kanep häireid menstruaaltsüklis.
 
kle kahekümpine 12. november 2012, kl 20.22
Näiteks heroiiniga võrreldes on kanepi puhul risk mitmesuguste vaimsete häirete avaldumiseks või võimendumiseks palju suurem. Nii on tänaseks selge, et kanepiga saab seostada järgmiste vaimsete häirete avaldumist või seisundi halvenemist:

sõltuvuse väljaarenemine;
deliirium;
kanepipsühhoos;
skisofreenia;
ärevushäired;
depressioon;
tahtetuse sündroom.

Kanepi – nagu ka teiste uimastite – puhul tuleb teha selget vahet tarvitamise, kuritarvitamise ja sõltuvuse vahel.

Kuritarvitamine toob endaga kaasa kehalisi, vaimseid ja/või sotsiaalseid probleeme, mille põhjused tulenevad otseselt ja ainult uimasti tarvitamisest. Samas ei pruugi uimastipruukimine kuritarvitamise etapis olla veel tingimata regulaarne: inimesel säilib kanepi kasutamise üle osaline kontroll ning aeg-ajalt on ta suuteline ka ilma hakkama saama. Sõltuvuse staadiumis on kasutamisest saanud aga igapäevane vajadus uimastit pidevalt kuritarvitada.

Uuringutega (Holmberg, 1981; Bier ja Haastrup, 1985; Arseneault jt, 2002; Fergusson jt, 2003) on tõestatud, et kanep, eriti suurtes kogustes, võib tekitada nii deliiriumi kui psühhoosi.

Deliirium ei kesta kuigi kaua: mõnest tunnist kuni mõne päevani, ehkki aeg võib sel juhul olla kurval viisil väga suhteline mõiste. Inimese teadvus on siis hägune: raskusi on ajas ja ruumis orienteerumisega, ta ei pruugi ära tunda tuttavaid ega aru saada, mis tema ümber toimub. Deliiriumi tekkimine on tõenäolisem, kui inimene on lisaks suurele tarvitatud THC-kogusele veel näiteks magamata või pohmeluses.

Psühhoos erineb deliiriumist peamiselt selle poolest, et analüütilise mõtlemise võime justkui toimib, kuid reaalsustaju ehk side tegelikkusega on muutunud või hoopis kadunud. Analüütilisest mõtlemisest on vähe kasu, kui sa istud katuseäärel eesmärgiga sealt alla hüpata, teadmata oma nime ja tekkinud olukorra põhjusi, ehkki annad endale suhteliselt hästi aru sellest, kus sa oled ja mida teha kavatsed. See, et sa oma nime ei mäleta, on kummaline ja ei tohiks analüütiliselt mõeldes nii olla. Teadmine, et katuselt alla hüpates sa tõenäoliselt sured, on samuti analüütilise mõtlemise tulemus, kuid mis parata, kui sinu moondunud reaalsustaju põhjal tundub katuselt allahüppamine võrreldes edasi-istumisega normaalne ja mõttekana näiv tegevus.

Psühhoosi all kannatav inimene on üldiselt rahutu ning teda ümbritsevad hallutsinatsioonid ja luulud, millesse ta ise kaljukindlalt usub. Igapäevaeluga sellises seisundis inimene üldjuhul hakkama ei saa. Psühhoos püsib kauem kui deliirium, ühest kuni kuue nädalani, kuid seda vaid siis, kui rohkem kanepit ei tarvitata. Kui inimene kanepipruukimist jätkab, võib selline seisund kesta kaua ning allub ravile väga halvasti. Sageli vajab see haiglaravi. Uuringud näitavad, et umbes 10% nendest, kes on elus rohkem kui ühe korra kanepit suitsetanud, on kogenud kas psühhoosi või deliiriumi. Riski ulatus on otseses seoses kanepi THC-sisalduse ja tarvitamise sagedusega.

Skisofreenia. Kas kanep võib põhjustada skisofreeniat ka nendel inimestel, kellel see muidu ei avalduks? Vastus kaldub olema „jah". Lisaks on tõendeid, et skisofreenia avaldub kanepisuitsetajatel keskmisest mitu aastat varem. Mida nooremalt kanepisuitsetamisega alustada, seda suuremad on riskid.

Paanikahood. Kanep võib põhjustada ka erineva tugevusega paanikahoogusid. Sagedamini juhtub seda juhuslike tarvitajatega või nendega, kes saavad kogemata harjumuspärasest suurema koguse THCd. Taolised hood võivad olla väga tugevad ja hirmutavad. Inimene tunneb, et igasugune kontroll kaob, hapnikku ei jätku, ta sureb kohe või läheb hulluks jne. Sageli tekib ebareaalsuse tunne. Mõnikord saavad paanikahoost alguse ärevushäired, mis vajavad juba psühhiaatrite sekkumist ja mille täielik väljaravimine ei pruugi enam võimalik olla.

Depressioon. Kanep soodustab ka depressiooni avaldumist. Uuringute kohaselt on kanepi kuritarvitajatel depressiooni tunnuseid neli korda sagedamini kui inimestel, kes kanepit ei tarvita. Depressioonist võivad omakorda areneda eri psühhosomaatilised häired, näiteks eespool mainitud ärevushäired jne.

Tahtetuse sündroom. 1968. aastal võeti esimest korda kasutusele tahtetuse sündroomi (amotivational syndrome) mõiste. Pikka aega kanepit tarvitanud inimene muutub ükskõikseks, apaatseks ega suuda millelegi pikemalt keskenduda. Ta võib küll teha tulevikuplaane, kuid ei suuda neid ellu viia. Samuti on tal raske kohaneda uute olukordadega või keerukamates situatsioonides hakkama saada. Eluhoiak muutub passiivsemaks. Tekivad probleemid lühimäluga: inimene ei suuda meenutada, mida hetk tagasi öeldi või mis äsja juhtus. Halveneb eneseväljendusoskus ja analüüsivõime. Tähelepanuvõime on puudulik, samuti on sellises etapis kanepitarvitajatel harilikest inimestest palju kehvem reaktsioonikiirus ja ajataju. Pahatihti on nad üksildased ja isoleeritud inimesed, kes ei talu kriitikat ning kipuvad arvama, et nende olukorras on süüdi teised, mitte nemad ise. Tüüpiline seisukoht on: „Teised ei mõista mind, sest ma olen nii eriline ega kuulu siia ühiskonda." Nendega vestlemine ei lähe kuigi ladusalt, sest nad lihtsalt ei mäleta, mida just öeldi või millest üldse jutt alguse sai. Kindlasti ei suuda nad seostada kanepit oma rahulolematuse põhjustega.

Mälu- ja keskendumisprobleemid jäävad alles ka siis, kui inimene on juba mitme aasta eest kanepist loobunud.

Uuringud on näidanud, et tahtetuse sündroom pole arvatavasti muud kui pikaajalise kanepimürgistuse tagajärg. Mida kauem on inimene kanepit tarvitanud ja mida suurem on olnud selle THC-sisaldus, seda rohkem on kahjulikke tagajärgi. See sündroom torkab enam silma kaasaegsetes tööstusriikides, kus elutempo on kiire ja ühiskonna nõudmised inimesele suuremad.

Hormonaaltasakaal. Kanep võib kahjustada nii meeste kui naiste hormonaaltasakaalu. Uuringuid selles vallas on veel liiga vähe, et kõiki võimalikke kahjusid täpselt hinnata, kuid enam paistab see kahjustavat mehi. Naistel mõjutab kanep menstruaaltsüklit. Võib oletada, et kanep vähendab viljakust, eriti meestel. Siiski on uuringuid veel liiga vähe, et seda kaljukindlalt väita.

On teaduslik fakt, et kanep tekitab sõltuvust (Miller & Gold, 1989; Comton jt, 1990; Duffy & Milin, 1996; Crowley jt, 1998; Haney jt, 1999). Umbes 10% kõigist nendest inimestest, kes kas või korra elus on kanepit proovinud, jõuavad mingil eluetapil kanepisõltuvuse faasi. Sõltuvus areneb välja pikemaajalise tarvitamise jooksul, lisaks tekib tolerantsus: et uuesti kogeda kanepi mõju samaväärsena, läheb tarvis üha suuremaid koguseid. Kui kanepisõltlane enam oma harjumuspärast annust ei saa, tekivad võõrutusnähud. Enamasti tähendab see unetust, ärevustunnet ja kergesti ärrituvust, lisaks vaevavad higistamishood, kerge iiveldus, värinad ja kehakaalu langus. Unetus kipub sageli olema väga kurnav ning on tihti peamine põhjus, miks sõltlane kanepist loobuda ei suuda. Olgu see teadmiseks neile, kes väidavad, et kanep ei tekita sõltuvust või kui, siis ainult psüühilist (Comton jt, 1009).

Tänaseks on kanepisõltuvus leidnud oma kindla koha ka psüühikahäirete klassifikatsioonides DSM-IV ja RHK-10.
 
kle kahekümpine 12. november 2012, kl 20.25
loe ja ära vaidle :)

Alustasin kuidagi sujuvalt. Lihtsalt kõik sõbrad tõmbasid. Suits, tavaline suits siis, tuli varem. Ja alkohol. No sellest poleks kuigipalju rääkidagi, kuid jah, see on osa minu elust, nüüdseks minevik. Ma mitte kunagi ei teeks enam seda, ei suitsetaks kanepit.

Nii lihtne oli tegelikult alustada, palju lihtsam, kui lõpetada. Lihtsalt võtad ja hakkad tõmbama. Aga maha jätta... ei, mul ei olnud füüsilist sõltuvust, seda ju ei teki nii, aga emotsionaalne sõltuvus kanepisuitsetamisest oli küll tugev. Ja muidugi võõrutusnähud kui neid nii saab nimetada.

Ma poleks vist aru saanudki, et midagi valesti on. See on täiesti ime isegi, et ma lõpetasin. Kõik mu sõbrad tõmbavad siiamaani edasi, rahulikult.

Kanep on ju nii ohutu. Miks mitte?

Kanep - see on nagu... petersell või midagi. Noh, aga põhiline oli see, et kanep on legaalne, jah, Hollandis, aga ikkagi legaalne. See oli väga võimas argument. No kas ta oleks legaalne, kui ta oleks nii ohtlik? No kindlasti mitte, eks?

Selle peale ma ei tulnudki, et alkohol on ka legaalne ja mitte ainult Hollandis. Palju asju on legaalsed, aga ikka kahjulikud. Jah, alkohol ei olnud isegi nii ohutu minu arvates. Pigem ma ikka alati mõtlesin, et ma vähemalt ei joo, et kanep on palju normaalsem. Selles mõttes ka, et keegi ei saanud eriti midagi aru. Aga no eks ma ikka jõun ka ja suitsetasin kanepit. Kusjuures viimane isegi soodustas esimest. Nüüd ma saan aru, et mõju oli isegi topelt kahjulik.

Kusjuures ma kaifisin seda, et kanep tõstis mind nagu kõigist teistest kõrgemale. Kõik enesehinnanguprobleemid, mis olid olnud enne, samuti suhtlemisraskused, need kõik olid läinud. Mul oli peas tuhandeid mõtteid ja ideid, ma ise arvasin, et nende eest saaks miljoneid, kui need teoks teha.

Kusjuures ma siiamaani ei tea, võib-olla olidki nii head ideed. See on kusjuures tüüpiline, et mingi hetk reaalsustaju täiesti hägustus. Ses suhtes, et tagantjärele mõeldes ma ei ole enam üldse kindel, et asjad, mida kuulsin või nägin, olid kõik päriselt. Täiesti vabalt võisid olla ka luulud, seda enam, et nägin tol ajal sageli igasuguseid kujutluspilte, mis olid iseenesest nii reaalsed, nagu istuks kinos ja vaataks uut 3d-filmi.

Rohi, kanep on rohi, eks. Ta kasvab, nagu mingi... aiasaadus või midagi. Ma olin täiesti veendunud, et ta sama kahjutu, kui till või porgand. Kui kasvab, siis on tarbimiseks loodud ja palju kasulikum näiteks kui suits. Pealegi ei jätnud ta mingit haisu külge, ei teinud sõrmi kollaseks jne. Täiesti puhas looduslik kraam. Pluss ma ju ei süstinud ega midagi, eks.

Kusjuures kärbseseened ka kasvavad, tegelikult.

Ega tegelt suurt või isegi mingit vahet pole, mida ma mõtlesin. Tõmbamine polnud mul mingi läboimõeldud otsus, et kaalun plusse ja miinuseid ja siis otsustan, ei. See oli nii, et tõmbad esimese suitsu, see meeldib sulle ja siis jäädki tõmbama. Kõik see filosoofia tuleb hiljem. See on nagu omaette religioon, kuhu astud ja mille omaks võtad.

Kui oled kanepisuitsetaja, siis ongi ainus võimalus kanepit kiita. Vahet pole, mida keegi teine räägiks kahjulikkusest, see oleks umbes sama, mis rääkida usklikule, et Jumalat pole, tema ikka usub. Ja veendunult usub, sest ta ise KOGEB, et nii on.

Tõesti noh, mida võiks öelda mingi inimene, ke sise ei tõmba, mida ta sellest teab. Seega ei tasunudki kuulata, tasus uskuda ennast. Pealegi kanep tõstab enesehinnagut tohutult. Tekib tunne, et sa oled nii üle ja siis mõtlekui see mulle nii palju kasu toob, siis ma niikuinii ei loobu. Pluss mõtled, et see on kõik jama, mida räägitakse, selleks, et mina ei saaks end hästi tunda. Või umbes nii.

Nii on, et sa tõmbad, sest tahad tõmmata. See on täpselt nii lihtne. See on sinu elu, sinu religioon, sinu maailm, mis annab sulle nagu kõigi teiste ees trumbi.

Mis juhtus, et ma lõpetasin?

Kusjuures ei olegi nii, et nagu juhtus, aga kanep vaikselt hakkas mõjuma ikka päris karmilt. Kusjuures nii vaikselt, et sellest on ikka väga raske aru saada endal ja teistel ka.

Mingil hetkel hakkasid tekkima paanikahäired. See on täiesti imelik, sest tavaliselt kanepisuitsetajatel neid vist pole. Ma ei ole kuulnud, et ühelgi mu sõbral oleks. Mul läks see asi väga imelikuks.

Täiesti x-hetkel sain aru, et midagi on pekkis. Mu emotsioonid ja see, kuidas ma tajusin asju enda ümber, oli totaalselt pekkis. See on täiesti kohutav, seda on isegi raske kirjeldada.

Võib-olla see, et tavaliselt, kui on mingi jama, siis see on nagu kuidagi seotud välisega või see on siis seotud ainult tervisega, ainult kehaga, aga ma olin nagu seest segamini. Ma üldse ei suutnud tunda ega mõelda enam nagu normaalne inimene.

Rõve on see ka, et kuna ma kogu aeg olin nii äss enda arvates, et ei viitsind nagu laskudagi teiste tasemele, siis nüüd on täiega nagu imelik endal tunnistada, et ma olen pekkis. Keegi ei saa isegi aru sellest, mis minuga toimub.

Ütleme nii, et ma olen praegu sellises seisus, kus mul on tugevad paanikahood, et need segavad täiesti elu. Pluss mu emotsioonid on nii paigast ära, et ma naeran ja nutan täiesti lampi koha peal. Minu emotsioonid ei klapi olukordadega. Paanika tekib vahepeal nii hull, et mul on lihtsalt hirm, et süda jääb seisma, see täiega taob nagu.

Ma olen lihtsalt aja maha võtnud, sest hetkel ma ei suuda ei õppida ega töötada. Lihtsalt nagu mingi hetk on kõik okei ja siis hakkab see selline tramburai, et ma ei oska seda seletadagi.

Täiega hea on see, kui saab sellest kellelegi rääkida. Raske on see, et ma ise tunnen, et inimesed ei usu mind, aga siiski on hea rääkida. Hakkab lihtsalt kergem.

Samas ma ei kahetse midagi. Ikkagi kogemus, ma usun, et see ikka taastub, mälu ja kõik. Kusjuures on küll, et ma lihtsalt ei mäleta üldse teatud asju. Poolteist aastat tõmbasin kanepit järjest ja mingi aasta pärast juba olid mingid tüübid, keda ma üldse ei mäletanud. Nüüd ma mõtlen küll, et täiesti imelik, nad olid veits jahmund vist. Mul oli tookord savi, mõtlesin, et see on normaalne, et mind teatakse, et ma ei peagi kõiki teadma.

Selliseid n-ö valgeid hetki on veel, kuigi tegelt oli tüüpiline see, et ma lihtsalt ei mäletanud ja vahel siiamaani ei mäleta oma eelmist lauset või midagi, mida ma just tegin. See on nagu täiega tüüpiline tõesti.

Tegelt see peaks kõik taastuma küll, ma väga loodan, aga kusjuures seda ma enam üldse ei arva, et kanep kahjutu on. Ma tean jumala kindlalt, et ta pole. Lihtsalt ta on täiega salakaval.
Noorte hääl
 
m31 12. november 2012, kl 21.04
teoretiseerige ja "tõestage" mida iganes..

sõber tõmbas 3a regulaarselt kanepit..

lõppes hallutsinatsioonide, mõneks ajaks psühhoneuroloogiahaigla ja eluaegsete ravimite võtmisega..

suitsetage seda paska terviseks
 
kahekümpine 13. november 2012, kl 22.34
Tehke vahet tarvitamisel ja kuritarvitamisel.
 
Nneka 15. november 2012, kl 22.34
Eee...ma päris teadustööd siia foorumisse ka ei viitsi kirjutada. Selge see, et igasugune kanepi tarvitamine on ikkagi kuritarvitamine, sest absoluutselt kahjutut kogust ei ole olemas. Samas on tõesti suur võimalus, et vähe tarvitades ei juhtu midagi erilist.

Vaadake, palju staare meil on, kes nooruses ka palju kahjulikumat kraami ja erinevaid tüüpe ületarvitanud ja midagi pole juhtunud nendega. See ei ole nüüd üleskutse tarvitamiseks loomulikult.

See kanep vs alkohol meenutab mulle üht sõpra, kes suitsetab ja siis nende kahjude leevendamiseks hakkas jooksma :D St. muidugi on parem, et vähemalt alkohol täiesti ära jätta, kui kanepit kasutad. Enamasti siiski tarvitatakse mõlemat korraga ja ühe tarvitamine suurendab teist pahet. Minu soovitus oleks ainult joosta ja mitte suitsetada e. mõlemad maha jätta.
Alkoholiga on lihtsalt see lugu, et see väga sügavalt meie traditsioonides sees ja no sünnipäevadel ikka pokaal šampust ja õhtul restoranis klaas veini. Ma ei tea küll ühtki kanepikasutajat, kes on täiesti loobunud alkoholist. Seega see väide, et justnimelt tervislikel kaalutlustel seda tehakse, tundub suhteliselt naeruväärne.
E. tõesti väga üksikute inimeste ja seltskondade puhul, aga miks nad siis mõlemat maha ei jäta, mõlemad ju kahjulikud?

kanepi surmad
http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_cannabis#cite_note-54
viited 54-56+3
 
Revolutsiooniline 17. november 2012, kl 15.00
Ma ei viitsinud kõiki kommentaare lugeda kuid... Watafaak naised ja mehed :D.

Okei ma ei tee narkot... Enam, Ma kunagi tegin, aga lõpetasin ära, kuid mul ei ole midagi selle vastu kui teised teevad !
Pole seda kunagi varem kuulnud ? Lõpetasid ja pole midagi selle vastu, ohoh, midagi uut... Mis on su lugu ?!!?!!!
Okei te ei kuule seda eriti tihti kuid... see on tõde.
Ma olen võtnud narkootikume varem ning... Mul oli väga lõbus :D... Sorry!
Ei mõrvanud kedagi ! Ei röövinud kedagi ! Ei peksnud kedagi ! Ei kaotanud.. Ühtegi kuradi tööd ! Naersin ennast RIBADEKS Ning Nautisin oma päeva !
Sorry!
Kus on minu reklaam !?! Ja üldsegi pole ma kunagi arvanud et Muna oleks aju!.. Mitte kordagi... ma olen näinud tulnukaid, dinosauruseid hävitamas tänapäeva elu kuid... Kordagi pole ma arvanud, et muna on aju !...
Mby i wasnt getting good shit...
Its breakfast !
Ja üldsegi need reklaamid "siin on su aju narkootikumide all"... On bullshit... Sest järgneb neile alati Alkoholi reklaam ! Oeh... me mõtlesime ju neid teisi narkootikume... neid maksustamata narkootikume.. need on halvad teile !

Nikotiin,Alkohol - Head narkootikumid, Juhuse tahtel ka maksustatud..
Kui mina sõna oleks küsitud mis narkootikumi legaliseerida, siis... ei Oleks see olnud kindlasti alkohol ! Sest maailmas on paremaid narkootikume! Ja see on fakt !.

U say: Aga alkohol on ju vastuvõetav ja... SHUT THE FUCK UP! Your wrong!

Ma ei arvan ainult et Kanep peaks olema legaliseeritud Vaid kohustuslik kasutada vahest aastas !

Näide: Kui keegi on klubis väga vägivaldne ja agressiivne, ON ta purjus alkoholist või kanepist ?!
Alkoholist!

Ma ei ole kunagi näinud kanepit suitsetanud inimest norimas tüli, Sest see on võimatu !

Ei saa ei ole imelik ! Sest vahest võib ! Kõik oleneb kas tarbija ise on võimeline asja händlima või mitte, Kui ta ei oska, läheb halvasti, kui oskab, siis On kõik hästi.
 
Revolutsiooniline 17. november 2012, kl 15.05
Ja üldsegi, öelda et kanep on halb ja illegaalne on sama mis öelda, et JUMAL TEGI VEA ! HAHA... Okei
 
briks 17. november 2012, kl 17.50
Kuule, revolutsiooniline, sa vähe üle ei ole tõmmanud mingi aeg? Su jutt nii segane ja halvasti vormistatud nagu mingi ajukääbiku oma
 
marko 19. november 2012, kl 09.48
Peale väsiyavat töönädala lõppu pole miskit siin ilmas paremat kui nädalavahetus üks saun teha parimate sõppradega ja sinna juurde kanepit tossutada!! Uskuge se on paradiisi tunne!!
 
ehee 19. november 2012, kl 10.13
Lausa hormus-tõmbab kanepit!! Las tõmbab. Kah mure.
 
lisaks 19. november 2012, kl 10.20
Enamus, kes siin kanepi kohta mingeid luulusid levitavad-ostke endale ajud või lõpetage alkoholi tarbimine.
Kui inimesel on mingi vaimuhaigus siis selle võib vallandada ka alkohol.
Jätame ebaterved inimesed kõrvale. Kui panna kõrvuti 50 inimest, kes suitsetavad kanepit ja 50 inimest, kes joovad alkoholi siis tekivad esimestena probleemid seltskonnas kus juuakse alkoholi.
Ja, et kanepist saada ületoos peab tõmbama pea pool kilo korraga, mis on võimatu.
 
lisaks 19. november 2012, kl 10.27
Hämmastavaid argumente toovad siinsed kanepi "spetsialistid".
Alkohol on ok kui seda palju ei tarvitata aga kanep on paha, sest keegi ei tea kus on see piir millal on palju. Ise ka mõistate millist jama kirjutate????
Ning need uuringud mida toote-ammu juba kõik ümber lükatud.
Iga asi on halb kui seda palju tarbida. Väike kanep või naps-vahet ei ole.
 
kahekümpine 19. november 2012, kl 13.41
Nneka, sa lähed liiale juba. Ma pole siiani saanud vastust küsimusele: MIS VAHE ON ALKOHOLIL JA KANEPIL?

Mõlemad looduslikud - check, mõlemad võivad kuritarvitamisel tekitada sõltuvust - check, mõlemad kahjustavad organismi - check JNE JNE JNE.

Ja Nneka arvates on kanep kohe absoluutselt keelatum ja ohtlikum ja hulle psihhe tootev aine, kuigi tema SUUUUURIM argument on see, et kanepit on liiga vähe uuritud ja ohutut kogust ei ole :D

Kle Nneka, peace out, ma ei viitsi sellise saapaga vaieldagi.

"From January 1997 to June 2005, the U.S. Food and Drug Administration (FDA) reported zero deaths caused by the primary use of cannabis. In contrast, common FDA-approved drugs which are often prescribed in lieu of cannabis (such as anti-emetics and anti-psychotics), were the primary cause of 10,008 deaths.[57] The cannabinoid THC has an extremely low toxicity and the amount that can enter the body through the consumption of cannabis plants poses no threat of death"

"Ethanol in alcoholic beverages has been consumed by humans since prehistoric times for a variety of hygienic, dietary, medicinal, religious, and recreational reasons. The consumption of large doses of ethanol causes drunkenness (intoxication), which may lead to a hangover as its effects wear off. Depending upon the dose and the regularity of its consumption, ethanol can cause acute respiratory failure or death. Because ethanol impairs judgment in humans, it can be a catalyst for reckless or irresponsible behavior. The LD50 of ethanol in rats is 10.3 g/kg.[9]"

Mõlemad wikipediast, kui mõnele ei sobi see allikas, siis imegu muna (soovitatavalt talukanade muna).

Minu põhiline argument, miks ma alkoholi ei tarbi on seltskond - ei viitsi mina neid joodikuid taluda ja kähmlemisi vaadata discopepude klubides - käin ainult vastavates chillides kohtades selle tõttu.
 
elluke 19. november 2012, kl 17.31
olen tolerantne inimene, aga ei suuda kuidagi mõista selliste asjade nagu alkohol ja muud meelemürgid ning noored.

enamasti just noored ajavad sellist juttu, et kanep ei tee veel midagi ning õlts on nagu limonaad. kole on lugeda neid noori õigustajaid, kes väidavad, et ilma alkota või tobita ei saa pidusid peetud vms.

ei usu eriti, et kultuursed, ingelligentsed ja laia maailmapildiga inimesed sellist rämpsu suust välja ajaksid. pigem ikka põhjakihi või siis tulevase põhjakihi jutt ja kombed.
 
kahekümpine 19. november 2012, kl 17.36
elluke, kas sina pole kunagi noor olnud ja pidu pannud? Mina ise saan väga hästi ilma alkoholita ja ilma "tobita" peod peetud, kuid noortel pole mõtlemisvõime nii hästi välja arenenud (nagu põhjakihilgi). Ometi aeg-ajalt olen svipsis või popsune - kas ma olen kohe lowlifer? Ma ei hakka siin jälle ette laduma, kes ma tegelikult kõike olen.
 
elluke 19. november 2012, kl 17.44
no muidugi joodikute omavahelises seltskonnas ei ole ju alkohol kunagi paha ning tervistkahjustav.

arvestades seda, kuidas sa delfis pidevalt hüsteeriliselt kriiskad, peaksid vaatama, kas sinu närvilisuse sündroomid ilmnesid juba enne või peale tavitamist. võibolla on siiski roheline sind juba ära rikkunud ja sa ei saa enam sellest ise aru.

selles on sul õigus, et mina pole noorena suur möllumutt olnud ja ei pea seda normaalseks, kui alaealised purjus on või suitsu teevad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!