Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kas Ryanairi odavlend on trikk ?
 
K 14. mai 2013, kl 19.13
Tekkis vaidlus tuttavaga. Ütleb, et nii odavalt lennata ei ole võimalik, ostad küll odava pileti ja pärast maksad lennujaamas juurde suurt lennujaamamaksu.
Mu meelest see nii ei ole, kõik on hinna sees.
Mis mõte siis odavlennuga lennata, kui tuleb sama kallis või kallim kui tavaline lend ?
Mu meelest ei tule midagi juurse maksta, sest mis odavlend see siis enam on.
Kuidas see asi ikkagi on ?
 
... 14. mai 2013, kl 19.53
Ei ole trikk, lennujaamas maksab juurde rumal, kes ei oksa reegleid lugeda ja neist kinni pidada. Lennujaamamaksudon hinna sees.
 
K to ..... 14. mai 2013, kl 20.00
Mis reeglitest tuleb kinni pidada ?
Tuttav nii vaidles, et kuidas odav lend võimalik on, kütus meeletult kallis, piloodid tahavad palka, lennujaamad maksu, on kindel, et suurem summa tuleb hiljem lennujaamas maksta.

Ma seda ei uskunud. Kuigi ega päris hästi aru ei saa, kuidas odavlennud oma asju ajavad.
 
... 14. mai 2013, kl 20.13
Ryanairi piletihinnad sõltuvad paljugi lennuki täituvusest, näiteks müüvad mingi koguse pileteid 30 euriga, kui need müüdud siis järgmised juba 36 euriga, kui ostetakse rohkem pileteid siis hind tõuseb, kui vähem siis hind langeb. Samuti on nädalavahetuse hinnad kallimad, kui nädala keksel olevad lennud.

Check in tuleb teha endal enne lendu ja pardakaart välja printida, kui seda ei tee siis maksad lennujaamas selle eest kas 40 või 50 euri, täpset summat ei mäleta, sama on, kui su käsipagas ületab lubatud mõõdud ja kaalu siis maksad pagasi eest trahvi.
 
tõsi 14. mai 2013, kl 20.23
Kogu aeg olen Ryanairiga lennanud ja just nii odav ongi. Mõni aasta tagasi sain juhuslikult üks kord isegi edasi-tagasi Londonisse 20 euriga.
 
K 14. mai 2013, kl 20.59
Tuttav sai vihaseks, et inimesed ajavad jama, propaganda, täitsa tülli läksime. Et ega siis lennufirma kahjumiga ei sõida, mis maksab kütus, lennujaamamaksud on sadades.
Ega ma ka ei tea, kuidas nii odavalt saab
Aga muidu, kuidas see broneerimine ja maksmine, kuidas see käib? Kus riigis kontor asub muidu?
Kas arve tuleb emailile ja kuidas see broneerimine-maksmine täpselt käib ?
 
irw 14. mai 2013, kl 21.45
No ja siis, vihastagu, tema probleem ju. Naerma ajab mingi tõe ja õiguse eest võitleja, ise ei tea teemast mitte midagi.

Ise sage reisija ja ka Ryanairi ei põlga ka ära, kui nagunii lühikene sõit ja lennujaam ka parajasti sobib. Ma olen küll kuulnud, et keskmise palgaga eestlastel ei kõlba Ryaniga lennata, pidi häbi olema ja üleüldse. Mul on õnneks raha rohkem, ei põe sellise pseudouhkuse pärast :)

Hinnaks olen saanud alates 20 eur.

Kui su tuttavat huvitab, siis viigu ise ennast kurssi, ei viitsi mina hakata siia pikka romaani üles kribama.

Kuidas broneerida ja maksta? No mine vaata Ryanair kodulehelt, kõik tasud näidatakse kohe ära, mine ja püüa bookida, kuni kaardiandmete sisestamiseni näed ju kõik kenasti ära mis ja palju ja kuidas.
 
K 15. mai 2013, kl 01.07
Igatahes inimene ei usu ja mulle tegi selgeks, et olen alles naiivne ja usun kõike. Lennujaamast ei pidavat väljagi laskma, kui suurt maksu ei maksa. Ma olevat loll, kes aru ei saa, kui suur on kütusekulu, piloodi palk ja lennujaamamaksud. Täitsa närvi läks, kust minusugused rumalad tulevad, sest ta meelest inimesed luiskavad.
 
seda et 15. mai 2013, kl 04.18
aga kas tuttav ise on siis lennanud ryanairiga, et nii tapselt teab? ma ise olen lennanud paris palju, midagi juurde kyll pole vaja maksta. lennupiletid broneeritakse tavaliselt online tanapaeval ja makstakse krediitkaardiga.
 
K 15. mai 2013, kl 12.56
Ei, ta ei ole lennanud. Aga nii kindel on, see pole võimalik, ega ükski lennufirma kahjumiga ei lenda.
Kas peale maksmist saadetakse lennupiletid emailile, aga mis siis saab, kui maksad ära ja pileteid emailile ei saadetagi ???????
 
K 15. mai 2013, kl 13.02
Kuidas käib broneerimine, kui lennata vaja ümberistumisega? Kas mõlemad lennud broneerid eraldi ja maksad eraldi, sest lende saab ju jupikaupa vaadata.
Ei ole ju nii nagu sky24-s, et saad korraga mitu ümberistumist ja veel edasi-tagasi ka broneerida.

Kuidas see värk käib, iga lend eraldi broneerida, 2 lennukiga sinna, 2-ga tagasi, seega broneerida tuleb siis eraldi 4 lendu, kõik eraldi broneeringud ja eraldi maksta. Kuidas see käib, jube keeruline?
 
K-le 15. mai 2013, kl 13.40
Kui soovid lennata ümberistumisega, ja mõlemal suunal marsruut on sama, siis pead tegema 2 broneeringut, võtame näiteks Tallinn-Düsseldorf-Tallinn, ja Düsseldorf-Palermo-Düsseldorf. Kuupäevad klapitad ise kokku, et sobiks. Kindlasti jälgi lendude vahele jäävat aega, ja lennujaamade nimetusi. Ümberistumisega lende ühele piletile broneerida ei saa, alati on ainult point-to-point lennud, aga kahe eraldi piletiga saab küll. Kogu broneerimisprotseduuri saad teha internetis, neil ei ole kontoreid. Kindlasti loe läbi kõik tingimused, et vältida lisatasusid. Näiteks, kui lendad ainult käsipagasiga, siis ei pea pagasitasu maksma, aga ole väga hoolas lubatud käsipagasi suuruse ja kaaluga, seda kontrollitakse üsna rangelt. Pardakaart prindi ise välja, siis ei lisanud lennujaamas mingeid lisatasusid.
Mida kindlasti soovitan, on enne reisi teha reisitõrke kindlustus juhuks, kui esimene lend hilineb ja sa jääd teisest lennust maha. Lennufirma on kohustatud sind lõpp-punkti viima ainult juhul, kui kõik jätkulennud on samal piletil. Seda Ryanair ei võimalda, aga kindlustusega saad pärast piletiraha tagasi, ja ka kompensatsiooni vastavalt kindlustuslepingule.
Ehk oli abiks :)
 
K K-le 15. mai 2013, kl 14.09
Seega kui soovin lennata Tallinn-Frankfurt-Fez-Düsseldorf-Riia, siis tuleb 4 eraldi piletit ja 4 eraldi broneeringut. Kui kiiresti need piletid välja ostma peab ? Seega tuleb teha 4 eraldi makset 4 erineva broneeringu numbriga ja 4 erineva viitenumbriga ?
Maksan ära ja kõik 4 erinevat piletit tulevad emailile ? Lihtsam vist teha reisibüroos, jube keeruline.
 
.. 15. mai 2013, kl 14.15
Maksad kohe, kui ostad, mingit broneeringut ei ole, viitenumbrist rääkimata! Sisestad oma kaardiandmed nende lehel ja summa broneeritakse su kontol.

Broneeringu number saadetakse sulle peale maksmist meilile, samuti näed oma broneeringut nende kodulehel (mitu varianti kuidas vaadata).
Kindlasti mõtle läbi, kas lähed käsipagasiga või võtad äraantava pagasi. Ise ostan äraantava pagasi alati tagasitulekuks, siis saab reisil asju ka osta.
 
K-le 15. mai 2013, kl 14.20
Kui soovid lennata sel marsruudil, siis jah, pead tegema 4 eraldi broneeringut ja saad 4 piletit. Tegelikult ei ole keerulist midagi, lihtsalt aega läheb rohkem. Reisibürood minu teada Ryanairi pileteid ei müü, aga võin ka eksida. Ehk siis reisibüroos tuleb kindlasti kallim kui ise internetist ostes, kuna lisaks kallimale piletihinnale lisandub ka teenustasu. Kui raha ei ole probleem, siis on loomulikult lihtsam reisibürooga asju ajada.
Ryanairiga internetis broneerides peab pileti kohe välja ostma, nad ei hoia broneeringuid tasuta.
 
K K-le 15. mai 2013, kl 17.26
Mõni büroo müüb küll, lisatasu 20 euri.
Ei tahaks lisatasu maksta, aga kui ise hakkama ei saa, siis hädaga.
Aga kui emailile midai ei tule, millega tõestan ja kellele, et üldse maksin?

.....
Kuidas kodulehelt vaadata? Kas see broneeringu nr emaililt tuleb välja printida?
 
seda et 15. mai 2013, kl 17.28
kasulikum ja turvalisem on alati lennata no. yhendatud lennuga, paljud lennufirmad teevad koostood omavahel. kui online broneeringut teed, on reisi alguse ja lopu ara markimisel kohe naha, kas seda on voimalik teha voi mitte. naha on, et sul reisimisega vahe kogemusi, iga algus tundub raske ja keeruline, aga kui kord asjale pihta saad, laheb kergemaks.
 
.. 15. mai 2013, kl 17.55
Broneeringu numbri võid välja printida või üles kirjutada, see number on üks võimalus oma broneeringut näha.

Pangakontol on ikka näha kellele, mis kuupäeval ja palju maksid. Maksad kaardiga.

Olen nendega korduvalt lennanud ja ükskord vist jäi kinnitus meilile tulemata aga my bookings alt nägin oma lendu ja sain teha check ini seega polnud mul seda kinnitusmeili väga vaja.
 
K to seda et 15. mai 2013, kl 19.43
Ühendatud lend tähendab, et lendab sama liini pidi tagasi?
Olen broneerinud sky24-s, seal on lihtne, saan emailis töötajatega suhelda ka, kui küsimusi tekib.

....
Loll küsimus, kui keeruline on check in-i teha ja kas keegi töötajatest palumise peale appi ka tuleb?
 
seda et 15. mai 2013, kl 20.27
yhendatud lend tahendab, et kui otselendu teatud sihtpunkti ei ole ja pead kasutama vahepeatust ja lendavad erinevad lennufirmad siis pileti saad broneerida ikkagi koos. kui tuleb ette lennu hilinemisi siis yhendatud lennupileti puhul on lennufirma kohustatud sind ikkagi edasi toimetama, eraldi broneeringute juhul kaotad pileti. ryanari nouab, et check in oleks tehtud online, lennujaamas tehes maksab see ekstara 40 euri. teiste lennufirmade puhul pole online check in minu teada kohustuslik, seda voib teha ka lennujaamas kas iseteeninduslikus korras voi siis check in deskis.
 
... 15. mai 2013, kl 20.28
Keegi töötajatest appi ei tule, kui siis lennujaamas ja 50 € eest :)

Check in ei ole keeruline, seda saab teha kaks nädalat, kuni 4 tundi enne lendu, ikka leiad kellegi, kes inglise keelt oskab ja aitab ära teha. Seal pead sisestama oma nime, dokumendi numbrid (Marokosse on vaja passi), kaua kehtib jne. Kindlasti ära osta midagi mida nad pakuvad, kohvrit, istekohta jne - kõigele vasta No thanks.
 
K 15. mai 2013, kl 20.53
....
Ma ikka puhta loll, ikka ei taipa, kas check ini teen internetis, kus lehel, see on siis pardakaart ilma kohata, istun lennukis, kus vaba koht on?
Kas check in on ikka pardakaart ja see tuleb ka välja printida?
 
seda et 15. mai 2013, kl 21.08
tanapaeval kaib koik online, kui broneerid pileti, tuleb broneeringu kinnitus emailile. seal on siis naha vastav link, kuhu klikkida kui tahad teha check in. kui inglise keelega on raskusi, siis kindlasti leidub sober voi sugulane kes hea meelega appi tuleb. check in- kohta saadud kinnitus tuleb kindlasti valja printida, selle pead lennujaamas esitama.
 
... 15. mai 2013, kl 21.19
Ryanairi lehel on olemas koht Manage my bookings, lähed sinna sealt saad igasugu asju teha, check ini, osta juurde pagasit, kontrollida oma lendu jne

Kui teed check ini siis väljastatakse sulle boarding pass, mille saad välja printida ja sellega lähedki lennujaama. Selle boarding passi soovitan printida värviliselt (mul on must valgetel läinud kaduma koodiriba) ja samuti soovitan boarding passi endale kuhugi meili peale saata, et vajadusel oleks see olemas.

Lennukis on peale paari rea kõik nö vabad kohad, kes ees see mees aga ei tasu karta, et ilma kohata jääd :)
Kindla istekohaga saad ka pileti osta aga selle eest tahetakse lisatasu, ei ole mõtet kulutada.
 
ahjaa 15. mai 2013, kl 22.23
pole trikk, peale peab maksma pagasi eest ja ka checkini eest.
Mina isiklikult ei saa küll aru, miks selline topelt kontroll, nagu check in. Kui tuled, siis võiks kohe pileti või väljatrükitud triipkoodiga läbi minna. Nagu imelik tsekkide süsteem, vanamoodne ja kohmakas, ebavajalik pealegi.
 
K 16. mai 2013, kl 00.42
Veel küsimus, kas broneerida saab ka deebetkaardiga, deebetiga vist odavam?
 
K 16. mai 2013, kl 00.43
Vabandust, tahtsin öelda osta.
 
.. 16. mai 2013, kl 08.40
Kindel ei ole selle deebetkaardi osas, ise olen kasutanud krediitkaarti või siis deebetkaarti mis on krediitkaardi põhjal. Vist tahavad seda turvakoodi, mis kaardi tagaküljel on. Loe trip.ee lehelt, seal on palju infot.

Pileti ostmisel võid mõne tuttava abi kasutada, pileti eest ei pea maksma sama isiku kaardiga, kes lendab.
 
K 16. mai 2013, kl 11.42
Lihtsalt ryanairi lehel nägin sõna deebetkaart.
Mul tuttavad rumalamad kui mina, mõned ei olegi lennanud, teised viimati Vene ajal.
Kui näiteks ei tulegi broneeringu nr emailile, kust broneeringu nr leian, sest My Manage alt saab vist broneeringu nr järgi check ini teha?
 
.. 16. mai 2013, kl 12.27
Broneeringu numbri lööb ekraanile, kui makstud. Manage my bookingsi alt saab mitut moodi teha check ini, ise kasutan varianti kuupäev, meiliaadress ja väljalend ning sihtkoht. Samuti saab pangakaardi numbriga oma bookingule ligi.

Deebet kaardil peab olema kaardi taga kolmekohaline CCV number, ilma minumeelest osta ei saa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!