Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kas Ryanairi odavlend on trikk ?
 
.. 16. mai 2013, kl 13.51
Swedpangal on krediitkaardi põhjal deebetkaart.
SEB -l on Pildikaart millega saab osta pileteid ja virtuaalne krediitkaart mida ostudeks kasutada.

Välismaale minnes soovitaks mitu pangakaarti kaasa võtta, üks ei lähe läbi, teine läheb.
 
K-le 16. mai 2013, kl 14.34
Veel väike märkus ühendatud lendude kohta: tõesti on alati mõttekam broneerida ja osta kõik lennud ühele piletile, kui see võimalik on, aga Ryanair seda teenust ei paku. See on ka teiste odavlennufirmade puhul väga tavapärane praktika.
 
K 16. mai 2013, kl 20.48
Tegin virtuaalse krediitkaardi, suure pusimise peale netipunkti töötaja abiga läks vist makse nagu läbi, sest lõpuks tuli FLIGHT RESERVATION NUMBER. Emailile kahjuks ei tulnud midagi.

Kontrollisin pangakontot, sealt EI OLE MAHA MITTE MIDAGI LÄINUD. Appi, kui keeruline. Kuidas mulle siis flight reservation number anti, see peaks tähendama, et makse läks läbi. Mitte midagi ei taipa.

Kui My Managment kaudu püüdsin kontrollida, kas see lennu nr. ikka kehtib, siis sealt ei lasegi kontrollida, kohustuslik kuhugi veel vajutada, vajutasin check in, sealt kuhugi edasi ei lähe.
Ma ei saagi ära, kas mul on nüüd pilet või ei.

Reisibüroo kaudu tehes läheb jube kalliks, 60 euri. Küsisin täna.

Nüüd ma ei teagi, kas üks jupp sai tehtud või ei. Kust teada saan?
 
K hädas 16. mai 2013, kl 21.34
Püüdsin jätkulendu teha, hulluks võib minna, ei lähe läbi. Kõik peaks õige olema, aga lõpus tuleb ette payment DECLINED.
Algul esimese lennu puhul oli sama lugu. Kas ryanairiga ongi nii, et peab lõputult kõik uuesti täitma, et äkki juhtub ime ja lõpuks läheb läbi?
 
... 16. mai 2013, kl 21.52
Payment declined tuli mulle ette siis, kui neile ei sobinud minu poolt valitud kaardi liik (prepayd) ehk siis oli kaardi valik vale, siis vahepeal blokeerisid nad mu kaardi ära ja seepärast ei saanud osta ning üks variant on ka see, et arvel pole raha. Broneering arvele peaks tulema ikka kohe.

Kes on netipunkti töötaja? Kuskohas sa neid pileteid ostad? Mis kuupäevaks sa ostad? Ära hakka kohe seda check ini tegema, vaata niisama oma broneeringut, kui sulle mingi number anti.
 
... 16. mai 2013, kl 21.53
Ja raha ei lähegi kohe maha, läheb broneeringusse vaatad ikka õieti?
 
K to ... 16. mai 2013, kl 22.38
Ja, vaatasin broneeringut ka, broneeritud 0,00.
Kuidas mulle siis flight number saadeti?

Kuidas ma seda broneeringu numbrit kontrollin?
 
K to ... veel 16. mai 2013, kl 22.39
Ei lase broneeringut vaadata, tuleb mingid linnukesed kuhugi ette teha ja ikka ei näita.
Kuidas seda vaadata?
 
... 16. mai 2013, kl 22.51
https://www.bookryanair.com/SkySales/Booking.aspx?culture=en-ie&lc=en-fi#ManageBooking

Sellelt lehelt võtad view itinenary - teed linnukese

ja siis on sul kolm valikut kuidas oma bookingut vaadata.
Vali üks neist ja täida vajalikud lahtrid.
Aga, kui pole broneeringut siis tegid sa ostes midagi valesti. Arvata on, et kaardiandmete sisestamisel, valisid vale kaarditüübi, panid vale aadressi või, mis iganes.

Raha ikka on arvel? :)
 
K to ... 16. mai 2013, kl 23.52
Ei, kaart on õige, niipalju sain aru, et kui panna midagi valesti, siis lõpuni ei lähegi, ütleb viga, aga mul läks lõpuni, ette tuli flight reservation number.
On küll raha arvel.
 
K to ... 17. mai 2013, kl 00.27
Tüütan veel. Kas on veel võimalik kusagilt broneeringut kontrollida, sealt ei saanud?
Nüüd ma ei teagi, kas mul on pilet või ei.
 
... 17. mai 2013, kl 08.24
Sa võid neile helistada, kui numbri leiad. Aga, kui sul on raha arvel, raha broneeritud ei ole siis sul ei ole piletit.
On variant, et nende süsteem blokeeris su kaardi mingiks ajaks, kui sa mitu korda osta proovisid. Mul on olnud kunagi nii, et ühe kaardi blokeeris ära, st selle kaardiga osta ei saanud, teise kaardiga sai ilusti pileteid osta.

Meiliaadressi sisestasid õigesti?

Mis kuupäevaks sa neid pileteid ostad? Ja veel, kuidas sa Marokos hakkama saad?
 
K to ... 17. mai 2013, kl 18.09
Riskisin ja tegin sama lennu uuesti, läks läbi ja summa broneeritud arvelt. Mõtlesin küll, et läheb topelt.
Imelik, et anti reservation number, aga makse läbi ei läinud. Ei teagi, miks.

Kardan küll, et Marokos ei saada inglise keelest aru. Seal ju prantsuse keel. Kas nad seal turismipiirkonnas natuke ikka inglise keelt jagavad? Kui seda turismipiirkonnaks nimetada saada, ei lähe Agadiri ega Tangeri. Juuni algul.
Keel võib saada takistuseks küll.
 
K 18. mai 2013, kl 20.05
Kuidas netis check in käib, kas pilet tuleb emaile või kuhu ja kuidas seda tehakse?
 
... 19. mai 2013, kl 13.16
Olen juba kirjutanud ja koos kinnitusega tuleb meilile ka seletus.
Check ini saab teha 14 päeva, kuni 4 tundi enne lendu. Mingit piletit sa ei saa. Teed check ini ja siis annab sulle boarding passi, selle prindid välja ja võtad kaasa.
Kui sa lendad alles juunis siis ei saa sa veel mingit check ini teha, kui just 1.juuni ei lenda.

Ausalt, loe kõik tingimused läbi!
 
K 19. mai 2013, kl 19.30
Kas boarding pass saadetakse ka emailile või ei? Mis siis juhtub, kui printer tööle ei hakka näiteks? Kas saab check in-i tegemist korrata, kui näiteks ebaõnnestus ?
 
... 19. mai 2013, kl 19.49
Ma olen juba eelnevalt kirjutanud sellest.
Kui teed check ini siis saad boarding passi, mille prindid välja, võid selle ka endale salvestada arvutisse ja kuhugi postkasti saata, et vajadusel ligi pääsed.
Ryanair sulle seda ei saada aga sa saad selle my bookingsi alt kätte (kui lennu väljumiseni on jäänud 4 tundi siis enam ei saa kätte!).

Ise teen check ini tavaliselt siis, kui saan teha kõikide lendude omad korraga (pead tegema neli check ini), prindin boarding passid välja ja saadan endale ka meili peale.
 
K jälle hädas 23. mai 2013, kl 22.21
Kuidas teha check in, kus vaja 2-e boarding passi, aga mul on üks broneeringu nr.
Liinil Frankfurt-Fez-Frankfurt. Lennuni on aeg kõvasti alla 15 päeva, aga tagasilennuni üle 15 päeva.
Kas üldse on võimalik teha check in-i, kui teine pool ühest ja samast broneeringust on rohkem kui 15 päeva pärast. Kas siis ei saagi mineku check in-i ka teha ?

Ja kui on võimalik ikkagi check in-i teha, kas siis ühe check in-ga antakse 2 eraldi boarding passi või üks pass, mida saan 2 korda kasutada ?

Tallinn-Frankfurt liini check in sai ID-kaardiga. Ega probleemi ei tule, sest Fezi check in tuleb passiga teha ?
 
... 24. mai 2013, kl 09.15
Olles korduvalt ostnud pileteid Ryanairi lendudele ei saa ma aru, kuidas saab sul olla Tallinn-Frankfurt-Fez ühel piletil? Sul peaks olema kaks broneeringut Tallinn-Frankfurt ja Frankfurt-Fes. Kontrolli oma broneeringuid my bookings alt.


Korraga laseks ta sul osta piletid siis,kui sa ostaksid Tallinn-Frankfurt-Tallinn näiteks.

Teine asi millest ma aru ei saa on, et milleks sa ajad asja keeruliseks ja mängid id-kaardiga, kui Marokosse minekuks on vaja passi. Kasuta siis juba ainult passi kõikidel lendudel.

Kõigi nelja lennu jaoks saad eraldi boarding passi ja check ini pead tegema neli korda, kuna sul on kõik erinevad lennud!

Kui oled kauem, kui kaks nädalat Marokos siis pead tagasilendude check ini seal tegema.
 
K 24. mai 2013, kl 12.32
Ühel piletil on Frankfurt-Fez-Frankfurt. Tallinn-Frankfurt tegin id-kaardiga, polnud passi kaasas.
Ja tahtsin ikkagi ühe broneeringu ära teha.
Frankfurt-Riia, aga seda ei lasnud teha, selle pean vist Fezis kuskil tegema, enne lendu tulekuni aega 16 päeva.

Franfurt-Fez-Frankfurt on ühe broneeringu all, kuidas saab seda eraldi teha? Jube segane värk ikkagi, kas üldse saab neid koos broneerida, peaks nagu saama, kui üks broneeringu number, aga teine lend on rohkem kui 15 päeva pärast. Ja kas ikka ühe check in-ga saab 2 boarding passi või ainult ühe?
 
... 24. mai 2013, kl 13.18
Ok, mäletasin su marsruuti natuke valesti. Ühel broneeringul olevat peaksid saama teha korraga aga proovi seda teha vahetult päev-kaks enne väljalendu, kui ta siis ei lase sul teha mõlemat suunda siis pead tagasisuuna ka tegema Marokos. Igale lennule saad oma boarding passi.

Soovitan lugeda ka FAQ ryanairi lehel, seal kindlasti kirjas. Õpi ise vastuseid otsima, Marokos ei pruugi sa leida kedagi,kes oskaba idata.
 
K 24. mai 2013, kl 13.46
Tänan, inglise keel on ikkagi raske. Lihtsa jutu räägin ära kõnekeeles, hätta ei jää, aga keerulisemast tekstist raske aru saada.

Pidin peaaegu reisibüroo kaudu tegema, aga nemad vist ka ei saa enne 15 päeva lennupasse väljastada. Või on reisibüroodele erand?
 
... 24. mai 2013, kl 14.34
Ei saa ka reisibüroo varem.
Reisile minnes ära oma passi maha unusta! Tee endale igaks juhuks ka passist koopia ja hoia neid eraldi.
 
K 24. mai 2013, kl 20.31
Ei lasnudki teise poole check in-i teha.
Huvitav, et reisibüroo lubas teha kõigi 4 lennu check in-d, nad ometi nägid, millal lähen ja millal tulen.
Võib-olla reisibürood kasutavad teist süsteemi, sest kuupäevi nad nägid.
 
... 26. mai 2013, kl 09.05
Kulla inimene, kas sul on raskusi lugemisega? Ma kirjutasin ju, et proovi vahetult enne väljalendu teha. Kui sa lendad juunis siis on isegi juunini veel 5 päeva (tänasest) aga sina proovisid teha paar päeva tagasi. Ei ole mõtet, kui on kindlad reeglid.
Reisibüroo töötaja sellise asja peale kindlasti ei mõelnudki, teeksid sulle hiljem check ini ja saadaksid ehk meilile või ma ei tea. Loomulikult ma ei saa väita, et ma tean kõike aga ei usu, et reisibüroodel on ryanairiga erisoodustused. Tegu on odavlennufirmaga, kellel kindlad reeglid paigas, et oleks võimalikult vähe töötajaid palgata.

Kas sa pagasisüsteemist oled aru saanud?
 
K 26. mai 2013, kl 14.34
Enne väljalendu vahe 16 päeva Frankfurdist tagasilennuga, ei klapi.
Pagasit vist ei tohi olla üle 8kg ja tuleb võtta salongi kaasa vist? On nii?
Kas tead, kuidas Marokos inglise keelega hakkama saab,seal prantsuse keel.
 
... 26. mai 2013, kl 15.18
Jah, saan aru, et 16 päeva, kuid sa võid proovida vahetult enne väljalendu teha tagasilennu check ini, vahel laseb teha. Praegu on liiga vara seda proovida teha!

Kui sa eraldi äraantavat pagasit ei ostnud siis on ainult ÜKS käsipagas, mis ei tohi mõõtmetelt ületada 55x40x20 cm ja kaalult 10 kilo. Tohib olla ainult 1 kott! Tallinnas pole kontroll siiani väga tugev olnud aga Frankfurdis lasti paljudel peale turvakontrolli kohver kaaluda või raami paigutada, et näha reeglitest kinnipidamist. Samuti kontrollitakse enne lennukisse laskmist visuaalselt su kotti, kui neile ei meeldi lasevad raamidesse panna, et näha kas mahub.

Ise Marokosse pole veel jõudnud, on plaanis lähiajal. Prantsuse keelt peale paari lause ei oska, loodan ka inglise keelele ning võtan paar sõnastiku kaasa.
 
K 26. mai 2013, kl 16.45
Seda ei teadnud, et üks kott võib olla, pean käekoti teise koti sisse toppima siis, aga kardan, et see kott mõõtmetelt suurem.
Ise loodan ka inglise keelele, sõnastikku ei hakka ikkagi kaasa võtma, kirjutan võib-olla mõned prantsusekeelsed sõnad üles.
 
... 26. mai 2013, kl 19.00
Mõõda oma kott üle ja vajadusel muretse uus. Kui on silmnähtavalt suurem või ei mahu nende raami ära siis pead selle äraandma ja see maksab palju.

Kui on pehme spordikott siis ära topi viimseni täis ning saab vormida sinna raami sisse.
 
K 26. mai 2013, kl 20.25
Ära andma selles mõttes, et pagasisse või lennujaama jätma? Palju see maksab?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!