Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Ei taha enam suhelda naisega nähes tema räpast elamist
 
Kadri1 29. oktoober 2013, kl 17.12
Sa leiad kindlasti ka selliseid naisi kellele on puhtus elementaarne. Ma saan täiesti aru, et on hetki kui inimestel koguneb korratust oma elamises, aga mõned inimesed ongi lihtsalt sellepärast oma korratus elamises kuna nad lihtsalt ei viitsi. Soovitan põgeneda, sellest suhtest ei tule midagi head
 
Shewolf- 29. oktoober 2013, kl 17.22
No kuulge, koristad eelkõige ikka enda, mitte teiste jaoks, kuna Sina ise ju elad seal! Teemaautor anna andeks, kuid kui väga te neiu/naisterahvaga ka ei klapi, siis usu, näiteks Teie kokkukolimise korral ei jõuaks Sa elus 1. seda elamist ära kraamida, üks teeb mustust eest ja Sina siis lapiga järel? Veel enam, kui ise austad puhtust, siis ei harju Sa elus mustuses elamisega ära. Kahju, kuid run Forrets, run!
 
Kirjuleheline vaher 29. oktoober 2013, kl 17.27
Appi ma punastan. Ma ei ole küll Siimu võibolla-sõbratar, aga lähen kohe koju ja koristan oma seapesa ära. Tore, et siuke teema tehti.
 
aff 29. oktoober 2013, kl 17.43
On kahte sorti naisi : ühed on kokad, teised koristajad. Need, kelle juures on puhas, nende juures ei saa kunagi süüa ( õnneks on olemas valmis toit ja pelmeenid ) ja need, kes armastavad kokata, neil on kodu segamini.
Vali selline naine, kes sulle sobib. Mõni mees kokkab ise ja naine koristab, mõnedes peredes on vastupidi.

Veel öeldakse, et kodu järgi saab inimese hingelist seisu hinnata. Kelle kodus on segadus, sellel on ka hinges segadus. Kelle kodu on tühi, selle hing on tühi jne. Nii et kes siin mainis psüühilist häiret, sellel on ka tõepõhi all.

Veel teame seda, et lollus ja mustus käivad käsikäes ja et lohakas ja räpases ümbruses inimene ei arene.


Jne.
 
noor mees kirjulehelisele vahtrale 29. oktoober 2013, kl 17.59
Kui sa ei ole Siimu ega kellegi teise võibolla-sõbratar, siis jäta mulle oma meili aadress et ma saaksin sulle teinekord appi koristama tulla :)
 
alu 29. oktoober 2013, kl 20.26
siingi on neid tädisid, kellele elementaarne kodu korrashoid ja laste kasimine on teenus, mille eest tuleks neid kätel kanda ja ise kõik ära teha.

et siis proua saaks internetis istuda ja tarka panna, mida mees peab ja mida mitte, et ise end naisena tunda saaks.
 
igaüks elagu enda elu 29. oktoober 2013, kl 20.30
elagu nii nagu tahab, kui mehele ei sobi, astub ära.
 
kihlvedude sõlmija 29. oktoober 2013, kl 21.40
Võib-olla on tegemist kihlveoga. Naine vedas kellegagi korraliku summa peale kihla, et elab nt. aasta ilma koristamata. Nüüd siis kannatab vastikustunde ja häbi võidusummale mõeldes kuidagi välja.
 
tjaa 30. oktoober 2013, kl 09.57
Päris pikk kihlvedu pidi olema kui aed ka risu- ja võsahunnik oli
 
ikka 30. oktoober 2013, kl 10.06
Kaks erinevat asja on, kas on tolmukiht kapil (mis tekib tõesti juba päevaga) või siis hunnikutes vedelevaid riideid ja suured tolmurullid. Kindlasti ära loo suhet (või jätka) lootuses teist muuta, sellest tuleb ainult suur probleem. Sinu etteheidete peale võib ta ennast võib-olla mõneks ajaks kokku võtta, aga argisuhte saabudes läheb kõik vana rada pidi edasi või pigem tagasi. Mul on üks tuttav, kes peab oma töö tõttu erinevates kodudes käma ja vahest ikka ohkab ka üsna raskelt, et inimesed on ikka vahel täielikud põrsad. Tõesti nad ei häbene seda ka, võiks ju tõesti natukenegi korda luua, kui teavad, et võõras nende koju tuleb. Ma ei räägi siin tolmukihist ega paarist laokil asjast, vaid ikka räpasest mustuses, räpasusest tekkivast lämmatavast lehast, lademetest lemmikloomade väljaheidetest jne.
 
mõtlen kaasa 30. oktoober 2013, kl 10.11
Aga millest me räägime, kas midagi sellist:
http://frugalandsimple.com/wp-content/uploads/2010/07/Messy-Couch1.jpg
sellist:
http://4.bp.blogspot.com/-Es6N4dolhbY/TgPLStio3pI/AAAAAAAABrE/kAiXci6Ef8Q/s640/messy+house.jpg
või pigem sellist:
http://www.captivatemoi.com/wp-content/uploads/2013/04/Real-Messy-House.jpg
 
kle aff 30. oktoober 2013, kl 12.15
Ära üldista, mul on toad korras ja süüa saab ka, seapesas kaob söögiisu ka hästiserveeritud toidu puhul.
 
ilus naine 30. oktoober 2013, kl 12.21
Mina kui puhtusefriik tundsin tungivat vajadust sõna võtta. Sellised asjad, nagu tegemata voodi, mõned vedelevad riided ja raamatud ei näita räpakust. Tingimusel, et need riided on puhtad muidugi.

Räpakuse saab kindlaks teha selliste asjade põhjal nagu vannituba ja köök pluss igasugused abiruumid. Väga koledad on ka pesemata aknad ja näpujäljed ja tolmukiht peeglitel. Kui köögi tööpinnad, pliit sh ahju sisemus ja vannituba ja WC ei ole absoluutselt puhtad ja läikivad saab see inimene minult negatiivse hinnangu. Soost olenemata. Räpane mees on täpselt sama rõve kui räpane naine.

Võib ju riided korralikult kappi panna, aga "valge kinda" testis siiski halastamatult läbi kukkuda.

Vabandust, Siim, kui teemast mööda sai!
 
:) 30. oktoober 2013, kl 13.38
Ei ole nõus, et koristajale ei meeldi kokata. Pärast mõnuga kokkamist tuleb lihtsalt ära koristada, puhtas köögis on ju järgmine kord mõnusam kokata.

Üldiselt, minule räpakollid ei meeldi ja ei näe, et siin oleks soolist vahet. Ei ole see koristamine naiste pärusmaa vaid igale inimesele elementaarne oskus. Kuigi jah, tõepoolest on selliseid räpakolle, tunnen isegi mõnda, neil küll reeglina kajastub see ka välimuses.

Kuigi ise olen nö puhtama külje peale kukkunud, siis teiste juures tolmurulle räpakuse näitajaks ei pea, eks neid ikka tekib, kui inimesel on kiire ja ta vaevu kodust läbi tuiskab. Samuti ei pea räpakuseks segamini töölauda, mõnda riideeset siin seal jms. See on ju tavaline elu ja sellise elamuse saaks vaba aja olemasolul siuh säuh korda sättida. Tõelist räpakust olen näinud küll- kuhjade viisi pesemata nõusid suvalistes kohtades vedelemas ja hallitamas, toidujäätmed, tühjad pakendid, topsikud, kilekotid. Ühesõnaga asjad mille saaks teha kohe ja mida ei peagi koristamiseks, nt tühja toidupakendi prügikasti vistata, ei tuleks ju selle pealegi, et seda kusagile vedelema jätta. Wc pott mida on viimati küüritud aastaid tagasi, paksu vana rasvakorra all köök jms.
Mina ka ei mõista, milleks inimesele aed, mis on risu täis ja kus ei ole meeldiv aega veeta.
Ma tunnen ühte sellist inimest väga lähedalt, meessoost, minu meelest on see midagi, millele ta parata ei sa, ta lihtsalt ei märka selliseid asju :)
 
ehhile 30. oktoober 2013, kl 14.53
Meil läheb valamukapp jube ruttu mustaks näiteks. Laps suudab kommipaberid ja teekotid prügiämbrist mööda visata, midagi tilgub põrandale, isegi kapi siseküljele tekivad kuskilt mingid müstilised jutid. Tulemus on nädalaga suht rõve.
 
mees 30. oktoober 2013, kl 15.22
minu armukese peldik ja vannituba on jubedad. kusen ja pesen kodus, oma naise hooldatud paigas.
hei musike, kui loed, siis aitähh sulle.
 
alu 30. oktoober 2013, kl 19.16
igasugu korralagedaid elamisi leiab juba kinnisvara portaalidestki-laokil aiad, riidekuhjades toad, terve köögi pinnad täis mingeid potsikuid totsikuid, kausse ja purke läbisegi pooleli söömaaegadega. normaalne eksole. inimene paneb oma elamise myyki ja täpselt sellisena nagu see tal igapäev on. kujutada ette sinna juurde veel mingid kasimatusest tekkivad haisud, kleepuv põrand ja pritsmed igalpool-pole ime, et taolised teemad synnivad.
millalgi oli siin teema, kus kritiseeriti rates poseerijaid mingi sitase elamise taustal-viiteid pildimaterjalile jagus ja teema oli menukas. oli isegi neid, kes pahaks panid, et räpakas elamine teemaks on.
 
to HEHE 30. oktoober 2013, kl 20.13
See siin on ANONÜÜMNE foorum, mis musta pesu pesemisest räägid ? Nimesid ei ole ju mainitud.
Ära nüüd päris hulluks ka mine musta pesu jutuga.
 
K 30. oktoober 2013, kl 20.23
Tuttav keeldus kooselust, kui nägi pruudi kodus ämblikuvõrke ja mustust. Kusjuures pruut on haritud, laia silmringiga ja endast väga heal arvamusel olev daam.
Selline daam, kes aina kritiseerib teisi ja ennast peab pühakuks.
Ei oleks iial uskunud, et mustuses elab.
 
to milles probleem ? 12.49 30. oktoober 2013, kl 20.30
Ajapuuduses küll asi ei ole. Ikka harjumuses ja tahtmises. Nii palju aega leiab iga naine.

Olen käinud ühe üsnagi alkolembese mehe kodus ja pidin pikali kukkuma - ta kodu läikis puhtusest. Ütles ka, et mustust ei salli, ise jumala täis. Väljas tuli plekk pükstele, siis pidi ruttu koju minema pükse vahetama. Ja nii käitus ebakaine inimene.
 
to Tripp 30. oktoober 2013, kl 20.39
Kus siin vingumist näed ? Sa ise ju vingub praegu. Inimene arutleb.
Ise leian, kui kutsun mehe külla koristamata elamisse, siis ma lihtsalt ei hooli sellest mehest ja iseendast ka mitte. See näitab lugupidamatust teise suhtes.

Ma ise ei ole ka suur koristaja, aga kui armastatud inimene tuleb külla, siis otse loomulikult koristan.

See on täiesti loomulik, et mehele ei meeldi räpakollist naine. Ja vingumisega ei ole siin mingit pistmist.
 
alu 30. oktoober 2013, kl 20.47
"Ma ise ei ole ka suur koristaja, aga kui armastatud inimene tuleb külla, siis otse loomulikult koristan"

veel hullem kui permanente prykkar oma elamises. hakkad taolisega kokku elama, siis alles näed inimese tegelikku palet..armastusse saabub ju argipäev koos räpakuse, lohakuse, hoolimatuse ja nägemusega, et milleks yldse koristada.
 
to to kodukana 13.43 30. oktoober 2013, kl 20.47
Kus panid alles pirni. Selge on see, et sel naisel ei ole mingit koristamise harjumust. Mis igast päevast sa sonid ? Kus on kirjas, et on väiksed lapsed ja naine teeb iga päev süüa - vaevalt külla.
Ja pesu peseb tänapäeval pesumasin.

Minu kadunud ema pesi põrandaid iga päev, tegi süüa iga päev, pesi käsitsi suuri linu, tekikotte käsitsi. Aga ta oli suur erand. Ükski tänapäeva naine nii ei rüga.
 
to to alu 30. oktoober 2013, kl 20.52
See näitab lugupidamist teise inimese vastu või eelistad tõesti algataja-taolist naist, kes oma suhtumist ja mehest hoolimatust demonstreerib.
Kui naine ei vaevu enne küllakutsumist koristama, siis ta ju mehest üldse ei hooli või on nii üli-ülilaisk, sellisega ei ole midagi peale hakata.
 
hyutriegfrty 30. oktoober 2013, kl 21.11
Mul on millegipärast sellised kogemused, et mitmete meeste nn poissmehekorterid, kuhu olen ka täiesti etteplaneerimatult sattunud, on olnud alati täiuslikult korras ja puhtad. Samas kui mõni sõbranna, kes on mu konkreetselt külla kutsunud, vabandab, et kle sry, mul jälle kõik nii sassis...
Ise olen ikka selline korralik muidugi, no enamus ajast :)
 
R 30. oktoober 2013, kl 22.13
Väga huvitav teema
Töö on selline, et käin paljudes elamistes
Andku kliendid andeks
1 Vanemad üksikud naisterahvad kelle elamine suisa haiseb
2 Vanemad üksikud naisterahvad kelle elamine suisa särab
3 Vanemad üksikud meesterahvad kelle elamine tavaliselt on puhas
4 Üksikud naisterahvad kelle elamine on väga särav
5 Perekonnad väikese lapse lastega kelle elamine on äärmiselt räpakas
6 Perekonnad väikeste lastega ja elamine on suhteliselt korras
Eks igaüks tunneb või ei tunne ennast ära
 
L. 30. oktoober 2013, kl 22.50
Siimukene, kannata 2ra! Vastandid ju t6mbuvad. Pealegi on siin mingi sygavam t2hendus miks te teineteise elus olete!

Kui esmapilgul sokeeriva yllatuse yle elad, siis v6ta ennast kokku - kui naine senimaani sind k6itis, tasub sammuke edasi astuda ja avameelselt nii r22kidagi: Sa meeldid mulle kyll v2ga, aga ma ei saa aru, mis sul kodus toimub..?

P6hjus v6ib olla milline tahes. Ehk on naine mitmelapselisest perest, kust ta sellise suhtumise korrashoidu saigi v6i on tal lihtsalt liiga palju m6ttetuid asju/riideid, mida ta enam kindlasti ei vaja! See tulebki sul v2lja uurida. Aitad tal asju sorteerida ja m6ttemalli seada.

Mul endal oli ka selline juhus, et oma tulevase elukaaslasega kohtusin kui yhist tuba jagama hakkasime. Eks ma ikka rituaalselt koristasin ja tuba l2ikis iga p2ev. Kui suhtesse j6udsime, siis hakkasin tema asju ka pesumasinasse toppima.
Hiljem, kui juba m6ni kuu suhtest selja taga oli, poiss tunnistas yles, et kuuldes uue toanaabri saabumisest, toppis k6ik oma mustad ja m66da tuba laiali olevad riided kohvrisse; paar kilekotit2it riideid, mis enam kusagile ei mahtunud, viskas lihtsalt kiirelt prygikasti! :)
Seda lugu meenutame ikka naeru saatel. Olid ajad! Aga nyydseks olen poisile k6ik selgeks teinud, mida tohib masinaga pesta ja mida mitte. Puhtust hoiab teine vaat et nyyd rohkem veel kui minagi! ;)

Aga sulle, Siim - hale oleks lihtsalt minema joosta! Kindlasti kasvatad ta veel ymber ja hiljem on temake t2nulikki sulle selle eest. Ammu ju teada paare, kellest yks pool mingi s6ltuvuse v6i h2ire all kannatab, aga koos saadakse jagu ning toetatakse teineteist, kuniks probleem kaob!

Seega - 2ra anna alla! Oled tema elus p6hjusega ja kui ta ongi sulle loodud, siis aastaid hiljem veel koos naerate selle seiga yle! :D
 
tänuväärne teema 30. oktoober 2013, kl 23.03
Pooled lugejatest koristavad valamukappi täna õhtul:)
 
to L. 31. oktoober 2013, kl 00.37
30+ inimest nüüd annab ümber kasvatada ? Saan aru, kui 18 oleks.
 
targutav punapea 31. oktoober 2013, kl 09.25
kodu on inimese privaatruum. kui ta end seal segaduses hästi tunneb, siis milles probleem? iseasi on mustus. need kaks eri asja kas on kaos või lausräpasus. mõned kodud on korras, aga tajud räpasust, mõned kohutavalt segamini, aga tajud siiski puhtust. mõnele ehk meeldib oma privaatruumis end vabaks lasta, kui enamus oma päevast veedab tööl kuskil piinlikult korras steriilses euronõuetele vastavas ultramoodsas keskkonnas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!