Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Ei taha enam suhelda naisega nähes tema räpast elamist
 
Kodu 31. oktoober 2013, kl 09.33
See teebki naisest ringiaelejad ja koduhoidjad.
Osa naisi lihtsalt otsivad lõbu,nad polegi perele orienteeritud.Kui hakkad laste ema valima,siis arvan,et selline naine ei soovi seda isegi.
Aga samas on sellised naised rohkeem seksikad ja fliriks sobivamad.
 
targutav punapea 31. oktoober 2013, kl 09.41
jah, väidetavalt puhtusefriigid pidid olema külmad ja igavad.
olen näinud üksikute meeste kodusid ja võib öelda, et enamus paneb rõhku esmamuljele ja tippdisainile. kõik on esmapilgul uhke ja ilus, kuni võtad jalast kingad. põrandad haisevad "juustuhaisu" järele. kui kingad kodus jalast võtsin, pesin ja küürisin nii kingi kui oma jalgu nagu segane:D ühe tuttava juures käies oli põrand silmnähtavalt räpane ja seal ma lihtsalt jalanõusi jalast ära ei võtnudki, täitsa tuima näoga marssisin sitahunnikus ringi, kuigi mööbel ja kõik muu oli viimase peal. ei teinud väljagi, mis minust arvatakse ja ega ma sinna külla peale paari korra enam ei läinudki.
 
kivike 31. oktoober 2013, kl 11.20
Obsessiivsete puhtusefriikidega on vist isegi raskem toime tulla, kui räpakollidega, sest neid pole võimalik mõjutada vähem koristada. Pikapeale ajab selline lapiga järelkõndimine, kus koheselt eemaldatakse igalt poolt kõik sinu sealviibimise jäljed, jubedasti närvi.
 
aga 31. oktoober 2013, kl 11.25
neitsi tähtkuju naised on puhtuse ja korraarmastajad
 
ema, koristaja 31. oktoober 2013, kl 16.25
nujah Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui soovid tulevikus kahe eest koristada, siis ei
> ole probleemi. Ma ei usu, et teda otseselt häiriks
> , kui keegi kodu korras hoiaks.. Seda aga, et suud
> aksid sellise elustiiliga inimest korralikuks õpet
> ada - ma tõesti ei usu.. Harjumuse jõud on juba li
> iga suur..
kuidas seda korda õpetada ja harjutada. mul lapsed samasugused. st neist ilmselt sirguvad sellised naised. väidetavalt pole neil aega oma tuba koristada. ja kui on aega, siis ei viitsi, muudki huvitavamat teha. harjumuse jõud on suur.... kuidas seda harjumust neisse juurida?
 
kahe lapse ema 31. oktoober 2013, kl 17.25
minu arust on see puhtusearmastus kaasa sündinud. mul on üks poeg hästi suur korraarmastaja, teine leiab ka alati mingi muu tegevuse, koristamine teda ei huvita.
me mõlemad isaga oleme koristaja tüüpi, aga näed, lapsed on erinevad. kuna meie kolmekesi armastame puhtust, siis koristame tema tagant ka. õiendamine ei aita, ta ütleb südamerahus, et keegi ei käsi meil tema järgi koristada, temal niigi hea.
 
ärge 31. oktoober 2013, kl 17.44
rääkige, et ei jõua.Mul on suur aed, lemmikloomad toas, suur maja, käin tööl 5 päeva 8h nädalas ja jõuan ka korda pidada, ei mingeid tolmurulle, ei mingied musti nõusid ega riidehunnikuid ja kõik on korras. Aga olen näinud minagi kodusid ,kui naised on veel kodused, kraanikausid räpased, riietekuhilad, vaibad põrandad rokased. Kõik on ikka kinni inimeses.Üksik inimene peaks ikka jõudma puhtust hoida, kui ta seda muidugi ise tahab.
 
alu 31. oktoober 2013, kl 20.30
päris hea. umbes et saad tuttavaks peene kontoripreiliga kusagilt klaaspaleest ja siis jõuad millagi ta elamisse, muidu uuemapoolses majas või remonditud korteris. kus puhtus on "tajutav" hoolimatult visatud läbisegi asjade all ja vahel ning korralageduses, millest on keeruline aimata mingisugustki systeemi enda järele korra hoidmisest. pole ju hullu-ukselingi kyljes rippuvad rinnahoidjad, esikukapp täis igasugu pudi, pulbrit ja mukkimise tarbeid, yyratu kogus kingi läbisegi, toas lademetes loetud ja loetavaid ajakirju, igasugu lipikuid ja pudipadi kõik ääred täis. kindlasti on seal privaatsuse ruumis veel kasutatud veiniklaase, mõni tyhi shampuse pudel ja kodustatud villakoerad, kellele selline elamine lihtsalt meeldib. vannitoas vaatavad ylekuhjatud pesukasti vahelt vastu kasutatud stringid ja mõne topi liimitud pärlid. miljoniline naeratus koos erutusega.
ega mees ei pea ju mõtlema, et nende yhises kodus ka midagi sarnast saab olema ja eriti virgaks teeb naise ju syndinud laps, kelle kõrvalt kodusel naisel muud polegi teha kui aint koristada ja korraldada, et töölt meest koju oodata.

irw
 
irw 31. oktoober 2013, kl 20.49
tundub, et alu kirjeldab enda elu, minul küll nii head ettekujutust pole. :)
 
alu 31. oktoober 2013, kl 21.02
jah, meil kõigil on oma kogemused ja oma fantaasia:)
 
kaksik 31. oktoober 2013, kl 21.54
elan üksi ja väikses korteris, aga aeg-ajalt teevad villakoerad pesa ja ämblikud riputavad kaasavara (nagu minu vanaema ütles) laenurkadesse ka minu kodus :)
elutempo ja töökorraldus on hetkel lihtsalt sõna otseses mõttes selline, et vahel jõuan koju tõesti ainult magama.
mul on reeglid, millest alati kinni pean, muidu oleks minu kodu vist samasugune räpane urgas nagu teema alguses kirjeldatud.
panen alati kohe pesukasti need riided, mida teist korda ei kanna.
kostüümid jms. riidepuule ja nagisse, kui sama järgmisel päeval selga ei pane, siis tõstan hommikul kappi.
jalatsid pühin kohe koju jõudes puhtaks (kui on tolmused v.porised), need mida hetkel ei kanna on kapis, esikus 3-4 paari.
kui juhuslikult on aega kodus süüa teha siis nõud kohe masinasse. kohvitass jääb küll mõnikord hommikuti kiiruga kraanikaussi.
prügikoti (kui sinna on midagi tekkinud) haaran hommikul kaasa ja viskan möödaminnes konteinerisse.

kodu pole küll ideaalselt korras, aga on selline, et poleks väga piinlik kui keegi ootamatult sisse astuks. kui ise endale kellegi külla kutsun, siis loomulikult käin ikka toad tolmuimeja ja niiske lapiga kiirelt üle.

to aga:
see on jama jutt,
minu ema oli neitsi ja minu õde on ka, pole neist kumbki ennast kodus koristamisega eriti vaevanud :)
mul oli lapsena piinlik sõbrannasid külla kutsuda, enda asjad hoidsin küll korras, aga ... 9-10 aastane ei jaksa ju kogu pere pesu pesta ja tervet maja korras hoida. aga hiljem, pubekana lõin küll korra majja :D
 
alu 31. oktoober 2013, kl 22.08
siin see jutu point ongi. on inimesi, kes näevad pilti laiemalt, kui rida enda järgi kodus. ja suudavad aru saada, et jube piinlik oleks nt, kui keegi tunneb end ebamugavalt kylla sattununa (osad siin arvavad, et tunne end nagu kodus või käi kus kurat, kui ei meeldi).
kaksiku näide on ehe sellest vallast, et on võimalik enda järel elamist korras hoida ka sel juhul, kui selleks enamus mingit aega ega võimalust ei näe.
 
L. 01. november 2013, kl 02.23
"30+ inimest nüüd annab ümber kasvatada ? Saan aru, kui 18 oleks."

K6ik on v6imalik, kui ainult tahta! ;)
S22sest saab ka suure vaevata elevandi, nagu antud teemas.
See, mida usud, on yks asi, reaalsus aga midagi muud! Kes kahtleb ja ei proovigi ennast/partnerit muuta, see muidugi tammub sama koha peal ja ootab imet!
 
küsimus 01. november 2013, kl 08.46
Kes/mis need villakoerad on? Mingid putukad või? Pole neist kunagi kuulnud.
 
pakuks 01. november 2013, kl 11.56
äkki koid? Mina pole neid juba oma 20a vist näinud.
 
teele 01. november 2013, kl 12.30
kas ta elab seal majas üksinda
 
to kaksik 01. november 2013, kl 19.14
"minu ema oli neitsi"

Lugesin seda kaks korda enne kui aru sain.
 
seep 01. november 2013, kl 20.02
Nohjaah. Ise tunnen tüüpe, kes end igapäevaselt pesevad ja riided on puhtad, aga elamist ennast koristavad üliharva. Seni kui karke pole vaja mustusest üle hüppamiseks, on neile ok. Seega must elamine ei tähenda, et inimene ise haisukoll oleks. Aga kooselust muidugi midagi head ei tule, kui teine pool ei suuda räpase elamises pesitseda.
 
kaksik 01. november 2013, kl 23.13
to küsimus:
villakoerteks kutsutakse meie pool selliseid kohevaid tolmurulle, mida on päris sageli näha kasvõi riidepoodide proovikabiinides :)
rootslased nimetavad neid dammråtta ehk siis tolmurott, inglastel dust bunny, dust mouse ja soomlastel pölykoira.

to kaksikule:
see lause sai natuke naljakas jah, taipasin ise ka kui olin juba postitanud, et need kes kõiki kommentaare pole lugenud mõtlevad vist, et ma olen päris imelik :D
 
pole 02. november 2013, kl 10.36
Naised on suuremalt osalt räpakad, nad ei viitsi isegi tugitooli liigutada, et selle alt tolm koristada.Neile meeldiks ,et majas oleks koristaja nagu kahes pooles mehes Berta.Tore ju muresid ei ole.Aga mõned naised ongi räpakad ,neid ei muuda miski.Lähed sõbrale koju hommikul äriteema,ja ta ei suuda sulle kohvigi pakkuda kuna ei ole tasse(kõik vedelevad kraanikausis)
 
Mina 02. november 2013, kl 22.49
Mina ütleksin, et kooselust räpaka kaaslasega muutud ise närvipuntraks. Olen naine, enda elamisega olen alati hakkama saanud ja korras keskkonnas ma puhkan. Paraku suutsin endale leida mehe, kel korrast veidi teised arusaamad. Mitme eest ma aga koristada ei jõua ega tahagi. Praegune olematu kord kodus häirib mind aga väga. Olen tõtt öeldes dilemma ees...
 
Mees 03. november 2013, kl 08.24
Hämmastav, kui palju on ikkagi naisi, kes õigustavad mustust elamises. Pole ise mingi friik, kuid tolmurullid pidevalt naise elamises on ikkagi out...

Aja puudus ei ole vabandus, töötan ka ise palju. See lihtsalt harjumus e. elustiil.
 
tuulepesa 03. november 2013, kl 12.30
Tolmurullid ükskõik kelle elamises on out...
Sellepärast ongi olemas tutvumisel selline periood, mida nimetatakse üksteisega tutvumiseks. Tundub, et sinu tuttav naine andis sulle märku: võta või jäta, just selline ma olen.
Ja otsuse pead tegema ikkagi sina just sellise, mis sulle sobib, arvaku kommenteerijad mis tahes.
 
ilus naine 04. november 2013, kl 12.22
Mees, ära arva, et sina võid kaka sees elada ainult sellepärast, et oled mees. Puhtusenõue kehtib kõigile ühtemoodi.

Mustus ajab öökima sõltumata maja- või korteriomaniku soost.
 
martha 04. november 2013, kl 13.11
Inimestel on puhtusest ja korrast ikka väga erinev arusaam. Mul on 2 head näidet üürnikest, kes mu korteris elasid erinevatel aegadel.
Kuna ise olen suht pedant ja elamine peab olema puhas ja korras, et ennast hästi tunda, siis sai võetud üürnik, kellele soovitused olid ülivõrdes - puhtust armastav ja väga korrektne inimene, naisterahva vanuses 30. Oli vaja siis mul korra korteris käia, helistasin ette, üürnik ütles, et mingu ma oma võtmega korterisse ja võtku sealt siis mulle vajaminev asi. Läksin pahaaimamatult korterisse ja see pilt, mis mulle avanes - seda on raske kirjeldada, kõige pealt pidin omale üldse esikust tee rajama, et korteri uksest sisse pääseda - seal oleks nagu sajajalgne-pealine elanud - kõik kohad olid riideid ja jalanõusid täis. Elamine oli nagu seapesu- kõikjal asjad laiali, kapi uksed valla, rinnahoidjad-sukad-sokid vedelesid põrandal, rääkimata mustusest. Ja ometigi inimene teadis mitu päeva ette, et ma tulen.
Teine üürnik, naisterahvas vanuses 20, suutis aastaga korteris tekitada sellise kaose, et see lõppes diivani keemilise puhastuse ja kogu ülejäänud tekstiilide (kardinad-vaibad) ära viskamisega, rääkimata sellest, et tolmuimejat ei olnud vist kordagi aasta jooksul kasutatud. Kogu korteri seinad oleks nagu sitaga kokku määritud, segistid-valamud-WC pott ajasid lausa oksele. Ja inimene ei saanud aru, et midagi valesti oleks, leidis veel, et ma ise olen mingi eriline puhtusefriik, sest tema ju tegi korteri puhtaks.
 
kahekümpine 04. november 2013, kl 13.45
Minu kodus tripivad küll need nõnnanimetatud tolmurotid aeg-ajalt ringi ja riided vedelevad, aga räpasust pole kunagi - ei söögilaual, külmkapis ega ka praeahjus. Valamud puhtad, WC-pott läigib, valamukapp puhas, kasutatud trussikud ei vedele kunagi nurgas.

Another point of view :)
 
:) 04. november 2013, kl 13.53
ka mind häirivad need õhulised tolmurullid, mis tegelikult tekivad päris kiiresti. aga eriliseks räpakolliks ennast ega ka teisi nende pärast küll ei pea kui muidu elamine korras. s.t. riided-jalanõud, mustad nõud ei vedele igal pool, wc-pott, vann ja kraanikausid on puhtad ja prügikast ei aja üle ääre jne.

nende tolmurullidega võitlemiseks olen kaalunud isegi robottolmuimeja ostmist, et las koristab kui mind kodus pole :)

mul on praegu selline periood, et kodust välja lähen hommikul 6:30, tagasi jõuan 20:30 või isegi hiljem. alumistel naabritel ja ühel pool kõrval on väiksed lapsed, kes juba magavad või hakkavad kohe magama jääma kui mina tulen.
ma ise kuulen päris hästi naabri tolmuimejat, ilmselt kuulevad nemad minu oma ka sellepärast ei taha hakata õhtul hilja kolistama. vaba põrandapinna tõmban paar korda nädalas kiirelt niiske mopiga üle, aga vaipadesse koguneb paratamatult tolmu, sellest tekivad uued tolmurullid... vabal päeval muidugi käin ikka tolmuimejaga kogu korteri üle, aga minu meelest on juba järgmisel päeval nurkades kerge tolmukord :( või olen hoopis eriline puhtusefriik ja näen tolmu tekkimist :D
 
kahekümpine 04. november 2013, kl 14.01
Ma ise olin ka kunagi sõna otseses mõttes puhtusefriik, aga nüüd võtan vabamalt. Las need tolmurotikesed siis olla kui tahavad, korra 2 nädala jooksul ikka jõuan põhjalikuma puhastuse teha, ega ma siia tolmu sisse ei sure ju :) Mõttetu vaevata pead.
 
Leo 04. november 2013, kl 15.50
Mustas kodus elavatel inimestel on enesehinnanguprobleemid. Iga enesest lugu pidav inimene tunneb, et on rohkem väärt kui mustuses elamine ja on nõus selle jaoks ka kodu korras hoidma. Tegelikult enesele kaaslase valikul ongi ju oluline see, milline inimene isekeskis on, mitte see, millisena ta end näidata püüab, näitamine saab ühel hetkel otsa.
 
Mees 04. november 2013, kl 18.02
eelmisega vägagi nõus! oma enda elu väärtustamine ja enesetunne on olulised...

to ilus naine :D (küll on ikka enesehinnang)
mul pole mingit mustust, käin kahe maja vahet ja minu tagant on kõik korras! mõnda üksikut tolmurulli kusagil voodi all ei välista :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!