Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Elukaaslane ei anna raha
 
Vinguviiu 30. mai 2014, kl 22.17
Oleme tavaline Eesti keskklassi noor pere. Kasvatame ühiselt 5 aastast poega. Rügame mõlemad tööd teha. Meil on väljaostetud auto ja laenu peal uuselamurajoonis korter. Pangalaen läheb maha minu arvelt, rahakott on teoorias ühine. Kuna mina teenin mehest vähem (1000 eurot arvele, temal umbes 1700) ja korterilaen üsna märkimisväärne summa ning mees pidevalt oma töö tõttu välismaal, saab mul raha alatihti enne palgapäeva otsa.

Suhtesse tekitab pingeid see, et iga kuu pean talt siis küsima raha elamiseks, kui endal näpud põhjas. Raha kannab ta 50 euro kaupa ja imestab, kui see mõne päevaga otsa saab. Tagatipuks on ta hakanud mind süüdistama enda ärakasutamises ja mitte armastamises, kuna küsin talt raha. Raha kandmisega venitab ta alati muuseas mitu päeva, kuni mul autol kütus või külmkapis toit täiesti otsas. Kusjuures keskmine summa kuus, mis ta mulle kannab on paarsada euri.

Kas pidada sellist ohkimist normaalseks(arvestades, et ta on pool ajast ära kannan enamus enda ja lapse toidu, hobide ja riietega seotud kulutusi ma ise). Kas ehk ei kasuta ta ise mind ära? Sai vist segane ja pikk jutt, aga ma närvis kuna jälle raha otsas ja telefonist kuulda ainult mossitamist...
 
vooha 30. mai 2014, kl 22.48
sa oled loll ja sinu pere koosneb luuseritest.
 
samas 30. mai 2014, kl 22.53
on see ju positiine, kui mees üldse ära kaob ja siis hakkad elatist nuruma. nüüd sul vähemalt juba kogemus olemas kuidas raha nuruda.
 
Vinguviiul 30. mai 2014, kl 22.58
Miks ma loll olen? Elatist vast ei nuruks ikka vaid laseks kohtul mõista..
 
matemaatika 30. mai 2014, kl 23.00
panedkõik lapsega seotud kulud kirja ja jagad 2ks.
 
VV 30. mai 2014, kl 23.02
Kas suurema sissetulekuga pereliige ei peaks katma suurema osa kulutusi?
 
naine 30. mai 2014, kl 23.03
Aga mida mees maksab?
 
ei saa pihta 30. mai 2014, kl 23.04
Korterilaen läheb maha sinu palgast?! Järelikult on see sinu i-sik-lik korter? Mis tähendab seda, et kui mees ükskord sealt välismaalt enam tagasi ei suvatse tulla, siis on sul vähemalt korter olemas. Palju siis korterilaen on, et kahekesi lapsega ei tule rahalises mõttes toime? Abielus te ei ole? Järelikult olete 2 teineteisest sõltumatut inimest. Ja kuidas seda mõista "kasvatame ühiselt 5-aastast poega". Ühiselt kasvatate, aga poeg on sinu oma? Sellisel juhul mees tõesti ei pea sentigi maksma. Sul on hea palk, sul on VABADUS (mees ära), söögi peale teil kahekesi midagi ei kulu, sest 5-a laps ei ole veel nii nõudlik, tema sööb ka lihtsat kodust toitu, sul on uus korter - nüüd on veel mehe raha ka vaja?!
 
VV 30. mai 2014, kl 23.12
Korter kahasse, laen kahasse. Laps ikka ka ühine. Mees pool aega ära. Laen 350. Mees maksab kommunaalid ja lapse trenni. Lihtsalt kas minul midagi viga või kas ei peaks olema normaalne et tema katab suuremad kulutused arvestades suuremat sissetulekut.
 
ei saa pihta 30. mai 2014, kl 23.19
Mees maksab kommunaalid ja lapse trenni (5-a laps käib TRENNIS, aga olgu, teie asi)? Sinu 1000-st eurost läheb 350 maha, alles jääb 650. Ja sulle ei jätku? Kui mina oleksin sinu mees, mina ka ei annaks. Sa ei oska ju rahaga ringi käia.
 
jopakolla . . . :((( 30. mai 2014, kl 23.23
teised inimesed peavad 350--eurosest palgast maksma üüri ja elama . . . MIDA SA LARISTAD???ÕPI ELAMA JA ÄRA OIGA SIIN . . . .!!!
 
kui on ühisvara 30. mai 2014, kl 23.41
no autost kuulub sulle siis pool? lapseraha pane ametlikult peale ja kuna korter kaasomandis, siis poole sellest laenust peab ju mees maksma. ülejäänu tõesti sõltub mehe heldusest.. küsida pole sul nagu midagi.
 
Chärolyn 31. mai 2014, kl 00.04
A mul selline probla et käisin sõpsidega öökas ja seal hakkas mulle üks poiss meeldima ja me olime nädal aega koos. Kas mu mehel on nüüd tõesti sovinistlik õigus meie ühisest lapsest ja mu eelmisest kooselust lapsest lahti ütelda?kas saaks talle siin viljanis halimendid peale panna.kohtus on niguniimingised meesovinistid koos ja
 
ang 31. mai 2014, kl 03.10
Arvuta läbi, kas see, mis mees kommunaalide ja lape trenni eest maksab, on võrdne 0.5 kommunaalide+0.5 lapsekulude+175 euroga. Kui on vrõrdne, siis pole midagi juurde nuruda. Mehel eeldatavasti on välismaal olles omad kulutused ning ta vast ei eelda, et sina neist osa maksaksid?

Sa räägid palha võrdsest jagamisest ehk proportsionaalsels maksmisest - see on ikka abieluinimeste lõbu.
 
to ei saa pihta 31. mai 2014, kl 08.37
Hangi esmalt pere ja laps, sa eluvõõras inimene! Kuo seda lõpuks teha oled suutnud, kaovad ka rumalad küsimised, kihu raha kulub.
 
jajah 31. mai 2014, kl 09.37
kui on pere, siis muidugi peaks rahakott olema ühine nii, et pole oluline, kes rohkem või vähem teenib. Kui üks on mõnda aega töötu või saab vähem palka, siis ei peaks ta elujärg olema kehvem, seda pere tähendabki. Vastasel juhul võiks lahus elada. Samas arvan, et tal on seoses välismaal käiguga ka kulud ja ehk sööb rohkem väljas. Tehke eelarve, kui palju millekski kulub ja siis näete teineteise väljaminekuid, muidu tekibki arvamus, et teisel on kogu aeg raha.
 
troll 31. mai 2014, kl 09.48
Mis pere see on kui nad abieluski pole.
Aga selles mõttes on õigus, et välismaal võib küll rohkem teenida, kuid seal on ka kulud suuremad ja kui rahad pooleks teha, siis mehel tuleks ehk hoopis töölt ära tulla. Selle rahaga aga peaksid sa tõesti välja tulema, kui sul ei ole komunaale maksta, siis elad ju või sees.
 
qqq 31. mai 2014, kl 10.18
lapsajakirjaniku luulu, delfi kogub klikke,
üllatavalt eluvõõras üllitis
 
vvv 31. mai 2014, kl 11.46
Teil ei ole ju ühist rahakotti, on täiesti eraldi rahakotid!
Vähemalt lapse elatise saad temalt kohe välja nõuda kohtu kaudu, kui ta ise ei nõustu andma. Sinu suhtes tal ülalpidamiskohustust ei ole.

Midagi normaalset teie pere rahaasjades ei ole, kui puuduvad selged kokkulepped kui palju ja millele kulutatakse, kuidas ja milleks raha kogutakse jne.
Ilmselt mees ikkagi eeldab,e t sina ja laps peate sinu palgast elatud saama. Tema raha on tema ooma.
 
noo 31. mai 2014, kl 11.53
sellepärast ei olegi mõtet soome ehitajaga peret mängida
 
ei saa pihta to 08.37 31. mai 2014, kl 12.03
No see on küll selge laim: mul on 2 last ja ma olen KODUNE ema, s.t. et kogu majapidamine on minu õlgadel, ma ostan süüa, ma teen süüa, ma pesen pesu, ma näen ja tean sendi- ja grammipealt, kui palju kulub vett, gaasi, elektrit, meil on 2007. aastal ehitatud paarismaja osa, mille ülalpidamiskulud ei ole odavad, eriti minul, kuna olen kogu aeg kodus ja seega tarbin ka kõike rohkem, eriti vett ja gaasi, mis vee soojendamisele läheb.
Tean ka väga hästi seda, kui palju läheb söögi peale, minu mees ei lituta välismaal, vaid tuleb igal õhtul koju, igal õhtul on söök olemas, igal hommikul saab puhta särgi. Tean, mis maksab bensiin (tõsi, ise ei sõida, poodi väntan rattaga), tean, palju maksab tütre tantsutrenn.
Nii et palun ära räuska, et ma majapidamisest midagi ei tea, ma tean sellest rohkem kui 100 delfi kommenteerijat kokku.
 
troll 31. mai 2014, kl 12.06
vvv Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Teil ei ole ju ühist rahakotti, on täiesti eraldi
> rahakotid!
> Vähemalt lapse elatise saad temalt
> kohe välja nõuda kohtu kaudu, kui ta ise ei nõu
> stu andma. Sinu suhtes tal ülalpidamiskohustust e
> i ole.

Nõua elatis välja jah, siis lähete riidu ja loomulikult ei maksa ega peagi maksma ta siis ka kommunaale ega eraldi lapse trenni, siis muidugi ka kolib ära. Arvuta nüüd väheke, kuidas tundub?
 
vvv 31. mai 2014, kl 12.11
nad on juba lahutuse äärel ja seda mehe käitumise tõttu. 200 eurot kuus on selle pere hind.
Ilmselt 1500 euro pealt mõistetakse välja lapsele tiba suurem elatis.
Miks peaks naine veel vähemalt 20 aastat selliseid süüdistusi mehe poolt taluma?
 
lugeja 31. mai 2014, kl 12.15
ühist rahakotti kui sellist teil pole, samuti puudub normaalne arutlus rahateemadel. kõik on segane teil rahaküsimuses. eesti mõistes jääb sul raha üle küll ja küll elamiseks.

anna andeks, minu meelest teil see peretunne on ka üha nõrgenemas. hoiatuseks ütlen, et selle kaaomandis ja ühise laenuga hakkab veel tsirkust saama kui lahku peaksite minema. sihuke verine kaklus tuleb, oh, ma ei taha mõeldagi. soovitan hoopis oma kulutused üle vaadata, teha enda ja lapse tulevikule mõeldes lisahoius, kuhu kanna iga kuu raha kui peaks juhtuma, et oled ühekorra mehest ilma.

teil oleks kiiresti vaja omavahelisi suhteid lappida, mitte käia mangumas mehelt eurosid elamiseks.
 
heli 31. mai 2014, kl 12.27
isver, mis rott
 
õudne rott! 31. mai 2014, kl 13.35
Kui korterilaen läheb sinu palgast maha siis on tegemist SINU korteriga ning mees on kohustatud sulle üüri maksma mis pole tänapäeval sugugi väike summa-1-toalise eest küsitakse juba 500eur, 2-toal 700eur jne.

Lisaks tuleb KÕIK lapsega seotud kulutused jagada pooleks.

Kolmandaks toit pooleks jne kui ta juba selline kooner on teenides ise pea 2x rohkem siis on pigem kaheldav kas tema sind armastab mitte vastupidi!

Normaalses suhtes on ikka ühine rahakott kuna tegutsetakse ju ometi ühise eesmärgi nimel.
 
VV 01. juuni 2014, kl 00.41
Korter on kaasomandis, mis see nii raskestimõistetav on huvitav :) Laen läheb ikka maha ühe inimese arvelt.. Sain oma 50 euri jälle kätte, eks siis järgmise korrani :S
 
realist 01. juuni 2014, kl 01.13
Aru ma ei saa, kuhu kaob 650, mis laenust üle jääb?
 
ang to õudne rott! 01. juuni 2014, kl 08.32
Mis üüri mees maksma peab, kui ta pidevalt välismaal elab? Ta seal juba maksab. Miks toit pooleks? Mees rohkem omas leivas ju?

Ära hakkab tüütama arvamus, et mehed muudkui maksku, naine on ju NAINE. Kahju meestest, kui nad haigeks peaks jääma või töö kaotama, on kadund ka sellised "armastavad" naised.
 
punapea 01. juuni 2014, kl 09.17
tegelikult võiks ju olla nii, et pere sissetulekud kokku jagada kolmega ja vastavalt siis summa, mida mees maksaks, kui naine toime ei tule olemasolevaga. muidugi sel juhul jääb kogu majandamine naisele. kõik trennid, laenud, kommunaalid ja muud kulutused kohapeal tasub naine.
siin muidugi midagi on viltu ja asi ei toimi. kas suhe on jahtunud ja mehel mujal armuke või mingi muu kala. see et mõni arvab et tuhat on piisav elamiseks, eksib rängalt. see on miinimum, millega elus püsitakse. akka selle on elukvaliteedi täielik puudumine.
nii et 900 € oleks summa, mida su elukaaslane teoorias maksma peaks, mille puhul maksad sina kõik kulud siin elades. muidu jääb mulje, et mees tõmbab sul nahka üle kõrvade.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!