Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Miks suitsetajad toas ei suitseta?
 
nii 29. juuli 2014, kl 22.00
Miks minnakse rõdule või akna peale või õue suitsetama, miks toas ei suitsetata?
Kas suitsuhais häirib või?

Mingit vastuolulisust ka ei märgata justnagu.
 
irooniapõõsas 29. juuli 2014, kl 22.20
Suitsuhais ei pruugi häirida suitsetajat ennast vaid neid inimesi, kellega ta koos elab. Näiteks.
 
nii 29. juuli 2014, kl 22.36
aga kas suitsetajad üldiselt on teadlikud, et suitsetamine on tervisele kahjulik? kas nad teavad, aga ei usu seda?
 
tõepoolest, miks!? 29. juuli 2014, kl 22.58
Jumal hoidku, voodi ja riided võtavad ju haisu sisse! Pealegi läheb suitsuhais mööda tube laiali.
 
nii 29. juuli 2014, kl 23.22
aga kui neile ei meeldiks suitsuhais, siis nad ju ei suitsetaks üldse?

et kuidagi veider, nad saaksid sellest ju veel suurema naudingu, kui voodiski tunneks padjapüüril suitsuhaisu?

vähemalt ei tohiks see neid häirida. öeldakse, et suitsetaja tegelikult ei tunne ise üldse suitsuhaisu, vähemalt enda juures mitte.
 
M. 29. juuli 2014, kl 23.39
Enamikele suitsetajatele on hais ikkagi ebameeldiv kaasmõju suitsetamisele. Suitsetatakse ikka nikotiini pärast või harjumusest vms. Pole veel kohanud kedagi, kes lõhna pärast suitsetaks, samas pole see ka piisav põhjus mahajätmiseks.
Teine asi, et vähemalt minuarust on nö värse suitsuhais palju talutavam ja teise lõhnaga, kui see, mis riietele (või siis toale) külge jääb.
 
tõepoolest, miks!? 29. juuli 2014, kl 23.54
M. põhjendaski õigesti, nii nagu on, et läpanud, riietesse sisseimbunud suitsuhais on vastik, aga värske suitsuhais ei sega kedagi, isegi mittesuitsetajaid. No mõnda võibolla segab, aga üldiselt mitte. Kui keegi suitsetab rõdul ja suitsuhais läheb sellise inimese korterisse, kus pole iialgi suitsetatud, siis on jah veits võõrastav, kui tuleb suitsuhais, kuigi ise ei suitseta. Aga selline suitsuhais reeglina ei jää pidama, see on nii nõrk ja hajub igal juhul ära.
 
kas teate 30. juuli 2014, kl 00.08
Kas hull tunneb ,et ta on hull ?
 
aaa 30. juuli 2014, kl 00.19
no mina ei suitseta ja minu jaoks on suitsu hais lausa rõve. eriti jube on kui kõrvalt naaber, kelle aken on minu aknast 1 m kaugusel suitsetab akna peal ja see hais on mul korteris. see on veel mingi kahtlane suitsu hais, vist mingi tubakas, mida noored ise teevad. no igaljuhul rõve hais. aknaid on tal ka teiselepoole maja, kuid ikka suitsetab selle akna juures kus minul on köök. suitsetajad võiks arvestada teistega, mina ju neid ei sega mingi rõveda haisuga. jah mind väga segab. akent endal ei ole võimalik üldse lahti teha.
 
nii 30. juuli 2014, kl 00.25
sellega ma küll nõus pole, et kes ei suitseta, seda suitsuhais ei sega. Enamikel juhtudel on pigem vastupidi.
 
nii 30. juuli 2014, kl 00.27
lisan - oleks siis vaid hais, aga see hais, mis tuleb, see suitsuhais, see on ju passiivne suitsetamine, mis on isegi ohtlikum kui otsene suitsetamine.

sama hea kui ma rõdul teistele tihlofossi tuppa laseks. aga see oleks ilmselt vägagi karistatav kui tahtlik mürgitamine?
 
niijah 30. juuli 2014, kl 01.06
ja käige jala. See autogaas, mis avatud aknast tuppa tuleb on passiivne keemiarünnak ja sama hea kui teisele tihlofossi tuppa laskmine, mis on täiesti tahtlik mürgitamine ja karistatav.
 
nii 30. juuli 2014, kl 01.14
aga äkki loobiks pussnuge ka siis õhku, kui niikuinii üks tapp ja suremine käib?
 
suitsuvastane 30. juuli 2014, kl 09.33
Mul lausa probleemiks naabri aknal suitsetamine , sest see kõik tuleb minu aknast tuppa sisse . Ilmselt vaid mittesuitsetaja mõisatb mu mure . Isegi ei tea kuidas käituda , kas pelgalt rääkimisest oleks kasu , sest mingit keelavat seadust ju ometi selle kohta pole !
 
:) 30. juuli 2014, kl 09.38
No mina olen suitsetaja, kes ei talu suitsuhaisu silmaotsaski:) Ei värsket ega ammugi mitte läpatist.
Ma ei tee iialgi suitsu toas, ma olen tänulik, et enam ei või kohvikutes jm toidukohtades suitsetada, saan minagi puhtas õhus õhtut veeta. Muidu oli nii, et suitsetajatest sõbrad tahtsid ikka käia sellistes paikades, kus rahus võis suitsu sees teha, kuigi ventilatsioon oli olematu. See oli täitsa jube - mitte ainult lõhn, mis riietele külge jäi vaid ka suitsuhais kohapeal.
Ja ma ei saa sõita autos, kus keegi suitsu teeb, olgugi aken lahti.
 
pets 30. juuli 2014, kl 09.52
Ausalt õeldes mulle käib ka see teiste suitsetamine närvidele ja kõige nõmedam on see, et sellest nagu üldse aru ei saada, et teisi häirib. Sellise ilmaga on veel eriti nõme kuna on tuulevaikne ja palav, siis ühtpidi oleks nagu õhku vaja, aga teistpidi jääb see hais kõik õhku rippuma ja ei saa üldse tuulutada. Need idioodid käivad ju keset ööd ka suitsetamas, kui saaks aknaga tuba tuulutada
 
to :) 30. juuli 2014, kl 10.05
aga kui sa väljas suitsetad, kas sa hoolitsed vähemalt selle eest, et sa teistele sama ei tee, mida sa ise ei kannata?
 
:) 30. juuli 2014, kl 10.35
to :) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> aga kui sa väljas suitsetad, kas sa hoolitsed vähe
> malt selle eest, et sa teistele sama ei tee, mida
> sa ise ei kannata?

Jah, just seepärast ma hoolitsengi, et ma saan aru, et paljud inimesed ei kannata üldse suitsulõhna.
 
ei saa aru 31. juuli 2014, kl 13.36
nii Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> aga äkki loobiks pussnuge ka siis õhku, kui niikui
> nii üks tapp ja suremine käib?


kus on seos pussnugade loopimisel ja ebameeldivatel lõhnadel? Kas ebameeldivuse prioriteedid on ka kellegi teise otsustada? Minule ebameeldivad asjad on ikka kõige tähtsamad?!
 
piraat 31. juuli 2014, kl 18.28
Suitsetan seal kus tahan, mis see teiste asi on? Hommikul näiteks on suurim nauding minna kohvi ja suitsupakiga õue, istuda mugavalt tõusva päikese kiirtesse ja nautida kohvi ja teha suitsu.
 
suitsetajatele 02. august 2014, kl 19.08
Nimetage kasvõi üks positiivne väide suitsetamise kohta !
 
just 02. august 2014, kl 19.54
suitsetaja on illusiooni küüsis, et see tegevus on meeldiv vöi kuidagi talle vajalik. Aju petab teda, sest alateadvusesse on salvestunud/salvestatud piirav uskumus. Aga et alateadvus juhib meie tegevust enam kui 90% ulatuses, siis teadmatuses olev inimene laseb end alateadvusel juhtida nagu kaltsunukku. Päris kindlasti on nikotiin kahjulik.
Samas jällegi on nikotiinisöltuvus köige nörgem- 4 päeva ilma nikotiinita ja söltuvus on minetatud. Pöhjus, miks suitsetaja ei suuda oma tegevusest loobuda, asub hoopis tema alateadvuses, selles piiravas uskumuses, harjumuses.

Ajab mindki nördima, et alumine naaber tossab pidevalt ja köik see hais liigub minu korterisse.
 
piraat 02. august 2014, kl 21.34
suitsetajatele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Nimetage kasvõi üks positiivne väide suitsetamise
> kohta !

Just enne sinu kommentaari nimetasin. See on nauditav, see pakub rahuldust.
 
kippnupp 07. august 2014, kl 01.25
Just, sl on õigus. Mina mõtlen ja käitun just niimoodi. Aga ma sõna otsemas mõttes jumaldan suitsetamist :)
 
Suitsetaja 13. august 2014, kl 13.28
Mind jälle häirivad joodikud. Aga neid iga nurga peal. Mis teeme nüüd?
 
to Suitsetaja 14. august 2014, kl 01.03
Joodiku nägemine küll kahjulik ei ole, erinevalt sinu tossust. Täiesti häbematu on mittesuitsetaja juuresolekul suitsetada.
 
Suitsetaja 14. august 2014, kl 08.14
Njaa... kui vaadata statistikat, siis kui palju kuritegevust, liiklusõnnetusi, uppumisi jms toimub joobes inimestega, siis mine tea, äkki ikka on joomine ka ühiskonnale kahjulik ...
 
to Suitsetaja 14. august 2014, kl 16.33
Jah, alkoholisurmasid on meil väga palju.
Kõige ohtlikum on joodik ISEENDALE ja autoroolis ka teistele.
 
to suitsetaja too 14. august 2014, kl 18.30
Tapmised-vägistamised vist ka sageli täis peaga. Nii et jaa, pigem peaks tõesti joomise kallal võtma kui suitsetamise.
 
eelmisele 14. august 2014, kl 19.06
Jah, alles oli Tartus Kalevi tn mõrv. Kuulsin, et koos joodi, tapetu tegi välja, siis keeldus välja tegemast ning mõrvar-joomakaaslane viinanäljas lõikas ohvril kõri läbi.
Vaat kuhu viis joodikule alkoholi ostmine. Et kui enam ei ostnud, siis tapeti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!