Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Tee, mis tahad aga ma hoolin sinust
 
tehtud 23. november 2011, kl 11.40
Tere,

Oli eile konkreetne situatsioon: mu elukaaslane ütleb mulle, et olen talle kõige kallim maailmas, et ta armastab mind nii nagu pole kunagi kedagi teist armastanud, et erinevalt eelmisest suhtes on ta minu jaoks kõigeks valmis ning ta justkui tahab kõike minu heaks teha, ilma, et peaks ennast millekski sundima.
Ma ütlesin talle peale tööd, et ei tule koju (varem pole midagi sellist teinud). Ta küsis miks, ütles paar korda, et tule ikka. Vastasin eitavalt ja ei läinudki koju.
Mees ei reageerinud ka. Alles täna hommikul saatis e- kirja, et ma talle helistaks, kuna ta ei saa välja helistada. Helistasin- mees küsis kus ma olin...(e- kirja oleks saanud ta ka eile "suures mures" saata..)

Küsimus suurele ringile: Kas see mees armastab mind nii nagu väidab armastavat?
Mul on endal aastate tagune kogemus, kus elukaaslane ei tulnud peale pidu koju ja ma helistasin talle mitukümmend korda ööjooksul, mis peale hakkasin taksoga läbi sõitma kohti, kus vahest väljas käisime. Lõpuks ühest nendest ta ka leidsin.
Seetõttu ei mahu mulle kuidagi pähe tema armastuse ja eilse käitumise seos. Kui inimene armastab ja muretseb kas siis tõesti võib olla võimalik, et ta ei näita reaalselt üles huvi, kus teine pool on ja põhjendab seda sõnadega, et ise tead, mis teed, teades, et mul ei ole kuskile minna ja, et ma ootan last?
 
Või nii 23. november 2011, kl 11.47
Mina soovitaks lõpetada katsed inimesega, kes usaldab sind. Äkki ta elab tõesti siiras ja tõeses usus, et sa saad kõigega hakkama, oled alati armas, hea ja truu? Sina ju ütlesid, et ei tule. Mida sa veel tahad siis? Et hakkaks lunima ja pinda käima? Kadedalt taga otsima, röökima, skandaali tegema? Usaldus on selle asja nimi.
Mida sa temalt veel tahad? Mida tal vaja sulle tõestada on?
 
tehtud 23. november 2011, kl 11.50
Nojah,paistku mu vastusest nüüd isekus ja egoism aga ma tõesti eeldasin, et kui ma ütlen, et ei tule, siis ta vähemalt tunneb huvi KUHU ma lähen....
 
Või nii 23. november 2011, kl 11.52
Aga mis see tema asi peaks olema, kuhu sa lähed?
Miks see nii oluline peaks olema?
Miks see sinu jaoks oluline on?

Temale on tõenäoliselt oluline see, et sa olemas oled, mitte see, kus käid või mis teed.
 
tehtud 23. november 2011, kl 11.57
Vot vot. Aga kas armastades teist inimest üldse teoreetiliselt ja ka praktikas saab olla ükskõik, mida teine teeb või kus käib?
 
Või nii 23. november 2011, kl 12.02
Ma ju räägingi, et U S A L D U S
:D
Ta armastab sind.
Vaata, tee endaga katse: mõtle kellegi peale, kelle suhtes oled ükskõikne. Mõtle, kuidas sa käitud kui ta helistab ja ütleb, et ei tule? Sa mõtled, "ahah" ja kõik.
Nüüd mõtle kellegi peale, kellest sa hoolid aga usaldad (sa pole mingi emme, kes ninnunännul sabas peab vantsima) ja mõtle, kuidas käitud. Ütled: hästi, tee nii, kallis.
Kui hakkad kahtlustama, siis sa ju ei armasta ega hooli, sulle on hoopis olulisem see, et ta mingeid "lollusi" ei teeks. Usaldamatus.
 
tädi 23. november 2011, kl 12.03
Kallis "tehtud" - sa ju tahtsid mehega manipuleerida. Panna ta olukorda, kus ta SINU pärast endast välja läheks.(nagu sina kunagi ammu) Milleks? Vastuseks armastusavaldusele?
Kas rasedus on sulle pähe löönud?
 
tehtud 23. november 2011, kl 12.15
Võimalik, et asi on raseduses, kuid pigem pean seda vähetõenäoliseks. Olengi suhteliselt raske iseloomuga inimene. Kui midagi pähe võtan, siis ilma mõjuvate argumentideta ei ole nõus üldse oma arvamust millestki muutma.
Kusjuures "Või nii": See on hea võrdlus usalduse ja usaldamatuse vahel. Kui selliselt endalt küsida, siis sain vist vastuse, et ma ei olegi kunagi kedagi usaldanud ja ei usalda ilmselt ka praegu (vastasel juhul ma ei eeldaks mehelt sellist käitumist nagu ma lootsin teda käituvat).

Aga panin jah mehe meelega sellisesse olukorda sest tahtsin näha, mida see " kõigeks valmis" tähendab. Ja sain vist vastuse, mida just ei oodanudki...
 
alu 23. november 2011, kl 12.27
yldiselt katsetavad väiksed lapsed nii, et kaugele võib minna vanematega. selle juures pole midagi karta, sest need ju ei kao kuhugi ja andestavad kõik.

antud teemas aga on keegi leidnud, et paneks armastuse proovile. jube hea oleks ju teada, et kui palju ta siis ikkagi.. ja kui yle piiri saab mindud, siis saab ju alati ennnast muuta ja asjad selgeks räääääkida. irw.
 
talent 23. november 2011, kl 12.30
Lollid naljad sul.

Varsti loeme, kuidas muidu hea ja tore mees järsku maha jättis ja mis tal küll viga on...
 
Või nii 23. november 2011, kl 12.32
ja see ootamatu vastus oli:
Usaldan ja austan sind kui täiskasvanud vastutusvõimelist isikut kes teab mida teeb?

:D
 
x 23. november 2011, kl 12.34
...no selle eest pole ju keegi 100% kaitstud.või loeme äkki hoopiski kuidas hea ja tore sina mehe maha jätsid sest polnud piisvalt hea sulle...
 
tehtud 23. november 2011, kl 12.36
ma arvan, et üna tõenäoliselt kulmineerubki kogu teema üsna lähedaselt X i pakutud variandile. Ainult, et ma ei tule sellst siia kirjutama.
 
alu 23. november 2011, kl 12.40
kõik, mis teed teistele, teed tegelikult iseendale.
 
hmm 23. november 2011, kl 12.43
Aga kus sa siis ikkagi öö veetsid, ise kirjutsid, et tema arvates polnudki sul kuskile minna?
 
Miisu 23. november 2011, kl 12.43
Mul on ka mees selline kes kunagi midagi ei kahtlusta ega päri,ei nuhi ega uuri,ega armukadetse.Käin siis peol või teen/käin midaiganes.
Alguses see mind hirmsalt hämmastas ja häiris,tekitas minus uudishimu et miks temal pole natukestki uudishimu :)Tegin ka mõningaid katseid,provotseerisin et näha reaktsioone....kuid siiani on sama seis.Mu kysimusele et miks on ta vastand aint et usaldab !
Võta sa siis kinni kas tõesti usaldab või natuke must ise või siis ikkagi ei armasta niipalju.
Midaiganes,okeii,kuid natukene armukadedust peaks ju ikka armastavas inimeses olema,natukenegiii.
Peaks ytlema et minu jaoks selline vabad käed elu ja usaltatavus on ohtlik sest teeb julgemaks,kustutab piirid ja ei tekita hirmu tunnet et mis saab siis kui...
Igastahes oleks natukenegi armukadedust armas näha,tekitab tunde et siiski armastab ja loomulikult ohjeldab :)
 
Või nii 23. november 2011, kl 12.49
Miisule:
kuule inimene, armastuse näitamiseks on palju meeldivamaid viise kui armukadetsemine. Sulle meeldiks kui mees teeks sulle lakkamatuid armukadedusstseene kuid ei hoiaks sul ümbert kinni ega teeks komplimente?
Muide, need piirid on usaldussuhtes paigas ja läbi räägitud. Piiride nihutamise ja lolli julguse (tõestamaks endale, et olen ikka midagi väärt küll) võtab endale siiski inimene ise, mitte tema partner. Kui täiskasvanute suhtes üks peab teist kogu aeg kontrollima siis on see suhe ebanormaalne.
 
Miisu 23. november 2011, kl 13.06
Loomulikult on armastuse näitamiseks muid viise mida ka kogen oma mehe kõrval.Ja ma ei eeldandki stseene,vaid lihtsat kysimustki,kus olid,mis tegid jne.
Ja need piirid,vaata koer virutab ka laualt võileiva kui peremees ei näe kuigi teab et ei tohi.Mingitmoodi enda väärtust na kyll kellegile tõestama ei pea,tean seda niigi.
Täiskasvanute maailmas muide teame me kõik kes elu näind ja juba kogend niimõndagi et vaatamata asjaolude asjad juhtuvad ja seda eriti kui väikegi kontroll puudub.
Teades et vahele jäädes või ebamäärast juttu kokku keerates (st,aegajalt armukadedust välja näidates) on finiito siis hui nagu teeks midagi.
Täiskasvanute maailmas peaks mõtlema siiski et-usalda aga kontrolli !
 
Või nii 23. november 2011, kl 13.12
Miisule:
oot-oot. Vaata koera ja peremehe suhe ei ole ju võrdväärne, üks sõltub teisest ja see teine kontrollib teda. No umbes nagu eestis väga levinud noorte naiste ülalpidamine: mees maksab elamise, putiigi ja õppimise eest aga kontrollib ka, et selle ülalpidamise eest mõni mitteülalpidaja jaole ei saa :D
Psühholoogilises mõttes "täiskasvanu" ongi vastutusvõimeline, sõltumatu jne olevus. Mitte aga tähenduses mõiste "üle 18-aastane". Psühholoogilises mõttes võib ka 40-aastane olla "laps". Seda ma pidasin silmas oma viimase lausega eelmises postituses.
 
käbilind 23. november 2011, kl 13.29
"Usalda, aga kontrolli" käib lastemaailma kohta ja on ka palju enam põhjust. Teemaautor mõõdab meest oma mõõdupuuga ja proovib oma arusaamu armastuse piiritusest tema peal ja leiab, et tema nii ei teeks või väljendaks ennast kuidgai teisiti - seega on mehe käitumine tema jaoks "enigma". Selle asemel, et kogetu teda armastava inimesega läbi arutada, et kuidas siis ikkagi nii, on kaalumisel lausa variant, kas mitte mees maha jätta, kuna ta ei olvat selline, nagu naine arvab või käitub ebaootuspäraselt või valesti. kas mul jäi midagi kahe silma vahele, aga mees nagu tundis huvi küll, kus naine oli. Kas suur mure on nüüd sellest, et iga viie minuti tagant mobiil ei helisenud ja lamenti ei löödud, et kus oled? Kui lõpuks rahuldav tõestus käes on, ei pruugi enam elukaaslast olla. Kontrollifriik on hetkel teemaautor hoopis. Milleks kalli inimesega manipuleerida, see on solvav ja alandav.
 
mõtlen 23. november 2011, kl 13.47
Küsimus suurele ringile: Kas see mees armastab mind nii nagu väidab armastavat?.....

Teemapüstituse alatoon on selline, et vastus peaks igal juhul olema eitav.

Aga mulle tundub pigem, et autor ise on, viisakalt öeldas, väheke ravi vajav. Rasedana pubekatrikke teha (läksin emmega tülli, nüüd marsin puhkides kodunt minema ja ööbin sõbranna kapi taga, las otsib), ei näita just erilist täiskasvanulikkust ja omapoolset hoolimist oma kaaslasest. Jah, kui jooma peal vedelevat meest peab kuskilt taga otsima, siis ajaks vihale küll, samamoodi "tagasi tegemine" on tobe. Mees ilmselt tõesti eeldas, et last ootav naine (no see, kel ikka kupli all korras) ei sea end ja last mingisse ohuolukorda, vaid lihtsalt vajab vaheldust keset hormoonide möllu.

Nii et ei tea, kas mees armastab, aga vähemasti paistab eeldavat, et naine on mõistusega ja vastutusvõimeline.
 
tehtud 23. november 2011, kl 14.20
Hmm: hotellis
 
ei mõista 23. november 2011, kl 14.46
hetkel jääb segaseks, kas tahad meest, kes sind jumaldaks ja teeks kõik sinu tahtmist mööda (ühesõnaga, tsipa nagu tuhvlialust või nii), ja testid nii kõik kandidaadid läbi. kuidagi egostlik suhtumine.

oled sa ise maailma kõige-kõige-kõige?

või lihtsalt tuli tuju (hormoonid, teadagi).

ma leian, et sellised katsed tulnuks läbi teha enne lapseootele jäämist.
 
Agnes 23. november 2011, kl 15.06
Ärge uskuge midagi sõna-sõnalt.
Ärge eitage midagi täielikult.
Kahelge ja otsige tõde.
Olles leidnud hingerahu,
tunnete ära ka tõe.

Kas just selline suhtumine viib hingerahu ja tõeni.
Mehed (õiged mehed) ei kipu nende sõnadega laiutama, kui kord armastust avaldatud, siis nii ka on. Liigne väljapressimine väsitab neid ja ainsama korraga see sel juhul piirduda võibki.
Kas nendest sõnadest jäi siis veel väheks?

Muidugi paraku kipub pikaaegsem suhe olema stiilis:

Naine vingub mehe kallal, "Miks Sa ei ütle et Sa armastad mind. Mul on nii vaja seda kuulda. Sa ei too mulle lilli ja ei ütle mulle midagi tundelist. Kas Sa ikka armastad mind?"
Mees vastab naisele, "Viisteist aastat tagasi alatari ees ma ju ütlesin seda. Kui midagi peaks muutuma, eks ma annan Sulle siis teada."

:)
 
Mina 23. november 2011, kl 16.30
Vut vut arstile- lase ajuhooldust teha. Nagu päriselt ka. Sa saad kohe emaks- ole normaalne. Hakkad lapse peal ka inimhinge katseid tegema? et kas ikka laps piisavalt armastab ja hoolib oma emast. Õudne lugeda mida inimesed teevad.
 
inks 23. november 2011, kl 19.09
Uskumatu manipulaator jah. Ma olen ainult kuulnud, et naised nii teevad, ise pole küll millegi sellise peale tulnud.
 
ang 23. november 2011, kl 20.57
"Alles täna hommikul saatis e- kirja, et ma talle helistaks, kuna ta ei saa välja helistada. Helistasin- mees küsis kus ma olin...(e- kirja oleks saanud ta ka eile "suures mures" saata..)"

Miks ta suures mures pidi olema, kui sa teada andsid, et koju ei lähe? Tobe tembutamine, ilmselt pürgid üksikemaks. Kui sa ise minema ei jaluta, siis paar aastat sellist testimist peaks mehe ikka ära tüütama.
 
... to ang 24. november 2011, kl 00.29
muidugi võiks inimene mures natukenegi olla. ega paljud inimesed lähevad välja ja ütlevad et täna kodu ei tule, aga järgmine päev selgub, et inimene kadunud. see kui ütled et koju ei tule pole mingi garantii, et sinuga väljas kõik korras on.
 
Aveliis 24. november 2011, kl 11.41
"Ma ütlesin talle peale tööd, et ei tule koju (varem pole midagi sellist teinud). Ta küsis miks, ütles paar korda, et tule ikka. Vastasin eitavalt ja ei läinudki koju"

Midagi lollimat annab välja mõelda! Lihtsalt lambist "testimise pärast" ütlesid mehele nii? Eriti kummaline, et sa ei vastanud ka, miks sa ei lähe koju. Mina järeldaks, et inimene on natuke ebanormaalne, kui ta ei suuda sõnades põhjendada, MIKS koju ei tule.

"Alles täna hommikul saatis e- kirja, et ma talle helistaks, kuna ta ei saa välja helistada. ise tead, mis teed, teades, et mul ei ole kuskile minna ja, et ma ootan last?"

1. Kui mees ei sas välja helistada(arve maksmata vms), siis ju loogiline, et ta eile ei helistanud ega sind taga ei otsinud. Ja sms-i ei saatnud ta eile sellepärast, et eeldas et sa pole arvuti ligi enne kui alles täna e. tööle jõudes.
2. Järelikult sul ikka oli kusagile minna...ega sa ööd ju tänaval ei veetnud. Loogiliselt mees järeldas, et järelikult naisel oli koht, kus öö olla (ema juures, sõbranna juures vms).Mees kindlasti muretses ja ka magada ei saanud, kuid mis tal üle jäi siis kui rase mängis lolli ja eputas, et ta ei tule koju....ma ütleks sellise tegelase peale(kes ei ütle, mis koju ei tule), et siis tee mis tahad ja käi kukele või "maga end kaineks".
 
piia 24. november 2011, kl 13.36
Ei kujutaks ette, kui minu mees hulluks pööraks ja mind taga otsima ja painama hakkaks, kui olen ometi öelnud, et koju ei tule. Natuke lollilt paned teda proovile tegelikult. Kas siis armastav suhe tähendab seda, et teiselt tuleb ära võtta tema hingamisruum ja vabadus? Mis saab niimoodi usaldusest? Ja kas sa üldse tead, mida usaldus tähendab?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!