Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Millised on üldse visiitsuhtluse reeglid?
 
n46 14. november 2014, kl 00.01
Kummitus, sinu "isetu" truudus on tegelikult üsna isekas, sest eeldab partnerilt peegelpildina sarnast käitumismustrit.
kuidas saab isetus esitada tingimusi?
räägid andestamisest. seega käsitled ka juhuslikku kiresüsti kuriteona. ning ennast näed muidugi kohtuniku rollis. oled ise tõesti alati nii ilmeksimatu?
aga kui polegi midagi andestada. kui nn. petetu universum ei varisegi kokku ja tunded ei kao kuhugi. kui primitiivne omandiiha, lapsik solvumine ja näriv armukadeduseuss saadetakse pikalt põrgusse. sest armastus ei lase end loksutada mingist suvalisest kopuleerumisest.
sinu maailma selline võimalus muidugi ei mahuks. suhe peab ju põhinema rangetel piirangutel ja kohustustel.
aga kujutle hetkeks, mis tunne oleks kui su kõige kallim inimene annab sulle totaalse vabaduse ja samas on alati su kõrval ja toeks. mitte et sa ilmtingimata peaksidki sihilikult seda vabadust kasutama...
mansion ghost 14. november 2014, kl 00.13
´n46´, Sa oled ju sel juhul pesueht aheldav/klammerduv petis. Sa ei suuda leppida teise poole otsusega.
Kummituse suhtes võid aga täiesti muretu olla, üleastumised on välistatud. Ei mingit nuhkimist ega dramaatilisi armukadedusstseene - kui ei sobinud, head teed. Alati on võimalik leida keegi "tolerantsem", kes lepib millega iganes. Või ongi probleem, et pole?
 
n46 14. november 2014, kl 00.43
Kummitus, võid mulle kõiki surmapatte süüks panna, aga mitte klammerdumist. said millestki täitsa vastupidiselt aru. vastastikuse tingimusteta hoolimise puhul polegi petmine võimalik...sest pole antud mingeid lubadusi igavese truuduse kohta jne. ja mõlemad pooled toetavad teineteise otsuseid ja valikuid, olgu need millised tahes.
probleem on pigem sinul, kes sa oma ideaalsuhtemudelit realiseerida ei suuda. aktsepteeriksid vaid üdini vooruslikku ilmeksimatut naist. sisimas teades, et sellistele kriteeriumitele vastavust on praktiliselt võimatu tõestada ja kontrollida. seega jääks alati kahtlus, et äkki on pealtnäha kombekast naisest terve rügement väntasid üle käinud.
elu võiks palju toredam olla kui mõnest oma kinnismõttest üle saaksid. ilmselt on asi ikkagi puudulikus enesekindluses...
 
tjah 14. november 2014, kl 01.00
Kummitus, asi mida sulle püütakse siin näidata, on see, et sa mitte ei oota truudust suhtes, vaid sa soovid,et enne sind pole ka mingeid suhteid olnud.
mansion ghost 14. november 2014, kl 01.48
Mis mõte on paarisuhtel kui kumbki või üks paneb süüdimatult paremalt-vasakult? Kui tahate mingit karjaabielu siis laske käia, kummitus jääb kõrvaltvaatajaks. Mis enesekindlusesse puutub, siis kummitus on piisavalt jäärapäine, et kord pähevõetust mitte taganeda. Ei aita ka alandamine ega mõnitused.

"Kummitus, asi mida sulle püütakse siin näidata, on see, et sa mitte ei oota truudust suhtes, vaid sa soovid,et enne sind pole ka mingeid suhteid olnud."

Ei otsi süütut modellimõõtu kaunitari, vaid endaga enamvähem samaväärset, kes jagab sama maailmavaadet. Seda polegi eriti palju tahta. Kuigi tundub, et sel pole enam sügavat mõtet end veel kord kellegagi siduda. Milleks?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati mansion ghost 14.11.2014 02.14.
 
n46 14. november 2014, kl 10.48
oi, Kummitus, paarisuhtel on lugematul hulgal boonuseid. peale regulaarse kvaliteetkepi ja kaisuteraapia näiteks pisike fakt, et abielumehed elavad vanapoistest tunduvalt kauem.
kuskil pole ma maininud karjaabielu. jutt käib endiselt paari juhusliku kõrvaltsüstimise letaalsest toimest kahe isiku suhtele.
kusjuures olen selle kõik läbi teinud, esimese abielu ajal. olin samuti naiivselt veendunud, et üksainus väike kõrvalehüpe tähendab täielikku hävingut...ja käitusingi vastavalt sellele. alles praeguse kooselu ajal olen hakanud aduma, mida tegelikult tähendab: kui armastad, lase vabaks. et armastus võib olla palju enamat kui kellegi füüsilise ainuomamise ettekääne.

loomulikult mängib siin suurt rolli enesekindlus või selle puudumine. ei pea olema psühholoog mõistmaks, et mehe karmide moralistlike nõudmiste taga peitub tegelikult hirm. alateadvuslik kartus, et kogenumal naisel on rohkem võrdlusmaterjali temasse tunginud riistade näol. seetõttu peaks mees rohkem pingutama, et mitte häbisse või naisest hoopis ilma jääda...
tõeliselt enesekindel täkk lihtsalt teab, et ta on nagunii parim. seega pole põhjust paanikaks ja irisemiseks.
 
Sid 14. november 2014, kl 11.24
n46, ses suhtes oled sa õigel teel, et tugevad ja enesekindlad inimesed ei vaja teise külge klammerdumist ja seisavad ka ilma välise toeta püsti.
Kui sa tead, et sa oled teise inimese jaoks midagi erilist, siis sa ka tead, et seni, kuni see erilisuse staatus püsib, seni ta ka sinu juures püsib. Vabatahtlikult. Ei pea kontrollima ja nuhkima.

See, et sa võrdled võimekat meest täkuga, tekitab minus aga küll tülgastust. Ei meeldi mulle hobused. Kui nii suur tahtmine on just mõne loomaga võrrelda, siis pigem mõne kena ahviga.
http://3.bp.blogspot.com/_rNK-oH_8Vwo/Sm7ejUlNUGI/AAAAAAAAABw/xJDK93jri7s/s1600/gorilla.jpg
 
reegel on see et 14. november 2014, kl 12.01
reegleid pole!:)
 
ei tea midagi 14. november 2014, kl 18.42
naine on omas peas mingid reegleid kehtestanud, mehel pohh loodetavasti.
 
n46 15. november 2014, kl 10.15
Sid,
ega sulle peagi täkk meeldima. sina ju temaga ei ratsuta.
iga loom on omamoodi armas. sinu ahvike meenutab rohkem krimpsus vanameest, pealegi voodiahvist tavaliselt ei räägita. küll aga sugutäkust, tõupullist jne. minul assotsieerub täkuga taltsutamatu kirg ja lõppematu energia. mitte väline sarnasus nagu sa ehk arvasid.
 
teemaalgataja Mansionile 16. november 2014, kl 02.36
Ma jään oma seisukoha juurde, et Sa ei suuda tõestada oma uue südamedaami minevikku. Ükskõik mida tema ise Sulle ütleb või ütlemata jätab, Sul pole mitte iial kindlust ega fakte, et see on tõsi. Kui ta on lahutatud, siis loomulikult ei saa Sa eeldada, et ta on süütu. Kuid seda, et tal oleks eelnevalt olnud rohkem kui üks partner, seda Sa tõestada ei saa, eriti kui tema ise seda eitab. Hea näide olen ka mina ise muide, sest minu puhul ei oskaks mind reaalelus teades üldse kokku viia, et mina olen selle teema autor. Mansion, ma võiksin Sinuga kihla vedada, et KUI me kohtuksime kogemata päriselus ja mina kinnitaksin Sulle, et ma olen eriti korralik naine, siis Sa usuksid seda. :D Selleks on väga palju põhjusi. Näiteks ei ole ma üldse tibi välimusega, ei kanna kunagi kõrgeid kontsi ega kunstküüsi, ma ei tarvita praktiliselt üldse alkoholi, ma ei ole kunagi suitsetanud. Kuid mis ka poleks, soovin et leiaksid kunagi oma printsessi valgel hobusel ja saaksid õnnelikuks.
 
kastehein 16. november 2014, kl 07.54
reeglid kahe inimese vahelised. sellistes asjades ei saa üldse midagi eeldada või siis oodata, et ehk teine loeb minu mõtteid. tuleb oma soovidest, mõtetest ja ootustest rääkida ja muud varianti ei olegi.

olen sinuga samas seisus naine ja su kirju lugedes vbl ka sama vana. ka pikalt abielus olnud.
võttis tükk aega saada selgeks tõdemus, et tahaksin SAMA tunnet, (turvalisust) aga tingimused on muutunud. inimesed mu ümber on vanemad, igal oma slepid sabas: kohustused ja muu. süsteemid liiguvad vägagi kindlates trajektoorides ja sinna sisse üks kaaslane leida, nii et see loomulikuna sobituks on keeruline/aeganõudev. osalt ka enda kõhkluste tõttu. ... et peab see siis ikka tõmme olema.
selline võiks olla galaktikate liitmine :)
mina olen armastuse usku ja olen selgeks saanud ja otsustanud, et elan oma huvitavat elu, hoian südame ja meeled kaaslasele avatud ja kui ta tuleb, leiab mu tema jaoks olulisena, ta osutub mulle tähtsaks ja armsaks, siis... ei tea :)
ja kui ta ei tule või ta küll tuleb, aga ta ei leia mind nii väärtusliku olevat siis... tean: nüüd on minu kord üksiku naisena elada. sest mul on pika ilusa kooselu kogemus, lähedasi suhteid ümbrerringi mul on ja sellist käehoidjat korraks ka leiab.
 
naine 16. november 2014, kl 08.56
Inimesed on lihtsalt erinevad ja antud teema postitusi lugedes pean nõustuma häärberivaimuga.
Mina näiteks ei suuda pidada mitut rauda tules. See pole minu loomuses ja oma loomust ma muutma ka ei hakka. Pigem olen ma selle üle uhke, et olen vanamoeline ja eelistan üht meest korraga. Ka ei sobi mulle lihtsalt seksisuhted. See oleks minu jaoks justkui alandus või enese mitte austamine. Pigem istun kuival, kui ootan 3 korda kuus meest, kes ei taha sinult muud, kui tühjendusobjektiks olemist. Samas aegajalt ma kadestan neid, kes suudavad võtta vabalt. Ma ise ei suuda, sest ma lihtsalt olengi selline kuivik. Ju on see üheks põhjuseks, miks ma ka aastaid juba üksi olen. Pole enam palju neid mehi, kes soovivadki truud suhet. Ei pea sõnaliselt seda kinnitama, kuid kelle loomuses ongi see, et kui ma olen ühe naisega, siis ma olen selle ühe naisega. Praegu on inimesed nii vabameelsed ja mina olen sellelt rattalt maha astunud, sest see ei vasta minu loomulikule olemusele. Ongi minus vastuolu - ühest küljest olen ma oma vanamoelisuse üle uhke, kuid kuna maailm on muutunud, siis kadestan neid, kes suudavad nende muutustega kaasas käia ja ollagi vabad.
 
üksik naine 16. november 2014, kl 10.04
Ole naisega täiesti ühte meelt.Iseendaks jäädes suudab inimene säilitada südamerahu.Iseennast tuleb kõigepealt armastada.
 
90 16. november 2014, kl 10.11
Sama lugu, mina olen ka selline.
 
n46 16. november 2014, kl 11.06
kuivik või mitte, oled vähemalt enda vastu aus. ilmselt Kummituski alateadvuses kadestab neid, kes suudavad "vabalt võtta". sõnades loomulikult suudab vaid põlgust väljendada.
minu jaoks on igasugune pähetambitud kombekus ja truudus truuduse pärast tegelikult kahepalgeline. lahendus on elada omaenda moraali järgi, isegi kui selle põhireegliks on reeglite puudumine.

olen täpselt ühe aasta elus üksi olnud, peale abikaasa hukkumist. aga seegi polnud kõrgest moraalist tingitud tsölibaat vaid lihtsalt ajutine totaalne suutmatus sotsialiseeruda.
aga hea seks on eranditult kirgastav kogemus. kuidas saaks see kedagi alandada?

naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Ka ei sobi mu
> lle lihtsalt seksisuhted. See oleks minu jaoks jus
> tkui alandus või enese mitte austamine. Pigem istu
> n kuival, kui ootan 3 korda kuus meest, kes ei tah
> a sinult muud, kui tühjendusobjektiks olemist. Sam
> as aegajalt ma kadestan neid, kes suudavad võtta v
> abalt. Ma ise ei suuda, sest ma lihtsalt olengi se
> lline kuivik. Ju on see üheks põhjuseks, miks ma k
> a aastaid juba üksi olen.
Ongi minus vastuolu -
> ühest küljest olen ma oma vanamoelisuse üle uhke,
> kuid kuna maailm on muutunud, siis kadestan neid,
> kes suudavad nende muutustega kaasas käia ja olla
> gi vabad.
mansion ghost 16. november 2014, kl 11.48
"ilmselt Kummituski alateadvuses kadestab neid, kes suudavad "vabalt võtta". sõnades loomulikult suudab vaid põlgust väljendada."

Tegelikult kadestab kummitus neid, kes on osanud ja suutnud sama partneriga läbida kogu senise elutee. Kas tühikargajaid peab just põlgama aga eriti mugavalt end selles seltskonnas ei tunne küll. Eriti kui mõni oma "saavutustega" kiitlema hakkab. No on asi millega uhkeldada??!
 
naine 16. november 2014, kl 16.36
Mina ei mõista kedagi hukka - ei seda, kellel on iga kuu erinev partner, ega ka seda, kes on veel 40-aastaselt süütu. Minu jaoks on oluline see, mida ma iseendas õigeks pean. Justnimelt mu enda sisemine moraal. Ka truudus peaks tulema inimese enda seest - vaba tahe ollagi kellelegi see üks ja ainus. Minul näiteks ei tule isegi mitte mõtet pähe, et prooviks ka kedagi teist, kui mul on keegi kõrval. Pime, kurt ja lisaks veel tumm. Aga see on minu olemus ja muuta ma seda ei saa. Samas vaatad enda ümber ja tihtipeale kadestad neid, kes võtavadki vastu selle kirgastava seksi või lähevad vooluga kaasa. Ühiskonna muutumist peatada ei saa ja minusugune on vist väljasurev liik, sest ma ei soovi vabameelsusega ühte jalga käia :)
 
varrolane 16. november 2014, kl 18.59
Te siinsed libertiinid ja hedonistid olete liiga vähe elanud. Te ei tea seda et elus tuleb kõik millegi või kellegi arvelt. Ka praktiseeritavad juhusuhted tulevad millegi või kellegi arvelt. Piire on vaja inimesele, muidu ta loomastub. Ka teile on piire vaja.
Ja sa teemaalgataja eksid kui arvad et suudad kõik mehed ära petta oma voorusliku olekuga. On mehi kes näevad südamega ja mitte silmadega ning südant sa pikema aja jooksul ära ei peta. Kusjuures hooramisele kalduvad naised teavad seda instinktiivselt ning eemalduvad ise korraliku mehe seltskonnast sama kiiresti kui lehma ihust väljuv s.tt. Nii et saabki tõeks see ütlus et iga inimene saab endale sellise partneri keda ta on väärt.
 
varrolasele 17. november 2014, kl 10.04
Mis asi see hooramine on? Palju partnereid ENNE selle õige leidmist pole mingi hooramine. Püsisuhtes SALAJA teiste erinevate partnerite pidamist võib hooramiseks nimetada. Kui kedagi SÜDAMEST armastada ja temast hoolida ja teda austada, siis pole minevikul tähtsust.
 
mis reegel 17. november 2014, kl 11.45
Mingeid reegelid pole. Millal emes sind külastab seksie esmärgil on tema asi ja sina ole kuss kui üldse mingitki suhet tahad, siis selline seksisuhe sulle sobib, kui oeld nõus , et mees sul külakorda käib. Ega siis mees saa oma elu elamata jätta ja omaa sju tegemata jätta kui ta sinuga mõnel korral kuus käib intiimi ajamas.Kui sulle see olukord ei sobi,kuhu sind pandi, siis ütle, et ärgu enam tulgu ja ta ei tule, või arvad tõesti, et oled mehele ainukene naisobjekt.
Milleks üldse luua mingit suhet inimesega, kes elab kaugel, kaugused on kaugused ja need pole mitte nii kergelt ületatavad nagu mõni kriisis naine väidab. Sõitmine on tülikas ja bensiin maksab,a eg kaob.
 
to 10.04 17. november 2014, kl 11.48
Naisele ei sobi iga mehega nagu prost olla, kellega tutvub.Nii et sellisel viisil meest otsida et magatada mehi, on väär ja mingi mees ei taha kõigile tuntud naist.Mis naine see on,kellest terve alev ja pool linna on üle käinud. Mehel mark maani.
 
to Sid 17. november 2014, kl 11.51
See su va n46 vaatab Ilusaid ja uhkeid, seal on üks musta habemega tegelane,keda üks meestemagataja täkuks kutsub ja eks vanadele naistele hakka sarjafilmides kuuldu ja nähtu nii pähe, et toovad selle ka igapäevaellu.Labasus eelkõige kui naisel puudub ansielikkus, siis minnakse labase õllejota atsemele,nagu see n46 ise ka on.
 
Sid 17. november 2014, kl 12.01
to Sid, mul sust kahju kohe, aga aidata sind ka ei oska. Seega, katsu vähem tigetseda, katsu rohkem peeglit kasutada ja ehk naeratab see õnn ka sulle. :)
 
Täitsa Blond 17. november 2014, kl 12.11
Kui osagi meist suudaks elada nii, nagu teeb seda n46, siis oleks õnnelikke inimesi palju rohkem.
Kui osagi meist saaks vähemalt aru, mida n46 mõtleb ja ütleb, siis oleks neil suurem võimalus ka õnnelikuks saada.
Enamus aga ei saa üldse arugi, mida n46 ütleb.....

Mina olen see teine variant,... mul on veel lootust saada õnnelikuks.
 
n46 17. november 2014, kl 12.12
milleks kadestada kui oled õnnelik oma valitud teed käies? või siiski pole? regulaarse suguelu puudumine on ju tegelikult nii kehaliselt kui hingeliselt frustreeriv, isegi kui seda endale ei tunnistata.
aga moralistide seksist loobumine viib loogiliselt küll selleni, et ühel heal päeval lihtsalt välja surevad.

naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Samas vaatad enda ü
> mber ja tihtipeale kadestad neid, kes võtavadki va
> stu selle kirgastava seksi või lähevad vooluga kaa
> sa. Ühiskonna muutumist peatada ei saa ja minusugu
> ne on vist väljasurev liik, sest ma ei soovi vabam
> eelsusega ühte jalga käia :)

Kummitus, kas erinevate eluvaadete võrdlemine on tingimata "kiitlemine ja hooplemine"? samahästi võiks öelda, et sina hoopled oma tsölibaadi ja kompleksidega. hirm partneri võimalike eelnevate suhete ja oletatavate kõrvalehüpete pärast kuulub kindlasti komplekside alla. eriti juhul kui see sunnib erakuna elama.

nimetu, ei oska kahjuks su lemmikseriaali teemal kaasa rääkida. pole kuulnudki sellisest. pettumus vist sulle, aga täku hellitusnimi ei ole mustast habemest ega isegi rinnakarvadest inspireeritud.
 
n46 17. november 2014, kl 12.39
eks igasse foorumisse eksib kinganumbrist madalama IQ-ga tegelasi, kelle sügavamõtteliste vahelekraaksatuste eesmärk jääb tavaliselt ebaselgeks. aga nagu õnnelikukssaamine, on ilmselt ka enda kirjakeeles väljendamise oskus mõnele kättesaamatu kunst. kaastunnetäratav, muidugi.
Blond, sinul veel ajusurma sümptomeid pole täheldanud, nii et kindlasti on lootust. arenemis- ja kohanemisvõimeline tundud ka. see on oluline, olenemata vanusest. nagu elu keerdkäikude võtmine läbi huumorigi.

Täitsa Blond Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui osagi meist suudaks elada nii, nagu teeb seda
> n46, siis oleks õnnelikke inimesi palju rohkem.
> Kui osagi meist saaks vähemalt aru, mida n46 mõtl
> eb ja ütleb, siis oleks neil suurem võimalus ka õn
> nelikuks saada.
> Enamus aga ei saa üldse arugi,
> mida n46 ütleb.....
>
> Mina olen see teine var
> iant,... mul on veel lootust saada õnnelikuks.
 
to n45 17. november 2014, kl 12.40
Juhmakas, ma ei ole mees.:)
 
eelmisele 17. november 2014, kl 13.06
ainus juhmakas oled siin sa ise. :)
 
varrolane 10.04-le 17. november 2014, kl 13.43
Ah et mis on hooramine? Hooramine on see kui inimesed seksivad teiste inimestega kasu saamise eesmärgil. Vahet pole, olgu see kasu siis moraalne või materjaalne. Ühesõnaga l.ts naine on see kes valib endale partnereid m.nni suuruse, rahakoti paksuse, staatuse ja välimuse järgi või siis sellepärast et need mehed keda ta valib tõstavad ta enesehinnangut.
Tõeline naine kas ei anna kellelegile, annab ainult oma mehele või annab kõigile meestele, ta ei silmakirjatse. Aga vot see piprav.tust hoor silmakirjatseb ja valib. "Näe, teda ma tahan aga teda ei taha". Ja miks ta valib? Sellepärast valib et ta mitte ei armasta mehi vaid et ta tahab nende meeste abil ise kasu saada. Sellisele pole kunagi küllalt, see on oportunist kelle jaoks truudus on juhuse puudus. Nagu muinasjutust vägev vähk ja täitmatu naine. Vot selline naine ongi l.ts.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!