Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Palju ma tulumaksu tagasi saan?
 
nii 14. jaanuar 2015, kl 01.54
Ma olen töötanud 2014. aastal kahes ettevõttes.
Ühes töötasin märtsist juuli keskpaigani.
Selles maksin tulumaksu 478 eurot ja maksuvaba tulu oli 576.

Teises töötasin juuli keskpaigast kuni praeguseni välja ja seal olen maksnud tulu 218 eurot ja maksuvaba tulu on 720 (kokku olnud?).

Vaatasin maksuvaba tulu maksuametist.

Esimeses oli brutopalk 800 eurot umbes ja praeguses on mu brutopalk 380 eurot, töötan 75%-ilise koormusega.


Ühesõnaga, ma olen kokku maksnud tulu 696 eurot. Kui palju ma tagasi saan?
 
nii 14. jaanuar 2015, kl 01.55
Mingeid intresse, laene, koolituskulusid ega midagi muud pole.
 
Byron 14. jaanuar 2015, kl 03.40
Pakuks, et äkki 90,72 €. Kindel ei ole, viitsinud väga süveneda.
 
*** 14. jaanuar 2015, kl 08.29
Kui muid maksuvabasid kulusid pole olnud, siis aastas on inimese maksuvaba tulu vähemalt 12*144 = 1728.-
Sina oled sellest ära kasutanud 576+720 = 1296.-
1728 - 1296 = 432.- on summa, mis peaks lisaks maksuvaba olema. Sellelt saad 21% tagasi = 90,72, nagu Byron kirjutas.

Aga kindlasti oled sa maksnud töötuskindlustusmaksu ja ehk ka pensionikindlustust? Nii et maksuvaba summa suureneb, liida need summad 1728-le juurde ja tee ise arvutus uuesti.
alissandra 14. jaanuar 2015, kl 08.53
Selle autori jutust ei saa mõhkugi sotti, sest 720 taga on sulgudes kokku. No mida, kas on kokku või mitte?

Kevad on käes ja kõik tahavad taas teada, palju saavad või ei saa tulumaksu tagasi. Kas tõesti ei kannata deklaratsiooni esitamiseni? Kui tahate täpseid arvestusi, peab kõiki tulusid/kulusid teadma, mingi tulumaksuvaba ei puutu üldse asjasse, kuigi jah umbmääraselt selle järgi aru saab. Siin öeldigi see umbmäärane number, mis aga ei ole kindlasti päris õige ja siis on hiljem hea süüdistada, näed lollid seal Delfis, ei oska õigesti arvutadagi, tegelikult on ise lollid. :D
 
kuidas on õige? 14. jaanuar 2015, kl 10.23
Kas tagasi saab 20 või 21 %?
 
---- 14. jaanuar 2015, kl 14.32
21%. See on ju 2014. aasta tulu, mille kohta kehtib 2014. aasta TuMSi redaktsioon. Ära maksid ju ka 21%. Samuti on maksuvaba 144.- kuu kohta.
 
hakkab pihta 14. jaanuar 2015, kl 15.01
pole kannatust siis üldse?
 
teema algataja 14. jaanuar 2015, kl 15.48
Ei ole kannatust, sest on plaan osta uus mobiiltelefon.
See on mu esimene aasta saada tulumaksutagastust, seetõttu ei olnud kindel, mis numbrid loevad.

Aitäh, ***, sain nüüd arvutuskäigust aru.
 
Hmm 14. jaanuar 2015, kl 18.25
Ma küll ei saa aru, miks teema autor nii vähe tagasi saab. Ma ise ka ainult üle 1 aasta tööl käinud.
Kuupalk on 600 eurot, kätte saan miski 485. Maksud kõik makstud. Ainult et mul on kaks alaealist last. Järelikult peaksin teise maksuvaba miinimumi kätte saama või mis.
Karl Kindermacher 14. jaanuar 2015, kl 19.13
Ma pole küll kindel, aga kas maksuvaba ei peaks minema kogu kuupalga pealt. Mõlemad töökohad ei tohiks maksuvaba miinimumi rakendada ja kui seda on tehtud, siis tuleb hoopis tagasi kanda.
Aga Su töökoha raamatupidaja peaks nende seadustega kursis olema.
 
:)) 14. jaanuar 2015, kl 22.29
Hmm Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Kuupalk on 600 eurot, kätte saan miski 485. Ma
> ksud kõik makstud. Ainult et mul on kaks alaealist
> last. Järelikult peaksin teise maksuvaba miinimum
> i kätte saama või mis.

Ei, sa ei saa KÄTTE teist maksuvaba miinimumi! Sinul on lisaks tulumaksuvaba veel 1728.-. Sellelt 21% saad tagasi, kui oled niipalju tulumaksu üldse maksnud, et on, mida tagasi saada. Noh, ilmselt oled tõesti:)

TuMS:
§ 23`1. Täiendav maksuvaba tulu lapse ülalpidamise korral

(1) Lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last perekonnaseaduse alusel ülalpidav isik, kes peab üleval kahte või enamat alaealist last, võib maksustamisperioodi tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu iga kuni 17 aasta vanuse lapse kohta alates teisest lapsest.

Karl Kindermacher - teemaalgataja ei töötanud ju korraga kahes kohas. Ja tagasi pole tal kindlasti midagi vaja maksta, sest ta tulumaksuvaba summa on ju tüki maad väiksem kui 1728.- isegi praegu, rääkimata sellest, et osa maksuvaba raha on veel arvestamata (TK, võimalik, et PK).
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!