Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Küsimus suurele ringile (Piibliga seotud)
 
hoia Issand Eestit 10. oktoober 2015, kl 04.45
Millega katsid Aadam ja Eeva esimest korda oma suguelundeid? Sest Piiblist minu mäletamist mööda välja see kohe mitte ei tule. Ja heal kristlasel oleks ikka esoteerilisi teadmisi ka vaja, mis teda teiste hulgast välja tõstaks, on ju nii?
 
lõhva lõhva 10. oktoober 2015, kl 08.00
miks sa siis ei loe? piiblis on see kenasti kirjas. irw, või temal on teadmisi vaja.
 
Esopus Spitzenburg 10. oktoober 2015, kl 08.54
On see ka Piiblis kirjas või ei ole, aga üldtundud fakt on see, et kaeti end viigilehtedega.
moosimadu 10. oktoober 2015, kl 13.01
Algul:
"Ja nad olid mõlemad alasti, Aadam ja tema naine,
ega häbenenud."

Pärast õunasöömist:
"Siis nende mõlema silmad läksid lahti ja nad tundsid endid alasti olevat, ja nad õmblesid viigilehti kokku ning tegid enestele põlled."

Kui nad Eedenist (mitte segi ajada Tartu poekesega) välja aeti:
"Ja Issand Jumal tegi Aadamale ja ta naisele
nahkriided ning pani neile selga."

Nii, et kui puhttehniliselt arutada, siis pole mitte Eva jumala viimane (ja mis seal salata, naisena olen selle väitega nõus) kõige paremini välja kukkunud näputöö, vaid viimane jumala enda kätega tehtud asi oli paradiisist pagendamise outfit.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 10.10.2015 13.02.
 
Eelmisele lehmale 10. oktoober 2015, kl 15.23
Toimeta end õige kaaluklubisse, seal on su koht!
 
lehmale 15.23 10. oktoober 2015, kl 15.54
Sa toimeta end kainestusmajja. Midagi tarka öelda pole, aga kus möliseb.
 
moosimadule 10. oktoober 2015, kl 16.13
Eva polnud üldse Aadama esimene naine, vaid teine.
moosimadu 10. oktoober 2015, kl 16.21
Ma pole väitnudki, et Eva esimene oli, vestlesin lihtsalt paradiisi-aegse moe teemadel.
Lilithiga ei jõudnud Aadam-poiss ju riidessepanemiseni :D
 
vestleja 10. oktoober 2015, kl 19.55
vbla oli kolmas või neljas. kes seda teab kas neid aadamaid ja naisi tegelt ka olemas on olnud, aga piibli järgi oli eva esimene ja ainuke naine aadamal.
 
1A 10. oktoober 2015, kl 23.10
Tegelikult, moosimadu, oli lugu selline. Jumal lõi oma näo järgi inimese. (Sellega olgu siis öeldud, et jumal on meesterahvas).Ehk siis mehe, vaatas ja vaatas oma kätetööd, lõi käega ja ütles, ehh, ma suudan paremini. Ja siis lõi naise. :) No ja seejärel siis, selle va outfiti.
moosimadu 10. oktoober 2015, kl 23.34
Haha, seos "lõi oma näo järgi" ja looja soo vahel on nutikas :D
Samas on nüüdsest olemas ka loogiline selgitus tõsiasjale, miks suurem osa kuulsatest (jumalikest?) moeloojatest on mehed... Ikkagi esimene rõivas, kahe peale kokku kortsitud viigilehehame ei kõlvanud isegi aiast väljumiseks või nii.

http://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_9_9153299...
Mnjah... Paraku on näha, et moelooja ei pingutanud eriti, konkurentsivabaduse viljad, mis parata.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 10.10.2015 23.35.
 
1A 10. oktoober 2015, kl 23.44
Selline moelooming on sündinud puhtpraktilisest tarbest. Seepi poldud veel leiutatud ja seetõttu tuli ohtralt tuulutada :)
moosimadu 11. oktoober 2015, kl 00.03
Jajah, vanasti olid inimesed üldse töökamad. "Laisk peseb, virk kratsib", muidugi...
 
moosikale 11. oktoober 2015, kl 17.13
mitu inimest jumal lōi? ma ei ole piiblit lugenud. kas on seal, er algas adamast ja evast. ja nende poegadest? lilit tuli kust?
moosimadu 11. oktoober 2015, kl 17.25
Muig.. Ega ma mingi ekspert pole, ma lihtsalt olen kõikvõimalike eeposte, muistendite, muinasjuttude jms, seega ka sealhulgas piibli uurimisega nö juurteni läinud.

Lilithist on juttu apokriivades, see on osa piiblist, mis kanoniseerimise käigus raamatust välja jäeti.
Seal kirjeldatakse, et Lilith loodi koos Aadamaga kui iseseisev olend, mitte osana Aadamast nagu Eva hiljem, aga Lilith ei olnud alandlik ja kuulekas ning pagendati kõrbe ja nii edasi.
Aga sa loe, loe. Vähemalt vana testament on tore jutukogu kangetest meestest, kes ei taganenud ka jumalaga jõukatsumiste eest :D
 
tänud moosikale 11. oktoober 2015, kl 19.19
huvitab just loomise lugu. Pole ühtegi piiblit käepäradt võtta. Kas seal algabki kõik algusest, no jumal lõi ja nii edasi?
moosimadu 11. oktoober 2015, kl 19.53
Hah, kui sul on internet, siis on sul ka piibel, hää inimene!
Usu mind, hakata siin seoseid näitama piibli ja sumerite eeposte vahel... Kuidas see köster ütleski? "Enne läheb issanda päike looja, kui..." ja nii edasi.
Pisike sõnavõrdlus, rohkem ei lappa:

Sumerid:
"Kui alguses Jumal lõi Taevast ja Maad"
"Siis Maal ei olnud kuju ja ta oli tühjuses"
Piibel:
"Alguses lõi Jumal taeva ja maa"
"ja maa oli tühi ja paljas"

Sumeri eeposed on umbes 6000 aastat vanad, piibli koostamise algus ulatub vähem kui nelja tuhande aasta taha.
Loe ja uuri, see võib meeldima hakata.
 
nuvots 11. oktoober 2015, kl 21.05
No antud teema on tõestus, et koolides peaks olema religioonitund. Nüüd elab vaene harimatu piinades ja tea, mis Piiblis kirjas ja igatsugu küsimused ei lase öösel magada.
moosimadu 11. oktoober 2015, kl 21.09
Khm, kui ma viimati koolis käisin, siis õpetati seal lugema ja puha, kas seda enam ei tehtagi?
 
piibel netis 11. oktoober 2015, kl 23.30
http://www.piibel.net/

Soovitan panna endale lemmikutesse, siis leiad üles järgmine kord.
 
Belle 15. oktoober 2015, kl 19.03
Eva ja Aadam olid paradiisis alasti. Kunstnikud oma maalidel kujutasid viigipuu lehte. Paradiisist lahkudes olid neil seljas nahkrõivad.
 
parem versioon 16. oktoober 2015, kl 13.00
www.jw.org
 
moosimaole 21. oktoober 2015, kl 16.52
Kas jumal lõi inimestest ainukestena Aadama ja Eva ? Või siiski rohkem? Kuidas Sina välja loed ?
moosimadu 21. oktoober 2015, kl 18.45
moosimaole Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas jumal lõi inimestest ainukestena Aadama ja Eva
> ? Või siiski rohkem? Kuidas Sina välja loed ?

Parafraseerides värskeid klassikuid: ma pole ekspert. Ilukirjanduse tõlgendamine on tõesti iga lugeja vaba valik, seega otsustagu igaüks ise. Mulle meeldib sel teemal nalja teha ja näidata, kuidas igas asjas on vähemalt kaks tõde peidus, kuid pühapäevakool pole minu rida :D
 
viik 31. oktoober 2015, kl 00.21
1Ms 3:7 Siis nende mõlema silmad läksid lahti ja nad tundsid endid alasti olevat, ja nad õmblesid viigilehti kokku ning tegid enestele põlled.
 
eeeee.... 31. oktoober 2015, kl 00.36
10. oktoober 13.01 on sama kirjakoht välja toodud. Kordamine on tarkuse ema või kokutamise vanaema, misiganes, aga igav siiski.
 
teema ammendatud 31. oktoober 2015, kl 00.59
kui ei tule uut küsimust.
 
oodooor 31. oktoober 2015, kl 04.21
nuvots Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No antud teema on tõestus, et koolides peaks olema
> religioonitund. Nüüd elab vaene harimatu piinades
> ja tea, mis Piiblis kirjas ja igatsugu küsimused
> ei lase öösel magada.

Kui juba religioonitund, olgu tuu parem üts korralik!
 
mis religioonitund? 31. oktoober 2015, kl 04.26
Siin üks lohe, kes ise lugeda ei viitsi, pommib kodutöö jaoks vastuseid välja, kirjandustunnis unistab ta lakke vahtides vihikukesest "Tõde js õigus kolmel lehel, lühikokkuvõte".
 
:) 31. oktoober 2015, kl 15.12
Koolides on ju usundiõpetus täiesti olemas, gümnaasiumis väga paljud valisid vabaaineks, huvitav.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!