Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Alkohol ei tõsta elamise kvaliteeti
 
Alu 11. mai 2016, kl 11.32
Autor tahab vist jõuda aruteluni, et kelle kiiks on kiiksum. Kui seni oli lahe pidu panna ja ennast täis juua, siis nyyd on ta avastanud, et päris lahe on nädalavahetusel kaine olla. Leiutis tundub isegi nii väärt olema, et väärib katset parandada maailma. Ehk siis kogu veini ja alkotööstuse võiks kinni panna kui mõttetu ja kvaliteetelu segava. Samahästi võib yhel heal päeval avastada mõni paadunud autosóitja, et kui lahe on käia jala, sõita jalgratta või yhistranspordiga. Ja kui öko see veel on. Teeb seda mees, siis ilma suurema kisata, kui aga naine, siis nagu pr. E. Ilves.
 
Loora 11. mai 2016, kl 13.00
Sellist suhtumist kohtab kahjuks palju jah, et mis sul küll viga on, et sa ei joo? Miks peab inimesel midagi viga olema kui ta ei taha alkoholi? Äkki on viga hoopis siis kui ilma alkoholita lõuna või õhtusöök ei tundu täiuslik?
 
Esopus Spitzenburg 11. mai 2016, kl 13.33
Selles osas olen sinuga, Loora, nõus, et inimesele, kes on otsustanud alkoholi mitte tarbida, ei peaks seda ette heitma või peale suruma, et mis sul viga on, et ei joo....nagu ka ei peaks nina kirtsutama alkot (enam) mitte tarbivad inimesed nende peale, kelle jaoks alkohol probleemi ei kujuta.
 
Esopus Spitzenburg 11. mai 2016, kl 13.35
Täpsususeks lisaksin, et ma ise joon alkot suht harva ja enamasti väikestes kogustes. Purjus pole ammu olnud, pidutsejatüüp pole niikuinii eriti kunagi olnud.
 
Ei noh 11. mai 2016, kl 13.36
sel juhul oleks ehk aeg vahetada seltskonda kus selliseid küsimusi ei esitata.
 
õlur 12. mai 2016, kl 22.56
Mis see elukvaliteet on? Millisele neist neljast see vastab? http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=kvaliteet&F=M Imelik sõna.

Ei tea, kuidas on kvaliteediga, aga mina võtan hea meelega, sest mõnus on:)

Kanep pidavat ka hea olema, aga kust seda saab?
 
Loora 15. mai 2016, kl 23.30
Mõnus on näiteks varahommikune kalamari krõbedal saial, või varahommikul uduses soos päikesetõusu oodata, ilusaid kontserte nautida, matkata end hingetuks ja siis lõkketulel õhtusööki teha toredate pajatuste saatel, astuda kuumast saunaleilist jääkülma vette jne, ühesõnaga teha igal hetkel seda, mida vaid hing ihkab ja teha seda vaid erkude meeltega. Mitte ühtegi sellesse tegevuste/naudingute loetellu ei anna alkohol mitte midagi juurde, pigem võtab. Rääkimata seksist koos koos alkoholiga, mis on täiesti mõttetu tegevus napsusena. Alkohol teeb elu nüridamaks, lihtsalt ei suuda näha eeliseid ja boonuseid.
 
Ülla-ülla 16. mai 2016, kl 11.15
Kui alkohol teeb sind nüridamaks, oled seda liiga palju sisse lahminud. Pitsike konjakit teeb meeled ergumaks, pokaal šampust tekitab peomeeleolu. Mis üle selle, pead ise tunnetama, kus su piir on. Kui piiri ei tunneta - siis, jah, parem on ennast täiesti eemal hoida.

Kuidas sind lohutada? Ilmselt vaid sellega, et neid inimesi, kes piiri pidada ei suuda, on ikka omajagu, ja nende kogemus näitab, et sellisel juhul on alkoholist loobumine ainult kasuks. Nii et oled õigel teel. Edu sulle!
Ainult ära ennast ülima tõe kuulutajaks pidama hakka. See on ainult sinu ja teatud ringkonna tõde.
 
Loora 16. mai 2016, kl 13.07
Tõekuulutajad tunduvad hoopis napsulembesed olema, kes automaatselt tembeldavad inimese joodikuks kui see enam ühel hetkel ei taha ega tunne vajadust alkoholi järele. Võtke oma tervitusnapsid ja lõõgastusnapsid, teie vajate neid, aga ärge suruga teisi raamidesse, et kes ei joo on probleemne alkotarbija. No ei ole see nii. Kui ma ei vaja ei ergutust ega lõõgastust läbi alkoholi olen sellele vaatamata normaalne inimene. Just sellest võiks napsulembesed aru saada ja mitte sildistada karsklasi.
 
Ei noh 16. mai 2016, kl 13.56
aga miks sulle üldse korda läheb, mida keegi kellestki arvab. kui sa ise oled rahul oma valikuga siis on ju kõik hästi. Naudi elu ja lase teised kah naudivad nii nagu neile hea on. Kordan veel, et kui liigud seltskonnas, kes sinu valikutega rahul pole ning üritavad sind raamidesse suruda siis on aeg seltyskonda vahetada.
 
Agnes 16. mai 2016, kl 14.26
"Kui ma ei vaja ei ergutust ega lõõgastust läbi alkoholi olen sellele vaatamata normaalne inimene"

Ahah.
Oleme selle informatsiooniga tutvunud!

Proozit selle peale! :)
 
Loora 17. mai 2016, kl 21.44
Mind kohe ajab naerma väide, et vajadus juua pudel veini igal reedel pole alkoholism. Ega alkohoolik omale probleemi enamasti ei tunnistagi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!