Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Ootamatu tunne uue mehe kõrval
 
naine31 17. mai 2016, kl 10.21
Olen 31, noorelt iseseisvat elu alustanud (mitte toona suhtesse tormanud) ja alati oma asjadega hakkama saanud naine (ei ole kunagi olnud padufeminist). Nüüd tutvusin paar kuud tagasi väga sümpaatse meesterahvaga, kellesse olen armunud, kuid pidurdan praegu oma poolelt selle suhte arengut. Teen seda selle pärast, et kogen tema kaisus olles endas tunnet, mida pole minus mitte kunagi varem olnud. Tunnen, et ta on justkui minust midagi suuremat ja ma olen tema kõrval väiksem, midagi nõrgemat. Mitte, et ta seisaks kõrgemal positsioonil või oleks minust kuidagi parem või kasutaks mind kuidagi ära. Mul on tema käte vahel väga hea olla, turvaline olla ja soe olla, kuid tunnen, et ma muutun seal olles kuidagi imelikult nõrgaks. Lihtsalt see tunne minus on midagi väga uut ja väga kummalist. Olen olnud pikaajalises suhtes ja ka varem lühiajalises tormilises armunud olekus, kuid mitte kunagi pole olnud ühegi mehega mul sellist tunnet. Ta nagu lihtsalt ei pane oma käsi mu ümber vaid võtab tol kaisutamise hetkel osa minust endasse. Kardan seda tunnet, ei saa selle selgitamisega hakkama (see ei ole usaldamise teema) ja olen hakanud peas välja otsima väikeseid erinevusi meie vahel, miks meie suhe ei saaks igapäevaselt koos olles pikas perspektiivis töötada. Kuigi tegelikult on põhjus selles ühes nõrkuse tundes, mis mind hirmutab (kas olengi ma sellest mehest kuidagi nõrgem?) Kas keegi siinsetest naistest on oma elus kogenud midagi sellist? Mis minuga toimub ja mis ma tegema peaks?
 
Alu 17. mai 2016, kl 10.39
Mis see probleem oligi, naine?:)
 
Arutluseks 17. mai 2016, kl 10.49
Kui see pole sisetunne, mis vaikselt hoiatab manipuleeriva mehe eest, on ju kõik hästi. Lase nüüd rahulikult sellel tundel olla. Hiljemalt suve lõpuks on sul selge, mis tunne see täpselt on/oli. Kui sa tahad aga arenevat suhet juba algselt lõhkuda ebamäärase tunde ajel, siis sa kardad end siduda põhjalikumalt (loe: oled harjunud üksi elama-otsustama ja ei saa ega taha teise inimesega enam arvestada).
 
kivike 17. mai 2016, kl 10.50
Noh, kontrollifriigi vaevused ütleks.
 
Alu 17. mai 2016, kl 12.38
Poleks nagu põhjust tymitada autorit kontrollifriigiks või muidu suhtekõlbmatuks aga selle mehega võiks ta kyll mõne mõttekese vahetada, et on olnud väga iseseisev ega oska paugust hakata abituks. Mees vist teistsuguste naistega kokku puutunud ja pakub liiga palju seda turvatunnet, rohkem, kui vastu osatakse võtta. Suhelge omavahel, noored:)
 
Üks mees 17. mai 2016, kl 13.01
See on rohkem nagu müstika teema! Võimalik, et energiavampiir, aga tsekka vaikselt.
 
Agnes 17. mai 2016, kl 14.26
Armas inimene, päris tunne, suur ja sügav ja tõeline ongi justnimelt selline!
Vähemasti mina arvan nii..teised ei pea nii arvama.
Tunded teevadki alati nõrgaks, mida märkab ka kõrvaltvaataja, inimene, kes tunneb sind läbi ja lõhki.
Kui sellist tunnet pole, siis oled omas elemendis, enesekindel ja mingitmoodi on elu isegi parem.
Pole ainult seljuhul, kui nõrgaksvõtvaid tundeid tekitav suhe ei jää kestma.
Garantiid ei anna ju keegi ja ellu jäämise nimel on mõistlik olla mina ise ja selliste ennastkaotavate tunnetega kaasaminemine on pigem julgetele.
Igaljuhul, palju õnne minu poolt. Naudi, kuniks seda on :)



Enne, kui kivipea platsis on, siis rõhutan, et see on vaid m i n u tagasihoidlik lühidalt kirjutatud arvamus.
 
kivike 17. mai 2016, kl 14.30
Alu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Poleks nagu põhjust tymitada autorit kontrollifrii
> giks või muidu suhtekõlbmatuks aga selle mehega võ
> iks ta kyll mõne mõttekese vahetada, et on olnud v
> äga iseseisev ega oska paugust hakata abituks.

Ma ei nimetand suhtekõlbmatuks, kõigest kontrollifriigiks. Sellistel inimestel on raske olla vabalangemises või olukorras, kus nad ümbritsevat ei kontrolli. Oma suhte saboteerimine ongi ju sisult kontrolli haaramine.
 
Alu 17. mai 2016, kl 14.35
Huvitav lähenemine. Jääb mulje, nagu oleks vabalangemine lõppenud kokkupõrkes millegagi, mis järele ei andnud.
 
Agnes 17. mai 2016, kl 14.38
Kivikese jutus on täiesti iva olemas ja siinkohal tuleb temaga nõustuda..lihtsalt tema väljendusviis on järsk ja "kontrollifriik"..see pole eriti hea sõna.
 
liis567 17. mai 2016, kl 14.42
Mina olen samasugune. Suudan suhtes olla ainult siis, kui see on pealiskaudsem ja minu tunded pole ilmatuma sügavad, liigse läheduse tekkimisel põgenen. Ise olen enda käitumise pärast totaalselt kurb, kuid ma lihtsalt ei suuda teisiti :( Mehi on minu ümber kogu aeg palju tiirelnud ja niimoodi ma siis elan, proovin seda ja teist, kedagi päriselt ligi laskmata. Psühhoteraapias hakkasin ka käima, loodan seeläbi oma ellu muutust tuua.
 
kivike 17. mai 2016, kl 14.55
Alu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Jääb mulje, nagu oleks vabalan
> gemine lõppenud kokkupõrkes millegagi, mis järele
> ei andnud.

:) A mis mina siia puutun üldse? Et sa nagu parastad või ja ma peaks s...taks õnnetu olema selle pärast? Teemaautoril hakkab ka s...taks kergem sinu sellise sisuka posti peale. :)
 
Alu 17. mai 2016, kl 15.44
Ikkagi huvitav lāhenemine. Suhte või läheduse eest põgenemine, olgu siis või psyhhiaatri juurde, on kontrollfriiklus?! Kui naine eemale hoiab või lähedale ei lase, siis mees peaks tundma end kui järelvalve all või?:)
 
Alu 17. mai 2016, kl 18.25
Laiemas laastus ikka naljakas lugu kyll. Mees pakub naisele parimat, mis oskab, naine saab sest aru...ja ikka pole see. Ka siis pole see, kui mees ei tee seda või mõtleb yldse endale rohkem. Mõlemal ja vist ka kõikidel muudel juhtudel otustab naine asja selgust saada kas foorumi, sõbrannade või psyhhiaatri abil ja kindlasti mitte koos selle mehega. Ise surmkindel, et kõik probleemid või arusaamatused tuleb klaarida omavahel rääkides. Ano, kuidas sa samas ikka lähed rääkima, et kuule, poputa või nunnuta mind nyyd kuidagi teistmoodi või natsa vähem või lase mul yldse välja paista kui universumi megamõrd ja kõike seda austusega, mitte nagu et ma oleks vabalangemises olnud, 9,81m/s see pole mõistlik, aga emakesel loodusel on sest ykskõik.
 
kivike 18. mai 2016, kl 00.37
Alu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Suhte või läheduse eest
> põgenemine, olgu siis või psyhhiaatri juurde, on
> kontrollfriiklus?!

Psühholoog ja psühhiaater on kaks eri asjapulka ja teemautor külastada seda esimest ehk terapeuti siis. Kontrollifriik tunneb ennast oma mugavustsoonist lahkudes sitasti ja tahab võimalikult kiiresti kontrolli uuesti taastada ehk selle uue ja ebamugava tunde oma elust välja lükata. Ta ei saa sinna midagi pärata, tema jaoks ei ole see valiku küsimus.

Kui naine eemale hoiab või lähe
> dale ei lase, siis mees peaks tundma end kui järel
> valve all või?:)

Sellele loogilisele reale ma ei saanud pihta kahjuks. Võimetus intiimsust jagada ehk lahti lasta on kontrollifriigi jaoks hirmutav perspektiiv, sest kontroll on viis olukorraga kohaneda ja toime tulla, kui kõik otsast lõpuni on teada ja mööda riiuleid laiali ja kindlas kohas. Küllap on sellegi probleemi juured lapsepõlves, kus avatus ja lähedus tähendas nõrkust ja nõrkadega juhtub ju teadagi mis, tallatakse maha.
 
kivike 18. mai 2016, kl 00.44
Alu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mees paku
> b naisele parimat, mis oskab, naine saab sest aru.
> ..ja ikka pole see. Ka siis pole see, kui mees ei
> tee seda või mõtleb yldse endale rohkem.

Asi pole konkreetses mehes, asi on teemaautori peas.

Mõlemal j
> a vist ka kõikidel muudel juhtudel otustab naine a
> sja selgust saada kas foorumi, sõbrannade või psyh
> hiaatri abil ja kindlasti mitte koos selle mehega.

Sellised asjad teevad inimesi haavatavaks. Haavatavus ajab peale hirmu, et sulle äkki lajatatakse, kui sa peale ei passi või nõrkust näitad. :)

> Ise surmkindel, et kõik probleemid või arusaamatu
> sed tuleb klaarida omavahel rääkides.

Ma olen selles surmkindel jah, aga kontrollifriik ei ole selles mõttes tavajuhus.

Ano, kuidas
> sa samas ikka lähed rääkima, et kuule, poputa või
> nunnuta mind nyyd kuidagi teistmoodi või natsa väh
> em või lase mul yldse välja paista kui universumi
> megamõrd ja kõike seda austusega, mitte nagu et ma
> oleks vabalangemises olnud, 9,81m/s see pole mõis
> tlik, aga emakesel loodusel on sest ykskõik.

Probleem on jällegit teemaautori peas, mitte mehes või selles, mis ta teeb, katsu nüüd keskenduda.
 
no samas 18. mai 2016, kl 10.41
Kui keegi tekitab halba tunnet, siis tulebki eemale hoida, vahet pole, mis põhjuseks on. Milleks ennast vägistada?
 
Alu 18. mai 2016, kl 12.38
Probleem on jällegit teemaautori peas, mitte mehes või selles, mis ta teeb, katsu nüüd keskenduda.

Jah, kivike, sa oled ysna räige kontrollfriik.
 
hmm 18. mai 2016, kl 13.08
kui tunne on hirmutav siis ongi miski selles mehes hirmutav...ju siis varsti saad teada.
 
kivike 18. mai 2016, kl 16.29
Alu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Jah, kivike, sa oled ysna räige kontrollfrii
> k.

Jääb mulje, et sa arvad nüüd, et ma s...taks solvusin ja nutan nüüd kuskil nurgas. :) Kontrollifriigid on minu arvates emotsionaalses plaanis armsad ja saamatud olevused, kellel on suht raske elada, kui vaip jalge alt läheb või tõmmatakse. Ma ei pea seda mingiks selliseks asjaks, mida häbeneda. On nigu on. :)
 
kivike 18. mai 2016, kl 16.32
hmm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kui tunne on hirmutav siis ongi miski selles mehes
> hirmutav...ju siis varsti saad teada.

Kui arahnofoob kardab ämblikku, siis ongi selles ämblikus mifagi hirmutavat ja saagu, saagu, ma sajatan, saate te varsti teada, mis nimelt ... :) Vaatamata faktile, et ämblikke, kes jaksaks inimese nahast läbi hammustada on ühe käe kolmel sõrmel üle lugeda.
 
Alu 18. mai 2016, kl 16.45
Ette võib omale igasugu asju kujutada, nagu nooremaks peenemaks, kaunimaks. Nagu ka et kontrollifriigina oled mehele ysna armas ja vastupandamatu. Isegi vist, et sellega lausa võib mõne mehe teiselt yle lyya:D
 
alul ju õigus selle ettekujutamisega 18. mai 2016, kl 18.44
no Alu kujutab ka ju ette, et noored naised teda tahavad ja eelistavad endavanustele.
see ju tema peas kinni, et selline ajurike esineb. Mõned ei saagi täiskavanuks, mõnel on hirm võtta olevikku nii nagu see on ja leppida mõttega, et vanaks saab temagi.
 
Sid. 18. mai 2016, kl 19.47
alul ju õigus selle ettekujutamisega Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> peas kinni, et selline ajurike esineb. Mõned ei s
> aagi täiskavanuks, mõnel on hirm võtta olevikku ni
> i nagu see on ja leppida mõttega, et vanaks saab t
> emagi.

Jälle sa oled ennast väga täpselt kirjeldanud, mingi ajurike sunnib 10 aastat õnnelikus abielus olevat naist otsima lastetut korraliku kinnisvaraga meest, et sellele "kott" pähe tõmmata.
Jäta meelde, naised on abielukõlbulikud kuni 35-da eluaastani. Sa oled selleks kõigeks juba lootusetult vana. Haige loomulikult ka.
 
Alu 18. mai 2016, kl 20.14
alul ju õigus selle ettekujutamisega Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> no Alu kujutab ka ju ette, et noored naised teda t
> ahavad ja eelistavad endavanustele.
> see ju tema
> peas kinni, et selline ajurike esineb. Mõned ei s
> aagi täiskavanuks, mõnel on hirm võtta olevikku ni
> i nagu see on ja leppida mõttega, et vanaks saab t
> emagi.

Eiei, valesti oled aru saanud. Loodan, et äkki tahavadki yht igavat meest, kel pole peas muud, kui nendega tittesid teha:)
 
irw 18. mai 2016, kl 20.49
kivikesele...hunte lambanahas on rohkem...
 
naine31 18. mai 2016, kl 23.05
ILmselt on see kõik minus olev ülemõtlemine...
Eks suvi näitab. Niisama kohe ma teda kindlasti käest ära ei anna.
 
Mesilane 19. mai 2016, kl 13.29
Täiuslik suhe ongi selline, kus hinged sulanduvad üheks ja samas on see kooslus palju tugevam kui inimesed eraldi võttes. Suured tunded võivad hirmutada, aga tegelikult ei kao sinu isiklik tugevus mitte kusagile. Hirmutab see, et avatus ja usaldus teeb meid kergesti haavatavaks ja haiget kardame me kõik saada.
 
Alu 19. mai 2016, kl 13.45
Aina paremaks läheb. Tugevad kallistused võivad haiget teha ja seda me kardame kõik saada:)
Paistab ikka tõeline mees olema, naised pead ja jalust nõrgad nagu karu ees.
 
On mitmeid vaimseid häireid 19. mai 2016, kl 14.58
mis välistavad intiimsuse, liigse läheduse, empaatiavõime.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!