Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kuidas toime tulla manipuleeriva inimesega?
 
Naine 23. august 2016, kl 19.22
Kel kogemusi manipuleeriva inimesega ja kas ainus lahendus oleks sellisega üldse mitte suhelda ja ühe katuse all elada?
 
kys 23. august 2016, kl 19.30
Aga miks peaks?
 
Naine 23. august 2016, kl 20.10
ega jah, kui inimene ainult ähvardab ja manipuleerib ning tahab panna teisi inimesi oma soovide järgi elama.Tuleb siis järelikult "nina püsti lüüa"ja teha oma elu selliseks nagu unistanud.
 
-.- 23. august 2016, kl 20.11
Manipuleeri vastu või kui ei sobi, jaluta minema. Ma siin küll erilist probleemi ei näe. Kõik manipuleerivad, ka parim osa meist, ja manipuleeritakse kõigiga just nii palju kui igaüks endaga manipuleerida laseb.
 
Mari 23. august 2016, kl 20.14
Mis tähendab manipuleerimine?
 
potsataja 23. august 2016, kl 20.29
manipuleervad need, kes ei armasta ja on ebakindlad. samuti need, kes tunnetavad ja teavad sisimas, et ka neid ei armastata. siis mõeldakse igasuguseid nippe ja riukaid välja, kasutatakse mõjutusvahendina mida iganes. tihti manipuleeritakse väga vaiksete ja tagasihoidlikega, sest nemad alluvad sellele.
jaluta minema, kuni elu armas!
 
Naine 23. august 2016, kl 20.41
Tuleb vist täiega ikka vastu panna mõnda aega.Mõni manipuleerija arvab, et saab "lollitada" ja neid siis nö tagasihoidlikke ära kasutada. Elu armas ei ole ja sellised ähvardused ei lähe mulle korda, kulla potsataja.Nii, et unista edasi!
 
pootshaak 23. august 2016, kl 20.57
manipuleerijaga tuleb kindlalt ja sirgjooneliselt käituda. loobuda täielikult temaga suhtlemisest. manipuleerijad on psühhopaadid, kes pole võimelised tunneteks. või kui ongi, tunnevad nad rõõmu, kui saavad kedagi mõjutada kõikvõimalike vahenditega, neid endale allutades. ka sotsiopaate kohtab palju manipuleerijate hulgas, eriti on nad aplad elusädet kiirgavate inimeste peale. kõige kindlam viis neist vabaneda on neist eemalduda. kui pole võimalik, siis kasutada kõikvõimalikke vahendeid neist vabanemiseks, võib ka inetuks nendega minna. ise olen sõnadega hakkama saanud ja manipuleerijast puugi enda seljast maha raputanud. raskem on neil, kel enesehinnang madal, need on manipuleerijale tõeline maiuspala. manipulatsioon on nõrga inimese moodus saada seda, mida ta tahab, kuid milleni ta ise ilma valelike võteteta ei küündi. väikese inimese väikene töö, öeldakse.
 
just eelmine 23. august 2016, kl 21.21
ise ei lase ennast sellisel ära rääkida ja tema ähvardused ei lähe enam kuidagi korda.Üritanud temaga mitte suhelda aga ta ei anna rahu ja kasvõi helistades tüütab ja jaurab ja tahab ,et tehakse täpselt nii nagu talle sobib ja nii , kuidas talle parem.Sellised tambivad normaalse inimese enesehinnangu alla ja siis hea mõnitada nii kaua , kui inimesest jääb järgi vaid inimvare, kes ei suuda enam iseendagi eest hoolitseda.
 
pootshaak 23. august 2016, kl 21.38
manipuleerija võib olla väga lähedane inimene, kes sind õrnas eas sai konksu otsa. siis võid ennast rahumeeli allamäge lasta, sest jõudu sul temast vabanemiseks ei ole.
kes oma tahtmist tahab, see pole alati manipuleerija. manipuleerijat sa tihti ei märkagi enne, kui avastad end olukorrast, kus sul pole peatnäha mingeid valikuid. oma tahtmist võib saada vägagi normaalne inimene, kui ta oskab ennast ja oma tahtmist põhjendada. manipuleerija seda ei tee. tema käitumismuster võib olla isegi salajane ja märkamatu ja sa tunned, kuidas sa kaod kuhugi. ta võib sinuga enne aastaid manipuleerida, kuni ühel heal päeval avastad, et oled manipuleerija tööriist. see võib juhtuda üleöö. siis tuleb sul endaga tõsist tööd teha ja endale selgeks teha, mida sina tahad ja mida manipuleerija aastaid sind tegema on pannud.
jaurajad ja pealetükkivad manipuleerijad üldiselt pole. need võivad olla pigem otsekohesed ja järsud, kel puudub oskus asju ilustada, oma tahtmist manipulatsiooniga saavutada. manipulatsioon käib varjatult ja salalikult.
kui sulle tundub, et sind tambitakse, siis lased sa ise seda endaga teha. keegi ei saa su peal tampida kui sa ennast jalamatina pole maha laotanud. võibolla oled mõne manipulaatori ohver olnud, keson sinust jalamati teinud? nüüd võib iga mööduja su peal jalgu pühkida?
manipulaator ei ründa kunagi otse, selles võite kindlad olla. väga salakaval on ta.
 
haige värk 23. august 2016, kl 21.41
Kui ikka inimesel reaalne elu puudub siis polegi midagi muud teha, kui tulla naistekasse ja haigeid teemasid teha. Mis on ühe ja sama mehe kirjutatud. Kui tõesti oma probleeme lahendada ei oska siis võta endale vallast tugiisik kõrvale.
 
Suvaline 23. august 2016, kl 23.47
Karda hoopis neid, kes hiilivad vaikselt su ellu, sõbraks ja võivad seda olla kaua-kaua, kuni.. oled lõksus,
mitte neid, kes otse halvasti käituvad. Neil on alati mingi eesmärk. Su ilusate silmade pärast nad seda ei tee, usu.
Neist ei saa kohe lihtsalt lahti, siis on kaos. Pead vaikselt hakkama eemalduma ja tema oma võtetega. Loe kirjandust, kuidas manipulaatorist eemalduda.
 
eks üritanud 24. august 2016, kl 00.00
üritatud igat moodi aga ähvardab endiselt ning sunnib enda juures elama, tegema nii nagu tema ütleb ja samas kasutades isegi füüsilist vägivalda koguni.Kuna on talle lisandunud veel mõned "ohvrid", siis on raske ütseid otsuseid vastu võtta ja jääb ainult üle päästa iseennast ja teised saavad ise hakkama.Loetud kirjandus siin ei aita, sest tegu väga kavala olevusega, kes ise teist enda kõrval ei kannata ja samas püüab teda nagu käeraudadega enda külge aheldada.
 
lohutuseks 24. august 2016, kl 16.01
"käeraudu" hakatakse kasutama alles siis, kui näeb , et sa enam tema manipulatsioonile ei allu ja kontroll praeguse elu ja sinu yle hakkab kaduma. Väärtusta iseennast. See teeb ta relvituks.
 
tuleb väärtustada jah 24. august 2016, kl 16.56
Tuleb hakata mõtlema ainult iseendale ja päästa ennast hullukarjast ja manipulaatori küüsist.Vastasel juhul kaotad iseenda.
 
lindista 24. august 2016, kl 17.03
tee videosid, lindista telefinoiga. pea päevikut, pane ise kirja mis juhtus, is kell, mis toimus, kuidas toimus..
ja politseisse ikka otsejoones.
vabaduse võtmine( sunnib enda juures elama) on ränk kuritegu.
 
eks úritanule 24. august 2016, kl 17.33
Manipuleeriv inimene ei tegele selliste inimestega , keda ta ei seedi.Selline inimene ei sunni, vaid suunab. Fúúsiline vägivaldki on suht kauge. Tema kasutab vaimset vägivalda.Ilmselt sul on tegemist lihtsalt tavalise jobuga.
 
oleme kohenud 24. august 2016, kl 17.39
Manipuleerida saab muidugi erinevalt, aga ainult nendega, kes lasevad endaga manipuleerida.
Seejuures manipuleerija teab ise väga hästi, mida ta teeb ja et tal pole õigus. Aga tema juures pole mingi loogilise seletusega midagi peale hakata. Teda ei huvitagi see, ajab ikka oma joru.
Nii et tõesti parem hoida kaugemale, kui enda vaimne tervis tähtis.
 
to oleme.. 24. august 2016, kl 19.29
Minu arvates ei saa manipuleerijad nii mõnigi kord aru, et nende käitumine teistele manipuleerimisena tundub. Sellisel juhul saaks ehk psühholoog aidata manipuleerijal oma käitumist kõrvalt näha ja muuta.
 
Madli 24. august 2016, kl 19.36
manipuleeriv sotsiopaat selle peale ei mötle ,kas teeb öieti vöi valesti ta lihtsalt teeb,sest tal puudub tunde skaalast empaatsus ja vastutustunne .Tema ainuke soov on oma kiiks kätte saada, kas vöi úle laipade.Tema oma vigu ei tunnista, sest tal on omaarust lihtsalt neid pole.See, mida ta oma käitumisega teisele teha vöib, on tema jaoks kauge muusika, sest ta pole vöimeline ettekujutama end teise olukorras ja ega see teda tegelikult ei huvitagi.Loomulikult on olemas ka inimesi keda ta proovigi möjutada, need on tuttavad iidamast aadamast ja neid on vähe.
 
no ... 24. august 2016, kl 19.37
... mina olen kohtunud just selliste manipuleerijatega, kes teadlikult püüavad manipuleerida. Aga ma näen neid läbi edasi pole neil enam mõtet jatkata.
 
to to oleme 24. august 2016, kl 19.49
Nendel puudubki selline koht, millega sellest aru saada.Tema arust psúhholoogi on sul endal vaja, mitte temal.Viga on alati kelleski teises.
 
to no.. 24. august 2016, kl 19.52
Siis on ta mingil muul pohjusel olnud sulle ebameeldiv.
 
to to no 24. august 2016, kl 20.14
Ei pea olema ebameeldiv - muud põhjused suhtlemiseks võivad olla vägagi meeldivad.:)
Kui manipuleerimiskatsed nurjata ja öelda, et ära üritagi, võib rahumeeli edasi suhelda.
Aga mina räägin muidugi manipuleerimise leebetest variantidest ja mitte mingist agressiivsest psühhoterrorist, millega on tõesti keeruline hakkama saada.
 
eh-eh 24. august 2016, kl 20.52
no- paned pada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!