Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Alkohooliku kodeerimine
 
Kannataja 20. mai 2004, kl 12.05
Mida see kodeerimine endast täpsemalt kujutab ? Ja kui kaua mõjub ?
 
Citizen 20. mai 2004, kl 12.20
Mõjub täpselt niikaua, kuni inimene ise tahab. See põhineb hirmutamisel: et kui jooma hakkad, siis hakkavad igasugused hirmsad asjad juhtuma, jääd impotendiks jne. Lugesin ühest ajakirjast, et venemaal tervete külade kaupa mehed lasid ennast kodeerida. Noh siis üks mees ei pidanud vastu ja hakkas jooma. Teised vaatasid - näe vennikesega midagi ei juhtunud ja hakkasid ka jooma. Ja kui nad vahepeal ära surnud ei ole, siis küllap joovad tänapäevani.
 
joodiku naine 20. mai 2004, kl 12.34
Justnimelt.
ei mõju muudmoodi kui psüühhiliselt. Kahjuks.
 
uk 20. mai 2004, kl 12.46
shrlataansus,
 
dweesi 20. mai 2004, kl 12.52
ma olen karsklane,ma pole kordagi purjus olnud.
 
Kirsi Moos 20. mai 2004, kl 12.54
Te olete ikka imelikud!
Miks te kyll võtate endale meheks joodikud, nõmedikud?!
Eks ta ole et eestis leidub ainult! 10% mehi, kes väärivad oma nime, ülejäänud on siis need, kellest naised siin pidevalt teemasi kirjutavad.. noo andke andeks mind see juba kyll väga vihastab.. hea et sellisesse vastiku mehe õnge pole läind..
joodikule jalaga @!#$ ukse taha kui ise jood, siis edu.ee;)
 
m. 20. mai 2004, kl 13.05
Kirsi moos,sa oled ikka tola küll.Ära klähvi teemal,millest sa midagi ei tea.Teemaalgatajale-hel.6463-643.Seal kodeeritakse.Ise tean kõvasid joodikuid,kes on kodeerimisest abi saanud.
 
Ruut 20. mai 2004, kl 13.08
Kaks minu tuttavat on käinud Stepanjani juures.Mõlemad on saanud abi.Ma ei tea mis nendega tehti aga üks pole joonud 2,5 a ja teisel saab suvel kaks aastat täis. Ise on nad õnnelikud, et läksid abi saama. Ei ole häbi minna abi saama, kui ise ei saa enam endaga hakkama. Vähesed abielluvad joodikutega. Paljudest saavad joodikud aastatega. Kodeerimine võib veel abielu päästa.
 
mui 20. mai 2004, kl 13.40
kodeerimisest ei saa abi siis kui ise ei taha tegelikult joomist jätta. Naised, emad, tütred, pojad , mehed
viivad raske raha eest kodeerimisele oma lähedasi.. suht palju ,paraku tulemuseta. Need joodikud, kes abi saanud on ilmselt ise väga tahtnud . Aga mitte millestki ei saa abi enne kui inimesel pole motivatsiooni paremaks eluks. Ja seda on mingil hetkel oi kui raske leida.
Ise olen alkohoolik, käinud kodeerimistel, pannud ampulli, olnud wismaris ja hullumajas, ja igasugustel posimistel.Lõpuks sai ikka otsustavaks lähedaste väsimatu "hool" st ikka konkreetsed takistused, hospitaliseerimine, peaaegu vägivaldne sekkumine minu tegevusse.Nüüd olen tänulik, siis olin hirmus vihane ja vihkasin neid, nüüd tänan elulõpuni.
 
naine 20. mai 2004, kl 13.50
no ja mis sest kasu? nats ei joo ja siis kui jooma hakkab, siis joob ennast surnuks. koer ei muuda oma kombeid.
 
mui 20. mai 2004, kl 14.27
to naine: Sa võtad sõna teemal millest sul isiklikult aimugi pole vist ja koertest ei tea sa ka midagi.
 
naine 20. mai 2004, kl 14.31
ma tean mida ma suust välja ajan.
 
kah joodik 20. mai 2004, kl 14.32
to mui!Kas sa oled mees või naine?Kui vana?Millest sul joomaprobleem alguse sai?Kas kukkusid tsüklisse või niisama võtsid tihti?Kuidas praegu enesetunne on?
 
to kah joodik 20. mai 2004, kl 14.34
tuttav sõnade varustus
 
to to kah joodik 20. mai 2004, kl 14.37
ei saa aru...?
 
ähhh 20. mai 2004, kl 14.40
ma nii sama,arutan asju. lihtsalt tuttav kõnestiil. üks poiss esitab kah selliseid küsimusi,nägu gestaapos:)
 
kah joodik 20. mai 2004, kl 14.43
küsisin sellepärast,et ise olen sama probleemiga ning huvitab,kuidas teistel see asi alguse on saanud jne.Küsimus oli mõeldud ju mui-le
 
mui 20. mai 2004, kl 15.05
to: kah joodik..vestleks heameelega.kirjuta.
 
Kirsi Moos 20. mai 2004, kl 17.41
Palun väga vabandust onju.. küll kaalikaaju juba teab!;)
 
Jensen 20. mai 2004, kl 17.44
Ega jah...kui alkohilsmile ise piiri panna ei suuda, tuleks abi teistelt otsida. Üks hea sõber jättis joomise, ikka tõsiselt oli sõltuvuses, kui sai teada, et põeb rasket haigust. Aga nii naljakas, kui see ka poleks, arst keelas mul ka igasususe alkoholi tarbimise, ühtegi tilka ka mitte, kaks kuud karsklane olnud juba, ja rahul iseendaga ning peale selle tehti silmanägemine kah korda, kas pole tore :)

Aga üks asi ajab alati naerma, vähemalt mind. See, et ma nii otsekohese ja ausa ütlemisega olen...ja tugevate eelarvamustega inimesed arvavad siis, et ma olen purjakil ning püüavad vist aidata...Ae-ae, saage kaineks ükskord, tulge maa peale!

*ma lihtsalt näen asju sellistena nagu need on, naljakas ju, eks
 
Margit 20. mai 2004, kl 21.15
Jensenile: otsekohesuse ja matsliku/viisakuseta ütlemise vahel on väike vahe. Nii kerge on libastuda.
 
täna kaine 20. mai 2004, kl 21.22
Olin joodik, nüüd juba viis aastat kaine alkohoolik. Veel jooval ajal tajusin pagana teravalt (see oli pea ainus asi, mida suutsin teravalt tajuda), et ei suuda sellise inimesena, nagu olen, kainelt elada. Proovisin igasuguseid nippe nt juua ainult lahjasid jooke, mitte juua nädala keskel jne jne. Tulemus oli pea alati sama - purjus. Mingi ajani oli juua lõbus. Sai end tunda tõelise primadonnana või siis lihtsalt ohjeldamatult pidutseda. Erilisi pohmakaid kah polnud. Kuid aja jooksul asi muutus. Viina võim hakkas üle minu kasvama. Reaalsus muutus talumatuks, kassiahastus ja äng. Nõiaring. Õppisin pead parandama ja see kasvas reeglina uueks joomaks. Lülitasin telefoni välja, ei suutnud tööle minna, ärkasin mõnikord Jumal teab kus ja kellega. Eriti suur oli ahastus ja süümekas lapse ees. Ta ei näinud küll mind purjus olekus ja oli mu joomatuuride ajal hoitud, kuid see jõuetus, mida vastutuse ees tundsin, tekitas musse kohutavaid hirme. Suutsin juua nii, et paljud inimesed ei teadnud mu probleemist miskit, alkohoolik on suur näitleja. Aga see tunne, et elan valesti, et degenereerun ja mandun, muutus minus üha tugevamaks. Ma ei suutnud enam olla ei viinaga ega viinata.
Ma ei uskunud meditsiinilisse abisse, sain aru, et see haigus on peidus minu sügavates hingesoppides. Ja et ma ei saa seda ravida hirmutundega (ampulliga vms). Et kui ma enda sisemaailmaga miskit ette ei võtta, ei saa ma kainelt elada.
Olin 25, kui lõpetasin joomise. Mitte üksi ja ise ei saanud ma sellega hakkama. Olen endiselt alkohoolik, joomast lahutab mind üks pits. Ma ei ole enesele lubanud, et olen igavesti kaine. Olen kaine päev korraga, nüüdseks on saanud päevadest aastad. Ma ei taha mõjuda Jehoovatunnistajana, mäletan, kuidas vältisin jooval ajal moraalitsemist. Karsked inimesed tundusid mulle täiesti mõttetud. Kuid kui keegi tunneb huvi, kuidas see muutus minuga võimalikuks sai ja soovib ise sellest nõiaringist välja pääseda, võin vastata meiliaadressidele. Garantiisid pole.
 
hõljub 20. mai 2004, kl 23.33
Tõesti olen püüdnud, aga tulemus on nigel.Kuidas siis Sul õnnestus? Aita palun!
 
mina 21. mai 2004, kl 08.09
kirjuta ka mulle!Olen samuti alkohoolik.
 
Mairelt 21. mai 2004, kl 11.06
to:täna kaine

Austus sulle! Olen sellel teel, et kanged joogid vahetanud õlle,veini vastu.Aga tunnen siiski probleemi endas.Võtan alkot tunduvalt vähem aga sydamest ei tahaks yldse võtta.Kainena seltskonnas olla ei oska veel (ma loodan).
Olen tyyp kes kukub probleemide pärast jooma.Tean, et see vaid ettekääne.
 
katka 21. mai 2004, kl 14.27
minu oma isa- kes ei puudus eriline tahtejõud sai kodeerimisest abi. stepanjani juurde pildi viisime ja see mõjus...
 
hõljub 21. mai 2004, kl 15.41
to: täna kaine, ootan nõu ikka.Lubasid ju?
 
ggg 24. jaanuar 2015, kl 10.33
No ma uksetaga järjekorras. Mitut sopra aidanud. Eks paari paeva pärast Annan teada, et kuidas laks. 450 eur. Maksab.
 
ggg 02. veebruar 2015, kl 20.24
Siiamaani kaine. Tundub, et on ikka abiks. Kes tahab, võin pikemalt kirjeldada.
 
ggg 21. detsember 2015, kl 16.51
Aasta Saab täis. Ikka naine.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!