Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
mees tahab tagasi
 
iseseisev 09. veebruar 2004, kl 10.11
Kolm aastat tagasi läksin mehest lahku, kolisin omaette elama koos lastega. Põhjuseks mehe alkoholism, vägivald, haiglaslik armukadedus ning kõigest sellest tingituna ka armastuse lõpp ning vihkamine.
Alguses oli mees uhke, et mine, mul ongi lihtsam, arvas ilmselt, et ma ei saa hakkama ja küll ma tagasi paluma tulen. Aga läks sootuks nii, et saan hakkama, suurepäraselt, naudin rahu oma kodus, lapsed on toeks, me oleme õnnelikud.
Nüüd siis selline lugu, et mees on oma alkoholismiga lõpparve teinud (loodan küll, et igaveseks) ning loodab kangesti tagasi tulla. Olen nagu nurka surutud, kardan, et kui talle ütlen otse, et mitte iial enam, langeb ta jälle põhja, samas ei kujuta küll ühist elu enam ette, sest puuduvad tunded. Olen nii segaduses ja häiritud sellest, ei näe väljapääsu, paistab ,et ta ei lahku mu elust kunagi....:(
 
alu 09. veebruar 2004, kl 10.14
no kui tahad, siis on maailmas joodikuid igasuguseid-võiksid nad kõik ju päästa...kindlasti oleks enamus kohe nõus end su juurde parkima
*iseasi on muidugi uskumine kellessegi-aga, jutu põhjal tundub, et seda usku nagu ju poleks...
 
salli 09. veebruar 2004, kl 10.15
Ära võta teda tagasi!!
Muidu rikud oma elu ära,lastel on ka parem ilma temata.
Näete naised,ei olegi vaja meest et õnnelik olla.
 
iseseisev 09. veebruar 2004, kl 10.17
igasugused joodikud ei ole ju mu laste isad, seda esiteks, teiseks ei taha kellelgi halba ju ka soovida, tahaks et ta oma eluga edasi läheks, aga ta keeldub kategooriliselt meist loobumast. Jah halvasti võibalati ütleda, palju keerulisem on inimesele ilusti selgeks teha, ja aidata tal oma elu jälle rööpasse seada, ning seda ilma minuta...
 
ines 09. veebruar 2004, kl 10.17
Nii tubli,et saad ilma temata hakkama ja õieti tegid,et ta tookord maha jätsid ja kui sa teda enam ei armasta siis polegi vaja teda tagasi võtta.
 
to salli 09. veebruar 2004, kl 10.17
Milleks selline reageering?
 
ester 09. veebruar 2004, kl 10.18
Kas teil oli muiud ennem suur armastus ja kuidas sa ämmaga läbi said.Kui kaua mehega koos elasite ennem??Kas lapsed nõuaad isa järgi??
 
alu 09. veebruar 2004, kl 10.19
jah, salli, aga selle õnnega oleks justkui nagu rahaga, et kui pole - saavat ka õnnelik olla. millegipärast eelistatakse ikkagi teist varianti...
 
salli 09. veebruar 2004, kl 10.21
Mina ei tea kuidas teised teevad, iga üks on ise oma õnnesepp aga mina küll ei suudaks mehega koos elada kui ma teda ei armastaks ja temast lugu ei peaks.
 
liina 09. veebruar 2004, kl 10.23
Ära võta teda tagasi,luba tal vahest lastega kohtuda kuid sa ei
pea teda tagasi võtma eriti kui armastus on otsas.
Äkki leiad omale parema mehe kuskilt??
 
iseseisev 09. veebruar 2004, kl 10.27
to ester: Ämmaga sain hästi, läbi, tema toetusel ma tegutsesingi, ütles mulle otse, et hukka ei mõista., mehega elasin koos 16 aastat, viimased viis kaunis halvasti :( Lapsed on suured, mõlemad tüdrukud, häbi oma purjus isa pärast tundnud küll ja küll, oleksid uuesti kokkuelamise vastu, ma arvan, kuigi praegu saavad isaga hästi läbi
 
ttt 09. veebruar 2004, kl 10.28
milleks võtta mees tagasi kui ta on ainult alkoga lõpparve teinud ja seda ka võib-olla, mõttetu oma elu raiskamine, parem ilma kui mingi tropiga
 
ester 09. veebruar 2004, kl 10.29
Tee nii kuidas süda ütleb,kui tahad siis võta ta tagasi ja kui ei taha siis ära võta.
Üsna kaua elasite koos,kas pidid palju pingutama esimesed aastad ,et mees ikka Sinuga oleks ja ei kellegi teisega??
 
iseseisev 09. veebruar 2004, kl 10.29
tegelikult ei ole kavaski teda tagasi võtta, probleem mis mind painab on hoopis see, kuidas selgeks teha et ongi lõpp, ilma mingite halbade tagajärgedeta, kuidas selgeks teha, et ta peab oma eluga edasi minema...
 
evelin 09. veebruar 2004, kl 10.33
Ütle talle,et võite äärmisel juhul ainult sõpradeks jääda ja ei midagi rohkemat.
Soovita tal teiste naistega kohtuda.Lehe kudu on ka võimalik tutvuda...
Kui Sul on mehega lapsed siis on ta Sulle keegi ju siiski elu lõpuni
 
Kaisumõmmi 09. veebruar 2004, kl 10.51
Ta võib olla küll teinud alkoholiga lõpparve, kuid sa ise ka tunnistad, et ta võib sinna tagasi langeda (küll siis, kui sa lõplikult ei ütled). Aga see näitab, et tegelikult temasse kindel olla ei saa. Ta võib isegi olla teinud lõpparve alkoholiga, aga vägivald??? Ja alkohol võib tagasi tulla siis, kui ta on su tagasi saanud.
 
reha 09. veebruar 2004, kl 10.56
see oli küll huvitav lause,et ka ilma rahata saab elada kuid siiski kõik tahavad raha raha...
 
olli 09. veebruar 2004, kl 11.00
vägivaldne haiglaselt armukade alkohoolik ju.mina ka ei võtaks teda tagasi.seda enam kui sa ise suurepäraselt hakkama saad.
küürakat parandab haud....
 
Kiki 09. veebruar 2004, kl 11.08
Ära võta tagasi. Päritõega. Joodikut parandab ainult haud.
Neil on aegu kui tilkagi ei võta ja siis jälle võtavad ja kui ta on sind juba korra kaks löönud siis on ROHKEM KUI KINDEL, ET LÖÖB VEEL.
Kas tahad, et lööb nii, et oled eluks ajaks sant?
Ela oma elu edasi nagu seni oled teinud. Elu peabki edasi minema aga kui ta tagasi võtad siis tähendab see sinu ja laste jaoks tagasi pöördumist minevikku.

Mõtle hästi kas tahad näha seda juuatäis meest laamendamas ja vägivallatsemas.
Tean, et süda võib minna haledaks aga antud juhul oleks õigem armastada oma lapsi ja ennast rohkem.

Tean millest räägin. Mul oli kift isa aga palude asjade summana lahutasid nad emaga mingi aeg. Isa leidis põhjuse rohkem juua. Seletas, et see on ema süü jne. Elasid samas korteris edasi muide. Kui ta oli siis mitu aastat aegajalt ikka vägagi hästi joonud( kalleid markke) ja viha kogunud siis lõi ta ühel päeval emal ühe rusika hoobiga sahtli tühjaks.

Pärast nuttis ja kahetses. Mis see enam aitas. Seal oli muid asju ka veel aga ma parem neist ei räägi.
 
ma 09. veebruar 2004, kl 12.02
Mina samas olukorras ja otsustasin, et üksielamine on niipalju rohkem väärt.
 
igal inimesel 09. veebruar 2004, kl 12.52
on oma vaatenurk, siin esitasid sina ainult enda oma, ja sellele ka vastati, kuigi õigus kui selline, peab olema kõigil (nii laste,sinu kui ka mehel) ühine-summa.

joodik mees, võib paraneda sellest haigusest ja võib ka mitte paraneda, suhe läbi, seega ei sa sa talle olla sellel, paranemis(-le), teel toeks,igal haigusel on omad põhjused ja paranemisel...

saad ise hakkama,oled tubli,nüüd, aga varem,ennem seda kuidas oli,kas ka siis said, või alles nüüd sundis karm elu sind sellega hakkamasaamisega hakkama saama, ja siiski oled nüüd tubl, sest pead lastest lugu jne.

vastastikune armastus teil mehega , on puudu ja ega taastugi sest nii sa ise ütled,seda aga milleks se teil läbi on, sa siin ei ütle... ja ega pole olulinegi, enam,soovid oma elu edsi elada, see on põhiline.

lapsed, nende armastust isavastu !!!!! sinul puudub se võimalus seda neile keelata, saad hiljem ,tulevikus, peegelduse-efekti, saad ise aru küll, ja siis enam sinupoolsed seletused neile ei ole piisavad, sest nemad tunnevad,vastupidiselt sinule,oma isast midagi muud...

ühine kooselu,ütled,et ei ole võimalik,tahad oma eluga edasiminna,mine ja õigesti teed, kuid küsimus, soovides leida kedagi kes sinust hoolib, ja sa ta leiad, kas tood ta laste nähes selle teise oma koju, elate kõik koos,ühes, sinu joodikust mees, sina ja teie ühised lapsed, liites sinna ka uue, armastatu :)))

kuidas öelda, siis kõige ennem mõtle,kellele sa ja mida tahad öelda, uuele inimesele (kui juba on olemas)...?
lastale ja mida...?
mehele ja mida ...?
soovid siit,naistekast,neid sõnu leida,aidake,kuidas palun ...:))

ütlen otse, siit, sa seda ei leia,ainult kohtukull on sinu edasine tee,kahjuks või siiski õnneks(soovin edu sulle)
lahuta,jaga vara,jaga lapsed,...ja alles siis ela edasi omas uues elus ja ja armastuses ligemisevastu, :)))) ole tubli
 
ebekaii 09. veebruar 2004, kl 13.10
to eelmine

Ta mees oli veel vägivaldne ka,tead kui jube sellisega koos on elada,iial ei tea millal tutka saad.
 
kuuled ebekaii -d 09. veebruar 2004, kl 13.47
sa oled mõnus sest räägid kellegi teise eest, siis miks, nurud seda omale õiget vastust,et olge talle ja mulle poolt,aga palun,olen, ütlesin ju et kohtukull on ainuõige tee mida mööda tuleb käima hakata, seal pannakse asjad paika nii, et enam ei loksu mitte-kellelgi-mitte-midagi...ja olgu see, tegelik õigus siis, mis ta on
 
ebekaii 09. veebruar 2004, kl 13.55
to eelmine
Mina ei saa aru mitte midagi.
Jutt oli kas naine peaks ta tagasi võtma või mitte.
Naine ei taha teda tagasi aga Sina räägis mingist kohtukullist.
Mis see siia puutub.
Fact on,et ta ei taha meest tagasi ja lapsed jäävad naise juurde.
Naine ei oska mehele õige teed kätte näidata,naine tahab temast lõplikult lahti saada,et mees naiste enam ei tülitaks ja läheks ma eluga edasi...
 
Ikarika 09. veebruar 2004, kl 14.01
Ole selle tagasivõtmisega väga ettevaatlik.Kuna tegemist on ju peale joomise ka VÄGIVALDSE mehega mis on kõige jubedam siis ära sealt mitte kunagi midagi head oota (oma kogemus)Ära võta tagasi .Soovin sulle ja su lastele rahulikku elu... ja mine tea äkki on kusagil ka hea mees olemas.Mina leidsin küll.
 
olga 09. veebruar 2004, kl 14.36
oma elu ei saa sa ka kihva keerata lihtsalt sellepärast, et äkki hakkab teine siis jälle jooma.

sina ole iseseisev edasi ja tema las proovib siis omaette iseseisev olla. ütle nii pea kui võimalik, et sina kooselu ette ei kujuta ja ei tahagi kujutada. leebemalt küll:), aga kindlalt ja nii et ta aru saaks.
 
ei-ei 09. veebruar 2004, kl 14.40
küllap tead ise vastust kõige paremini, teised ei saa ette ütelda, kas võtta või jätta. Ma vastan sulle , mida teeks mina- ei hakkaks mingil juhul vana suppi üles soojendama. Kui minnakse lahku, siis ikka seepärast, et koos oli halb ja see halb tuleb siis jälle värskena meelde, kui minnakse taas kokku. Selle eest pääsu pole ja endale valetama hakata pole mõtet. Kui mees on ka veel armukade, seda hullem. Alkoholist saab hoiduda, kuid armukadedus süveneb aastatega, pealegi oli ju periood, kus said olla ilma temata, ta hakkab sulle seda meelde tuletama. Armukadedus on progresseeruv vaimne puue.
see mees on sinu lastele isa ja suhtlema te ilmselt peate ka omavahel, kuid kõige lihtsam viis talle selgeks teha edasise kokkuelamise võimatust ongi väga resoluutse ei läbi. Soovin sulle kindlameelsust oma ja laste hea ja rahuliku elu eest seismisel.
*kui oleksid hakanud lastega üksi jäädes alla käima, vaesunud, lapsed oleksid olnud hoolituseta, kas ta siis oleks tahtnud veel ühist peret tagasi, vaevalt.
 
qwerlok 09. veebruar 2004, kl 16.00
to ebekaii

ara keeruta ja jahu üht ja sama, "peaks võiks tuleks oleks" jne.
kohtus pannakse asjad paika nii ,et kõik õige oleks, kes, kus, kellele, kui palju ja mida,aga see mida inimesed ise hilem kokkulepivad on nende isiklik asi

pane siin need õiged sõnad kirja, need, mida teema algataja vajab ja ta loeb ja jätab meelde ja läheb ja ütleb ja need sõnad ja mõjuvad ja mees läheb õiget teed ja enam ei tülita ja tema ise saab oma lastega rahulikult edas elada

ütle ja ka mina õpin need pähe :))
 
dea 09. veebruar 2004, kl 16.16

Lp. qwerlok.

Kas Te teemapüstitaja kirja läbi ka lugesite enne vastamist?

Kui ei, siis on mõistetav, miks te millesti aru ei saa.

Teemaalgataja nimelt ei vaja kohtu abi, sest lahutatud on kolm aastat tagasi ja sestsaadik elatud eraldi,Probleem selles, et mees tahab tagasi tulla, aga teemapüstitaja on kõhklev/eitaval seisukohal ja küsib nõu
 
Üits tidrik 09. veebruar 2004, kl 16.48
Ma arvan Sa teed oma exmehele teene, kui lased temal ka lõplikult iseseisvuda, oled ju Sina selle tee valinud ja kui mitte ka väga õnnelik, siis vähemalt igati rahul oma valikuga ja kindlasti ka uuele õnnele avatud. Parim, mis teha võid, on ka temale see tee jätta ja anda talle võimalus leida keegi uus, kellel ei ole neid valusaid kogemusi ja kes ehk seetõttu võiks ka tema suhtes tunda enamat kui vaid haletsust. Sina ei ole tema joomise või mittejoomise eest kuidagi sunnitud vastutust kandma! Pealegi ma ei leia, et ainult mittejoomine oleks selline uhke saavutus, mis vääriks kuidagi eraldi premeerimist!
Jõudu õige otsuse tegemisel ja kõike kaunist!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!