Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Töötukassa
 
Siiri 29. detsember 2010, kl 14.13
Kas leidub siin inimesi, kes võivad öelda, et jah Töötukassa kaudu sain ma endale töökoha?
 
nupagadi 29. detsember 2010, kl 14.38
Täiesti kasutu asutus!
Isegi koolitustest ja muudest võimalustest ei räägita. Vähemalt Rakvere omas on nii.
Ise peab uurima ja nõudma. Justnimelt nõudma ja kõvemat häält tegema, sest muidu pannakse sulle lihtsalt järgmine näonäitamise aeg kirja.
Jah, suudan ise vabalt nende kodulehelt ise uurida koolituste ja muu kohta aga tekib küsimus, milles kurat seisneb siis nende konsultantide töö???
Võiks ju samahästi iga kuu teatud ajal kõne teha automaatvastajale, et pole tööd veel leidnud. Või e-maili saata.
Jääks sinnaminemise kulud ära!
 
J 29. detsember 2010, kl 14.40
nupagadi-ga 100% nõus
 
2 aastat töötu 29. detsember 2010, kl 14.49
Tartu ka ei paku tööd ega koolitusi. Ütleb, et otsi ise, nii tööd kui koolitust.
Juba 100 kohas käinud ja CV-si saatnud.

Olen teinud ka 2 korda kõva häält, mis tädile korda ei läinud.

Vastik on, et peab registreerimas käima. Alandav! Maksa raha, sõida kohale, OOTA ja näita kõigile, et oled töötu. Tädi paneb linnukese kirja ja kogu lugu.

MIKS EI SAA LINNUKEST KIRJA PANNA INTERNETIS?
 
käpu 29. detsember 2010, kl 14.57
Olen 2 x koolitusel käinud nende kaudu, muidugi keegi pole midagi pakkunud, ikka ise uurisin välja ja küsisin. Aga tööd küll ei ole leidnud. Iseenesest muidu tore ja sõbralik asutus. Kuressaares siis.
 
noh 29. detsember 2010, kl 15.14
väiksemas kohas vahest sõbralikum rahvas, Tartus juhtus küll väga ennasttäis konsultant olema, ei leia nende kaudu mingit tööd, ise peab otsima, täiesti mõttetu asutus.
 
- 29. detsember 2010, kl 15.27
minu mehe firmasse on 5inimest võetud tööle augusti kuust saati. saadeti inimeste nimekiri ja telefoni numbrid minu meelest ja siis firmast ise helistati ja pakuti neile tööd.nimekiri oli selle alusel, et kellel on vastav koolitus olemas.
 
:) 29. detsember 2010, kl 15.28
viimasega nõus! ja koolitusele saad siis kui oled tuttava tuttav! elagu eesti!
 
Sinine. 29. detsember 2010, kl 15.39
Põlvas on küll väga abivalmid konsultandid. Alati räägivad vabadest töökohtadest ja olen saanud ka koolitusel käia.
 
mnjah 29. detsember 2010, kl 15.40
Antakse töökoha andmed ja kui sinna helistada, siis öeldakse et oleme juba inimese leidnud ja rohkem pole vaja. Kuid töötukassas ripub kuulutus 3 kuud üleval, kuigi ammu sinna enam töölisi ei vajata.
 
greis 29. detsember 2010, kl 20.02
Olin Võrus arvel - ega pakutud küll midagi. Ise otsisin ja kui leidsin töö siis raha pidin kerjama. Sain ka väga vähe. Võrdluseks on Tallinnas elav sõbranna kellega olime koos olnud tööl. Tema sai kohe infi ja ka raha oli kohe käes. Mina mangusin ja ootasin kuu aega.
Tegelikult nõme asutus - pole tast materjaalset ega psüühilist ab- pigem peedistavad seal. Olen olnud 6 aastat tagasi töötu. Siis oli suhtumine teine ja kursustele sain ka ilma kõva häält tegematta.
 
Eino H 29. detsember 2010, kl 20.22
Et miks peab kohal käima ja nägu näitama? Selleks, et sa ei saaks kuskil mustalt töötades netis linnukesi teha, et ikka töötu oled.
Ise tuleb mõelda ja uurida, mis ametile nõudlust on ja juurde õppida. Eesti töötuse suur põhjus ongi see, et paljudel on väga madal tööalane haridus, st vähe teadmisi ja oskusi aga nad eeldavad, et niimoodi peabki elust ladnalt läbi saama.
 
vast mitte 29. detsember 2010, kl 20.40
Numbrid olid head, mis näidati. See töökohal väljaõppe võimalus töötukassa toel oli täitsa huvitav teema, olen sest varem ka kuulnud, aga miks seda siis ikkagi nii vähe kasutatakse?
 
ei imesta 29. detsember 2010, kl 21.56
no aga kui inimene kirjutab, et saatsin CV-si, siis kes sellist kirjaoskamtut tööle võtakski? ise tõstan kohe kirjavigased kõrvale, algharidus peaks ikka olema omandatud, et tööle asuda. nagu siingi oli keegi selline. selle asemel, et vinguda, võiks õppida.
 
zajets 30. detsember 2010, kl 00.54
Eino H, oskad siis äkki seletada, milles täpsemalt seisneb sealse konsultandi töö? Pelgalt linnukese kirjapanemises?
Et kui klient ise ei küsi, nõua, siis tema ongi lihtsalt vait ja vahib otsa?
Sel juhul üks ütlemata hea ja soe töökoht.

Mina olen ise ikka arvanud, et nende töö ongi tegeleda inimesega, kes tal parasjagu üle laua otsa vaatab. Seletada, soovitada, vastata küsimustele jne jne.

Loomulikult peab inimene ise ka aktiivne olema, vastupidist pole väidetudki.

Ja mis puutub kohal käimisse, siis üldjuhul nad seal küsivad kas see ja see kuupäev, kellaaeg sobib. Nii, et isegi need, kes mustalt tööd teevad, saavad endale sobiva augu leida näonäitamiseks.
Aga kui inimesel puudub igasugune sissetulek. Ta elab kusagil metsa sees, kus busspilet maksab linna edasitagasi 30-40.- näiteks. Ta veab ennast läbi häda kohale kästud kuupäevaks ja konsultant vahib lolli näoga otsa, et noh polegi tööle saanud veel, käid ikka iga päev cv keskuses, lehekuulutusi loed? No mis siis ikka, paneme uue aja. Nägemist. Ja nii iga kord.
Olen pool aastat töötuna arvel olnud ja näinud kuulnud neid asju küll. Mulje on seal nagu liinitööl, ruttu ruttu kaelast ära see töötu, linnuke kirjas ja järgmine palun.
Samahästi võiks seal ollagi ainult üks inimene tööl, kes linnukesi kirja paneb.

Siinkohal väga vabandan toredate ja töökate töötukassa konsultantide ees, kes tõesti teevad oma tööd ja tänu kellele saavad inimesed abi ja koolitusi ja muud.
 
suur algustäht 30. detsember 2010, kl 13.27
ei imesta võiks ise ka kirjutama õppida. Sihuke loll Eesti tööandja ongi, kes näeb pindu teise silmas, aga palki enda silmas ei näe.
Boss kui toss
 
Mürkam 30. detsember 2010, kl 18.09
käisin ettevõtjate kursusel mille töötukassa enamuses kinni plekkis, esitasin töötukassale äriplaani- töötukassa kandis mulle üle 70tuhhi ja töö ettevõtjana võiski alata.

Niiet natuke on neist ikka kasu ka
 
minni 31. detsember 2010, kl 09.54
Võtame praegu tööle inimese Töötukassa kaudu. Panime kuulutused lehte ja tööportaalidesse, igaks juhuks saatsime Töötukassasse ka. Avaldusi saadeti kokku umbes paarsada, Töötukassa kaudu tuli umbes kümmekond. Üks neist kümnest helistas, saatis CV, avalduse ja soovituskirja eelmiselt tööandjalt. Väga häid inimesi täiesti sobiva kvalifikatsiooni ja kogemusega oli kokku umbes 20, töövestlusele kutsusime kõik. Töötukassa kaudu tulnud mainitud isik paistis teiste seast välja, oli viie parima kandidaadi seas ja lõpuks otsustasime tema valida.

Nii et on Töötukassast kasu, aga ise pead ka väga hea olema. Võib-olla see inimene poleks meie kuulutust tööportaalides märganud, võib-oolla poleks ta meile muiud kandideerinud. Palka pakume 1000 €, pakuks nii heale inimesele rohkemgi, aga kahjuks pole võimalik.
 
to minni 31. detsember 2010, kl 10.10
See on ka üks juhtum tuhandest.
 
- 31. detsember 2010, kl 22.02
to minni
aga kust sa tead, et ainult 20 oli töötukassa kaudu kui avaldasite kuulutuse mujal ka?
 
suslik 01. jaanuar 2011, kl 01.58
A küsiks ühe lolli küsimuse.. Kui töökohti reaalselt pole, kuidas siis koolitus aitab? Täiendkoolitusi töötukassa üldiselt ka pakub, kui on põhjendus (ja läheb eelneva tegevusega kokku) aga kui reaalselt pole tööd? Et aga koolitame niisama juurde, kuigi sada oskustega ja kogemustega on ees? Nagu mõtlete ka või? Egas ükski rahakott põhjatu pole.
 
amps 01. jaanuar 2011, kl 02.06
Suslik maksad omast taskust? Koolitavad ikka neid töötukassa kaasabil, kui on vaja töötaja väljaõppeks uuele töökohale asumiseks ja kui firma pole leidnud eelnevalt mõnda selalal spetsialist, siis tulebki töötukassa appi väikese finantsiga koolitada uus spetsialist töökohal.
 
Suslik 01. jaanuar 2011, kl 13.13
Irww, ei aga mõtlen vähe laiemalt. JA see millest sina AMPS räägid, on hoopis teine teenus nimega tööpraktika.. Hetkel rääkisin koolitusest kui ümberõppest, kui lihtsalt mingitest kursustest.
 
amps 01. jaanuar 2011, kl 13.32
jajah, Lihtsalt Maria ka nii lihtsalt ikka ei saanud.
 
Ekrevend 23. juuli 2023, kl 20.32
Tööd on kõvasti hanerasva tehastes ja hanefarmides ning siis seljatame kriisi korraliku määrimisega
 
Mugavuspagulane 23. juuli 2023, kl 20.32
Riik toidab vald katab ja töötukassa maksab kodanikupalka
 
Ära sina kunagi faSSisti teenima mine 23. juuli 2023, kl 20.33
Tea millas siis töötukassa ka Töökassaks ümber nimetatakse ja ta ka siis ehk reaalselt tööd pakkuma hakkab. Ei ma ütlen teile normaalsel nõukogude ajal sellist inimeste alandamist ei olnud. Näeh töötukassatädid päev läbi larbivad kohvi ja lõksutavad lõugu siis oleksid nad kõik rahvamajandust arendanud kuskil lehmalaudas või õmblusvabrikus
 
eelmisele 24. juuli 2023, kl 00.39
sa ise pole vist nõukaaega reaalselt näinud. tol ajal kontorites ainult kohvilarpimise ja lõualõksutamisega tegeletigi. ja mis puutub rahvamajanduse arendamist õmblusvabrikus, siis seal pooled toodetud türpidest olid praagiga ja kanti maha, nn rahvamajanduse kahjuks. lehmalauda kohta ei oska öelda, aga igasugu kartulivõtmisega oli nõukaajal ikka totaalne häda. küll saadeti üliõpilasi, küll juba töötavaid insenere kartulivõtule abiks. on see mingi arukas majandamine? pigem totaalne idiotism.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!