Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
vanusevahest
 
kill 08. november 2001, kl 14.04

Selline küsimus - ise olen 24 ja mees 38, oleme kusagil aasta ringis koos olnud ja nüüd on mees hakanud abieluettepanekuga peale käima( ütleb, et tema tunded on tõsiseks muutunud) Ise olen kahtleval seisukohal, kuna vahel tundub mulle,et oleme erinevad ja seda just vanusevahe tõttu - nt. mulle meeldib pidutseda ja seltskonnas särada, tema aga tahab pigem kodus olla ja ei viitsi õhtuti ringi jooksta. Samas muidu nagu sobime päris kenasti.üks asjaolu on veel - minu vanematele ja vennale on asi täitsa vastukarva, algul olid nad täiesti vastu, nüüd aga on hakanud vihjeid tegema stiilis - OK, praegu veel kuidagi läheb, aga mis 10 aasta pärast saab, mees juba 48 aga sina alles alla 35. Ausalt öeldes see hirmutab ka mind ennast, eriti seksi osas, sest mina olen seksis tunduvalt vabameelsem. Kas kellelgi on kogemusi?
 
Inks 08. november 2001, kl 14.12
Kogemusi pole, aga ei kujuta ennast küll ette nii palju vanema mehega. Olen praegu 38, tunnen end aga nii umbes 30 aastasena. Kui sinu toodud vanusevahe siia nüüd juurde liita, siis 52 aastaste meeste poolegi ma ei vaata, tunduvad ikka lausa vanaätid.
Sõbralik soovitus - kuula oma vanemaid.
 
raunts 08. november 2001, kl 14.19
kulla tüdruk, ära seda viga küll tee. Pealegi hakkab naistel 30aastaselt seksuaalsuse kõrgaeg, kus tahetakse lausa nooremaid mehi, kes sama palju jõuavad, sinu mee aga oleks siis juba 44!
 
Lynn 08. november 2001, kl 14.54
ma muidugi ei tunne ega tea teie tundmusi ja elukorraldust seoses abieluga, aga see võib olla temapoolne võimalus Sind siduda, kuna ta isegi on selle välja mõelnud, et Sa ei pruugi temaga koos "vanaks" saada...
mitte et nüüd 38 a mees vana oleks või väsinud. isegi olen 29 ja elan koos 38 a mehega - jube rahul olen - aga me oleme mõlemad suht rahulikud :)
 
Tarakan 08. november 2001, kl 14.54
Teie vanuse vahe pole liiga suur. Mina mehena hoiaks noorest naisest kinni, aga naisena mitte.
 
Massa 08. november 2001, kl 15.55
See on olukord, kus inimene peab oma otsuse ise tegema, et hiljem ennast ise süüdistada või tänada. Võib ainult soovitada, et kui ikka kindel ei ole, siis olge niisama koos. Miks abielluda? Minu mees on minust 11 a. noorem. Mina ei julge abielluda, kuna kardan, et kunagi olen tema jaoks vana. Seni aga kardab Tema mind kaotada. Kui suudad, siis naudi hetke. Teiste arvamus ei loe siin midagi-see on sinu elu.
 
Emma 08. november 2001, kl 16.05
Minu mees on minust 9 a vanem, oleme koos olnud 13 a, abielus 10 ja me oleme õnnelikud. Mitte mingeid märke ei ole ohust, et ta minu jaoks liiga vanaks jääma hakkaks, kuigi olen elavaloomuline, temperamentne ka kirglik. He is up to it.
 
piretta 08. november 2001, kl 16.35
Minul on olnud suhe endast 21 aastat vanema mehega (ise 31, mees 52)ja lõppkokkuvõtteks ma arvan, et ta annab silmad ette nii mõnelegi nooremale mehele. Aga samas ma ei kujuta ette, et ma temaga abiellunud oleksin.See on ikka väga isiklik asi ja suuresti tunde küsimus. Pead plussid ja miinused kokku võtma ja otsuse tegema, aga kui kahtled siis ära abiellu.
 
mari 08. november 2001, kl 17.15
minul on suhe endast 17 aastat vanema mehega,oleme käinud juba 4 aastat.ei saaks küll öelda,et see probleem on,pigem on see probleem teistele inimestele,kes teevad kahemõttelisi märkusi.
igal juhul oleneb see inimesest,minu elukaaslane on küll väga nooruslik ja käib minuga väljas.vahel on isegi nii,et ta kutsub hoopis mind "vanainimeseks",kuna ma ei viitsi vahel midagi teha jne.see on teada töde,et naised vananevad kiiremini ja pealegi jääksid sa oma mehe jaoks alati nooreks.ära mõtle 10 aastat ette,elus vöib nii möndagi juhtuda.see,et sa abiellud enda vanusega,et tähenda veel et te 10 aasta pärast koos olete.
 
kirjaneitsi 08. november 2001, kl 17.19
sa, kill, vastasid juba ise oma küsimusele ilusasti ära . usalda oma kõhutunnet
 
faatum 08. november 2001, kl 18.17
so what? olen ise 41, välja näen nagu kolmkümmend, olen nahas ja needis ja voodis olen suuteline ka 12 tundi sexima, tehku mõni noorem jobu järgi, kui suudab...
 
yx_naine 08. november 2001, kl 19.07
Tere

vanusevahe ei oma mingit tähtsust - samuti ei saa arvestada oma vanemate ja õdede vendade arvamust, kui see puudutab vanust - kui aga arvamused mittemeeldivuse osas on ka muus osas siis võiksid mõelda järele ja rääkida oma perega miks nad niimoodi arvavad

soovitan hoopiski mõtiskleda selle üle kuipalju su kallike tema oma vanematele sarnaneb ja kas nemad sulle meeldivad - inimestel kes oma vanemate elustiili vaateid ja iseloomuomadusi kannavad - muutuvad ajapikku nendega üha sarnasemaks

vanusevahe ei saa siin mingit rolli mängida - ikka iseloom ja ellusuhtumine ja suhe teie vahel on kõige olulisem

Küsimus tekib hoopis - millised on sinu tunded et niimoodi kõhklema oled löönud?
 
Karia 09. november 2001, kl 09.19
Mul on ka ainult positiivsed kogemused - ise olen 25, mees 38. Enam ei kujuta ettegi, et võiksin mingi nooremaga (omaealisega) olla - endavanused tunduvad nagu lapseohtu olema veel :))) Kõige mõnusam on ikka elada mehega, kes on täiskasvanu ja teab, mida tahab.
 
vastane 09. november 2001, kl 09.36
Kill, kui sul juba kusagil mingi punane hoiatav tuluke kasvõi kord on põlema süttinud, siis ei ole asi õige. Ära kiirusta abiellumisega. Praegu on see vanusevahe ok, aga pisut tulevikule mõelda ei tee tõesti paha. Pealegi teeb eñdast vanema mehega elamine naise ka justkui vanemaks, see on suuremal osal juhtudest nii. Ära unusta ka eesti meeste lühikest eluiga, see on kurb tõsiasi.Minu onutütar on aasta aega abielus olnud, ta ise 25, mees 39. Juba praegu pihib mulle, et kõik oleks justkui ok, aga kui ikka omavanustega koos on, siis tuleb justkui säde sisse. Ei anna teda võrreldagi sellega, milline ta paar aastat tagasi oli, nüüd on tal mingi krooniline kurvameelsus peal. Ja mis kiire sul selle abiellumisega on? Kui leiad mehe ja tunned, et see ongi see õige, siis ei teki küll mingit kahtlust ega küsimusi.
 
Kai 09. november 2001, kl 10.23
Ise olen 29 ja mees 40.Mõtted samad,mis Karial.
 
ellu 09. november 2001, kl 10.30
Nõus vastasega, aga mitte vanusevahe tõttu, vaid sinu kahtleva hoiaku tõttu. No mis se on: "muidu sobime päris kenasti"? Abiellumiseks võiks ikka tunda, et armastad teist ja teine ka sind ja seda kahtlemata. Praegu tundub, nagu mahel oleks kell tiksuma hakanud. Kas tal varasemast lapsi on?
 
Indrek 09. november 2001, kl 11.09
Arvestades bioloogilisi näitajaid on parem kui naine on mehest vanem, see on arusaam mis meie konservatiivses ühiskonnas väga visalt levib. Aga see kes ja kuipalju vanem on olgu ja jäägu ikka asjaosaliste endi otsustada, niikaua kui endil hea on. Ja see sugulaste kiibitsemine ajab ikka teinekord vihale küll krt, elavad enda ebaõnnestumusi teiste peal välja. Aga eks vanarahva tarkus ütleb ka et omad vitsad peksavad ja vigadest õpitakse.
 
Axel 09. november 2001, kl 11.54
Indrekuga n6us!Tegelt v6iks naine just vanem olla kui mees,no nii 2 kuni 5 aastat.See yle 10 aasta naisest vanem mees on juba teatud vanuses VANATOI!Mehed vananevad kiiremini,naised seevastu enamus naevad nooremad valja.Vananedes lahevad paremaks nagu hea vein seistes!
 
Named 09. november 2001, kl 12.09
jah, Axelil oigus.


Vanus kålll ei sa aoll amäärav suhete puhul.. koik oleneb. Mina jällegi ei ole kohanud yhtegi moistlikku enda vanust naist (mul lihtsalt ei ole vedanud)

Ja edaspidigi eelistan ca 6-10 vanemaid naisi. Emotsionaalne klapp parem, ja ka elutempod sobivad paremini. Mina ei jaksa mööda ööklubisid ringi joosta nagu moned ca 26 aastased tibid.

meeldib rohkem kodus olla... looduses vibida.. teatris käia jne.

Ma olin 14-16 kui sai kovasti pidudel käidud ja joodud. Nyydseks olen väsinud.
 
Plahh 09. november 2001, kl 12.22
Ohoo...arukaid ettepanekuid tulnud meespooltelt. Mu oma mees arvab sedasama, sest:
1. Seksuaalne tipp saavutatakse koos (mehed 25-30, naised 30-40) ja hääbumine ka ,
2. Lastel on tarmukas ja energiline isa ning tasakaalukas ning elu põhiväärtusi armastav ema,
3. Surrakse enamvähem koos, üks ei pea teiseta enam kaua elama(mehed surevad ca 10-15 aastat varem kui naised).
 
Indrek 09. november 2001, kl 12.29
Nii ta on tõesti, ise ka nagu rohkem selline kodune tüüp ja rahuliku, võiks ilmselt öelda igava eluviisiga. Pealegi on vanemad naised üldjuhul palju mõistlikumad.
 
Indrek 09. november 2001, kl 12.34
Ja veel üks mõttetera: noor MEES teeb NAISE ka NOOREMAKS.....
 
Tipsi 09. november 2001, kl 12.45
...ja vastupidi :o)
 
Merx 09. november 2001, kl 13.42
Väide, et naine peaks valima endast noorema või vähemalt samaealise partneri, kuna siis surrakse enamvähem ühel ajal on minu arvates küll nauruväärne. Meeste keskmine eluiga on suures osas just selle pärast naiste omast lühem kuna nendega juhtub nooruses palju rohkem õnnetusi kui naistega.

Olulisem peaks olema kvaliteet, mitte aga kvantiteet. Parem elada 10 aastat koos inimesega, kellega tunned hingesugulust, kui elada 30 inimesega, kes pole Sinu jaoks see õige. Kui vana aga see Sinu üks ja ainus on, on täiesti ükskõik.
 
Kalla 09. november 2001, kl 15.07
Massa,ütled,et su mees on sinust 11 aastat noorem?
Millises vanuses te olete?
Mul sama seis,sellepärast küsin.
 
ibis 09. november 2001, kl 15.12
Plahh, Sinu arvamusi loen enamasti huviga, seekord läksid küll kraavi:
1.Seksuaalne tipp on erinevatel inimestel erinevas eas. Tean mehi, kel neljakümneselt juba lontis, samas mu 65 aastane onu elab juba pikemat aega 40-aastastega. Arvan, et endast vanema
naisega on mehel kiirem hääbumine kindel, endast noorem süstib
mehesse iga jumala päev uut elujõudu.
2.Äkki on ikka parem tasakaalukas ja kogenud isa ja tarmukas ja energiline ema.
3.Kas Sina oma partneri kõrval mõtled kohe iga päev surmast? Et
kes kelle matab ja kuidas siis edasi elada? See 10-15 aastat varem manala teele minek on võetud õhust, sest see on keskmine.
Palju mehi sureb enne keskikka jõudmist õnnetuste läbi ja vägivaldset surma. Mida vanemaks mees elab, seda kauem on tal lootust elada. Seega 40-aastasel mehel kooselu 10-12 aastat noorema naisega annab naisele just kindlust koos vanaks saada.
Ja huvitav kust võtavad siinsed viksid noormehed kindluse väita,
et mehed vananevad naistest kiiremini? Hoidke silmad lahti,poisid, õpite kah elu ja naisi paremini tundma.
 
enesekindel 09. november 2001, kl 15.31
tüdruk tahab elu nautida,jessuke,mitte koos vanax saada!sa,kill räägid et tahad käia väljas, särada, sexiga experimenteerida aga temaga see eriti hästi välja ei kuku. jäta maha see vanatoi, mõttes oled sa seda vist juba teinud?!
 
naine 09. november 2001, kl 16.05
ohhoo 38 ja vanatoi!
peaks vis end minema häbenema maa-alla - olen vaid paar aastat noorem - vaja vist matusekleiti hakata õmblema...
 
enesekindel 09. november 2001, kl 16.30
toi all mõtlesin hingeseisundit, kodus nurgasistuv 20a. on ka toi ise olen sinuvanune, Naine, aga annan silmad ette nii mõnelegi 20nesele beibstrile
 
sissy 09. november 2001, kl 16.43
soovitan sul mitte kohe abielluda vaid olla kihlatud, sest siis on mõlemal kindel tunne ja võrdne võimalus, seda eriti sinu perekonna seisukohalt - võidavad kõik
isiklikust kogemusest ütlen, et aasta ei ole mingi näitaja .kuni kahe aastani pidi suhtes kestma selline periood kus inimestel on alles roosad prillid ees ja nad elavad rohkem fantaasiates. mõtle , kas sa üldse tunned seda meest ja mida sa tegelikult tahad.
minul on ka suhe endast vanema mehega ja neli aastat oleme koos olnud siiamaani pole abiellunud ja ei näe selleks vajadust, kuigi kannan tema sõrmust st.olen kihlatud ja sellest piisab meile mõlemale
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!