Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
minu mees ja segasaun?
 
crissu 19. november 2001, kl 17.33
to:Named
õige!
nii minagi mõtlesin:)
 
hähh 19. november 2001, kl 17.34
Named: muide, me näemegi teiste probleeme eri nurkade alt, igaüks oma nurga alt. Kokku peakski päris kirev tulema. Või sa tahad, et kõik näeksid sama nurga alt, kust sina? Toetust vähe? Kas see on toetus, kui teised järgi kiidavad, "mine jah, kontrolli ja keela" ja teine lähebki ja seab enda ja oma mehe teiste naerualuseks?
 
tark 19. november 2001, kl 17.40
hähhile sinu arust on parem kui ta kodus istub ja patja nutab?
 
Named 19. november 2001, kl 17.42
1)

Kuule õnnetu! Küsid, kas peaksid lubama...!!! See ei ole sinu LUBADA.

2)

Kas sa mehikest suvel randa ikka lased, seal ka piigad peaaegu paljad? Kuidas sa seda kontrollreidi siis mõtled korraldada

3) :)))))))))))) anna andeks aga ma hakkasin sügavalt naerma Su jutu peale:)) Tõesti palun vabandust aga...no kuule - kas Sa arvad, et seal nendel naistel miskit uut, mida Sul pole.
_______________________

Nendest lausetest loen ma selgelt välja, et ei avaldata mitte ainult arvamust konkreetse probleemi suhtes, vaid omalt poolt "latakase välja" mingeid emotsioone?

1. näite puhul väidaksin, et tegemist on inimesega, kelle vabadust on piiratud (oiglaselt või mitte, ei hakk apraegu arutlema) ja sellest tulenevalt muutus ta tuliseks "Õnnetu" probleemi suhtes... 2. 3. näite tagapõhjast püüdke ise aru saada.
Üks näide ees ju olemas juba :-)




Named
 
Named 19. november 2001, kl 17.56
"latakse" = Elatakse


kiirelt kirjutamisega tekib vigu
 
.Suller 19. november 2001, kl 18.03
Tubli Named!Olen sellise hoiakuga igati n6us!Eks siin avaldatud negatiivsed kommid kellegi abipalvele v6i probleemi lahendusele naita tegelikult kommenteerija rikutust!Kui midagi m6istlikku 6elda ei ole,siis hoia enda ja teiste aega kokku lolle m2rkusi kirjutades.Nagu yks autor siin naistelehel kommides,kes muud peale . v6i ,, ei oska vist.

Aga paljusid komme on vaga m6nus lugeda ja panevad m6tlema.Edu teile!
 
hähh 19. november 2001, kl 20.06
Pange, jah, filter peale, mis analüüsiks kommid eelnevalt läbi ja laseks netti aiult nõretav-positivistlikud. Ma hakkan vist Bella toetajaks, kui see tilu-lilu kohustuslikuks tehakse. Kui mingi asi on nõme, siis võib selle peale küll naerda ja naerdaksegi, ainult selle vahega, et elus naerdakse selja taga, siin aga tuleb näkku.
Mine, jah sauna kontrollima, ma annan pea, et naissaunakaaslased naeravad pikalt ja mõnuga selja taga. Nii sind, kui sinu meest.
 
. 19. november 2001, kl 23.49
Named -
õige jutt!
 
elle 20. november 2001, kl 05.08
onnetu -- sinu jutust paistab kyll, et sa ei ole ise kunagi segasaunas kainud. Yhinen eelkonelejatega, et yldjuhul ei ole selles midagi seksuaalset, pigem on see toesti selline koht, kus aktsepteeritakse inimesi sellisena nagu nad on ja voetakse vordsetena. Minu arust on eestlaste segasauna komme ilus komme.
Ei salga, et on ka teistsuguse ohkkonnaga segasaunu, aga seda tavaliselt siis, kui mangus alkohol ja laiem seltskond (mitte sobrad, too-, trennikaaslased). Nii et kui sind see probleem ikka veel vaevab, kysi mehelt parem valitseva ohkkonna kohta. Ausalt ja hysteeritsemata. Ja kui ta ytleb, et rahulik trenniohkkond, siis aktsepteeri. Minu arust on segasaun peale trenni normaalne nahtus ja ei tahaks kyll, et minu abikaas mul saunaskaimist puhtalt selleparast keelaks, et moni vastassooline ka vihelda tahab.
 
inks 20. november 2001, kl 10.33
To: Named

Mängisid siin vahepeal mingit psühhoanalüütikut.

<<<tegemist on inimesega, kelle vabadust on piiratud (oiglaselt või mitte, ei hakk apraegu arutlema) ja sellest tulenevalt muutus ta tuliseks "Õnnetu" probleemi suhtes...>>>

See analüüs on sul ebaõnnestunud. Minu vabadust ei piira mitte keegi ega miski ja ma ei olnud tuline õnnetu teema üle. See minu kommentaar oli lisatud väga külma kõhuga ja ükskõikselt, sest arvan siiralt enda näite näol, et igaüks on iseenda peremees ja teine inimene ei tule (näiteks minu) ettevõtmisi ning tegusid piirama, keelama, lubama, pooma ega laskma.
 
Naine 20. november 2001, kl 10.33
Täiesti nõus ellega. Ja õnnetu, sa ära lase end nendest kurjadest kommenteerijatest häirida, sest igalühel on ju oma arvamus, ja selleks see foorum siin ju ongi. Ja ei maksa ka liigse armukadeduse pärast põdeda, ka mina leian, et kui miski häirib, siis tuleb sellest mehega rääkida. Muidu kujutad endale ilmaasjata igasugu asju ette, mis üldsegi nii ei ole, nagu arvad. Ja segasaun pärast trenni ei ole kindlasti midagi kahtlast, olen ka ise segasaunas olnud mõnikord ja võin väita, et kuumas saunas olles, eriti pärast trenni, ei mõtle küll muule, kui sellele, et hea ja lõõgastav on saunas olla, ja mingeid seksuaalse alatooniga mõtteid sel puhul vaevalt et pähe tuleb (seda arvavad ka minu tuttavad). Teinekord võib palju tähendusrikkam olla täies riides naisterahvaga baaris istumine.
Aga julgust sulle, kui on mure, kirjuta ikka. Ise vaatan, et nii palju on naisterahvaid, kes käituvad/mõtlevad samamoodi kui ma ise, kuigi arvasin varem, et olen ainuke sentimentaalne lollike. Tegelikult on meid palju. Ja kindlasti ära hakka meest keelama, see tekitab asjatut trotsi, kui mees tunneb, et tal on vabad käed, siis ta ei tahagi midagi keelatut teha. Lihtsalt, anna talle teada, kui sind miski häirib, ja kindlasti selgita, miks häirib, ja küsi, kuidas tema sinu asemel käituks. See paneb teda mõtlema, ja kindlasti positiivsemas suunas, kui asjatu keelamine.
 
Õnnelik 20. november 2001, kl 17.20
Mängin ka natuke psühhoanalüütikut, aga enda näite toel.
Kui olin kahe väikse lapsega kodus, tekitasid paljud asjad minu mehe käimistes ja käitumistes probleemi. Tagantjärele tark olles põhiliselt seetõttu, et endal puudus võimalus sotsiaalselt suhelda. Ainsad inimsed, kellega kokku sain, olid enda ja mehe vanemad, minu kaks tillukest last ning paar endasugust titemammat, kellega laste kaudu tuttavaks sain. Õnneks on mul väga hea ja kannatlik mees, kes mind aeg-ajalt oma üritustele kaasa võttis (tõsi küll, mitte segasaunapidudele, mida ta ise külastas) ja mind siis ka tähelepanuga hellitas.
Pika kodusolemise järel tööl käima hakates flirtisin vist alguses kõikide meestega, et endale tõestada, et ma naisena veel midagi väärt olen ning siis tekkis ka mõte, et äkki on koduste naiste meestel samuti vajadus igasuguste segatrennide ning pidudega lihtsalt tõestada oma mehelikkust teiste naiste peal?
Nüüd oleme juba mitu aastat mõlemad täiesti maha rahunenud ning kõik tollased probleemid tunduvad naljakad. Kuigi mõni asi läks päris hinge ka. Näiteks see, et kui esimene laps oli sündimas, jättis mees mulle õhtuti telefoni kõrvale oma töökoha sauna numbri (peod olid mitu korda nädalas), et ma sünnitama minnes talle kindlasti helistaksin - siis jõuaks ta ehk taksoga veel sünnituse juurde. Mehed - sellise käitumise võib armastav naine pikapeale andeks anda, kuid ei unusta iialgi!
Õnnetule: Ütle oma mehele, et Sul on praegu raske aeg ja varugu ta Sinuga palju kannatust. Ja ütle näiteks seda ka, et sa tead, et temal ei ole tegelikult mingit probleemi, aga Sinul on, kuulaku Sind lihtsalt ära, kõik laheneb lõpuks niikuinii.
 
Renate 27. november 2001, kl 00.25
Puha muristus,oled ikka tobuke kull!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!