Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
suhtlemine
 
kädi 20. november 2001, kl 14.11
Mul on selline vigur küljes et ma leian hoopis lihtsamini kontakti meesterahvastega kui naistega. Kui pean naistega suhtlema siis tekib selline barjäär kohe ette- ei oska millestki nagu rääkida, eriti veel kui naine on minust vanem. Meesterahvastega jututeemade puudust pole. Kõik see poleksgi ju probleem- aga minu kallis kaasa ei saa mitte aru miks on mul kõik ainult meestuttavad, miks mul ei ole ühtegi tõelist sõbrannat, miks ma ei leia endale uusi sõbrannasid jne. Ma olen seda püüdnud talle selgitada et ma olen selline loodud- olen selline olnud lapsest saadik- ikka poistega koos. Aga tema armukadetseb. Tegelikult on nii et tänu tema armukadetsemisele ei saa ma praktiliselt üldse inimestega suhelda- naistega ei oska ja meestega ei tohi.
 
crissu 20. november 2001, kl 14.16
samad sõnad - ei oska seda naiselikku "loba" ajada ega ole huvitatud eriti ka kuulama, sõbrannadega on umbes sama lugu vist nagu sinulgi
 
sõbranna 20. november 2001, kl 14.18
Ei usu et kohe kõik naised sellised kanapead on et kohe mitte millestki rääkida pole...
Millest sa nende meestega siis räägid - autoosadest või?
 
n25 20. november 2001, kl 14.28
Naised pole kanapead, aga tõesti on meestega tunduvalt lihtsam ja mõnusam suhelda. Ehk on see tõesti meiesuguste "viga" - ehk oleme veidi mehisemad????+
 
Maria 20. november 2001, kl 14.28
Mina ka ei oska - ei saa läbi isegi kosmeetikute ja muude naiselike erialade esindajatega -kohe paha hakkab, kui pean nendega suhtlema. Mul töökaaslaseks omavanune meesterahvas ja temaga saan kõik jutud räägitud (isegi sellised naistejutud, mida naljalt emagagi ei arutaks). Aga minu mees ei armukadetse, õnneks. Lisaks on mul ka vanemad vennad, kellega samuti lähedalt suhtlen, nii et sõbrannadeks pole nagu vajadustki. Aga naiste maailmas kehtivad ilmselt tõesti mingid paroolid, mida mina ei valda. Iseasi, kas tahangi neid õppida.
 
tõeline 20. november 2001, kl 14.35
pole ühtegi tõelist sõbrannat? kurb lugu, aga ilmselt peax pigem enda sisse vaatama mitte kogu naissugu süüdistama.
tundsin kord üht blondi kaunitari kes väitis et tema ei lase sõbrannadel põhimõtteliselt tekkida, sest iga naine on KONKURENT!
ta oli muuseas ka abielus.
väga koomiline tädi oli - kui seltskonnas oli hulgi kaunitare siis ta muutus lausa tigedax - istus eraldi rõhutatult sirge seljaga, pööritas silmi ja loopis juuxseid paremalt vasakule...
 
kädi 20. november 2001, kl 14.45
heh- tore lugeda et ma ei olegi ainus:) Tõeliste sõbrannadega on nii et need kes kooliajal olid- need on läinud omateed ja saan nendega nii harva kokku, edaspidi ei ole lihtsalt sellist südamesõbrannat leidnud- ja ise ju ei tunnegi tegelikult puudust- sest saan oma sõpradega samad jutud räägitud mis muidu sõbrannadega võiks rääkida. aga konkurentideks ma naisi ei pea:) loomulikult ma ei väldi naisi ega midagi aga no on lihtsalt raske...ja naissugu ma ei süüdista- tean ju et asi on minus. Meestega räägin kõigest- arvad et mehed ei oska muust rääkida kui autoosadest? Ja kanapead nüüd naised kindlasti kohe ei ole.:)
 
n25 20. november 2001, kl 15.00
Tõeline????? Kas keegi kurtis, et pole sõbrannat ja on sõbrad? Mina küll seda ei märganud. Mina isiklikult küll ei kurda ja tänan, et mu mees pn mulle südamesõbranna eest.
 
kookon 20. november 2001, kl 15.13
Mina saan ka oma kullakesega peaaegu kõigest rääkida, aga teiste meestega küll mitte. Ja sõbrannadega saab rääkida sellest, millest mehega rääkida ei saa.
 
tõeline 20. november 2001, kl 15.14
n25 - le
jah, autor väitis et tal pole ühtegi tõelist sõbrannat, loe hoolikamalt!
 
n25 20. november 2001, kl 15.21
Tõeline - lugesin veel 2 korda ja olen sinuga nõus, et autor ütles, et pole tõelist sõbrannat. Aga kus ta seda ütles, et see tema jaosk häiriv? Tema mehe jaoks küll.
 
Bella 20. november 2001, kl 15.24
Armas Kädi, su mehel on vist see va omandiinstinkt mängus. Mõni mees armukadetseb ka sõbrannasid, naise ema, õde ja venda. Oled kindel, et tegu pole ülearuse armukadedusega ja asi oleks parem, kui su sõbranned naissoost oleksid?
 
ka mehi eelistav 20. november 2001, kl 15.33
Mina olen ka saanud meestega paremini suhelda kui naistega, töökaaslasedki enamus mehed. Küll aga on mul parim sõbranna täitsa olemas. Elame ilma kanajututa, ju ta samasugune kui mina.
Aga see, kuidas enamus siinseid naisi uhkeldavad , et naistega pole midagi rääkida, tehes seda ÜLEOLEVALT ja endast kohta TEISTEST PAREMINI arvates, on halb lugeda. Pole mõtet tähti närima hakata a la kus täpselt nii kirjas on jne. Neist kirjutistest lihtsalt õhkub üleolekut.
 
n25 20. november 2001, kl 15.37
Mehi eelistav - sinu arvamus on sinu arvamus - ei hakka vaidlema. Aga see oli nüüd küll suur uudis, et kuna pole mul sõbrannat, siis arvan ennast teistest paremaks?!? Kahju, et nii välja paistis.
 
ka mehi eelistav 20. november 2001, kl 15.39
Kukkus nii välja jah, aga tore, et ütlesid, et see nii ei ole.
 
Üks naine 20. november 2001, kl 15.40
Mulle meeldib küll suhelda nii naiste kui ka meestega. Ei saa küll nii liigitada, et naistega pole millestki rääkida, samamoodi kui on tarku mehi, on ka ju tarku naisi. Kõik sõltub ikka konkreetsest inimesest, mitte tema soost.
 
cardigan 20. november 2001, kl 16.54
Ise ka naine, aga suhelda meeldib meestega. Naised lobisevad lõputult moest, kes kellega käib, kus poest ta selle huulepulga ostis, küll see naine on ikka nõme jne. See tundub kõik suht mõttetu - tühine möla. Aga mehed enamjaolt ei harrasta sellist smalltalk'i ja pigem räägivad kindlal teemal ja asjalikult. Vähemalt ise leian nii ja mul on meestega kergem kontakti leida,sest eelistan arutleda kindlal teemal.Armukadeduseks on see tihti põhjust andnud,aga olen elukaaslasele ära seletanud, miks eelistan meestega rääkida ja ta saab aru (sest ka temale olen ma hea vestluskaaslane)
 
ka sõbranna 20. november 2001, kl 17.00
to cardigan: mingi ime et sul sõbrannat pole kui sa sellist nõmedalt üldistav-lahmivat stiili harrastad, sulle sobivad matslikud machod kindlasti paremini!
 
crissu 20. november 2001, kl 17.06
mina cardigan'i hukka küll ei mõistaks
pole ta midagi nii nõmedalt lahmiv

tõsi ta on et enamasti kuuleb naisi kohvilauas ikka sellist jutu ajamas nagu cardigan just kirjutab

ei tunne mingagi huvi sellise keelesügamise vastu (olen ma siis mingi puudega või?)

kui miskit tõsisemat arutada on vahel siiski parem mõne naisterahvaga aru pidada, kuigi mullegi istub rohkem meesinimesega jutuvestmine
ja mitte ainult autoosadest, kuigi ka auto teema on tihti üleval, kuna isegi sõidan autoga ja selle eest ise ka hoolt kandma
 
Andra 20. november 2001, kl 20.37
crissu, kas meestelt õlleklaasi taga kuuled tavaliselt sügavasisulit ja intellektuaalset, arukat juttu? :)
Nii meeste kui naiste hulgas on väga erineva mõtlemisega, huvidega ja intellektuaalse tasemega inimesi. Teeb tõesti nalja kui keegi põhjendab oma sõbrannade puudumist sellega, et ei viitsi rääkida küünelakkidest jne....kuna enamik naisi räägivad. Hm, minul on mitu sõbrannat, kes on olnud aastaid ja kellega on huvitav. Ilma, et peaks keskseks teemaks valima midagi olmelist ja igavat. Pigem olen märganud: kui naistel ei ole omavahel muust rääkida kui kardinameetri hinnast ning sisustada aega klatshiga, siis on see suhe nii pinnapealne, et mina seda vist sõpruseks ei loeks :)
 
Ama 21. november 2001, kl 05.03
Naised, miks te tyhjast haavute - kui m6ned naised suhtlevad meestega, siis n2itab see, et on mehi, kes suhtlevad naistega. Nii et sellist j2reldust, nagu k6ik naised on kanapead, ei saa ju teha. Asi on aga selles, et omasuguste seltsis, kus sa end enam nn 'myyma' ei pea, ongi vahel tore rumalusi kedrata. Ja, tunnistagu v6i mitte, v66ramaga vesteldes upitatakse end ikka rohkem yles kui l2hedasemate inimeste seas. Ning kaotada ei ole m6tet kumbagi. Nii mehed kui naised v6ivad padajuttu ajada siis, kui nad l66gastuvad ja ei pea olema t2helepanelikud oma imago p2rast. Ning kui keegi saab j2lle kurjaks - kas seda kunagi v2ltida pole v6imalik - siis selle imago pingsalt ylalhoidmise tunnusm2rgiks on ju ka riided, kosmeetika, soengud jne. V6i kodus olles lyyakse end ka yles t2nap2eval?
 
crissu 21. november 2001, kl 09.33
Andrake
kes on rääkinud meestega õlleklaasi taga sügavasisulit ja intellektuaalset käiakse rääkimas, kuigi ka see pole välistatud
ega õlleklaas inteligentsest inimeset kohe sisu välja ei loputa ju

mis vahet seal on kas õlleklaasi või kohvitassi juures juttu ajada

Miks tõelisi sõbrannasid pole siis...
siin juba ka kirjutati et elud on läinud oma rada ja kokkusaamisi järjest vähemaks
iga inimene kasvab ja areneb omasoodu nig kunagine väga hea sõbranna poel äkki enam see, kelleks teda alati pidanud oled, harva kokku saades jääb suhe järjest kaugemaks jne jne

aga ega ma siin räägigi et nii peabi olema
ei pea
Andra ära tunne end puudutatuna
on ka teistsuguseid inimesi ja arusaamu
 
Mrs X 21. november 2001, kl 13.18
Olen samas paadis Kädi ja cardiganiga. Mul on kontoris ümber pea kõik mehed (ja viisakad mehed) ja hea-lahe nendega kõnelda. Oma mees on mulle lisaks muule ka sõbranna eest. Ja armukade ta ei ole, ütleb ise ka, et mu töökaaslased on toredad. Ja riietest-kosmeetikast-meestest rääkida ei viitsi, poodide kammimist vihkan. Teiste naisterahvastega koos poodi minna ei taha - ei viitsi käia riiuli juurest riiuli juurde ja kõike läbi katsuda. Mu teismelised tütred on ka minuga hädas, et ma nendega laupäeviti kaasa poode "kammima" ei taha minna. Üks asi veel: paljudel naistel on inetu komme suvalistele tuttavatele oma meest taga rääkida ja maha teha. Seda on ebameeldiv kuulata.
 
sõber 21. november 2001, kl 13.34
küsimus oli siiski tõelisest sõbra olemasolust (või selle puudumisest) tundub et nn. meestesõbrad on lihtsalt selle "tõelise" sõbrata/sõbrannata ja niisama palju kui naiste mula kuuleb meeste nõmedat jora ka igas baaris.
huvitav mida mehed olexid nii tobeda jutu peale kostnud a la kõik mehed peale mu abikaasa on tobedad autohullud/jalgpallifanaatikud, mul pole eriti ühegi mehega mitte millestki rääkida kuna ma olen nii peenetundeline, vaimne ja naiselik....hahahaaa
 
Feliks 21. november 2001, kl 13.39
Kuule Andra, see millist juttu õlleklaasi taga istuvatelt meestelt kuuleb sõltub ikkagi meestest. Olen olnud tööseltskonnas, kes oma asjalikuimad töökosolekud pidas maha päevasel ajal just õllekas...tehti kann või kaks ja räägiti suud puhtaks, oma ülikooli parimad loengud (enim haritust andvad) loengud (kui need sedasi saab nimetada) toimusid õllekas, kus seltskond ärksamaid ja agaramaid tudengeid koos paari õppejäuga elu üle räkisid..ons veel tõestust vaja?
 
Andra 21. november 2001, kl 15.11
Feliks, samuti sõltub naistest see, millist juttu nad räägivad. Ja kuigi kohvilaua taga võib tõesti paljudelt naistelt kuulda pinnapealset lobisemist ja paljudelt meestelt sama pinnapealset jõminat, ei tähenda see, et kõik naised ja kõik mehed räägiksid alati niisugust juttu.
Kas sinu jutt peaks tõestama, et alati, igal pool ja eranditult kõik mehed räägivad õlleklaasi taga ärgast, tarka ja harivat juttu? :)
 
Feliks 21. november 2001, kl 15.15
Andra: Loomulikult sõltub kõik inimesestets..ja kask vääga tarka inimest, kui nad omavahel vesteldud ei saa, ei suuda ei õlleklaasi taga ja ka akadeemilisemas õhkkonnas asjalikult vestelda. Ek loomulikult sõltub see konkr inimestest ja nende omavahelisest suhtest...tõrelesin rohkem õldistuse vastu.

Ja kui kaks madalalaubalist (mistahes olukorras) oma tasmele vastavat juttu ajavad ja kolmas seda vestlust lolliks peab...tal on ju võimalus ära minna..soost sõltumata:)
>
 
crissu 21. november 2001, kl 15.31
vaata Andra ära nüüd hakka siin üldistma
kirjutasid mulle konkreetselt sellise üldistava lause:

crissu, kas meestelt õlleklaasi taga kuuled tavaliselt sügavasisulit ja intellektuaalset, arukat juttu? :)

tahaksin lisada et see, mis mehed isekeskis õlleklaastaga võivad pajatada on vast hoopis teine jutt

ma ei arva et selline määratlus õige on
pigem sõltub ikka sellest seltskonnast, kes just koos istuvad

ja muidugi vestluspartneri suhtumisest kuulajasse
 
Andra 21. november 2001, kl 15.47
Felix ja Crissu, minu küsimus oli nimelt üldistamise vastu suunatud :)
Lugedes näiteks Crissu väidet, et "ei oska seda naiselikku "loba" ajada ega ole huvitatud eriti ka kuulama". Naiste jutt=loba?
 
crissu 21. november 2001, kl 15.50
no-jahh
seda mis kirjutasin ka mõtlesin ja võrdusmärki ei ole ma kuhugi üritanud pannagi

ära nüüd otsi seda mida pole
PS
ka meeste suust võib kuulda "naiselikku loba"
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!