Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kelle kommentaarid on oodatud?
 
Fööniks 27. november 2001, kl 11.10
Mõtlikult: Ja ette heideti lisaks püsinimede all kommenteerimisele veel seda, et see on nagu kokkusaamiskoht... mul tekkis selline küsimus, et kas ei või olla või? Ja miks ei või? Ja mis siis kui ma juhuslikult tunnen kedagi kommenteerijatest - kas siis ei või mina (või tema) enam siia tulla ja me peame aint reaalis suhtlema... või siis et me ei tohi siin omavahel vestelda või? Palun seletage :)
 
haa 27. november 2001, kl 11.25
No kuidas nüüd, Fööniks, nii et tunned end puudutatuna kellegi arvamusest! Tee nii kuis õigeks pead ja las keegi arvab mistahes!
 
Skiso 27. november 2001, kl 11.41
Mõned mõtted järgmised
Olen siin womandelfis üksjagu staazikas ja pean ütlema, et uue tulijana kunagi ammu vahetasin kah nimesid, aga laskudes mõne teema all pikemasse keskustellu oli mõttekam ja lihtsam kindel alias võtta. See on siin küll virtuaalne maailm, aga kehtivad siingi teatud suhtlemisreeglid nagu reaalsuseski. Tegelikult avastasin ma siin kommentaaride lehtedel oma jaoks vägagi meeldiva seltskonna kellest oli mullegi algusaegadel palju tuge ( ehk mõni mäletab: Albert, vm, Brigitta, epp, inxu jne. ja jah ka piloot) kuigi minu suhtlemine seisneski siis enamasti vaidlemises ja oma seisukohtade tulihingelises kaitsmises. Ega minagi siis miskit suurt populaarsust võitnud ja ega see eesmärgiks olnudki, aga paljud asjad sain endajaoks igaljuhul märksa selgemaks mõeldud. Lisan siinkohal, et püsiva aliasega olen siin paraku teisel ringil ja ma ei eita pideva kommenteerimise puhul teatavat ammendumist. Ilmselt seepärast ongi siin vahetunud üksjagu põlvkondi, mõned on üldse loobunud, teised ehk nime muutnud. Teemad on siin suht ühelaadsed, kõikvõimalikud inimsuhted, nagu ikka ja kui oled oma arvamused ja tõekspidamised lagedale toonud siis tekib lõpuks tahes-tahtmata mingil hetkel surnud punkt kus tundub, et oled kõik juba öelnud, aga tahad ikkagi lihtsalt suhelda nende inimestega kellega on siin igasugu tõsisemaidki probleeme arutatud. Ses mõttes on värske veri alati teretulnud, aga juba tuttavaid nimesid on lihtsalt tore siin kohata ja uute tulijate jaoks on neist kindlasti abi:) Mõnda nime siin lehekülgedelt kardan ma lausa kaotada, kuigi tean, et ükskord see juhtub nagunii, paratamatus - ei hakka nimesid nimetama, sest te olete praegu veel alles vahelduva eduga:))))) ja jõudu teile kõigile!
See oli üks väga minukeskne mõtteavaldus, aga tahtsin öelda, et tegelikult on inimeste ootused üsna mitmekesised, erinevad
 
TESS 27. november 2001, kl 11.54
Fööniksile:Mina pole küll see, kellelt sa vastust ootada, aga...
muidugi võid, võime...nomaitea,kellel see õigus öelda, et tohib/eitohi:)
Kellele ei meeldi, läheb ära, kellele meeldib tuleb juurde, kellel tuju paha pritsib korra-paar sülge ja lendab mujale pritsima...Nii ongi.
Maailmaparandajale, kah mõtlikult:Mis siis kui sulle tundub ,et sihtgrupp ongi meie ise:ise arutame, ise aitame ennast:) see ka hea, kui veel ise end aidata suudetakse:))
Skisole: On tõesti, nii, et vahel polegi midagi suurt öelda, aga ikka tahan suhelda nende toredate inimestega, kellega siin harjunud.
 
esimene pääsuke 27. november 2001, kl 11.55
 
esimene pääsuke 27. november 2001, kl 11.59
oihh, ennem läks lendu.Ma küsin, kas teie seltskond:feliks, skiso,crissu,piloot,inxu,tess,fööniks,n2,anna,sipsu,vovik,marmelad,siilu,ja veel...ei tahaks kordki reaalis kokku saada.Nii huvi pärast????See oleks ju nagu sõpruskond.Mitte üldse pahatahtlikult.
 
juhukommija 27. november 2001, kl 11.59
Felixile: küll sa oled lahke, aitäh! (irw)
 
Feliks 27. november 2001, kl 12.04
Juhukommijale: palun - IRW-ita:)
Ja muide...ma olen Feliks
 
Fööniks 27. november 2001, kl 12.05
Haa: Ei mind ole eriti lihtne puudutada, ma lihtsalt lapsemeelne ja ei saa mõnedest asjadest aru :) Aga seletamise asemel tänitamine on just see, mis siinsetele eriti ei meeldi... ega siis ületolerantne kah olla ei suuda.

Tess: Sellest piisab! ;)

Skiso: Ei usu et nn. "vanadel olijatel" (ikka ja jälle - et KES need on - vat sina tsiteerid Brigittat ja Albertit, a mind siis veel püsivalt siin ei olnudki, mis muidugi ei tähenda et ma neid eimäletaks :) oleks vajadust korjata populaarsust. Eks meid hoia koos ikka suhtlemine... nii omavahel kui kõigi teistega kes siia tulevad.
Ootused ongi erinevad. Oli aeg, kus tõepoolest otsisin siit tuge. Leidsingi noh :) Nüüd on lihtsalt hea toredate inimestega suhelda :)
 
Skiso 27. november 2001, kl 13.17
fööniks - see populaarsuse jutt tuli sellest, et aeg-ajalt nii mõnigi kurdab, et uusi nagu võetaks vaenulikult vastu. Rõhutan, et põhjuseid ja motiive on palju ja ma ei välista neist ühtegi. Ju seda kommimist siin on igale omamoodi vaja, vastasel juhul valitseks siin vaikus:)
Arvasin kohe, et see nimede nimetamine pole hea, näed mõned tulid veel meelde nagu Täpp ja N-kaksik ja mõned ilmselt ei meenugi:(
esimene pääsuke - aga miks Sa arvad, et me peaksime seda tahtma, reaalis kokku saamist ma mõtlen. Mu arust ei ole see tegelikult väga mõistlik, või siis mõttekas ja on ka suht raskesti teostatav:)))
 
Feliks 27. november 2001, kl 13.23
Pole see võimatu ühti:))
Aga tõepoolest miks? Olen juba mõnda aega kah kaalunud seda mõtet, et vaat korraldaks kokkusaamise....kohe kutsuks kokkuja....ja mis edasi? Usun, et enamikul meist on tegel tteha nii et küllon ja tutvusringkond onkah lai ja suhtlemisvajadus saab (delfi abiga) kah täidetud...lisaks võimalikud ettekujutuste ümberkukkumised (loodetud-ettekujutatud tegelased on vaat näe hoopis teistsugused - seega neg emotsioon)...on kellegil seda vaja? Lisaks anonüümsuse - seega vaba sõnapruukimise kadumise oht.....
 
Fööniks 27. november 2001, kl 13.24
Kui sina tulid, kas sind võeti vaenulikult vastu? :) Mind küll näiteks mitte... Ja see ei olnudki nii ammu!

Ma kah tegelt ei viitsi mõelda, et miks keegi kommenteerib. Miks käiakse teatris, miks loetakse raamatuid, misk peetakse kirjavahetust sõpradega... lõppude lõpuks miks tehakse 101 erinevat asja... Põhjuseid palju ja erinevaid :)
 
TESS 27. november 2001, kl 13.24
esimene pääsuke
No kui ka oleks (võimalik teostada), pärast ei saaks ehk paljud enam kõike kirjutada, ehk ei julgeks või tekiks mingi tõrge.Meil kõigil reaalis omad seltskonnad, las see siin olla siinne delfiinide seltskond:)))
 
TESS 27. november 2001, kl 13.26
Või mis teised arvavad???
 
Fööniks 27. november 2001, kl 13.27
Kokkusaamisest: me saamegi siin ju pidevalt kokku :)))
Ja siis on veel võimalik meile vahetada ja...

Ja kokkusaamiseks peaks siis mingi füüsilise aja ja koha leidma ja kes sel ajal seal kohas olla ei saa... Noh, siin on lihtsalt lihtsam :)
 
crissu 27. november 2001, kl 13.29
siin anonüümselt kribides jääb just selline tunne, et võid vabalt mõtteid ritta panna ja just selliseid nagu nad hetkel on

reaalis kokku saamine võtaks selle "muretu" olemise ära

mitte et ma ei tahaks kokku saada - võibolla see oleks väga tore a la naistekas kribijate suvepäevad

olen vahel mõelnud küll, et kes on selle või teise nime taga kirjutaja igapäevases elus...
 
Skiso 27. november 2001, kl 13.44
Fööniks - jumala eest EI, ei võetud vaenulikult, ma omast arust ei väitnudki seda:)))))
 
Fööniks 27. november 2001, kl 13.57
Skiso: Ei, ma ka ei väitnud :)))
Ma vist lihtsalt püüan siin (kellele küll? :)) näiteks sinu näite najal tõestada, et püsikommenteerijate poolt EI ole vaenulikkust uute vastu (a priori) :)

Et sõltub inimesest ja kuidas ta räägib ja mida :)
 
TESS 27. november 2001, kl 14.12
crissu
kribijate suvepäevad:))))))
 
Feliks 27. november 2001, kl 14.16
Või talvemängud?:)))
 
Susanna 27. november 2001, kl 14.18
Kas ükskõik-mis-aastaaja päevadele uustulnukaid ka võetakse ;o)?
 
Skiso 27. november 2001, kl 14.29
Kunagi ammu-ammu minuarust delfi korraldas mingi sihukese kokkutuleku kuskil mererannas, aga nii palju kui mina aru sain, womandelfi tolleaegseid kommentaatoreid sinna vist rohkearvuliselt ei läinud:). Ehk nüüd on ajad muutunud, mine sa tea
Üks ühisvormi idee on kah siin olnud:))))))
 
Fööniks 27. november 2001, kl 14.35
Kõiki ja kõike võetakse ;)
 
crissu 27. november 2001, kl 15.21
võibolla kommentaatorid kes delfi suvepäevadel käisid ei riputanud silte rind (alias nimega) ;)
 
mamma 27. november 2001, kl 16.24
Kommentaaris peab olema mõte.
Variant on: 1)kuidas ma enda arvates teen või soovitan või arvan.
2)kuidas ma antud olukorras tegelikkuses tegin.

Need kaks asja ei pruugi langeda kokku. Tegelikult oleks siiski hea saada teavet punkt 2 järgi koos "tulemusega". Või kui punkt 1 järgi, siis põhjendusega (välja tooduna + ja -).

Ma pole eriti usin selle lehekülje kasutaja, kuid mõningaid kommentaare lugedes tundub asi küll pisut naiivne ja liiga "lobaline", mida ei viitsi lugeda..

Nii vähe kui ma olen lugenud, tundub Bella punkt 1 järgi reageerivat aga ilma põhjendusteta, mida saab ka "Käitumisraamatust" või jumalasõnast teada.
 
Fööniks 27. november 2001, kl 16.28
Mamma: Ka sa arvad et on olemas identseid olukordi, millel identsed lahendused? :)
 
crissu 27. november 2001, kl 16.33
vahel ju on ühtteist öelda ka otsest kogemust ja isiklikku läbielamiseta
meie ümber elavad ju ka inimesed oma heade või halvemate, keerulisemate või lihtsamate suhetekeerises

alati ei tule võibolla mõtte sõnadesse seadmine kõige ladusamalt välja, kuid nii või naa on kommentaaride lugemine, aktsepteerimine, vaidlemine nende üle just selliste foorumite olemus
 
itavares 27. november 2001, kl 17.10
nõme teema, kes on hea ja kes on halb. lasteaed, marii mine lasteaeda.
 
Marii 27. november 2001, kl 21.05
suured tänud itavares...mul on see etapp läbitud juba elus. teema tuli sellest, et eelnevalt oli pidev Bella jant ja tahtsin teemavahetust. nôme vôi mitte, aga palju komme on sellegipoolest, et ju siis ikka inimestel on midagi öelda.
 
mamma 28. november 2001, kl 17.31
fööniks
Just seda ma tahangi öelda:
Kõik me elame oma kogemuste baasil. Me saame juba ühest ja samast sündmusest erinevad kogemused. Just see ongi minu arvates huvitav, kuidas keegi sündmust koges. Lisaks ükski sündmus ajas ja ruumis pole teisega sarnane. On ainult mingi ühisosa. Tean omast käest, et sündmuse tulles reageerin ma hoopis teistmoodi, kui mu enda arvamus.
Samas on hea teada, mida arvatakse, kuidas oleks õige.
Arvamus on seda täpsem, mida põhjalikum on sündmuse kirjeldus.
Suures laastus on siiski olukorrad identsed,kuid oma nüanssidega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!