Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
mees ja diivan
 
Moor 26. november 2001, kl 17.08
mu arust on vahe sees kas mees on tõsiselt vastutustundetu või siis lihtsalt peadpidi pilvedes. Vahel tundub, et mõni mees avastab iga kord uue üllatusega, et lapsed kasvavad ja vajavad uusi riideid (sest laste riideid ta ei pese-paranda) ja et pesumasin on ikka veel katki (sest tema ju seda ei kasuta, ega siis meeles ei seisa jah), näiteks. Sel juhul on ilmselt lastetoa viga - poisipõlves kõik ette-taha ära tehtud. Ja see ignorantsus paistab täitsa heausklikuna - no lihtsalt ei mõelda sellistel teemadel. Kõigepealt peaks sel juhul mehele puust ja punaselt ette tegama, miks pagana pärast sa lõppude lõpuks pahane oled, muidu ta ei saagi aru mis see naine näägutab. Aga seda oled sa ehk juba teinud? No kas teda siis tõesti ei saa rohkem kodutöödesse kaasata, panna lastega tegelema, et mõistaks ka, et söök ei roni ise lauale?
 
kristin 26. november 2001, kl 17.11
Mõelge järele, miks Te ikka veel temaga koos elate. Kui vaid laste pärast, siis neile suudaksid ehk isaks olla ka teised isendid. Mina oleksin ammu läinud.
 
kristin 26. november 2001, kl 17.16
Meeste valik-väike? Hm, aga kas hoopis ilma nendeta ei saa?
Enamik neist ju sellised lontrused, et jube.
 
rete 26. november 2001, kl 17.20
Kust tulevad "sellised lontrused"? milline on olnud nende meeste lastetuba, millist eeskuju on isa andnud? Või on nad hoopis isata kasvanud ema-vanaema ärahellitatud pojukesed? Kas keegi on võtnud vaevaks tausta uurida?
 
naine 26. november 2001, kl 17.24
tihtipeale "lontruste" naised on ise lasknud neil ülekäte minna, profülaktika mõttes tulex aeg-ajalt pisut vinguda...
või siis lausa pasundada kui aru ei saada.
 
rete 26. november 2001, kl 17.29
ic:)...või siis lausa pas.pas.pasunasse anda, kui aru ei saa:))) Tõsi, alguses, kui lapsi veel pole ja armastus suur, kipuvad naised mehi ära hellitama.
 
Mann 26. november 2001, kl 17.37
Mul käis ükskord töökoha vestlusel mees, kes nähes, kuidas meil siin tööd teha rabatakse, arvas, et "MA PAREM NÄLGIN KERGELT, KUI ET TÖÖTAN RASKELT". Ja otsustaski edasi juhutöödest elatuda. Tema valik muidugi.

Hildegard, ega see Sul kerge ei ole. Ja aastaid juba koos elatud ka. Aga kes teab, ehk läheb see periood mehel mööda ja ta näeb, kui toredaid ettevõtmisi Sul koos poistega on ja ehk tahaks ta siis isegi kaasa lüüa? Alati ei pruugi ju ka uus mees olla eelmisest parem, vaid hoopis hullem? Eks muidugi sõltub palju Sinu ja Su mehe vahelistest tunnetest. Kui teil on ehk sõprus ja vaimne tasakaal paigas, siis ehk jaksad edasi. Sest tegelikult on odavad asjad need, mida raha eest saab.
 
... 26. november 2001, kl 18.12
Hildegard,
Sinu mure justkui minu pealt maha kirjutatud. Ainult selle vahega, et rahaprobleem pole meid niimoodi kummitanud. Sinu lohutuseks võin aga öelda, et ega seegi õnnelikuks tee. Olen aastatega kuidagi harjunud olema nii isa kui ema eest, jättes lastele samal ajal mulje, et tegelikult teeb isa seda, mida ta tegelikult ei tee( ma usun, et saad minust aru, ehkki see lause kõlab täiesti jaburalt). Aga see aeg, mil ma sellest endale mureküsimuse tegin, hakkab jääm minevikku. Ehkki tahaks ju vahel nii väga, et keegi tugev ja tark võtaks su käest kinni ja otsustaks olulisi pereasju, mitte ei tegeleks vaid sellega, mis ainult enesele huvi pakub.
 
pupsik 26. november 2001, kl 18.41
loe ise tähelepanelikumalt: ma räägin sellest, et kui olukord oleks nii, et mees peab peret üleval ja naine teenib endale taskuraha, peaksid kõik seda normaalseks.
 
pupsik 26. november 2001, kl 18.45
sorry, eelmine nähvakas oli mõeldud kellelegi Kerlile.
 
mohamed 26. november 2001, kl 19.37
Noo-noo, naised, kus nüüd pistsid kaagutama :) Mul kah neljas naine teenib oma õpetajapalka - minust c´a 10x vähem ja tööl, igavene laiskvorst selline, käib kah ajaliselt poole vähem kui mina. Mina ostsin elamise, auto ilusa tagumiku alla ja süüa kah veel igapäevaselt. Endale ostab häid lõhnu ja mõne riidehilbu. Ah jaa, ja siis veel see hobi - taimed. Muudkui ostaks ja istutaks. Mis te, naised, arvate, kas peaks viiendaks taandama või loodaks, et parandab ehk end veel kolmandaks ja tõuseb kunagi õppealajuhataja postile?
 
niisama juhataja 26. november 2001, kl 20.08
Mohammed, kas su naine tagus teie kooselu alul vastu rinda ja tõotas et sul millestki kunagi puudust ei tule ja et ta hoolitseb sinu ja teie järelpõlve eest usinalt kui mesilane?
Autori mees oli alul härga täis aga osutus niisama jutumehex, polex pidanud lubama, ehk siis polex neid lapsigi tehtud ja naist võetud... vaid niisama sõbrasuhetes oldud.
 
Aili 26. november 2001, kl 23.02
Puudus on ka suhteline mõiste. See jutt meenutab otsapidi muinasjuttu "kuldkalake". Mis sa võtsid siis niisuguse boheemliku mehe? Inimesed on erinevad, mõni mees rügab, treppredel õlal, iga päev edasi-tagasi ja on praktiline, mõni aga on vaimsete huvidega. Igal inimesel on õigus selline olla, nagu ta on. Kui ei meeldi, mine ära. Tean ühte täpselt sellist paari. Mees oli vaimsete huvidega ja loominguline isiksus, naine aga praktiline tädi, kes päevast päeva vigises, et tema tahab seda-teist-kolmandat. Et vaat, kus teised mehed jne. Aga ise hoidis oma mehest küünte ja hammastega kinni ja söövitas tervel perekonnal oma pideva väiklase irisemisega hinge. Ühel päeval leidis mees naise, kelle silmaring oli suurem ja jättis oma vigiseja sinnapaika. Siis oli naisel vesi ahjus. Õigesti tegi see mees. Kui sa ei oska teist hinnata sellisena, nagu ta on, siis sa ei armasta teda. Kui sul on vaja nänni ja seda-teist-kolmandat, siis raba ise, teeni ja osta. Muide, selle lahku läinud paari lapsed (olid 12 ja 14) saatsid oma vigiseva ema pikalt ja kolisid isa juurde, kes nendega alati inimlikult oli käitunud ja ka muidu huvitav inimene.
 
ka praktiline tädi 26. november 2001, kl 23.27
Ailile: see mees lastega ei tegele ja investeerib ainult endasse ja oma lõbuks - sellisele pole naist vaid metseeni tarvis(lastest rääkimata)
 
Renate 27. november 2001, kl 00.08
Noh,Sa vaata omale rikas armuke,kes Sind turgutab ja lapsed toida&kata&koolita oma palgast.Meest siis kasuta ainult diivani katteks aga kloppi sagedaste!!
 
kk 27. november 2001, kl 00.31
to pupsik
naine ei peagi mehega võrdselt teenima, kui praktiliselt kõik kodutööd on tema teha. või on see võrdõiguslik, kui ühe tööpäev on 8 ja teisel 8+8 tundi? kodutööde jaotamisest -- meeste ja naiste arusaam puhtusest on kohati ikka väga erinev! ma ei tahagi, et ta koristaks või nõusid peseks, sest tulemus ei ole rahuldavgi, heast rääkimata!

to Hildegard
lugu elust. pidas naine 20 aastat ülal meest ja poega. poeg isaga läbi ei saanud, isa eeskujuks ei olnud, isa eluviisid -- joob, suitsetab -- olid pahad-pahad. ja nüüd on poja sõjaväest läbi, ennäe imet -- joob, suitsetab ja elab ema kulul, enda palgast ostab endale vidinaid (keskhariduse ja eriliste huvideta erilist hea palgaga tööd ei saa).
teine samasuguse saatusega naine julges lahutada -- ja pojast on inimene saanud.
kui isa on lastele kahjulik, siis parem ärgu teda olgu. ja kuidas nad saavad oma ema austada, kui ema endaga niiviisi käituda laseb?
 
kuri hunt 27. november 2001, kl 04.44
STOP!!! Mis nüüd? Sugudevaheline võrdsus läks meelest? Kui lõviosa naisi käib - statistika räägib sellest pea iga nädal - nii väikese palga eest, et seda tuleb pigem ajaviitmisvormiks pidada ja mees üürid-laenud maksab ja söögiraha annab, on kõik jube OK. Nüüd selgub, et mõned mehed on kah sama süüdimatud ja kisa kohe kole kõva. Lubatagu siis ikka mõlemale sugupoolele võimalust valida vastutustundetu äraolemise ja asise elamise vahel ;)
 
rete 27. november 2001, kl 07.54
just sugudevahelisest võrdsusest ongi jutt. Ei ole kuigi võrdne, kui naine teenib 70% rahast, teeb 90% kodutöödest, kasvatab 50% lapsi. Protsendid pakutud ligikaudsed autori kommentaaride järgi.
Ja lõviosa naistest saab rohkem pakla, kui mehed (loe asotsiaalid ka kekmise arvestamisel sisse!)
 
kerli 27. november 2001, kl 08.56
Kuulge "kujad" mehed, mis mõtet on praegu üldistada kui jutt käib konkereetselt ühest naisest ja ühest mehest kelle vahel küll mingit võrdsust näha ei ole. Meeste suurem palk on ilmselt sellepärast üldlevinud arusaam, et meestel lihtsalt ON meie ühiskonnas kõrgemad palgad ja üldjuhul need mehed, kes on oma elu pühendanud karjäärile, ei pea tegema koduseid töid, kasvatama lapsi ja olema neile ema eest, nagu Hildegardil siin on. Üldjuhul hoolitseb selle koduse poole eest siis väikesepalgaline naine.
 
piix 27. november 2001, kl 10.33
oi ei kadesta sind, hildegard. mina sinu asemel ilmselt ikkagi võtaks lapsed kaenlasse ja läheks või siis tõstaks mehe ukse taha. kaua sa ikka jaksad olla kõik loomad... kulud ise lihtsalt asjatult läbi.
aga muidugi on ju jube mugav seda kõike siia kirjutada, tegemine hoopis teine asi on. ole tubli ja lastele kalli!

to igasugustele, kes arvavad, et oleks ikka pidanud enne laste tegemist ja laenuvõtmist mõtlema:
kas ise omate lapsi või laenu? kahtlen väga, sest seisukoht on nigu lepatriinu suust kukkunud. kujutage pilti:
mees, trussarid põlveõndlas ja tema vastas naine, pastaka ja paberiga: „enne kui sa mind eostad, olgu asjad selgeks räägitud: kindel kuupalk (ja mitte väike, noh, et saaks ikka laenu kah võtta), igavene hool, armastus ja läbilõõgivõime, jne. notar on kohe siin, allkiri palun siia!”
ei ole me eksimatuks loodud. ja mis pangalaenu puutub, siis ei või keegi meist teada mida tulevik toob. töötuks jääda pole tänapäeval mingi kunst ja võib ju ka hommepäev kivi kaela kukkuda ning milleks sulle see laen?
ise oman nii lapsi kui laenu. seis oli sama: kaua sa maksad yyrikorterit nagu surnud hobust? eelmine kuu tekkis esimest korda olukord kus tagasimaksmisega läks raskeks. põhjus lihtne: mees sattus haiglasse opile. keeldun ennast seetõttu kohe syydimatuks tunnistamast.....
(pikk jutt, ¤&tt jutt..... sorry....)
 
Ben London 27. november 2001, kl 10.38
Kristin. Selles, et sa arvad, et enamus mehi on lontrused oled sa küll ise süüdi.

Sulle tundub, et enamik meha on lontrused - ju sa käid siis ise lontrustega läbi ja sinu sõbrannad on lontruste naised jne. Üks põhjus on vist selles, et sa polegi paremat väärt, kui sellises ringkonnas liigud. (Minu tutvusrinkonnas, töökaaslaste ja sugulaste hulgas e i o l e enamus mehi lontrused. On vastutustundlikud, intelligentsed ja huvitavad inimesed, keda nende naised armastavad ja kellest nad lugu peavad.)

Teine põhjus võib olla ülbus ja kõrgendatud enesehinnang. Täitsa kahju sinust. Vaat selline lugu.
 
Minake 27. november 2001, kl 10.41
to Ben London: Nõus sinuga - ei meeldi mulle sellised negatiivsed üldistused. Meenutab väga juttu rebasest ja hapudest viinamarjadest.
 
to: aili 27. november 2001, kl 11.40
Lausa vastik suhtumine! Sentide lugemine makaronipaki ostmiseks või uued joped lastele kootud varrukapikendustega riidehilbu asemel pole just seda-teist-ja-kolmandat tahtmine!!!!!!!!!!!!!!
Sel on väga suur vahe!!! Ning tänapäeval on märksa odavam maksta korterilaenu kui üürikorterit pidada.
Mehe aktsepteerimine sellisena nagu ta on... on ju vahe kas tegemist on seni tunnustamata geeniusega kellesse sa usud või näiteks lihtsalt mugava luuserdiskoriga, kes oma pillerkaaritamist vaimsete huvidena esitleb. Mõlemal juhul on minu arvates ikkagi tegemist isekuse ja naisest mittehoolimisega, oma huvide kõrgemale seadmisega.
 
Hildegard 27. november 2001, kl 12.16
Ailile.
Mulle meeldib, et ta on vaimsete huvidega. Kui levimuusikahuvi saab nüüd vaimseks huviks muidugi pidada. Aga saab ehk. Olgu vaimsed huvid. Lapsi nendega tema aga toita ei suuda ju. Kui oleks NII hea plaadikeerutaja, siis ilmselt suudaks. Ta on ju 40-ligi. Ta talent oleks vast ikka juba avastatud.
Ja mina ju ei saa avastada, et ma tahaksin näiteks maalida ja pean seda tegema iga päev, tööl käimata. Olen kõrgemate huvidega. Võtan ennast töölt lahti. Ainult et need va võhikud ei taha mu maale osta. Mõnikord keegi kaastundest annab raha mu akvarellis fuksiapildi eest. Vedelen siis diivanil ja loon niisama. Tööle ei lähe. Lapse sukkpükse ja kindaid nõelub mees. Olen kõrgem olend.
 
Marina 27. november 2001, kl 12.36
Naine peab just niipalju lapsi omama kui ta jõuab neid üksi kasvatada.See on elutõde.Mehed on alati mugavad olnud.Enam ei pea sõdima ja võitlema kodumaa eestjne?..Statistika ütleb ,et esimese lapsega on mees abivalmiv,kui kahe-kolme lapsega.Ja kahjuks on see tõsi.Vastutusekoorem mitme lapse puhul on painavam ja seda ei talu kõik mehed ühtemoodi.Ma olen ise poja ema ja mõtlen tihti missuguse naise minu poeg leiab.Kindel on see ,et kodukana tüüpi mitme lapsega ei ole see kõige õigem variant.
Meie ühiskond ei ole selleks veel valmis ,et hinnata koduse naise kasvatustööd.Kannatab aga perekond ja kõige rohkem need lapsed, kes on juba olemas ja sinu vastutusel.
 
ewa 27. november 2001, kl 12.40
Kallis Hildegard, hea, et Sul on veel huumorisoon säilinud, mis siis et antud juhul eneseirooniana. Mõnus lugeda vähemalt, kuigi teema tõsine
 
Kallekas 27. november 2001, kl 12.40
Ma ei taipa,miks sa üldse selle teema üles oled võtnud,kui kõik oli algusest peale selge.Ega sa ju ei tunnegi millestki puudust:sul on lapsed ja diivanikaunistus,mis elul veel viga.Tööl käia ja peret ülal pidada ning laenu maksta jõuad sa isegi.Oleks mul nii hell,hea ja armastav kaasa,elaks kui linnuke oksal nagu see teie peres on.
 
Bella 27. november 2001, kl 15.56
Aga kuidas sa ometi sellise tüübiga kaks last oled soetanud ja pangast laenu võtnud? Kas ta enne teenis siis raha või läksid talle tema ilusate lubaduste pärast?
 
>< 27. november 2001, kl 16.09
Bella jai rongist maha!
 
mees2 27. november 2001, kl 16.36
Hildegard, su mees võib saada NII heaks plaadikeerutajaks! Tema talent on lihtsalt varjus, see ei pääse esile kuna teil on sellise ameti suhtes erimeelsused, te ei tunnusta teda selles ametis! Mehel jääb stiimulist puudu
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!