Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
mees on hasartmängur
 
Lemps 04. detsember 2001, kl 15.15
Aga kui ta oli antidepressantide all, siis ei mänginud? Kohe üldse mitte?
 
Pippin 04. detsember 2001, kl 15.38
Lempsile: Mängis.
 
qqq 04. detsember 2001, kl 15.52
Pippin, ta on ju lootusetu.Kas sul on kedagi,
kellega saaksid asjast rääkida?Mind huvitab kas sa said eelpooltoodud kommidest midagi kasulikku,tuge?
 
Lemps 04. detsember 2001, kl 16.57
Siis polnud arstist ju kasu? Või kuidas?
Kas mingil perioodil on ta vähem mänginud (väsinud, purjus, õnnelik, uuel töökohal, puhkusel vms suvalist)? Siis ehk saaks samasugust seisundit esile kutsudes teda aidata kui sa aidata tahad.
 
Pippin 04. detsember 2001, kl 17.45
Olen tõsiselt mõelnud, et vajaksin ise psühhiaatrit. Paraku pole mul selleks finantsi. Riik mu eest ei maksa, töötan väikefirmas teadagi kuidas. Abi sain natuke tõesti, kuigi siintoodud vastustest oli ka selgesti näha see, mis toimub minugi peas - visata välja (nagu ma poleks seda teinud) või tunnistada, et tegu on haige inimesega, kes vajab ravi. Ühel hetkel mõtled sa üht, kui näiteks juhtub ime ja nädal aega on olnud vahet, hakkad uskuma elu võimalikkusse. Üldiselt ma kaldun siiski arvama, et paratamatu saab teoks - lahku me läheme niikuinii, ainult et enne kulutame veel hulga lootust, usaldust ja austust teineteise vastu.
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 17.51
Pippin
igatahes tee oma otsus ära
ja jää kindlak
niimoodi kõheldes ja kaheldes venitad seda kummi asjatult

nagu sa kirjutasid "vaikse nädala" järel oled nõus uskuma paremasse tulevikku

sinu lapsel ei ole tulevikku, kui ta isa ei taha seda näha, mida ta oma isekuse (või haigusega) tekitab lapse kasvamise ja arengu osas
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 17.55
tähendab et tahtsin öelda seda, et sinu lapse tulevik (ja vast ka sinu oma) on ikka olulisem
ja pole ju mõtet venitada, kui on näha, et inimene ise ei hooli

kui antidepressandid olid ainukeseks abiks mida tohter pakkus, polnud vast õige aitaja

aga igatahes selline asigi, et ei leidunud raha ravimi ostmiseks - sellise ettekäände leidmisega näitab ta ju välja, et ei hooligi - ravimiseks annab ju samuti raha laenata ja kui sõltuvushaigusest saab lahti (raha mängurluse peale enam ei kulu) saab ka need võlad ju tagasi maksta

vabandust - läks jällegi pikale

igatahes kindlameelsust sulle Pippin - kindlasti oled väärt rohkemat nagu ka sinu järeltulija!
 
Pippin 04. detsember 2001, kl 18.23
TESSile.Tänan eriti Sind vastuse eest. Kui oled ise selle läbi elanud, siis ei peagi midagi üle seletama. Äkki oled nii lahke ja annad oma meiliaadressi või pole siin niimoodi kombeks? Sooviksin valgutada natuke selliseid asju, mis selle teemaga kokku ei puutu, küll aga aitaksid mul võib-olla lahenduse leida.
 
mees2 04. detsember 2001, kl 19.06
Pippin, loen neid kommentaare ja näen et antakse sulle nõu mida mehega ette võtta või mitte võtta. See kõik on asjatu ja tulemusteta, seda on nii paljud proovinud ja pettunud. Soovid käia sama rada?
Mina näen et oleksid valmis enese heaks ühtteist tegema...
Sinu ainus võimalus olukorda parandada on suunata tähelepanu OMA probleemile millest kirjutasin eelmises kommentaaris. Sellest mida OMA probleemi lahendamiseks ette võtad sõltub kõik, st kõik on võimalik kui valid selle suuna
 
vip 04. detsember 2001, kl 19.43
pipa: tüüpiline loll fem, kui midagi muud targemat öelda ei oska siis olen ka kohe narkar, mega vastus sul. sellepärast peadki arenema, et midagi targemat oskaks öelda.
ja mis möla see on et ...Ükski naine ei ole sellist saatust väärt et nõrka meest oma küüru peal läbi elu vedada... kas naisnarkareid, mängureid jne polegi? võid neid sa ei näe? neid keda mehed kasivad ja kantseldavad ja läbi elu veavad? ole vähe sallivam ka ex. aga seda on muidugi palju loota

see kindlasti avaldab siin ühe korraliku femmide möla minu aadressil, aga noh, ega ma teilt muud midagi eriti ei looda,irw
 
Pipa 04. detsember 2001, kl 21.07
to very imbecil person

kui niisama möliseda tahtsid siis tuli see sul tulemusrikkalt välja
küsimus oli naises kes oma mängurist meest 10 aastat(Wimbledonis sai küll juba rublaajal ka mängida) taluma on pidanud - sinu sulest küll mingit asjalikku nõu ei paistnud...pigem tundub sind ärritavat minu tagasihoidlik persoon... kuna pole ainuke kes siin nii arvab.
 
Mees räägib: 04. detsember 2001, kl 22.35
teesid (oodates antiTESSe):

1. mängurluse algstaadiumi tekkepõhjus(ed) - valige üks või mitu:

1.1. liig palju üleliigset aega
1.2. liig palju üleliigset raha (NB! ei pea olema miljonites!)
1.3, liig palju "mängursõpru"
1.4. liig vähe kohustusi (perekondlikke või ühiskondlikke)
1.5. liig vähe põnevust elus

Retsept:

- neutraliseerige ülalmainitud põhjus(ed) juba eos, õigemini aidake kaasa nende kadumisele juba ülalnimetet algstaadiumis

(vastasel juhul on järgmisest staadiumist väljapääs üsna lootusetu, kuna tekivad võlad, kihud kaotatut tagasi teha etc. etc.)
 
liisa 04. detsember 2001, kl 22.47
Mees ra"a"gib o~igust.
Mul ka sama kogemus seljataga, sellest sai juba varem mingis rubriigis kirjutatud. Kole oli kyll, ja retsepti ei oska anda. Minul sai siiber ja kuna oli kergelt voimalik, tulin tulema. ma arvan, et kohustuste lisamine (vt eelmine komment) oleks voinud asja pa"a"sta...
Palju joudu, Pippin ja teised, kes samasuguses olukorras.
Vahel motlen, et lausa imelik ,et kasiinosid a"ra ei keelata. Nt Tartus on neid kesklinnas va"hemalt 10 tykki!
 
Mees räägib edasi: 04. detsember 2001, kl 23.17
antiteesid ehk retsepti lahtiseletus:

1.1. "piitsa ja präänikut"
- tee talle selgeks millega mees riskib, kuid ära unusta ka asjakohast premeerimist tunnustavate sõnade ning tegude näol, kohe kui selleks põhjust tekib

1.2. "jaga ja valitse"
- oma leebelt kontrollivat ülevaadet vaba aja kasutamise ning vaba raha käsutamise üle, santide sõprade eemaletõrjumisest rääkimata

1.3. "leiba ja tsirkust"
- näita omapoolseid initsiatiive ja aita mehel nägijaks saada teemadel: kuidas rõõmu tunda ning elamusi saada kodust, lastest, loomadest, spordist ja/või ühiskondlikest tegevus(t)est etc.
 
vip 04. detsember 2001, kl 23.44
irw ja pipa oleks siis "pidevalt ilkuv plikast ahv"
 
Pipa 05. detsember 2001, kl 00.19
to "very intelligent person"

ela edasi oma märter-maso maailmas - ilmselt oled oma arengutasemelt ja natuurilt seda väärt, tüütu demagoog...
ei teagi mix laskusin vaidlusse inimesega kes väljendub nagu blatnoist mats -" tüüpiline loll feminist "...
rohkem ei viitsi kah.
 
mari 05. detsember 2001, kl 00.29
pippin, paistab, et oled otsuse nagunii enda jaoks juba langetanud, mis sa siis enam nõu küsid!minuarust see mängurlus ikka ei ole sama sorti sõltuvus mis narkomaania, aga no see polegi tähtis. tundub, et mehele on ikkagi mängusaal olulisem kui naine ja lapsed. minuarust ta küll ei vääri seda, et sa veel tema peale aega raiskad, ja mitte ainult aega...
 
TESS 05. detsember 2001, kl 09.55
pippin
mailiaadress on :tess24@hot.ee
 
TESS 05. detsember 2001, kl 10.03
rääkivale mehele
Kas sul on kogemused või lihtsalt teoretiseerid?
Vastuseks sellele pikale ja õigele(absol. ei vaidle) õpetusele ütleks, et aga...see on ju lapsehoidmine?:))
 
angel 05. detsember 2001, kl 11.03
Kulla pippin!
Mängurlus on haigus, nagu alkoholism või narkomaania, ainult et mitte nii (mängija) tervistkahjustav!!! See reeglina iseenesest üle ei lähe. Kui ta ISE tahab ennast muuta, siis on tal tulevikku, kui ta ei taha, siis on see suhteliselt lootusetu olukord.
Küll aga võin sulle pakkuda välja lahenduse: anna kohtusse. Eesti seadused võimaldavad teha nii, et tema palk otse sulle laekub. Mehelt võetakse kohtuotsusega raha ära, kui ta selle maha joob või maha mängib jne. Päriselt ka, selline seadus on täitsa olemas! Mis sul kaotada on??? Või ähvarda siis seda teha vähemalt (alguses)!
Kergemal kujul ise kläbi elanud...
parimate soovidega,
angel
 
angel 05. detsember 2001, kl 11.11
Psühhiaatri juurde minemiseks ei vaja sa mingit finantsi. Esimesel korral minnes 5,-EEK-i visiiditasu (Paldiski mnt) ja kui ta sind tagasi kutsub kasvõi 2 aastat järjest, ei maksa sa midagi.
Teine asi on siis kui ta sulle rohtusid kirjutab. Need on kallid. Aga kui sa ütled, et sul pole finants, kirjutab hea arst ka võimalikult odavaid.
Kolmas variant on see, et minu meelest ei vaja sa psühhiaatrit vaid psühholoogi, kes aitaks lihtsalt su segi löödud mõtteid su peas korrastada ning ta aitab sul otsusele jõuda, mida oma eluga peale hakata. Psühholoogi külastused ei maksa Paldiski mnt.-l mitte kui midagi. (Esimene kord 5,- EEK)
 
sekretär 05. detsember 2001, kl 12.45
Kulla Pippin.

Sa räägid asja majanduslikust küljest. Kuidas emotsionaalse küljega on? Kas sa oled ses suhtes temaga veel kuidagi seotud?

Kui ei, siis mulle tundub ka, et sa peaksid selle mehe lihtsalt välja tõstma. See pole kerge (nutt, lubadused, stseenid jne). Sa viitad oma mehe palgale, mis ta maha mängib ja nagu ma aru saan, pead sa ka praegu kõige muu eest ise hoolitsema. Nii et kui sa ta välja viskad, siis sinu majanduslik olukord halvemaks ei muutu - pigem paraneb, ikkagi üks suu vähem toita nagu keegi juba märkis.

Loomulikult on paha tunne meest välja visata, liiatigi kipub teine nõrkusehetki ära kasutades tagasi tulema. Aga sellisel moel on sul sest mehest vähe tolku. Ja lapsed on sul ka? Oleneb, kui väikesed, aga karta on, et see isa sõltuvus ka lastele märgi hinge jätab. Kui tegemist on väikeste lastega, siis mulle näib, et nende heaolu peaks olema esimesel kohal.

Sõltuvus on muidugi haigus, aga omadest kogemustest ütlen sulle: võõraste puhul on see haigus, oma mehe puhul on see lodevus ja hoolimatus.

Nii et kui hing väga kipitama ei jää, siis saada ta tagasi sinna kust ta tuli. Näiteks tema ema juurde. Liiatigi, vabanedes sellest "küürust", saad sa ringi vaadata. "Küüruga" sa seda teha ei saa.
 
Pippin 07. detsember 2001, kl 09.33
Angelile. Kui inimesel ei ole haigekassakaarti siis maksab tema jaoks kõik mõnevõrra rohkem.Mis puutub kohtusse andmisesse, siis kuidas suhtub seadus sellesse, kui ei olda ametlikus abielus? Põhimõtteliselt on see siis ikka nagu alimentide nõudmine, määratakse mingi 1000 krooni kuus ja selle kättesaamine võib venida aastaid.
 
angel 07. detsember 2001, kl 12.59
Pippin!
Natuke seaduse selgitamist sulle.
Näiteks: Kui mees ja naine on koos elanud 2 aastat või rohkem ja lähevad siis lahku, siis nende vara jagatakse samamoodi, nagu abielus olnud inimeste vahel. Mingit vahet ei ole!! Nii see on!!!
Pealegi - teil on lapsed, nagu ma aru saan??? Kohus otsustaks ju 100% sinu kasuks!!!
Jama on muidugi siis, kui mehel ei ole ametlikku palka või see on väike! Siis ei vääri see vaev küünlaid, nagu öeldakse.
Kui sul ei ole haigekassakaarti, siis on tõesti igasusgune arstiabi mõtetult kallis. Tekib küsimus, miks sul seda pole, aga see on juba teine teema.
 
Pippin 29. jaanuar 2002, kl 17.42
Hei-hei! Ma läksin lahku!Nüüd olen vaene aga vaba.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!