Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
mees on hasartmängur
 
Pippin 03. detsember 2001, kl 17.11
Situatsioon on järgmine. Mees on mängimas käinud alates sellest east kui kasiinodesse sisse lastakse. Oli ennem ka raske seda taluda ent nüüd viimane aasta on nii, et maha mängitakse kogu palk - nii umbes 15-20 000,lisaks päris suured võlad. Samal aastal jäime koduta, nii et pidime hakkama korterit üürima, lapsi on kaks, väikene ja vähe suurem, lisaks vajab mu ema pidevalt rahalist abi ja ma ise teenin nii umbes 4000 krooni.kutt ei too koju isegi viitsadat krooni kuus. Andke nõu, kuidas välja rabeleda.
 
mina 03. detsember 2001, kl 17.43
tead pippin, liigitaksin selle kategooriasse mission impossible. kui retsepti teaks, kohe avaldaks, kahjuks ei tea, aga seda ma ütlen- suru sentimentaalsed tunded maha ja saada see jube mees oma elust minema. väidetakse, et mängurlus on ravitav, aga ei või iial teada, millal tagasi tuleb- nagu herpes teine, et kui veres, siis lööb aeg-ajalt välja
 
Pippin 03. detsember 2001, kl 18.03
Jah, mõtlen sama ja olen ta ka mitmeid kordi minema saatnud aga nagu sellistel puhkudel tavaline, tuleb tagasi teine ja lubadusi on jagatud rohkem kui keegi neid uskuda suudab. Ta lihtsalt ei lähe ära. Ja minul pole jälle kuskile minna. Pole vist olemas sellist imet, mis mind üleöö enesega toimetulevaks tädiks muudaks, praegu on mu peamure selles, kuidas üleüldse hakkama saada. Pealegi peab kõigile tuttavatele ja võõrastele tegema nägu, et mul on kõik väga korras.
 
mina 03. detsember 2001, kl 18.15
juma küll pippin, kas sul ei ole mitte ühtegi lähedast inimest , kellega oma MURET JAGADA? vot siis on asi juba väga jama
 
Pippin 03. detsember 2001, kl 18.45
Ega ma siis muidu internetti roninud poleks. Olen siin täitsa uus ja harjumata.
 
ellu 03. detsember 2001, kl 18.59
sul on kusagi arvutusviga sees: ütled, et ei saa üleöö enesega tometulevaks tädiks ja siis, et mees mängib kõik maha. Ilma meheta on siis ju lihtsam, ikka üks suu söögilauas vähem, vähem lastakse kraanist sooja vett jne.
 
mina 03. detsember 2001, kl 19.20
häst pippin, kui meie olude sunnil olemegi hetkel sinu kõige lähedasemad, siis võta meid kuulda ja viska mõttetu ja raha rööviv tüüp ukse taha, kus ta koht - ära hakka vinduma, tee seda kohe
 
tsinna 03. detsember 2001, kl 19.39
Oled sa temaga rääkinud ravimisest? Ma küll ei tea täpselt, aga kas hasartmängusõltuvus pole mitte ravitav nagu alkoholism, narkomaania jms igasugune sõltuvus? Küsi selle kohta näit Psühhoneuroloogiahaiglast.
Ja kui keeldub ravile minemast, pole üldse huvitatud muutumisest, on enda arvates täiesti OK, viska välja.
 
mees2 03. detsember 2001, kl 19.40
Pippin, su mees on ilmselt sõltuvuses. Kuid see on tema probleem ja otseselt sina seda muuta ei saa. Sul on hoopis teine probleem - sa ei soovi et see jätkuks! On nii? Sõnastasin selle sinu eest. Esimene mis teha saad on sellest üheselt teada anda. Edasi oleneb sellest mida, kuidas ja milles kokku lepite. Oma soovi täitumiseks vajad aga meelekindlust, teisiti ei muutu midagi
 
Pipa 03. detsember 2001, kl 19.53
Ta peab valima ning kui tal vähegi mõistust peas on siis valib sinu, kui ei siis head teed tal minna...
Ja ära jumala pärast venita ultimaatumiga, see ainult pikendab teie mõlema agooniat.
 
mees2 03. detsember 2001, kl 21.37
Pippin, ultimaatumit ei soovita kasutada, see ei anna soovitud tulemust ja tekitab teises protesti ning võitlusiha. Parim viis oleks rahulik ja põhjalik olukorra selgitus ning muutuste vajalikkuse põhjendus. Tuleb olla valmis tegema seda jälle ja jälle, jäädes kindlaks oma eesmärgile. Kerge see just ei ole...
 
Pipa 03. detsember 2001, kl 21.57
Mängurid nagu ka alkohoolikud ja narkkarid on nõrgad inimesed, nende ninnu-nännutamine toob häda ja viletsust ainult teiselepoolele, neist tuleb vabaneda või nad viivad sind endaga kaasa.
Kui oled kena tark naine siis ei tahax sulle sellist "sanitari" saatust.
Räägin kuna üx mu sõbranna vireleb sellises suhtes juba mitu aastat, teine aga sai tänu enda iseloomutugevusele sellisest lahti ja läheb eluga kenasti edasi.
Valik on sinu. Soovin õnne.
 
vip 04. detsember 2001, kl 03.15
pipale: tead kõike ei saa üleparda visata. arene ka nats onju
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 08.49
pippin

lugu on kurb ja tegemist on haige inimesega - pole päris kindel, kuid sõltuvushaigustest ravitakse väga suur hulk inimesi terveks - seda peavad need sõltlased muidugi ise tahtma

iseasi on kas tahad, et selline olukord lõpeks nii, et mees jätaks mängimise - tahad teda aidata ja jäda ta kõrvale
või soovid et ta su elust kaoks

oled sa otsustanud?
kuni sa enda jaoks pole lõpliku otsust teinud, on raske edasi minna
ja üks asi neel: miks sa arvad et kõigile tuttavatele ja võõrastele pead head nägu tegema?
 
Bella 04. detsember 2001, kl 10.13
No kui mees ise tahab haigusest lahti saada - las kannab siis suurema osa palgast kohe pärast laekumist (niiöelda selgel hetkel) sinu arvele. Või veel parem - vahetage palgad - las tema mängib maha 4000 kuus, aga tema 15-20 kasutad sina pere heaks. Kui mees tahab pereinimeseks jääda, peaks ta sellega nõus olema. Kui ei, saada ta viisakalt põrgusse.
 
qqq 04. detsember 2001, kl 10.21
Kahjuks nende kasiinodega on lood nii nagu nad on.
Kes kord sellele "kuradile" käe on andnud..sellel on sealt ringist välja tulla juba väga raske kuid mitte võimatu.Sõltub ikka inimese enda tahtest ja iseloomu tugevusest.Pippin, antud juhul tunned sina oma meest kõige paremini ja oskad võib-olla analüüsida kas ta tuleks sellest ringist välja või ei? Kuna antud probleem on seotud tugevalt psühholoogiliste mõjutustega, siis võiksid tõesti proovida temaga vestelda teemal: kerge psühholoogiline ravi.
Psühholoogid on suutnud siiski aidata ka teistel samas olukorras olnud inimestel välja tulla sellest jamast. Kõik sõltub juba mehe tahtest kas ta seda soovib või ei?
Sellest tulenevalt alles saad otsustada kas minna koos temaga elus edasi või kaaluda teisi võimalusi.
 
kullatükk 04. detsember 2001, kl 10.40
Minu ühe lähedase inimese elukaaslane on ka mängur. On proovitud nii hea kui kurjaga, aga tulemus on null. Küll ta halab ja lubab end muuta.......Siis on tal kombeks iseennast maha materdada ja rääkida, kui mõttetu mees ta on. Minuarust ongi täiesti mõttetu mees, aga mu hea tuttav naisterahvas ikka halastab. Olen küll igati salliv inimene, aga kui ikka niimoodi teiste seljas liugu lastakse?! Mida ta üldse sinna tööle läheb. Jäägu koju või mingu prükkariks - see viimane oleks ilma tema praeguse naiseta reaalsus.
Ma ei saa aru, mis naistel viga on, et selliseid mehi hoitakse. Nad on ainult pinnuks silmas. Sul ei ole mitte midagi kaotada. Praegu oled sa juba kaotaja. Sa ei pea teise inimese elu eest vastutama. Kui Sa sellest ükskord aru saad võib juba sinu jaoks hilja olla.
 
TESS 04. detsember 2001, kl 11.07
Miks ma sulle nõu anda julgen...sest mul on kogemus.Mitte mänguri vaid med.õe oma...
Sa pead kindlasti midagi otsustama, sest iseenesest see ei lõpe.
Sai proovitud kõike ja aastat kaks.Sai makstud võlgu(kümneid tuhandeid) ja räägitud, räägitud ja veelkord räägitud.
Sai tehtud igasugu imetrikke, sest nii väga soovisin seda inimest aidata ja koos hoida peret.
Ja veendusin ühes, et aidata saab end inimene ikka ise.
Mõjutamine, psühholoogiline vestlus jms. mõjub...kuni järgmise korrani.
Sa ei ole sõltuvuses, mitte tema rahast vaid temast endast.Iga kooselu on mingil määral sõltuvus.Eriti kui on lapsed.Sulle tundub veider, raske, valus, vale ja ebanormaalne olla äkki inimeseta, kes on kogu aeg olnud su kõrval.Sa oled harjunud endast kõik ära andma, aga ükskord su varud lõpevad.
öeldakse, et lootus sureb viimasena.Surebki, siis kui katkeb kannatus.
Mõtle sellele, et pead suutma oma lastele veel normaalne ema olla, korras närvidega.Neil on sind rohkem vaja.
Mees saab oma muutumist näidata ka siis, kui te lahus elate ja eraldi majandate.Kui ta suudab aasta end tõestada, siis pole ju välistatud edasine happy end...
Aga praegu hoiab ta sinust, kui uppuja õlekõrrest, kuigi see on vale väljend, sest uppujat päästetakse, siin, aga...
Ma võin tunduda julm, aga tean mis on reaalne. Hea meel on, et suutsin selle inimese meeleheite ääre peal kaks korda enesetapust ära hoida.
Ka hiljem tekkinud uus suhe ei suutnud teda aidata.Aitas ta aastatega end ikka ise.Mina vaid rääkisin ja kuulasin ja olin toeks ka lahus olles.Praegu esineb tal seda sattumist sinna maailma harva.Umbes kord aastas.
Ei saa anda ühest retsepti, et tee nii või naa, aga ehk said mingitki abi sellest elust võetud kurvast näitest.
 
qqq 04. detsember 2001, kl 11.10
Seda küll,sellist meest saab ainult aidata..kuid mitte vastutada tema tegude eest.Ja kui ta ise ennast aidata ei suuda, ei oska ega taha,siis pole temasugusega pikka pidu, kahjuks.
Sel juhul Pippin tuleks sul hakata ettepoole vaatama ja midagi teha selleks, et su elu muutuks.
Räägid,et sul pole kellegile oma muret kurta,eks ole sinu ümber teisigi inimesi kes sarnaselt mõtlevad, aga öeldakse ju,et abi tuleb alati sealt kust sa seda kõige vähem oodata oskad.Nii,et
head suhtlemist inimestega.Seda igas mõttes.
 
Maria 04. detsember 2001, kl 11.11
Aga tõepoolest, Bellal õige soovitus - võta raha ära! Siis lihtsalt pole tal võimalust. Tead, need riigid, kellel sõjatööstus ära keelati (jaapan ja saksamaa) arenesid kah pärast teist ilmasõda lõpp kiiresti... ehk leiab su mees mõne tervislikuma lõbu.
 
qqq 04. detsember 2001, kl 11.23
See raha äravõtmise jutt on küll tore kuid praktikas raskesti teostatav, millel võivad-olla ka kurvad tulemused (nimega raev).Sest ühtegi täiskasvanud meest ei ole võimalik ümber kasvatada nagu titte.
 
Pippin 04. detsember 2001, kl 11.24
Kaks korda olen ta suutnud psühhiaatri juurde meelitada, mõlemal korral võttis kuu aega antidepressante,siis jättis pooleli - viitsimine sai otsa ja polnud jälle seda kolme sotti käepärast, mis rohud maksavad.
 
Pippin 04. detsember 2001, kl 11.30
Tal on kogu palk juba võlgade maksmiseks arvestud. Kuule, me oleme igasuguseid asju proovinud - küll on tema pangakaart minu käes jne. aga mingi nipiga ta ikka selle mu käest kätte saab, võtab salaja või tekitab stseene kuni mu närvid vastu ei pea. See etapp, kus ma püüdsin midagi muuta, on läbi käidud nüüd ma ainult vaatan pealt, mis toimub.
 
almond 04. detsember 2001, kl 11.31
pippin

Olen näinud pealt kuidas sellised inimesed allakäivad.
1.Variant
Mees kaotas respekteeritava ja tasuva töö, mandus, kaotas eramu, müüs maha kodu sisutuse, naise riided, laste mob., tekkisid tohutud võlad, kandid peksid-piinasid(põletus armid tänaseni) jne
NAINE JÄI TA KÕRVALE. Tulemus-mees lõpetas mängimise (ülepingest põhjustatud psühhilised häired-arvel Psühhiaatria Dispanseris), töötab laadijana, elavad väikses korteris Kallaveres, lapsed tublid. Naine on õnnelik, põrgu(5.a.) on tema jaoks lõppenud.
2.Variant
Sama lugu aga naine lahutas, vormistades eelnevalt maise vara oma nimele, leidis töökoha, elas mingi aeg võlgu, 2a hiljem elu sai rööbastele. Mees vastutusele võetud varastamise eest.

Pippin! Lähtu endast (me sünnime üksi ja sureme üksi)kui Sa ei saa ilma oma meheta ( ma ei pea silmas raha)siis jätka(käi kasiinodes järgi, toeta jne.). Kui enda ellujäämine on tähtsam-alusta temata. Mõlemad otsused on õiged!!!Pippin kirjutas:
>
> Situatsioon on järgmine. Mees on mängimas käinud alates
> sellest east kui kasiinodesse sisse lastakse. Oli ennem ka
> raske seda taluda ent nüüd viimane aasta on nii, et maha
> mängitakse kogu palk - nii umbes 15-20 000,lisaks päris
> suured võlad. Samal aastal jäime koduta, nii et pidime
> hakkama korterit üürima, lapsi on kaks, väikene ja vähe
> suurem, lisaks vajab mu ema pidevalt rahalist abi ja ma ise
> teenin nii umbes 4000 krooni.kutt ei too koju isegi
> viitsadat krooni kuus. Andke nõu, kuidas välja rabeleda.
 
qqq 04. detsember 2001, kl 11.32
Selge pilt, paistab, et ta on ikkagi siis liiga nõrk,et asjast välja tulla.Kuna olete seda ravi proovinud ja tulemusteta, siis
valiku peaksid küll nüüd ise tegema kas seda takti elulõpuni tema seltsis jätkata või temast lahti öelda.Kuna tõepoolest kaalul on ka su lapsed ja nende heaolu,mõtle.
 
Gita 04. detsember 2001, kl 11.34
Ilmselt tead Sa isegi, et tegu on sõltuvusega. Noh ja sõltuvus millestki või kellestki väljendubki SÕLTUVUSENA. Ei pruugi isegi vahet olla, miks ta selle mängurlusega alustas... nüüd on hoopis oluline see, mis ta lõpetama sunniks. Onju nii rääkis psühhiaater? :)) Igatahes minu kogemus näitas seda, et miski peab selle mänguhimu asemele tulema. Miski, mis on tema jaoks samavõrd oluline. Objekt tuleb asendada noh. Jah, keegi võib ju väita, et see on ühest sõltuvusest teise minek. Noh ei pruugi olla... Jõudu Sulle igatahes, kole koll on see ja kui asjad Sinu jaoks on piirdunud sellega, mida eelpool kirjeldasid, siis võid vist veel ennast õnnelikuks pidada... Et lohutus või nii:)
 
TESS 04. detsember 2001, kl 12.02
Almondil väga hea kommentaar.
Lähtu endast ja peale selle veel lastest.!!!
 
Named 04. detsember 2001, kl 13.15
jah... olin kunagi narkootikumidest sõltuvuses.

Omalt poolt lisaks vaid seda, et ... sõltuvusest saab üle ainult siis kui ise seda tahad... naise/vanemate/soprade pärast ei saa neid asju teha.


Olen kuulnud huvitavat ütlust, et kui keegi loobub millestki oma partneri pärast, siis hiljem on partner ka põhjuseks uuesti alustamiseks..
 
hea inimene 04. detsember 2001, kl 13.22
sorry
teie mees on zombi,
teda enam päästa ei anna,
päästke ennast ja oma lapsed
 
Pipa 04. detsember 2001, kl 13.35
vipile:

0- tolerants alkkarite/narkkarite/mängurite suhtes ei näita minu nõrka arengutaset vaid pigem sinu kuuluvust nende ridadesse...
Püüa parem ise areneda ja leida endale mingi mõistlikum tegevus.
Ükski naine ei ole sellist saatust väärt et nõrka meest oma küüru peal läbi elu vedada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!