Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
väga hea sõber või armuke?
 
Fööniks 06. detsember 2001, kl 10.40
Tess: sel teemal võiks arutleda jah.... Aga tead - kõigepealt mõtle selle üle järele, kas see niiöelda jumaldamine on kuidagi mõjutanud su suhteid ja kas sealt on näha mingeid põhjus-tagajärg seoseid. Minul endal hakkab tunduma, et minu ebaõnnestumised just sellel liigsel hoolimisel võivad põhinedagi... Nagu ma ütlen, ega ma ei tea veel, aga miski deja vu tekkis ükspäev.... See oli päris kummaline deja vu kusjuures :) Aga kuidagi vastik on endale tunnistada, et see, mida arvasin hulk aega olevat oma vaat et voorus (või noh, OK, ütleme siis, et norm. iseloomujoon), on tegelikkuses hoopis puudus.... et noh.... kui kokkuvõtvalt, siis mind on kuidagi läbi elu saatnud see joon, et olen lasknud oma meestel endale suht pähe istuda..... ja mul pole selle vastu vaat et midagi eriti olnudki, ainult et hingeke on mitmeid-setmeid kordi haiget saanud.....

Vaat selline pihtimus, sorri kõigile, kes mind teemavälisuses süüdistavad.
 
Fööniks 06. detsember 2001, kl 10.42
Gita: Pole need sõnad suured midagi. That's my life :)
 
Gita 06. detsember 2001, kl 10.46
Fööniks: That's a life of thousands of women! Mu meelest on see üks naistele omane joon ja kõik. Alalhoidlikkuse väljendus. Paratamatus kui soovid.
 
Fööniks 06. detsember 2001, kl 10.49
Gita: Ahaa. Äkki ongi... Aga see äratundmine on hakanud tekkima mitte ainult minu enda seest vaid neist kildudest mis mehed minu kohta mulle öelnud. Ju neil on olnud võrdlusmomente lihtsalt.
 
Gita 06. detsember 2001, kl 10.56
Fööniks: võrdlusmoment peab alati olema - muidu ei saa ju mingit suhtumist või hinnangut üldse kujundadagi! et asi iseeneses ei räägi veel midagi selle asja olemusest. et siis minu arust ongi naised alalhoidlikumad kui mehed ja seda tuleks võtta kui paratamatust ja muret võiks hakata tundma siis kui see haiglaseks kinnihoidmiseks või klammerdumiseks muutub... ja no ära küsi, millal muutub - iga normaalse mõtlemisega inimene saab sellelt hoobilt aru:)
 
Fööniks 06. detsember 2001, kl 11.03
Gita: Asi pole mingis klammerdumises! Pigem vastupidi.... noh kuidas seda nüüd öeldagi..... see on midagi muud.... ma päris hästi ei oska seletada, aga kuidagi nii, et teen oma altüles vaatamisega mehele olemise ebamugavaks.... ja siis kes kuidas reageerib.... vastavalt oma iseloomule (abstraktsed näited - kes hakkab seda jumaldamist ära kasutama ja kes hakkab seda igavaks pidama ja kes hakkab enda sees süümekaid tundma, et ta ei suuda mulle ideaalne mees olla - talle tundub et ta nagu peaks kuidagi..... to be continued.)

Kahjuks ma pean täna teie meeldivast seltskonnast lahkuma ja seepärast jäävad mõtted poolikuks, ma heameelega kirjutaks veel nats - aitab mõtteid selgemaks teha.
Ilusat päeva!
 
Plahh 06. detsember 2001, kl 11.18
Kui suhe on alanud tõmbest ja selgub, et tegemist on nii hinge-kui ihuarmukesega, siis oli tegelikult väga klassifikatsioon siin ühel meessoo esindajal- tegemist on "kalliga". Aga üldiselt tundub mulle, et inimene, kellega rääkida saad, ei pruugi olla väga hea sõber, isegi mitte sõber, aitab ka lihtsalt hea tuttava staatusest. Tavaliselt on meil voodisuhetes ikka armukesed... et meeldib inimesena ka, aga suureks sõbraks ülendada on ikka liig.
 
TESS 06. detsember 2001, kl 11.23
Fööniks
Ma selles juba tükk aega veendunud, et minu see hoolivus või sügavuti suhtlemine või nimeta kuidas tahad...on pigem mittevoorus...Muidugi on seda vastik tunnistada, aga kui ikka mitmendat korda peaga vastu seina oled jooksnud siis pole muud tõdeda...Iseasi, palju sellest arusaamisest kasu on...Pole kellegagi eriti arutada ka sarnast...mitte, et sõpru poleks, aga...
Olen ehk pisut end kasvatada suutnud, aga see läheb väääga aeglaselt ja ma üldse ei üllatu, kui mingil hetkel avastan, et olen ikka jälle käitunud nagu tüüpiline naine...Nagu Gita ütles, naistele omane joon...Krt tahaks areneda välja sellest tüüpilisusest ja samas jääda normaalseks, armsaks...naissoost inimeseks...kõrgem matemaatika...
Ja varsti saame lahmaka kuskilt jah teemavälisuse kohta:)

Gita
Siingi küll ja küll neid olnud, kes väidetavalt väga väheste tunnetega üle inimeste käia suudavad.Kadestan neid pisut..hing tervem ja ei valuta...
 
Gita 06. detsember 2001, kl 12.01
TESS: tahaks lahti saada tüüpilisusest, ütled Sa... ma ei saa aru, mis on halba tavalises, tüüplises vmt. miks peab tahtma olla eriline, teistsugune? oled nagu oled... ja kui see, mida Sa oled Sulle ei meeldi, siis muudad ennast. ja see pole sugugi nii ülemõistuse raske nagu kõik väidavad.
siin olevad inimesed väidavad igasuguseid asju... need puha sõnad. ja ei pruugi käitumisega üldse kokku käia.
ära võta traagiliselt!
 
TESS 06. detsember 2001, kl 12.09
Gita
Ei võtagi traagiliselt:) lihtsalt arutlen, see pole halamine, kuigi siin teksti kaudu ta nii võib tunduda.
Ja minu jaoks pole paigalseis eesmärk, ikka areneda tahaks selles osas ka...Kuulata targemaid ja...
Vat see ongi, et olen nagu olen:)
 
Gita 06. detsember 2001, kl 12.21
TESS: :)) kelle jaoks see paigalseis ikka eesmärk on. ma ei mõeld seda. ega tavaline naine/mees olemine veel paigalseis pole:)
ma hakkan nüüd vist juba sõnu närima, lõpetan parem ära:))
 
TESS 06. detsember 2001, kl 12.38
Gita
:)Pole viga, mul juhtub ka kui hoogu lähen:)
Ja ma pidasin ikka konkreetselt enda muutmist silmas...et kellelegi väga kallis olles ei hakkaks seda kedagit nii väga-vägaks pidama ja mitte välja näitama, et talle alt üles vaatad ja...et saaks endast kuidagi vähem ära anda...
See on keeruline ja eelnev näide oli lihtsalt üks primitiivne näide...
Igatahes toredat päeva sulle!:)
 
Gita 06. detsember 2001, kl 12.44
tead TESS, mul on üks põhimõte - kui keegi on mulle kallis ja väga kallis kohe, siis ma seda talle ka ütlen. kui tal on seda kalliduse määra raske taluda, siis ma eeldan, et mulle seda öeldakse ja... tegelikult on see tema probleem... ja kui sellest kujuneb nö meie probleem, siis... noh eksole!
 
Skiso 06. detsember 2001, kl 12.52
Gita - seda ju Fööniks püüdiski öelda, et kui öelda ja välja näidata kellelegi kui kallis ta sulle on, võib see probleeme tekitada ja inimest eemale peletada. Inimesi ahvatlevad kättesaamatud asjad, aga kui sulle hõbekandikul miskit ette tuuakse polegi see enam nii huvitav, ehk tundub kahtlanegi:)
 
piloot 06. detsember 2001, kl 12.55
Gita,sry et TESS'ile mõeldut kommenteerin,aga nagu Anna Haava, ei saa ma mitte vaiki olla...see sinu 12.44 komment oli väga kena lugeda ja kujutan ette, kui kena oleks seda kuulda...koos kõige sellega kaasnevaga!
 
Skiso 06. detsember 2001, kl 13.00
Piloot - mul kah probleem, et ei saa mitte vaiki olla mõnikord... Et kas Sulle pole kunagi öeldud või? minu südamlik kaastunne sel juhul...koos sellega kaasnevaga! sry
 
Gita 06. detsember 2001, kl 13.00
Sksio: ma sain aru küll, mida Fööniks ütles:) ja saan aru, millest TESS räägib. mina räägin iseendast ja ütlen, et kui välja näidata kui kallis teine on ja see teadmine teisele miskitpidi survena paistab, siis see ju näitab midagi eksole! ei hakka mina omi tundeid tagasi hoidma! kui määrad on erinevad, siis nad on erinevad ja kui see on probleem siis see on probleem. ja ma ei räägi hõbekandikust ega mantlirevääri suudlemisest:) omi tundeid pähe määriv inimene (olgu ta siis mees või naine) käib vastu enamusele! ja Fööniksi või TESS'i jutu järgi nad nüüd nii äärmused ka ei paista.
 
Gita 06. detsember 2001, kl 13.03
piloot: et mis oleks kena kuulda?! kallidusemäära avaldamine või? :) et tegid Sa miskit Sulle omast nalja või küsisid kohe tõsise näoga:)
 
Skiso 06. detsember 2001, kl 13.19
Gita - hää küll, ma ei anna neile hinnanguid ja püüan mitte nende eest rääkida. seega teoretiseerin niisama.
näit. kui need määrad on erinevad ja seda korduvalt ja sedapidi, et Sinul see määr pisut suurem ja lõpptulemuseks lahkuminek, siis tekitab see tahestahtmata mõtte, et miskit peaks nagu viltu olema. Sa oled vist hea kaotaja ja suudad elu kergemalt võtta kui niimõnigi:)
 
piloot 06. detsember 2001, kl 13.22
Oi ei,ma ei ole väitnud,et seda pole mulle öeldud...tahtsin just öelda,et mina küll väga usun seda, mida kenad inimesed mulle ütlevad ja Jumal teab,et mul pole veel kordagi olnud vajadust pettuda.Jääks see ka edasi nii...
Piloot muideks enda ja reisijate elu pimelennu-maandumise aeg alati usaldab oma isikliku kõrvakuulmise (loe.lennujuhi)hoolde.
 
TESS 06. detsember 2001, kl 13.45
Skiso 12.52
Jess, sa ütlesid täpselt ära.Selle ühe osas asjast.
Ja mul ka see häda, et ei saa vahel mitte vaiki olla:)
Olen küll aeg-ajalt, aga siis jälle...
Ja see on ju sedasi jah, et Gita räägib Gitast ja Fööniks Fööniksist ja mina oma seisukohtadest ja vahel on need risti, siis jälle mitte...selleks see koht siin on.
 
Gita 06. detsember 2001, kl 13.54
TESS: ka mina ei saa vait olla... või õigemini - ma pole veel aru saanud, miks ma peaks vait olema! kas häid sõnu öeldakse siis maailmas nii palju, et mõnel saab küllalt või? et kui see teisele nö pinda käib, siis pole siin tegu küll ainult ilusate sõnadega liialdamises...
 
TESS 06. detsember 2001, kl 15.40
Gita
Head sõnad ja sõnad üldse on noh...nagu formaalsus lepingu puhul...Tähtsam on sisu...Ja seda saab ka vahest sõnadeta edasi anda/näidata.See on n.ö. tegu.S.t. et point on laiem.Aga sellest said sa juba isegi aru, lihtsalt teema läks kuidagi sõnade peale.
 
Fööniks 06. detsember 2001, kl 21.41
Tegelikult peaksin nüüd vabandama Nõutu ees, et tema püstitatud teemat kuidagi nagu ära kasutasin oma sisemuse pahupidi pööramiseks... oleks võind ise ju teema püsti panna - a ju see mu viga... et ei oska olla konkreetne ja kaldun pidevalt kuskile kõrvale... Olgu siis, ei vabanda siiski :) Olen viimasel ajal IRL isegi liig palju vabandanud :)

Ütlen siis teile kah mõned sõnad (lõpetuseks?)

Gita: küsisid, et miks peaks ennast muutma. Vat ma ei tea, mulle tundub et ega see enda loomuse muutmine nii kerge olegi. Noh niimoodi, et see võlts ei oleks. Aga sinu jutust kumab läbi see, et sa oled oma tunnete väljanäitamisega ja alt-üles vaatamisega mõõdukam, see on selline kahe inimese vaheline asi - et mis on kellelegi paras.... see tuleb ikka konkr. suhtest välja. Ja seetõttu sa ei mõistagi seda, kuidas saab olla nii, et hoolid LIIGA palju. Kipud enda ära unustama vahel.... Jah, kui see oleks üksikjuhtum, siis oleks mõte sees sinu lõpetamata jäänud lausel, et kui ei sobi, siis.... aga ju on naisi kes kõik aeg astuvadki ühte ja samasse ämbrisse. Sellest võiks ju miskit (kasvõi enda jaoks) järeldada. Ei ole minu stiil marssida läbi elu ja öelda endale - Fööniks, sa oled nagu sa oled ja ennast polegi vaja tundma õppida-kasvatada-arendada :)

Tess: Sina olid minu asendaja täna siin, tähh :) Mõtled samamoodi ja tunned samamoodi, aga ikkagi mulle kuidagi tundub, et sa oled natuke otsusekindlam ja tarmukam kui ma.... Ma ei tea miks. Võibolla oled sina lihtsalt minu (peidus) tugevam pool... või midagi sellist (if you know what I mean ;) Seepärast eriti sümpaatne. Ja sest polegi midagi et sa neist asjust rääkida tahad ja just siin - miks on siin halvem koht kui mujal? Kindlasti on sul sõpru ja sõbrannasid, ka mul on. Ja ikkagi olen hetkel kah siin, ma arvan, et see on üks päris hää koht :)

Skiso: Justnimelt on probleem see, et need määrad on pea alati erinenud.... Kui arvata välja üks koolipõlve kiindumus, kus lugu oli vaat et vastupidi.... Kui miski saab reegliks ja see reegel ei meeldi äkki enam.... see on see, mis ma mõtlen. See EI ole kah mingi hala ja ma olen antud ajahetkel õnnelik, aga ikkagi.... Ilmselt on tegemist vaimse kasvamise talumatu raskusega :)
 
Optimist 07. detsember 2001, kl 01.30
Sõber ja armuke on jah sellised terminid, et vist absoluutselt selget piirjoont tõmmata ei saa. Iga suhe on isemoodi, nagu ka eelkirjutajate jutust juba välja tuli. Minu meelest on aga hoopis segasem väljend "väga lähedane sõber". Enamasti öeldakse seda demonstratiivse varjundiga, mis peab tähendama, et siililegi selge, et ihuliselt lähedane. Aga samas on ju ka see "väga lähedane sõber", kellega on hea vastastikku oma mõtteid pihtida, keda oled alati valmis ära kuulama ja kui vähegi saad, tahaksid kasvõi viimase käest anda, et teda vajadusel aidata... Ja see kõik ei tähenda kaugeltki seda, et sa temaga magama peaksid. Võib-olla on soe käepigistus temaga ihuliselt kõige intiimsem füüsiline kontakt? Võib-olla on just see mõtteline piir oluline hoidmaks teda eriti lähedase hingesugulasena ja füüsiline suhe juba mõrandaks senist hingesuhet?
 
Pipa 07. detsember 2001, kl 12.52
Mina küll selline sõber ei ole kellega magataxe, olen tõeline sõber ja punkt.
Aga need sõbrad kellega magataxe on ju needsamusedki fuckbuddy'd nagu keegi ennist tabavalt mainis...
Õnnex pole üxki minu sõpradest nii "liberaalne" vaadete ja mõistete käsitlusel.
Päris õudne mõelda kui mõni sõber mind äkki voodisse rebima hakkax....
 
Lemps43 07. detsember 2001, kl 21.08
Taitsa p....s!Ei kujuta nagu ettegi,et m6ni s6ber nagu voodisse veaks....mis siis et naissoost!Mis F... s6ber????
 
. 10. detsember 2001, kl 09.24
 
angel 10. detsember 2001, kl 15.32
Sõpradega ei magata reeglina! Kes on sõbraga maganud, on sageli sõpruse hoopis ära rikkunud...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!