Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Selline lugemine
 
Sumer 07. jaanuar 2002, kl 22.50
http://www.hot.ee/vahetu/no_2.htm

sumer
 
irw 08. jaanuar 2002, kl 00.47
ilmselt üks selle sajandi suurteoste hulka kuuluvaist.
isake Puškingi punastaks enda küündimatuse pärast, kui seda loeks,Barbara Cartlandist rääkimata.
bravo!
 
mari 08. jaanuar 2002, kl 12.12
oijah, erakordselt kõva sõna!:)
 
delia 08. jaanuar 2002, kl 12.13
irw, mulle küll meeldis.

Esimene reaktsioon ei pea olema ju kõigele negatiivne - see on nii eestilik. Loomulikult ei tule sealt Pushkin, kuid keegi on ilusad mõtted kirja pannud.
 
Fööniks 08. jaanuar 2002, kl 12.24
Ma lugesin ja mõtlesin, et kas tõesti üks mees on niimoodi kirjutanud.

Noh... see on peaaegu et ma tahaks et keegi minust niimoodi kirjutanud oleks :)
 
deejott 08. jaanuar 2002, kl 12.58
soundtrackiks sobiks siia juurde Suveniir või Sõnajalad...mega!
 
eneL 08. jaanuar 2002, kl 13.05
Ehkki arusaamine jäi mul aeg ajalt konarlikuks, siis mõned mõtted meeldisid mulle väga. Eriti see mõte, et saatus on romantik... Või siis hoopis see, et saatus eemaldus
(eneL mõtleb, et kas tema kunagi paneks oma tundeid internetti üle kõigile lugemiseks ja irvitamiseks)
 
donna 08. jaanuar 2002, kl 13.22
need on täpselt sellised mõtted, mida võiks välgatusena peast läbi lasta aga mitte paberile panna. Küsitav kas mõni mees üldse juurdle selle üle, miks ta üht või teist naist tahab-armastab. see on rohkem naiste moodi - mõtiskleda ja analüüsida...
 
Merin 08. jaanuar 2002, kl 13.29
Jajah, nii nad alguses vahutavad ...
 
AA 08. jaanuar 2002, kl 13.40
See oleks nagu Harri Kingo ERITI vihase pohmelliga...(sorry,harry)
 
Vahetu Ploom 08. jaanuar 2002, kl 13.58
Näe mida leiab veebiavarustes :) Aitäh kõigile kommentaaride eest!

Donna, aga miks mitte selliseid mõtteid paberile panna? Üks öö ei tulnud und ja lihtsalt panin need kirja ... Las nad siis olla seal "paberil".

Ilusat talve kõigile!

P.S. Ja täiesti mees olen ka :)
 
Feliks 08. jaanuar 2002, kl 14.36
to: Donna: et kas on tõesi üllatav, et mõni mees mõtleb oma tegevuse üle....et misk ta ühte või teist asja teeb..mu meelest oluliste asjade üle ikka mõeldakse....kui selle peale tullakse, et peaks oma tegevust mõtestama...
 
Fööniks 08. jaanuar 2002, kl 14.46
EneL. Fööniks ka on mõelnud kas panna oma mõtted mõne asja kohta kusagile rippuma. Ei taha. Jagan neid vaid valitutega.

Vahetu Ploom: Mulle tõesti meeldis. Mul noh... tuli lihtsalt midagi ilusat selle jutuga seoses meelde ;)

Peaks oma unetuid öid ka kuidagi kasulikumalt mööda saatma :)
 
vahetu 08. jaanuar 2002, kl 14.54
unetuse vastu aitab igasugune lugemine.
kas kogu aeg unetu?
 
donna 08. jaanuar 2002, kl 15.05
Vahetu Ploom: leian, et sellised mõtted ongi lihtsalt mõtlemiseks, paberile pannes nad , noh kuidas öelda... devalveeruvad või... Eriti kui neid korduvalt üle lugeda. aga see ju minu puhtsubjektiivne arvamus
Feliks: ei üllata.., sest ma ei usu, et see nii on. ehk ei ole sellist unelev- unistavat meest lihtsalt kohanud. Ja ma ei pidanud silmas, et üldse ei mõtle vaid, et ei juurdle küsimuse kallal, miks ta just üht või teist naist ihaldab - tahab.
 
Fööniks 08. jaanuar 2002, kl 15.06
Ei ole (koguaeg).

Pühad vahetasid mul öö ja päeva ära. Nüüd raskusi uuesti normaalsusesse pöördumisega. Ja siis üks öö avastasin et on nii palju mõtteid et kui üles kirjutaks, saaks eepose :)

Aga ma arvan et kui ma oleksin üles tõusnud, oleks mõtted nagu viuh kadunud kah. Millegipärast tundub mulle et valgus oleks nad ära peletanud. Sellisel vahetul ja ehedal kujul :)

Tegelikult mulle tavaliselt meeldivad mu mõtted. Tookord ei raatsinud neid ka raamatuga ära ajada :)
 
donna 08. jaanuar 2002, kl 15.11
Seda enamvähem pidasingi silmas,mida Fööniks ütles st sellised mõtted ongi kõige paremad kui nad su peas on. Proovi aga üleskirjutada - kas kaovad ära (nagu Fööniks arvas) või lihtsalt kaotavad oma tähenduse.
 
Fööniks 08. jaanuar 2002, kl 15.15
Donna: Mina olen kohanud analüüsivat meest.
Ja see vahetu lugu EI olnud kaine analüüs, see oli tunne. Pandud kirja sellisena nagu ta tekkis-oli...

Võibolla sinul lihtsalt ei ole selliseid tundeid, on teistsugused (asjalikumad?) ;)
 
crissu:) 08. jaanuar 2002, kl 15.17
täitsa tore lugemine oli ju!
 
donna 08. jaanuar 2002, kl 15.27
Fööniks: tunded on aga ma mõtlen, kui nad kirja panna siis ehk tunduksidki sellised kained ja asjalikud.
Ja neid kõnealuseid ülesriputatud tundeid tuleks äärmisel juhul ehk öelda üks kord aga mitte korduvalt lugeda (hetke ilu kaob)
 
Fööniks 08. jaanuar 2002, kl 15.31
Donna: Mul vahel on õnnestunud tunne ka kohe kirja panna kui tekib... Aga üldiselt harva.

Pigem olen ikka suuteline kirjutama pika analüütilise järelduste jada... sellepärast mulle see lugu meeldiski tegelikult (oligi VAHETU).

Kuna tunne on v. tuttavlik (va. see väike tehniline detail et ma olen naine), siis mõtlesin ja jõudsin järeldusele, et mina suudaks sellist olukorda kirjeldada vaid analüütiliselt...
 
eneL 08. jaanuar 2002, kl 15.35
to donna:
Mulle meeldib tegelikult oma mõtteid kirja panna ja kirjalikult näha. Võib olla sellepärast ma siingi nii palju vahutan :-). Tead, ma olen alailma oma tunnetega hädas ja see aitab mul ausalt analüüsida, mis on oluline, mis ebaoluline. Ja miskipärast ei arva, et tunded sellest kainemaks ja asjalikumaks muutuvad, pigem suudan kibeduse keskel midagi ilusat, lõbusat või lihtsalt meeli ärevil hoidvat leida.
Huvitav, mida aeg edasi, seda huvitavamaid inimesi ma enda ümber näen. Mõtlen, et ma varem võib olla ei osanud näha
 
diletant 08. jaanuar 2002, kl 15.35
Olen ammu arvanud, et üldine kirjaoskus on suur viga. Lugege kas või ajakirjandust. Vanasti õpetati kirjatarkust kloostrites ja enne, kui kirjutama, õpetati mõtlema.
Enne internetti kribasid grafomaanid sahtlisse ja tüütasid toimetusi. Nüüd on õnneks valutum väljund leitud -- kui ei taha, ega pea lugema. Aga kui oled lugenud (just nimelt avalikult üles riputet teksti), siis on õigus kritiseerida.
Vahetut Ploomi siinkohal ei kritiseeri. Ja jalgadega ei löö ;)
 
Fööniks 08. jaanuar 2002, kl 15.40
EneL: Nüüd mõtleb Fööniks, et kas ta nüüd kirjutas ise sinu nime all või tegid seda sina?

Mul on sama asi ja kõigile, kes ütlevad et ma olen imelik et siin kirjutan - siin (EneLi kommentaaris) on ka minu siinolemise põhjus. Vähemalt osaliselt (lisaks sellele et siin on toredaid kellega mõtteid vahetada).
 
donna 08. jaanuar 2002, kl 15.40
Fööniks: Ega minagi lugu ennast laida - igati romantiline . Nojahh... asi on ikka vist suhtumises ja tunnetuses. Ma lihsalt ei kirjutaks üles selliseid tõelisi tundeid, neid mida hetkel läbi elan. Lihtsalt kui ilukirjandusliku teosena - fantaasiana võibolla.
Kui aga mees mulle(või mina talle) neid tundeid kõrva sosistaks, oleks kohe teine asi. Üks kord ja terve igaviku meenutaks. Tekiks niisugune kordumatus.
 
Fööniks 08. jaanuar 2002, kl 15.45
Donna: Aga NIIII armas oleks saada seda ka kirjalikul kujul? :)
Võtad ikka ja jälle välja ja värised? :)
 
Feliks 08. jaanuar 2002, kl 15.47
Donna: selleks ei pea teab mis unelev mee solea, et mõtelda...küll aga võib tulla suht ebatavalistele avastustele...ka sellistele, mida keskmine Womandelfi lugeja välja ei kannata:)))
Ma siiski jään arvamuse juurde, et pigem on mtlev kui mittemõtlev mees normaalne...vahe on aint, et mees ei näta palju oma mõtteid välja..nende väljaütlemise asmele peab ta otstarbekamaks tegutsemist mitte targutaimst:)
 
donna 08. jaanuar 2002, kl 15.53
Feliks: näedsa nüüd kohe mitukorda targem - mehed on küll romantilised aga ei näita välja ;) Tegutsevad hoopiski. Mis mul öelda - tore!!!!
 
Feliks 08. jaanuar 2002, kl 15.58
Donna: et kas need mõtted, mida mehed mõtlevad just naisterahvale sobivalt romantilised on.....:)Aga tore jah:)
 
donna 08. jaanuar 2002, kl 16.05
Feliks : vahet pole tõesti, peaasi et sama ilusad kui need Vahetu omad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!