Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
armukadedus=truudusetus?
 
kiks 22. jaanuar 2002, kl 14.40
Oma 30a elukogemuse põhjal olen jõudnud järeldusele, et armukadedad on eelkõige need mehed, kes ise kipuvad üle aisa lööma. Põhjendus võiks olla, et kui ise teed, siis oskad ka teise poolt karta. Ja truu mees jälle ei oska sellist alatust ka teiseltpoolelt oodata.
Millised on teie kogemused?
 
Diana 22. jaanuar 2002, kl 14.48
Jutt õige. See tõsi on ajaloo algusest saadik eksisteerinud ja käib samas ka naiste kohta.
 
Feliks 22. jaanuar 2002, kl 14.52
Ei pole mitte see asi nii lihtne..mis nii viga oleks elada, kui igasugu järeldusi nii lihtne oleks teha:))
 
N32 22. jaanuar 2002, kl 14.55
Minu puhul see reegel töötab - kui endal patumõtted teoksil, siis vahin ka oma teistpoolt kahtlustavalt.
 
tohoh 22. jaanuar 2002, kl 14.55
Olen Feliksiga nõus: pole küll mees, aga ....... olen kole armukade, kuigi olen tõesti truu olnud (kohe igas mõttes, mis pähe tulla võib). Niiet ju siis erandid kinnitavad reeglit. Või ei kinnita ka.
 
Luxi 22. jaanuar 2002, kl 14.56
arvan tegelikult sama mida Feliks. päris nii lihtsad need asjad ei ole. mõned inimesed lihtsalt on armukadedad. nende loomus on selline, aga samas on täielikult olemas ka see teine variant. kes ise petab, see kardab kaaslaselt seda sama. ühest ja kindlat seisukohta ei ole selles asjas olemas.
 
Feliks 22. jaanuar 2002, kl 14.57
Armukadedus on mu meelest omandiinstinkti väljendus..kui Kiks räägib armudadedusest..mitte aga nt kurbusest, mida on põhjustanud tema hülgamine (et ma olen ni kehva, et ta eelistab mind kelegile teisele)
 
kersti 22. jaanuar 2002, kl 15.01
ahh..tihti tuleb üldse selline tunne et ELUSEES EI USALDA ENAM YHTEGI MEEST!!!! ja et ma ei vaata enam kunagi mehi...
 
eneL 22. jaanuar 2002, kl 15.06
to Feliks:
Minu meelest on enamasti meestel armukadedus omandiinstinkti väljendus. Naistel enamasti on kartus kaotada. Muidugi on sageli ka segu nendest kahest...
 
Feliks 22. jaanuar 2002, kl 15.15
EneL: Siis ongi see juba kartus kaotada..aga mitte armukadedus:)
 
iir urus 22. jaanuar 2002, kl 15.24
Pealkiri klapib - inimesed, kes ise on truudusetud, teavad kui
lihtne on kõrvalhüppeid sooritada ja oma kogemusi kaasale üle kandes võivadki jõuda paranoiliste tulemusteni. Kel endal vastavaid kogemusi pole, see ei oska ka kahtlustada.
 
eneL 22. jaanuar 2002, kl 15.31
to Feliks:
Parafraseerides - siis ongi see omandiinstinkt, mitte armukadedus ;-)
 
Feliks 22. jaanuar 2002, kl 15.35
To EneL: et kaotada...kas kardetakse üksi jääda..või kardetakse kaotada kui asja..? On vahe?:)
 
eneL 22. jaanuar 2002, kl 15.57
to Feliks:
Ikka sellepärast, et kardetakse üksi jääda või õigemini sellest inimesest, kelle lähedust tahetakse, ilma jääda. See on ka kaotus? Eks ole? Aga mitte kui asja. Lihtsalt ilma selle inimeseta on paha olla
 
Anna 22. jaanuar 2002, kl 16.15
Jutt vale!

Minu puhul küll risti vastupidi mõjunud!

Armukadedus=ebakindlus=suhte algus
 
eeva 22. jaanuar 2002, kl 16.28
Minu puhul peab see küll paika, ehkki olen naine. Ise vaatan väljas tihtipeale kenasid mehi ja veitsa flirdin nendega, mõnega käin väljas kah, aga kui elukaaslane seda peaks tegema (nii et teada saan), siis tuleks küll üks korralik torm. Enda puhul leian vabanduse selles, et näen nii hea välja, nägusamatel inimestel ikka ahvatlusi rohkem.
 
ise 22. jaanuar 2002, kl 16.31
kas su mees ei näe siis hea välja või, et temal sellist privileegi pole,nagu sul!!!
 
ise 22. jaanuar 2002, kl 16.31
See eeslnev oli mõeldud eevale
 
kiks 22. jaanuar 2002, kl 17.28
Ise defineerin armukadeduse kahtlustamiseks. Mõned inimesed on armusuhetes kahtlustavama loomuga, mõned usaldavamad. Ehk siis armukadeduse vastand oleks usaldus. Feliks, kui mind on hüljatud, siis see armukadedus on juba natuke teine tunne. Ütleme siis, et üks on kahtlustav armukadedus ja teine vihane ja/või kurb armukadedus.
Ehk siis teema juurde tagasi minnes: kahtlustavama loomuga on minu arvates need, keda ennast on ka rohkem põhjust kahtlustada kõrvalehüpetes.
 
mari 22. jaanuar 2002, kl 19.43
küllap on armukade ka see inimene, kes ei taha, et tema partneril oleks kõrvalsuhteid. Üsna normaalne soov ju. Mõõdukas armukadedus on ikka positiivne nähtus.
 
Kea 22. jaanuar 2002, kl 20.00
Minu kogemus on selline: esimene mees oli kohutavalt armukade ja kahtlustav, ehkki mingit objektiivset põhjust ei olnud. Kui teda rohkem tundma õppisin, sain teada, et ta oli kasvanud koos vanaemaga maal ja näinud oma ema väga harva, kes elas sel ajal linnas ja tegeles tööga ja oma asjadega, mitte lapsega. Sellest jäi usaldamatus ja kaotushirm mehe hinge ja ka usaldamatus kõigi inimeste suhtes, kaasaarvatud mina. Võib-olla on paljude teiste meeste (ja naiste) armukadeduse juured kusagil lapsepõlves kui neid üksi jäeti ja nad õppisid inimesi mitte usaldama ja mahajätmist või reetmist kartma?
 
robin 23. jaanuar 2002, kl 10.15
Mina arvan, et armukadetus võib olla: 1. Inimese enda tekitatud(paranoia) 2. Teise inimese tekitatud( meelega või kogematta antud põhjust) 3. Väike ja igas sutes lubatud ja vajalik armukadedus ( ~hoolivus~).
Iga armukade peaks siiski mõtlema lahti , miks ta armukade on. Ega ma ise ka mingi inglike ei ole, kuid truudus igas mõttes on kõige olulisem ühes suhtes, kuid minu armukadedus ~kahtlustamine~ on kahjuks tingitud teise inimese eksimisest( mitte pahatahtlik) ja ma püüan sellega lihtsalt hakkama saada( aga mitte teisele koguaeg mõista anda)
 
Muri 23. jaanuar 2002, kl 10.21
Petan aegajalt oma meest, aga armukadedust ma tema suhtes küll ei tunne, pole aimugi kas tema minud ka petab, ma ei taha seda teada ja ei uuri ka. Tema ei uuri minu käike samuti mitte (nii ma arvan). Armukadedus tooks mõtted maa peale tagasi. Kui ei saa aru et midagi käest ära libiseb, siis pole ka armukadeduse tunnet. Vist.
 
mees2 23. jaanuar 2002, kl 10.34
Hea ja muretu elu Sul, Muri..
 
robin 23. jaanuar 2002, kl 10.35
Ei saa küll siis aru miks te üleüldse koos elate, kui täiesti ükskõik on? Kui te nii ükskõiksed olete siis oleks ju palju lihtsam eraldi elada?Ei saa mina sellistest aru....
 
Muri 23. jaanuar 2002, kl 11.04
Ma ei saa ise ka aru, miks ma niimoodi teen. Olen olnud abielus pea 10 aastat, imearmas lapseke sirgumas, ühist on liiga palju, et see lihtsalt sinnapaika jätta.
Aga ma ei arva ikkagi et truudusetus tähendab armukadedust.
 
mees2 23. jaanuar 2002, kl 11.37
Truudusetus tähendab ehk midagi muud..
 
robin 23. jaanuar 2002, kl 11.40
to:mees2
Ei tea mida see truudusetus siis tähendada veel võib??Loodan vastust saada!!!
 
Muri 23. jaanuar 2002, kl 11.47
Pole vist vahet kas truudusetus on füüsiline või vaimne petmine. Kas keegi usub ka mind kui ma ütlen, et ma armastan ühte meest ja magan aegajalt teisega.
 
ehee 23. jaanuar 2002, kl 12.24
Muri, miks ei peaks keegi sind uskuma
kõik on võimalik, peaasi et inimene ise rahul on
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!