Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
hiljuti Naistelehes tervise ja hügieenisidemete teema
 
Naine25 24. jaanuar 2002, kl 20.14
Sellega seoses tekkisid mõningad mõtted:

Tüüpilistes naistehädades(valgevoolus/tupemikrokliima muutus e. nn. seen) süüdistati tolles artiklis hügieenisidemeid ja stringe,mis liialt ihu vastu liibuvad.

MA vaidleks vastu:
Kuid enamus meie riideid on sünteetilisest materjalist-samas
muudes kehapiirkondades naised allergia üle ei kurda.
Pealegi esines tupeseent kui sellist ka nõuk. ajal, kui naised kandsidki koledat puuvillast pesu ja välismaiseid hügieenisidemeid ka polnud, vaid kasutati lihtsalt vatti. Tollal tupeseenest lihtsalt ei räägitud, öeldi et teatav voolus on naise puhul täiesti normaalne nähe.
Äkki ka tänapäeval pole süüdi ei pesu ega sidemed vaid
organismi üldine immuunsusüsteemi nõrgenemine seoses toitumise,väliskeskonna saastatuse jms-ga?
 
N29 24. jaanuar 2002, kl 20.24
no aga hautab küll rõvedalt, kui näit. 5 päeva oolveise ihu ligi hoiad, vatt on hoopis teine ooper(vabadel päevadel näit.)
proovigu mehed oma riista 5 päeva niiskes plastikaatkotis küpsetada... siis kobiseks kah vähem stiilis 'kas sul on päevad vä?'
 
tsinna 24. jaanuar 2002, kl 21.50
N29 - mis sa väidad, et vatt oli parem või? Ootan põhjendusi tõelise huviga ...
 
maia 25. jaanuar 2002, kl 10.25
N29 - ega sa ei motle uhte oolveisi 5 paeva kanda, voi kannad?
 
Miggi 25. jaanuar 2002, kl 10.39
Tegelikult on kaasaegsed pesupulbrid, sünteetika, antibiootikumid ja üldine keskkonna saastatus jne. kõige taga. Muidugi immuunsüsteem nõrgeneb. Aga ega nõuk. ajal nii massiliselt seent ei olnud küll.
 
ehee 25. jaanuar 2002, kl 11.05
Miggi, kus sa tead et ei olnud? ei räägitud ega uuritud vast niipalju kui praegu
 
Miggi 25. jaanuar 2002, kl 11.48
Naistega olen rääkinud, ei olnud ikka küll!
 
Naine 25. jaanuar 2002, kl 13.10
Elasin esimese poole oma noorusest ka nõukogude ajal, kus sai ise sidemeid tehtud vatist ja marlist ning müügivõrgus oli puuvillast pesu ainult.Valgevoolus oli pidevalt ja teatud sügelus vahel ka-täpselt tupeseene tundemärgid.(suguhaigusi polnud ja isegi vahekorras polnud olnud).
Mis siis tookord põhjuseks oli?
 
maia 25. jaanuar 2002, kl 13.16
Voib-olla vahene pesemine.
 
pärm 25. jaanuar 2002, kl 13.32
To naine:

Üks põhjuseid võis olla meile kõigile lasteades ja aktiivsete emmede poolt sisse joodetud "pärmijook", mis kõhu paisuma ajas ja miskitpidi väljapääsu pidi leidma. See oli ju kõige tavalisem küpsetuspärm, mis kehas oma kombitsad rõõmsalt laiali laotas.

See, mida B vitamiini allikana kevaditi võtta soovitatakse on hoopis õllepärm.
Ja need kaks on erinevad.
 
N29 25. jaanuar 2002, kl 13.51
> tsinna

ei ole parem, sest on ebakindel variant, kuid räägingi vati kasutamisest vaid vabadel päevadel, kui kodunt välja ei pea minema,siis lasen kehal pisut hingata.
 
pirts 25. jaanuar 2002, kl 14.22
Mina tahaks rääkida stringidest. Tean, et paljud naised nüüd ainult neid kannavadki. Mulle aga üldse ei meeldi, kui mingi nöör käib kannikate vahelt läbi. Kas on siis tõesti inetu, kui pitsilised püksikesed kumavad suvel läbi pealisriiete? Ma ei pea siin silmas paksu randiga puuvillaseid aluspükse. Minu lemmiklõige on tegelikult maksipüksid, mis enamuses koosnevad pitsist, nii ei ole allservas mingit õmblust ka.
 
Kissa 25. jaanuar 2002, kl 14.41
Mina olen ka aeg ajalt seenhaigusega kimpus. Viimasel ajal olen enese jälgimisega avastanud seda, et seenhaigus on välja löönud siis kui on olnud mingi jube pinge peal ja ilmselt veel mingid imelikud kokkulangemised. Ise kasutasin küll siiani oolveisi aga tõesti mulle ta ei istu, ajab jah sügelema ja kihelema. Aga voolus naistel on mingil määral ikka ja see pidi loomulik olema. Seenhaiguse kohupiimataoline voolus on aga väääga vastik
 
Naine 25. jaanuar 2002, kl 15.52
to: Maia
Autor: maia
Aeg: 01-25-02 13:16

"Voib-olla vahene pesemine."

Loll jutt-iga naise elementaarse hügieeni juurde kuulub igapäevane pesemine.



to: Autor: pärm Aeg: 01-25-02 13:32

"Üks põhjuseid võis olla meile kõigile lasteades ja aktiivsete emmede poolt sisse joodetud "pärmijook", "

pole kunagi sellist asja joonud.
 
mari 26. jaanuar 2002, kl 22.52
esimest korda kuulen mingist pärmijoogist, mida "meile kõigile" olevat sisse joodetud!!
 
lemon59 27. jaanuar 2002, kl 11.18
oolveis ongi nome side,proovige selliseid nagu vuokkoset,odavamad
ja kindlasti paremad.(vaga ohukesed,kuju ei muuda, midagi pealt lahti ei tule,monusad)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!