Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
äkki mõni mees oskab lahti seletada
 
mees 28. veebruar 2002, kl 14.37
Ei ole ta lootusetu juhtum, tal on ju olnud eelmine elukaaslane. Te ilmselt vajate mõlemad natuke aega eelmistest suhetest üle saamiseks. Ehk sai ta palju haiget ja tahab nüüd sind ettevaatlikult tundma õppida. Ta on kenasti sullegi aega andnud, ära sinagi kiirusta. Ega iga päev peagi helistama.
Probleemiks on vaid see, et tal oma eluaset pole. Mehel võiks ikka oma elamine olla.
 
Kati 28. veebruar 2002, kl 14.59
to mees - tänan arutelu eest!

Äkki on ta lihtsalt liiga mugav?? Täna siin , homme seal!
Selliseid küll...Kahtlusi tekitab lihtsalt see, et kui me koos magame, siis ta hoiab mind terve öö nii kramplikult kaisus ning küsib, et ega mul kuidagi ebamugav pole...Minu arvates tähendab see väga hoolimist, aga kas ka midagi muud???
Samas tulevad talle aegajalt mingid messid..(mehed ju omavahel eriti messe ei saada), seda enam, et tema küll mingi messi saatja tüüp pole!
Väidab, et teeb palju tööd....sporti ja õhtul kodus magama---
veidi naljaks jutt...
Eluase lausa peaks mehel olema, aga mis teha??? Selles mõttes normaalne, et pole üritanudki meile sisse kolida, mis ka mõnede luuserite puhul vahetevahel võimalik :)
 
Norija 28. veebruar 2002, kl 15.00
Tjah. Mehe vaatevinklist... Kuigi tõesti, inimesed on isesugused.
Ütlesid, et mees peaks olema see algataja pool ja lähenemiskatsete tegija. Jah, üldiselt olen ma sellega nõus. Aga mees peab suutma ka etteantud piirides püsida ja lubadustest kinni pidada. Seda ta ju teebki.
Kui Sul jätkus julgust ja pealehakkamist öelda, et midagi füüsilist teie vahel pole, siis jätkugu Sul ka julgust need tõkked maha võtta. Kui Sina olid piiride paneja, siis pead Sina ka need maha võtma. Vastasel korral on mees ju võrgutaja, vägistaja ja tont teab kes veel kõik kokku.
Aga Sa pead arvestama ka sellega, et pärast piiride mahatõmbamist võib ka kõik kokku variseda. Tal võib olla soov nimelt selliseks suhteks. Siis võib juhtuda, et kõik on kadunud.
Et miks tal võib just selliseks suhteks soov olla? Võivad olla terviseprobleemid või psüühilised probleemid. Võib olla mõni veel hullem asi. Võivad olla lihtsalt halvad mälestused. Vaevalt, et vägistatud naine eriti kellegagi magada tahab. Häbistatud ja alandatud mees (näiteks oma exnaise poolt) samuti mitte. Teie suhe võis olla "raviotstarbeline", võibolla isegi mõlema poolt? Sina oled terveks saanud, ole temaga aga ettevaatlik.
 
Kati 28. veebruar 2002, kl 15.19
Tänan Sind norija...need arvamused on kõik väga oodatud!
Aga tema puhul ma neid tervise probleeme siiski eriti ei usu...ja psühholoogilisi ka! Vastasel juhul läheks ta alati koju!Ta on minuarvates nii jalad maa peal tüüp! pIGEM ON SEE UHKUS.
Samas kui ma ise teen mingi algatuse võib asi sellega lõppeda, et ma ei saa temas enam veel rohkem aru....ja pettun lihtsalt sisemiselt niisama! Ma olen lihtsalt sellisel seisukohal, et heale suhtele kaasneb seks mitte vastupidi!
Olen üldiselt selline inimene , kes räägib kõigest, aga siis ma pean olema inimeses kindel!
 
eh 28. veebruar 2002, kl 16.17
kahtlane, kui terve mees suudab niisama naise kaisus magada. Võib küll olla teriveprobleeme, sh väga madal meesuguhormoonide tase vms. ole ettevaatlik, võid hakata edaspidi temaga koos elades seksinälga põdema. See, kui mees tahtejõugsa oma instinkte naise kõrval maha surub, on tunda, kui ta aga niisama külmalt lesib, on asi valesti.
 
Kati 28. veebruar 2002, kl 16.27
to eh
Aga võibolla on keegi konkreetne sekspartner olemas ning see külg rahuldatud??
 
Ben London 28. veebruar 2002, kl 17.56
Võibolla armastab ta sind, Kati, väga-väga, aga tal on AIDS. Aga võibolla ta hoiab sind kaisus sellepärast, et tal on külm. On ju võimalik?

Kui sa ise vastust ei tea, Kati, uidas sa siis eeldada saad, et kommenteerijad seda teavad. Ja nüüd sa siis loed ja oletad veel rohkemaid võimalusi ja keerutad neid peas ja sattud veel suuremasse segadusse.

Soovisid mehe arvamust. Palun. Kui mulle naine väga meeldib, kui ma temast väga hoolin, siis ma aktsepteerin tema kehtestatud reegleid. Seega - sina ütlesid, et pole füüsilist suhet, järelikult ei hakka ma reegleid rikkuma.

Eelpool väitsid, et n ü ü d tahaks, et ta sinu füüsilise poolega rohkem tegeleks. Aga et algatus peaks tema poolt tulema. Ei tea miks? Kustkohast tema seda teab?! Pagan võtku, siinsamas naistelehes lausa taotakse pähe, et:
m e h e d e i o l e m õ t e t e l u g e j a d!
Ei olegi. Kust ta teadma peaks, et sa uut etappi suhetes tahad?

Pagana kahju on, et lihtsatest asjadest omavahel rääkimise asemel siia foorumisse halisema tullakse. Selle probleemipüstitamise, üksteisele risti vastukäivate soovituste-oletuste lugemise, peas keerutamise ja vahtukloppimisele kuluva energia võiks ju enese kokku võtmise ja otse küsimise peale kulutada. Oleks tulemus olemas ja rahu hinges.

Vabandan kirja negatiivse tooni pärast, aga selline lihtsate asjade keerukas lahendamatajätmine ajab hinge täis. Täiskasvanud inimesed võiksid ka vastavalt mõelda suuta! Siis oleks naeratavaid nägusid rohkem.
 
naine 28. veebruar 2002, kl 18.29
to Ben London
Kalhjuks alati ei ole meestega asju selgeks võimalik rääkida, püüa palju tahad. Mõni lausa pelgab omavahelistest suhetest rääkimist ja vastab vaikusega. Mida siis teha?
 
ka üks naine 28. veebruar 2002, kl 21.20
Selle selgeksrääkimisega on meil ka nii,et nagu midagi arutama või küsima hakkad,nii on mees nagu siil-okkad püsti ja rohkem ei kuulagi,kõnnib minema.Kardab igasugust n.ö,rääkimist omavahel.Kui ikka oli ükskord tõsine probleem arutada ja ta oli sellest juba pikka aega püüdnud eemale hoida,siis pidin sellest kõnelemise ette võtma pikal autosõidul,kui ta oli roolitaga-polnud kuskile põgeneda.Aga suud said puhtaks räägitud!Kes teab mida oleksin üksi otsustanud,oleksime ehk lahku läinud,sest ei tea iial mis teine mõtleb.Arvab,et kõik on iseenesestki selge.No ei näe teise pea sisse ju!
 
Ben London 28. veebruar 2002, kl 22.13
No hakatuseks võiks ju ühe korra ikka proovida, või mis? Kui aga inimene ei julge asju selgeks rääkida, sest ei saa üle hirmust mehe püstiste okaste ees, jumal sellega. Siis ei aita vist tõesti muu, kui siin inimeste käest vastukäivaid seletusi oodata, siis nende seletuste seast mõned loogilisena tunduvad välja valida ja edaspidine elu selle kasutu teadmatusega edasi elada.

Lihtsalt mehest on kahju.
 
Feliks 01. märts 2002, kl 07.54
Ben: targalt räägitud...mindki ajab see "äkki" ja muud laadi oletamine vaat et endast välja..mõeldakse pea krt teab mis oletusi täis, valitakse neist jaburaim välja ja siis alitatakse esimese eraktsiooni peale on mõlemad kurvad, õnnetud ja teevad uusi lollusi...selle asemel, et oodata hetk ja vahel teinegi...et siis osata pisut ka mõistust kaasata tegevusse....

Naine: et meestega pole võimalik slegeks rääkida? vaata rääkimiseks on vaja kahte osapoolt...kahte töötavat osapoolt...on vaja, et mõlemad mõistaksid teineteise keelt. Kui satb kokkku kaks eri keelt kõnelevat inimest, kumb neist lollakas on, et teise keelt ei oska?
 
naine 01. märts 2002, kl 09.14
Felix: Probleem selles ongi, et üks osapool (naine) räägib ja teine osapool (mees) üritab vaikida. Kuidas on siis võimalik asju selgeks rääkida?
 
Feliks 01. märts 2002, kl 10.01
Naine: näiteks rääkida temale mõistetavas keeles.....või leida omavahel ühine neutraalne keel - see oli mu mõistukõne mõte. Ku iseda ühist keelt ei suudeta leida...ka siis see suhe natsa keeruliseks kätte ei lähe mitte?
 
Kati 01. märts 2002, kl 10.12
to feliks
Olen ka ise alati rääkimise poolt ja omaarvates suht avatud inimene. Eesmärk, miks ma selle küsimuse siin püstitasin, et saada erinevate inimeste arvamusi...Kuna oleme käitunud omavahel nagu sõbrad, on tegelt liiga raske sellele uuele tasandile minna, seda enam , et kui ma ennem tema isiklikust elust midagi teadsin, siis nüüd ei tea ma seda küll. Võibolla on see tal täiesti olemas...ja siis on küll väga vastik, kui ta midagi keerutama hakkab...või sõbra juttu ajama??!! Eks aeg näitab, mis saab...arvan, et kui ta mind tõsiselt tahab, siis teeb ta selleks ise mingi aja pärast midagi ja kui ei , mis seals siis ikka! Igaühe jaoks on ju kuskil keegi:)
Aga tänan kõiki! Sain tõesti häid mõtteid!
 
Feliks 01. märts 2002, kl 10.23
Võibolla on see üllatav....ag aolen tähele pand, et ei ole vaja rääkida..rääkimine ei ole hädavajadus....olilisimatest asjadest saab vaikides ar..saab aru silma vaadates, saab aru partnerit tunetades...saab aru muud moodi. Rääkimine justkui labastaks selle tõeliselt olulise asja. Toon näite (vabandust teemast kõrvale aldumise pärast) leinast...mulle on alati tundunud mõttetuna fraas tunnen kaasa" eriti veel, ku ima olen suht kauge lahkunule - mis kaasatundja mina olen tema lähedastega võrreldes...ku imul endal lähedased läksid, olekesin ühele kaasatundjale peaaegu kätega kallale läind -kust krt tema saab midagi kaasa tunda ku ita teda ei teadnudki...isegi ma ise ei teadnud! Ja oligi, et kõige suuremat tuge andis mulle üks toonane töökaaslane, kes ei küsinud midagi, vaatas otsa ja kallistas mind ..lihtsalt ja vaikides.....
Aga et olulistest asjadest ei pea rääkima...et neid tunnetab...usun, et seda on kogetud, seda on vaid raske tähele panna...lähedaste inimeste vahel töötab selline suhtlemine küll - tean omast praktikast:)

PS! Ma pole ölnud, et paarid omavahel üldse ja millestki rääkima ei peaks! ma räägin olulisimatest asjadest!
 
Kati 01. märts 2002, kl 10.53
TO FELIKS
Töesti seda tunnetab! Mul ei olegi eelnevalt kunagi vaja sellest rääkida olnud! Aga nüüd ongi nii, et ma tunnetan seda, et "see" tunne on olemas ka tema poolt...aga millegipärast pole mõistusega võttes päris kindel! Tihti mängivad selles olukorras suurt rolli ka inimeste väärtushinnangud ja enesekindlus, et mis on õnnelikuks eluks tarvis...ja arusaama, et kõike pole ju kohe vaja...vaid võis koos omale eesmärgid püstitada ning nende poole ühiselt püüelda!
 
Feliks 01. märts 2002, kl 10.58
Kati: kas see pole siis kõhlus......ja nõnda ongi mõlemad õnnetud ja......:)
 
Feliks 01. märts 2002, kl 10.58
Kati: "kõhklus" on see sõna..sorry
 
Kati 01. märts 2002, kl 11.18
loodetavasti paneb aeg asjad paika....
 
Elmar 02. märts 2002, kl 12.42
Väga palju ühist tunnetust ja arusaamu luuakse just rääkimise kaudu...
 
Kristi 08. märts 2002, kl 06.45
Juhtum ühe tuttava tuttavaga-analoogne suhe messe-saatva mehega-oli suhe ja nagu ei olnud ka...Tegemist oli väga osava manipuleeriaga ehk lihtsalt pätiga,kes oligi spetsialiseerunud nn. üksikute,korteriga naiste peale,kes kannatavad üksinduse,meeleheite vms.all.Lugu lõppes sellega,et sel "printsil"õnnestus lisaks rahale,sellelt tüdrukult ka korter välja petta,kes praegustel andmetel elab nö."kuuse all"ehk tuttavate juures.Õnne peab ta tänama ilmselt,et üldse veel elus on-sest eelpoolmainitud noorsand korraldas ka ahneks minnes tüdruku peksmise,et sellelt viimanegi raha kätte saada...See on muidugi eriti drastiline näide aga tänapäeva Eestis on kõik võimalik...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!