Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
palju kulub toidule raha?
 
kadriann 01. märts 2002, kl 15.50
Mees õpeta kaerahelbeid sööma, ei juhtu hullu midagi. Aga ilma naljata, kasvavad lapsed peaksid küll saama kõike kasvamiseks vajalikku. Suur inimene elab kitsamad ajad üle, kuigi pikapeale võib tervisele hakata. Liha on mõnda aega võimalik asendada muu kraamiga, et kehvveresust ei tuleks. Aga ainult mõnda aega.
 
Tova 01. märts 2002, kl 15.51
ma saan aru, et jutt võib Chameleonile piinlik olla, niiet palun ära vasta, kui ei taha.
Chameleon, mitu % sul kogu sissetulekust söögile läheb?
 
Kat 01. märts 2002, kl 15.54
Mul õde ka hea majandaja, rääkis, et teinekord otsis kokku kodus kõik söödavad asjad ja vaatas, mida neist teha saab. Tegi näiteks ahjupannkoogi, jahu asemel oli kamajahu+riivsai ja ahjus, sest toiduõli ka priisata polnud. Oli päris hea tulnud. Ise proovisin, ei maitsenud, võib-olla polnud nälg nii suur, võib-olla lihtsalt ei osanud seda teha.
 
chameleon 01. märts 2002, kl 15.58
Mõtlesingi natuke, et kuidas ma siis niimoodi elan... :)
Kui arvestades kahe peale nädalas kolme leiva, viie saia ja viie koti piimaga.. see teeb kuus kokku umbes 304.-
Vähemalt 2-3 pudelit õli ja umbes 2 pakki võid...sellega tuleb siis peaaegu 400.- juba kokku. No ja ülejäänud 600.- eest saab siis osta kuidas kunagi, kas jahu või makarone ja muud teravilja. Vahel pakisuppi, vahel turult supikonti jne.
Kartulid õnneks vanemate käest ja kah suvel sisse tehtud asju.
Puuviljad võib siiski üpris kõrvale jätta. Lapsele vahel siiski midagi.
Mõni kuu läheb kah laristamiseks, umbes veel viiesaja krooni piires. Siis tuleb mõnest muust asjast loobuda.
Nagu ütlesin, et hing on sees ja tervisega pole vast midagi hullu siiani. :)
Aga nagu ütlesin, see pole asi, mida järgi teha proovida. :)
 
chameleon 01. märts 2002, kl 16.02
Tova: paistab, et 50%.
 
Kat 01. märts 2002, kl 16.03
Ma ise üksikemana imestan, kui palju on mu saatusekaaslasi! Ja ei virise ja vingu, saame hakkama! Nii et ma pole ainus, keda lapse isa majanduslikult ei toeta.
 
Tova 01. märts 2002, kl 16.22
Chameleon. Tallinnas? Töö on? Vahetad ehk mõistlikuma palga vastu...
 
sandra 01. märts 2002, kl 16.49
loen siin mida Chameleon kirjutab ja mul hakkab suisa häbi. Ausõna. Hirm on ka. Müstika. Olen sõnatu.
 
chameleon 01. märts 2002, kl 16.52
Tova. Ei, ma ei ela Tallinnas. Kujutan ette, et seal on hoopis teised hinnad. Tartus olen. Töö on. Ei ole koristaja, sekretär olen. Kuhugile mujale minna? Erialasest haridusest ja oskustest tuleks tänapäeval kahjuks vist juba puudu, aga selle raha eest veel kuskile kursustele minna, ennast täiendama... :)
Ei mängi välja.
Ära muretse, küll ma toime tulen.
Ümberringi kõik üksikud pensionärid elavad ju veel väiksema raha eest.
 
sandra 01. märts 2002, kl 16.56
chameleon, kirjuta mulle. Mu mehe firmas hakatakse Tartus varsti sekretäre vahetama. Minu meelest peaks neil suurem palk olema. Uurin veel asja.
 
chameleon 01. märts 2002, kl 17.08
Aitäh, sandra! :)
Võibolla esmaspäeval siis kirjutan. Nüüd pean minema. Ühel väikesel poisil on homme sünnipäev ja chameleonil on vaja sebima hakata. :)
Ilusat nädalavahetust kõigile!
 
Kass 01. märts 2002, kl 17.27
Chameleon: siin teine sekretär, sama väikese palgaga aga Tallinnast. Kui tahad murest rääkida (või rõõmust:) siis kirjuta mullegi, saame koos meenutada vanasõna "söönu ei mõista näljast". Aga näljas pole peale õppimiseaega vist enam olnudki:)
Igastahes ilus reedeõhtu hakkab liginema!!!
 
arved 01. märts 2002, kl 17.59
Nu, te naised, alles panete! Oma neljaliikmelise pere, kusjuures
kolm on isased, toidan ma 2500-3000 kuus igati ära. Pean arvestust alates 92.aastast ja eks tasapisi on summa toidule kasvanud. Ei suitseta ja õlut-veini viina ostan suht harva.
Ah jaa - naine käib tõesti laupäeviti turul, palju tal seal kulub, pole uurinud. Samas moodustab tpidu osa minu eelarves
üsna tagasihoidliku osa. Miks te küll nii kallilt sööte, naised?:))
 
eh! 01. märts 2002, kl 18.06
3le 3000 kuus.
 
Nupsik 01. märts 2002, kl 18.11
4le umbes 3500
 
kit 01. märts 2002, kl 18.59
Nõus Arvediga!Ei ole jah näljas,kuigi vahel tahaks lihtsamalt ja kiiremalt läbi ajada,et mitte köögis liigselt aega raisata.Aga seltskond on samasugune ja sama suur.Meil vist aitavad lihtsaltvalmistatavad magustoidud peaaegu iga toidukorra juurde.
 
Kata 01. märts 2002, kl 20.34
Alguses tundus, et sõna on võtnudki ainult Tallinna tibid. Mis müstilised summad toidu peale kulutatakse! Tartus elavad tuttavad 30-sed naised üks kahe ja teine kolme lapsega ära keskmiselt 2500kr sissetulekuga - see on tõeline ellujäämiskursus! (Mõlemad on kõrgharidusega, aga madalapalgalised) Endal õnneks olukord veidi lahedam - arvan et ~1000 kr nädalas läheb kodus 4 peale ja saab tahtmise korral ka head-paremat lubada ning lisaks väljas söömas käia. Maalt kartul ja moosiriiul keldris on kah muidugi olemas.
 
Memm 01. märts 2002, kl 20.39
Meil mehega kulub toidule 300 eeku nädalas ehk siis 1200.- kuus. kohe kuidagi ei saa odavamalt, või ei oska. Aga selle rahaga on meil iga päev ikka kolm toidukorda ja nälga ei tunne. Moos on ainult maalt muud asjad tuleb ikka poest osta. Muidugi kui saaks siis läheks toidule hoopis rohkem. Kuna teen viimasel ajal arvestust siis on asi kontrolli all, poes käime korra nädalas, et iga päev käies midagi üleliigset ei ostaks. Aga jah on meil ka aegu olnud kus veel vähemaga tuli läbi ajada.
 
väikeMy 01. märts 2002, kl 22.38
issake! loen siin kommentaare ja täitsa sõnatu! meie elame kahekesi (mehega) ja peame arvet juba üle aasta. toidu peale läheb kuus max 800-900 krooni! ja me ei söö sugugi kehvasti, ikka mitmekülgselt. lihtsalt tuleb natuke mõelda ja "meisterdada". muidugi, kartul-juurvili-hoidised on maalt, aga ainult nendest me ka ei ela. võin "minestajatele" näidismenüügi saata :)
kusjuures, turule satun haruharva, käin säästukaardiga Konsumis (kui kedagi huvitab). ja ise vahel mõtlen, et saaks veel jupp maad odavamalt hakkama, kui arvukad "võileivatamised" putrude vastu vahetada ja saia/moosi/kohupiima/jäätise asemel magustoite keeta.
 
mari 02. märts 2002, kl 01.05
issand, inimesed, kas teil vähe veel igasugu muret elus on, et söögiraha üle arvet peate?:))) see on ju kõige masendavam tegevus, iga ost kuhugi vihikusse üles märkida:)) no lööd kuu lõpus kokku, kas siis on maru hea tunne või? ei ole ju, vastupidi, vaatad, et krt, nii palju kulus! kuidas teha, et veel vähem kuluks, oledki lõpuks mingi kopikakoi valmis:) kas see tõesti distsiplineerib? sissetulek seab ju niigi teatud piirid ette, millest üle ei hüppa nii või naa.

ja ega seal on ikka väga suur vahe küll, kas saada suur osa toidust maalt sugulaste käest või osta kuskilt kallist kaubamajast. üldse ei imesta, kui siis kuus tuhanded kuluvad.
 
emmeliine 02. märts 2002, kl 01.08
My, saada tõesti mingi menüü. Ma lugesin siin päeval, aga ei viitsinud ise kirjutada, sest meie toiduarve on ka nelja peale 4000-5000 kuus, nagu siin kõige levinum number oligi. Seal sees kõik, mida toidukauplusest ostame, nagu lapsemähkmed ja pesupulber.
Arutasime mehega ka veel õhtul seda teemat. Chameleon, kes siin päeval kõneainet andis, kirjutas, et kaks leiba, kolm saia ja viis piima ... või midagi taolist nädalas. Me mehega leidsime, et piim, leib, või, jahu on asjad, mida peab ostma, ja eks neid ostavad vist kõik ühepalju. Vahe tuleb seal, et kus meie ostame põhiliselt hakkliha, ja vahel kana, ostab Chameleon supikonte.
Ostan ka õunu, aga tavaliselt kõige odavamaid, 7 kr kilo. Kõige kallimat sinki ei osta, aga kõige odavamat keedukat ka mitte.
No ja siis võiks ju teha lihtsalt makarone hakklihaga, aga ma ostan veel tomatikonservi, seeni ja juustu ja teen spagette bolonje kastmega.
 
eh! 02. märts 2002, kl 11.32
Tatrapuder hapukoorega 3 korda nädalas hooti on väga hea.
 
väikeMy 02. märts 2002, kl 11.39
marile: esiteks ei ole meil mingit vihikut, vaid arvutis programm, mis ise kõik kokku arvutab. teiseks ei tee seda mitte distsiplineerimise ega koi-olemise pärast, vaid selleks, et näeks, kuhu raha kaob. varem ei saanud sellest lihtsalt aru, selline tunne tekkis vahel, nagu vargad oleks käinud :) ei pane kirja ainult toidule, vaid kõigele kuluva.
emmeliine: oota natuke, praegu lähen kardinaid õmblema :) ja meie teeme ka spagette bolonja kastmega :)
 
Kaisa. 02. märts 2002, kl 11.54
väikeMy.
Tahaks ka sellist programmi arvutisse,kuidas see käib?Või kust hankida?Ette tänades...
 
arved 02. märts 2002, kl 16.10
Unetule Marile niipalju, et rikas pole see, kes palju teenib
vaid see, kes vähe kulutab. Kulude teadmine juhatab kulude optimeerimise juurde ja see omakorda ülejääkide investeerimisele.
 
Kaisa. 02. märts 2002, kl 22.41
arvetile.

Vara üles,hilja voodi
nõnda rikkus majja toodi!
 
väikeMy 03. märts 2002, kl 11.33
kaisale: kõige lihtsam - tee Excelisse tabel, kuhu I veergu kirjutad kuluartiklid, järgnevatesse päevade v. nädalate kaupa neile artiklitele kuluv. SUM-nupuga arvutab summad kokku :) tuttav it-mees kirjutas ise peenema programmi, aga selliseid vist valmiskujul ei levi, peab konkreetselt mõne it-mehe käest küsima. see Exceli variant töötab väga hästi, kui ise vähegi jagad.
 
eh! 03. märts 2002, kl 12.10
Kui toit osta, mitte varastada või mingilt salapäraselt "maalt" (My) tuua, siis ei saa ka exeli programmi abil ilma söömata läbi!
 
väikeMy 03. märts 2002, kl 12.37
keegi ei sa ilma söömata läbi! Exceli programmi abil on lihtsam kulusid jälgida. ja My ei too süüa salapäraselt maalt, vaid kokkab ise. viitsib ainult natuke mõelda ja kombineerida, mitte ei osta valmistoitu, ise minestades, kuidas alla 4000 hakkama saadakse :P
 
Kats 03. märts 2002, kl 14.33
Minagi sekretär, ehkki Tallinnast, ja loomulikult kah palk väike. Hirmsasti tahaks teada, millised on teie tööülesanded, koormus jne. Kangesti alamakstud tunne on endal, aga võib-olla ongi sekretäride palgad sellised...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!