Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
palju kulub toidule raha?
 
Kirsi 03. märts 2002, kl 15.03
Meie pere on kolmeliikmeline. Söögi peale arvestan kuus 3000 krooni. Ule selle ei taha kulutada.
 
Lia 03. märts 2002, kl 16.38
Meil on nejaliikmeline pere. Poes (odav nurgatagune poeke, mitte mingi kallis kesklinna pood) läheb u. 80.- päevas. Lisaks tuleb minu lõuna 20.- ja mehe oma 35.- Pean tugevat toitu tegema, sest suurt mees mingi supiliraga ei toida.
 
Anne 03. märts 2002, kl 17.54
Netis on majandustarkvarafirmad, selle alt otsi Minu Raha.
See maksab 99 krooni ja siis näed täpselt, kuhu raha läheb.
 
emmeliine 03. märts 2002, kl 20.53
OK, My, kas kardinad valmis? Lubasid ju kirjutada, mida sa siis ikkagi selle 800 kr eest endale ja mehele vaaritad?
 
väikeMy 03. märts 2002, kl 21.13
kas sa ei saanud mu kirja kätte? saatsin päeval ära.kontrolli oma postkasti.
 
hädas 04. märts 2002, kl 00.03
Kuulge naised, kas keegi ei tahaks võtta mu naist kursustele, kuidas saaks kas või 3000 kuus hakkama? Peres mina , naine ja 7 kuuline poeg, aga naise krediitkaardi arve ei ole kunagi alla 5000. Lisaks küin ise ka kord-kaks nädalas hulgilaos kaupa kokku kogumas. Alla tuhande pole kunagi läinud. Please aidake
 
Raili 04. märts 2002, kl 08.41
Loen siin, et inimesed saavad 100 krooniga päevas pere toidetud ja au neile. Samas tekkis ka küsimus, et miks nad (Tartus, tallinnas, teistes suuremates linnades elavad inimesed) siis ei vali suurema palgaga tööd? Näiteks müüma. Ma ise töötan firmas, kus müügiesindajad lihtsad neiud saavad 10 000 kätte ikka. Kui üks lahkus pakuti sekretärile. Ta ei tahtnud sest müügitöö on nii jube! Jäi 3600 peale edasi. Vend on Tartus firmas, kus müügiesindajad-naised saavad nii 12 -13 000 kuus. Selliseid inimesi ju kogu aeg otsitakse. Aga müügiinimeseks ei taheta, eks. Pigem senti näpuvahel veeretada ja 3000ga elada. Nii?
 
Tova 04. märts 2002, kl 09.00
On jah töid, mida ei võtaks ükskõik millise raha eest. Isegi kui ma suudaksin ja sobiksin, siis selliseid ameteid on. Mitte et mulle oleks pakutud...aga näiteks pressiesindajaks või PR-alale ei läheks, OI ei läheks :-) Samamoodi ilmselt eelistavad paljud vähem raha ja vähem müüa :-)
 
laura 04. märts 2002, kl 12.30
Hädas: Kui sul on 7-kuuline poeg, siis kulub mingi osa rahast arvatavasti talle: mähkmed jms. rahaauk selline :-)
 
robin 04. märts 2002, kl 16.17
Oih jälle on võetud arutuse alla nii raske ja valus teema. Üks on söögi ostmise juures kindel:mida rohkem sa teenid seda rohkem sa kulutad! Naise ja emana tean,et kõige parem toit on ikka enda tehtud ja ikka otsast lõpuni!Nüüd kui olen paar kuud mõnisada krooni palka rohkem saanud kulub see raha ikka ja ainult söögi peale ära, kuigi lootsin et lisaraha= midagi meeldivat endale ,lapsele või mehele!
Ja raha kulub rohkem selle pärast, et enne sai ikka porknad ja kapsad ja muu selline ise puhastada ja hakkida, nüüd et natukenegi aega kokku hoida(lapse ja enda jaoks) ostan tihti valmis külmutatud segusid.jne.
Meie pere kõige suurem raharöövel on piim ja piimasaadused: 3 liitrit piima, 2 kohukest(või 2 pudingut), 1/5 l jogurtit
päevas!Ei saa ju lapsele keelata isegi piimatooteid, kuigi kuu lõpu poole tuleb selleest kindlasti piirata näiteks igasuguse magusa ostmist, ja puuviljad on ka jaokaupa ainult lapsele!
3 liikmeline pere=4000.-EEK-i (lõunat ei söö me kumbki ja väljas söömine piirdub lapse Mc Donaldsisse ca 1 kord kuus viimisega)
Ei ütle et 4000.- kolmeliikmelisele perele on vähe, saab söönuks, kuid mõnikord tahaks osta hambaalla ka midagi paremat ja erilisemat, sellest peamegi loobuma!
Üks küsimus veel:kas mõnel perel veel kulub nii palju raha päevas piimatoodete peale (50.-), või oleme meie lihtsalt parajad "vasikad"?
 
T 05. märts 2002, kl 12.16
Minule on selgeks saanud, et väljas söömine hoopiski odavam on, kui kodus süüa teha. Võib-olla suure või oma mugulatega peres pole nii, aga meil on.
 
Kärt 05. märts 2002, kl 13.04
Oleme kolmekesi ja toidu peale läheb kuskil 100-130 krooni päevas. Enamus raha läheb piimasaadustele. Sööme palju juustu,kohukesi,pudingeid. Söögid teen kõik algusest lõpuni ise poolfabrikaate ei osta. Maalt pole mulle ka midagi erilist tulemas. Talve jooksul kaks korda kui vanaema juures käin siis mõned hoidised saan. Kokkuvõttes kuskil 4000-ga saame lahedalt hakkama. seal on ka õhtused õlled aga suitsud vist mitte. Parem küsimus on palju teil palgast igasugusteks maksudeks läheb?
Meil kuskil 2500 krooni ringis aga see on koos kahe üliväikese järelmaksuga.
 
maalitädi 05. märts 2002, kl 13.11
Mina pole küll liitnud ega lahutanud, aga kindlasti leidub odavaid väljassöömise kohti, nii et eelkõnelejal võib õigus olla. Aga mina ei saa isiklikult aru sellest, kuidas on võimalik, et mida suurem pere, seda vähem kulub? Mis imelik arvutamine see selline on? Toimetuleku piiri ju ka nii arvutatakse, lastetoetusi makstakse selle loogika põhjal jne. Kui mul on ikka 5 last, siis igaühe kohuke ja igaühe õun või apelsin, jogurt ja juustutükk maksab ikka nii palju kui maksab. Kuidas see 3. või 5. kohuke siis odavam on? Isegi suure supipaja taha ei mahu see loogika ära. Teed paja suppi, tundub küll, et teed ju ikka pajatäie, on siis sööjaid 3 või 6, et vahet pole. On vahe! Teised saavad vähem suppi! Kui minu jõnglastele külalapsed vahest lõunaks külla tulevad, on küll vahe, kas neid sööb laua taga 3 või 6. Leib otsas, kartul otsas, soust otsas, piim otsas. Andke maainimesele nõu, mes sisteem teil sääl linnan on.
 
EIDZ 05. märts 2002, kl 23.26
Käime ülepäeva poes ja igakord kulub a`500.-EEKu.
 
Tiina 08. märts 2002, kl 05.04
4 aastat tagasi-ülikooli ajal oli nii:
korteri üür 1200.-
lasteaia maks 200.-(soodus,muidu 500.-)
+gaas,elekter,telefon
palk õppeasutuses700.--0,5 kohta ja libisev graafik
lastetoetus-350.-(olen vallasema).
Pere-laps,mina ja kass.
Elu oli siis selline-
võtsin õppelaenu-
ostsin kasutatud jalgratta(sõitsin sellega iga päev Mustakalt kesklinna-ja tagasi s.t. piletiraha kulus a´5 eeki kuus,sest üksikjuhtudel-kui sõitsin bussis,sõitsin jänest).Maksin ära vahepeal tekkinud üürivõla,sest süüa tahad ju ka ja olin tüdinenud ukse taha tükkivatest libamaakleritest-ja natuke jäi tagavaraks ka.
Kartulid- sain maalt,moosid-mahlad keetsin ise-õnneks oli suvila,seenel käisime lapsega ka.Elasin nö.loomingulise prostituudi elu-vastu tuli võtta ka vähetasustatud töid.
Palgapäeval esimese asjana-ostsin "gerimax-i"et püsti seista,kuivaineid,pudeli toiduõli,paki pesupulbrit,tüki seepi,tuubi hambapastat,kassitoitu,paki odavat musta teed ja lapsele kommi.Riidehilbud sain teiste vanad või kaltsupoest.Laps sai korralikult süüa lasteaias-(kodus naaksus ta ,et jälle kartulid),ise "unustasin"ennast sünnipäevadel laua taha...
Kartulitest toitu valmistama õppisin 6 eri moel-praetud-,keedetud-,koorega keedetud-,kartulipudru,ahjukartulid,kartulikotletid.
Praegu tagasi mõelda sellesse aega-tundub uskumatu-mis aga ei tapa-teeb tugevaks.Sellist elu aga ei sooviks vaenalsele ka...
 
christy 08. märts 2002, kl 18.31
Mina pole kunagi arvutanud palju meil mehega kuus söögi peale läheb. Poes käime mitu korda nädalas ja alla kahesaja tavaliselt ei lähe. Igast jama ka ei viitsi sisse ajada nii et sööme seda mis maitseb. Mõnikord käime väljas ka söömas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!