Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
sõbrad ja suhe
 
ly 06. märts 2002, kl 14.00
punn: aga kui inimesed ei ole nõus ennast üldsegi veidi muutma või õigemini ohjeldama teise nimel, kellest nad väidedatavalt hoolivad, siis milleks selline suhe? kas suhe siis ei olegi omamoodi kompromisside otsimine? ma ei palunud temalt ju palju, vaid seda, et ta veidi rahulikumalt võtaks.
igal juhul eks ma sellele jään lootma siis et aja jooksul läheb paremaks. tänan igal juhul. :)
 
Kaisa 06. märts 2002, kl 14.01
ly väitega pole nõus,et ENAMUS eestlasi ei tea,mis on sõprus!Sellest su probleemid alguse saavadki ly!
 
dee 06. märts 2002, kl 14.06
Minu sõpruskonnas juhtus ka taoline lugu. Asjad kujunesid nii, et kummagi poolega jäid tihedamalt läbi käima need sõbrad, kellega ennegi parem klapp oli. Kui toimub mõni suurem üritus, kus kõik koos, siis suheldakse vabalt mõlema poolega. Ilmselt sul läheb ka nii, kõikidega vaevalt suudad seniseid suhteid hoida. Aga mine tea, ehk siiski, edu! :)
 
punn 06. märts 2002, kl 14.15
Tead ly! Armukadedusega on ma võin isegsi lubada, et ma ennast muudan, see lubadus ei maksa midagi. Mingil hetkel ma olen nii kade, et ei suuda ennast enam kontrollida. Muidugi tahaks ennast väga teise inimese nimel ohjeldada. Ei tea alati kas suudan, võin siis väga imelikke asju teha. Hea kui ei hakka üksteisele tagasi tegema(sõprade ees tagarääkimine sinu probl.juures). Alati kui asjadele tagasi mõtlen ei suuda uskuda, et ma võin selline armukade olla/mida kõike mõtlen..mon dieu
 
ly 06. märts 2002, kl 14.55
kaisa: sry väljendasin end veidi valesti. inimesed teavad mis on sõprus, kuid siiski on ju nii, et kõikide, lihtsalt tuttavate, kohta öeldakse, et ta on mu sõber.
dee: tänan. eks ma püüan mingi lahenduse leida. hetkel on tuju 0 aga kahjuks.
punn: ma nii väga ei tahagi, et ta end oleks muutnud vaid seda, et siis kui ma temalt midagi palub siis ta ka mõningal määral austab minu palveid. armukadedus on ju erinev ja eks ma ei suuda mõista seda lõpuni. aga näide sulle. ütlesin et ma lähen oma ema juurde laupäeva õhtul ning ta helistas sinna, ema kodusel telefonil (ta polnud "ametlikult" minu emaga kohtunud sest elasin juba enne temaga tutvumist eraldi. mõned korrad näinud vaid ja tere öelnud) ja küsis mu ema käest, et kas ma olen seal ja mis kell ma saabusin. numbri võttis kataloogist. kas ma olen imelik kui ma tunnen oma vanemate ees piinlikkust kui keegi nii uurib? mis on sinu meelest need "imelikud" asjad mida sa võid teha ja miks siis nii? olen proovinud sellisest käitumisest aru saada aga ei ole õnnestunud. ise ma nii ei tee. armukadeduse hoog tuli mul ka ikka vahel peale aga nagu nn. asja pärast. lihtsalt lahmida süüdistustega ja kontrollida? kas see on normaalne armukadedus?
 
Heidi 06. märts 2002, kl 15.19
Kui mina enda eksmehega tutvusin ja suhet laustasime, siis tal oli ka oma sõprusringkond, kes talle juba väga pikaajalised sõbrad. Lahku läksime põhimõtteliselt seetõttu, et ta polnud valmis looma tugevat suhet, kus on ka vastutus. Oli ehk veel liiga ebaküps. Kuid lahkuminekul toetasid tema sõbrad hoopis mind. Lohutasid ja tegid selgeks, et antud meeskodanik pole veel küps.
 
ly 06. märts 2002, kl 15.29
heidi: natuke teine olukord aga head sõbrad sul siis. hoia neid :)))
 
Heidi 06. märts 2002, kl 15.40
Ly, jah.. kuigi mul pole nendega praegu sellist suurt lävimist, et kui näeme, siis ikka räägime, et kuidas läheb jne. MIngit vaenulikkust ei ole, pigem suhtutakse väga positiivselt ja on ka öeldud, et nemad aru ei saa, kuidas antud meeskodanik sai minuga üldse minuga nii käituda, et ma olevat liiga hea ta jaoks. Nuh, hea, et ka sõbrad omavad reaalsustaju, mitte ei lähtu ainult väljendist, et nö veri on paksem kui vesi.
 
ly 06. märts 2002, kl 15.50
heidi, eks ma suht sellele loodan ka, et hetkel on asi nende jaoks suht värkse ja harjumatu ning ka ebameeldiv, kuna ei taheta nagu poolt valida. aga samas ju kardan, et kui selline minust halvasti rääkimine jätkub siis ei saa seda suhtlemist hiljem parandada. mul suht keeruline, kuna viimased aastad ainult selle seltskonnaga olengi suhelnud. kuna meil oli nii tihe "graafik" siis eriti uusi tuttavaid ei tekkinud ja vanad jäid kaugeks kuidagi. nüüd ongi nii et kuidagi väga tühi olemine on ja ebamugav see suhtlemine nendega. ma ei oskagi midagi teha. enne ütlesin ka, et ei ole nii, et täna lähen ja otsin oma uued sõbrad kui vanadega mingi jama tekib. vähemalt mina nii ei oska.
 
kobe 06. märts 2002, kl 15.52
aga kui mängu tuleb ka petmine?
 
ly 06. märts 2002, kl 16.00
kobe: mis sa sellega mõtled?
 
kobe 06. märts 2002, kl 16.10
ei see oli lihtsalt kõrvaljutt, ma ei mõtle hetkel sinu juhtumit. aga kuidas sa siis sest arvad kui oleksid petnud teda ja siis seltskond ei seediks seda pehmelt öeldes...?
 
Ly 06. märts 2002, kl 16.25
hmmm. siis ma arvan, et neil oleks õigus pahane olla ju, ikka hoitakse neid kellele liiga on tehtud ju. kuigi eks siis oleks ikka ju selline tunne, et te olete minu sõbrad ka, et miks te siis kõik nii mind hukka mõistate. siis mul ei oleks kedagi teist süüdistada peale enda ja eks ma peaks oma kahetsuse ja valuga omaette hakkama saaama. kuid sellist asja on mul hetkel raske ette kujutada, kuna ei ole kedagi kunagi petnud. mitte midagi kohe pole olnud st. ei suudlusi, kallistusi, kõnesid vms. see on 1 asi mis teeb arusaamatuks asja, et miks see mees ei saanud enda meelest mind usaldada.
 
Ava 06. märts 2002, kl 16.55
Kui kogu seltskond sinust lahti ütleb,kas ei arva ,et sinus süü! Voib ju olla ,et sa oled lihtsalt neil üle viskand! Äkki on nad mujaltki kuulnud lugusi su kohta! Ära unusta Eestimaa on väike!!!!!!!!
 
Ly 06. märts 2002, kl 17.14
jah ava. kindlasti olen paha ja nõme ja minust liigub igasuguseid jutte :) 1 küsimus sinule: kus ma ütlesin, et nad minust lahti ütlevad? ja sina oled üks nendest inimestest,kes ei mõista vist mida sõprus tähendab. sõpradest ei "viska üle." ma siin seletan pikalt, et nad on segaduses kuidas käituda ja küsin nõu, et kuidas mina nendega käituma pean.
 
Ava 06. märts 2002, kl 17.22
Kuidas sellised prob.üldse tekkida saavad. Ikkagi on keegi seal üleliigne ja kaldun arvama,et sina!Loomulik ,et keegi ei tule sulle seda näkku ütlema!
 
Ly 06. märts 2002, kl 17.28
ava: 2 kuud tagasi olin haige ja kuna elan üksi siis nad kordamööda olid minu juures nii, et keegi oli 24 h olemas. kas sa arvad et 2 kuud hiljem olen ma nende jaoks üleliigne inimene? see on ainult 1 näide sellest, kuidas üksteise eest hoolitsetakse.
 
Ulla 06. märts 2002, kl 21.45
Ly,
see on nüüd küll tagantjärele taskus, kuid armukadedusega on nii, et seda ei saa kellegi teise pärast lihtsalt maha jätta. Pole nii, et annad lubaduse ja polegi enam armukade. Armukadedus on kusagil psüühikas kinni. Inimene ise ka ei tea, miks ta nii käitub. Mõistusega võib ta ju paljustki aru saada... Noh, tahan öelda seda, et kui armukade inimene ISE tahab sellest lahti saada, peab ta psühholooi või psühhoterapeudi poole pöörduma. Aga ma saan aru, et Sinu suhte jaoks on see jutt hiljaks jäänud. Aga Sinu ja Su sõprade suhted loksuvad paika, kui oled ise avatud. Ära musta oma endist partnerit, kuid sel teemal kellegagi rääkida tasuks küll. Ja lausa nii, et räägid siiralt ja küsid nõu, et mis nüüd ikkagi teha. Kui olete sõbrad, pole raske sellest rääkida. Just sellest armukadedusest räägigi.
 
Ly 06. märts 2002, kl 22.40
armukadeduse pärast ei saa kedagi maha jätta aga kas pole nii, et normaalsel armukadedusel on ka piirid. ja tema jalutas pidevalt nendest üle minu arvates. need näited mis ma tõin on vaid mõningad tema "tegudest" eks see nii ole et tuleb leida keegi kes abistab, aga kui suhe on nii noor siis ei ole ikka nii, et soovitad teisele teraapiat vms. ta oleks arvatavasti vihastanud selle peale. kuigi ta siis tunnistas, et tal on probleem. ja ma pakkusin talle lahendusi, kõigel on piir.

aga muide täna pidin saama kokku ainult 1 naisega sealt aga sain hoopis selle seltskonnaga kokku ja see mees oli ka seal. sõbrad olid tema ka kutsunud. ning temalt saadi ka siis tõde välja. nii et see probleem on lahendatud, et kuidas rääkida sõpradele. just veidi aega tagasi tõigi mind nüüd see mees koju ja püüame siis asju selgeks rääkida homme kuigi ma ei tea mis seisukoha võtan. tema ütles välja et tahab uuesti proovida ja et mustamine oli kuna ta oli haiget saanud (mina nn. võtsin ära temalt selle mis temale oli kõige kallim ehk siis enda ja tema tahtis mulle tagasi teha samaga ja võtta ära minu sõbrad. kohati ilusad sõnad aga kas ka tõsi) eks mul on terve öö aega mõelda kas ma usun sellist juttu ja kas inimene on võimeline end muutma.
tänan igal juhul kõiki kes täna aitasid mul asjade üle mõelda. teist oli suur abi.
 
Ulla 06. märts 2002, kl 23.36
Ly,
et ta Sinust hoolib, on kindel. Haiget sai ta ka kindlasti. Nii et mõtle asja üle järele.
Mul on päris miteme armukadeda mehega tegemist olnud, tean neid probleeme. Armukadeduse põhjus on kindlasti kusagil lapsepõlves kinni. Kuidaspidi, seda ei pruugi ta ise ka teada. Näiteks ameerikas on igaks elujuhtumiks tugirühmad. Kui kellelgi on armukadedusega probleem, suunab psühholoog ta tugirühma. Kõik räägivad enda probleemidest ja püütakse jõuda põhjuste ja lahendusteni. Meil võib mõni kompetentne psühholoog osata aidata küll. Viga on ainult selles, et mehed enamasti ei taha sellest kuuldagi, et nad psühholoogilt abi peaksid otsima.
Mul on hea meel, et mingi lahendus tuli. Kui ta Sind hoida tahab, võtab ehk midagi ka ette. Kui viga on ainult armukadeduses, võib teil veel kõik hästi minna. Juhul, kui ta probleemi lahendamiseks midagi ette võtab. Mina igatahes hoian Sulle pöialt :)
 
Kaisa. 07. märts 2002, kl 00.24
Ly.
See tagasitegemine sõprade äravõtmise näol(nagu see mees sulle seletas)on nüüd küll alatu ja lapsik tegu!Üks tõeline mees nii ei tee.Kui nüüd natuke edasi mõelda,siis hiljem püüab sult lapsed ära võtta,sest sa ei suutnud talle näiteks tõestada,et jäid näiteks lifti kinni tunniks ajaks või sattusid liiklusummikusse või pidid olema avarii tunnistajaks ning politseis käima jne....-mehel ju põhjus sinu peale jälle armukade olla ja karistada.

Sinu otsustada kuidas ja kellega oma elu jagad,nii heas kui halvas,nii rõõmus kui kurbuses.....
 
punn 07. märts 2002, kl 10.33
ly, nägid nüüd ise, et põhjus oli armukadedus. Ta ju tunnistas oma viga/probleemi. Te ei ole eriti kaua suhelnud. Ei usu et ta sind alati karistama hakkab.
See mis Kaisa siin tulevikus laste äravõtmise kohta räägib on jama. See armukadedus ei pruugi alati süveneda.(Te olete veel liiga vähe koos olnud)
Igal juhul kõike head, edu sulle armastuses ja kirglikes suhetes.
 
Ly 07. märts 2002, kl 11.16
tänud ulla ma usun et inimesed võivad end veidi parandada, siis kui nad väga tahavad, minu asi on nüüd välja mõelda, kas ta tahab seda väga. mul oli täna siis üks mõtlemise öö aga ega midagi eriti ei ole otsustanud. ja kaisa: nii kaugele kui lapsed ma siiski ei hakka veel mõtlema küll.
punn: tänud soovide eest aga kui sa ei pahanda, siis küsiks sinult veel 1 asja. tundud teadvat, mida sa räägid. :) sa ütlesid, et oled ise ka armukade inimene. siit küsimus, kuidas teha armukadedale inimesele selgeks, et armukadeduseks pole nagu põhjust. ma pole kunagi kedagi petnud nii et see pole põhjus, miks ta on ettevaatlik ja sõprade sõnul (need kes teavad teda lapsest peale)ei ole ka tema nn. kõrvetada saanud nii. see on tal endal pähe võetud kuidagi.
 
junn 07. märts 2002, kl 11.21
punni eest: tead, tee see talle väga lihtsaks, ütle mis teed, kuhu lähed jne. küll ta sellest varsti üle saab. sel hetkel pead temaga väga avameelne olema ja mitte pahandama, kui ta sinu järgi küsib ja uurib. varsti saab ta aru, et muretsemiseks pole põhjust. anna lihtsalt aega talle ja aita teda
 
ly 07. märts 2002, kl 11.34
kui ma 6 kuud nii tegin, et seletasin ja andsin teada jne. kas see pole piisav aeg, et inimene mõistaks? suhe kui selline oli küll vaid 6 kuud, kuid meeles tuleb pidada, et me tunneme üksteist juba 4 aastat ja käisime ka varem väga tihedalt läbi. ta peaks ju mind tundma.
 
punn 07. märts 2002, kl 11.43
sa ei pea seletama, kuhu lähed või mida teed, ta peab sinu käimiste ja tegemistega harjuma ja elama õppima, sinust sõltumatult. ta peab sind usaldama õppima. sa pead elama ilma et annad aru kuhu lähed ja milleks. muideks see on raske aga õige.
 
junn 07. märts 2002, kl 11.44
järelikult sa ei andnud piisavalt kindlust talle. ju ta kartis siis kogu aeg et sa petad teda.
ma ise olen ka selline olnud ja tean mis vähemalt ise mõtlesin. siis on vaja talle kindlust anda.
 
Kristi 08. märts 2002, kl 03.28
Tuttav olukord-kaotades suhte,kaotad sõbrad-minuga läks samamoodi-sõbrad jäid mehel alles,mina pidin ringkonda vahetama.väga tuttav olukord igas mõttes...
 
Kaisa. 08. märts 2002, kl 11.29
Minu eelmise kommis toodud näide polnud just eriti õnnestunud,aga minu elukogemus on näidanud,et armukadedus kui selline on hea pisikestes kogustes ja teatud piirides.Kuid on inimesi,kes on liiga kahtlustavad ja liigse armukadedusega ja see kahjuks ei muutu.See süveneb.Üks ülemõistuse lollilt armukade mees on mu enda sõbranna mees.Nad on juba üle 20 aasta abielus,tunnevad teineteise iseloome ja käitumist ja et sõbranna on truu,aga iga minutit tuleb ette kanda ja kui mingi seletus mehele ei sobi,siis järgneb ropp sõim,helistatakse ja kontrollitakse fakte jne..Just minu sõbranna mees lubas sõbrannalt tütre ära võtta,sest ema olevat L...ja pole lapsele heaks eeskujuks.!?!
Oma esimesest mehest pidin ka lahutama haiglasliku armukadeduse pärast ja kui sellega kaasneb veel liigne alkoholi pruukimine,siis sellisega pole elu elamist väärt!

Siin foorumiski on enne juttu olnud inimestest,kes oskavad teiste tunnetega manipuleerida ja süütunnet sinus oskuslikult tekitada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!