Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
mehed?-mehed!
 
robin 20. märts 2002, kl 10.14
Issake, järjekordselt üks hommik ära rikutud. Miks te mehed küll nii salalikud olete? Kas siis tõesti arvate, et kui on mingi probleem siis saate alati selle ise lahendatud?
Viha teeb kohe, kui inimene kellega olen 5 aastat abielus olnud
arvab ikka veel, et oma kallist naisukest ei ole vaja üleliigsete muredega koormata. Mul on veel selline vastik iseloomuomadus ka, et kohe kui mingi jama või mure on tunnen ma selle vaistlikult kasvõi ridade vahelt, või-ma-ei-tea-ise-ka kuidas ära ja hakkan veel rohkem pabistama ja muretsema.Ja kui ma siis oma mehekeselt uurida püüan, saan vastuseks, et kõik on korras ära muretse, ära kujuta endale asju ette!!Kuid ma ju tean et midagi on valesti ja eks ma umbes aastakese pärast saan ka nii jutu sees teada, milles siis probleem oli! Samas ta teab, et ma ei ole mingi Nõia-Ella kes iga probleemi pärast kisa tõstab.Miks te kallid mehed ei RÄÄGI oma muredest, tegemistest??????
 
käpik 20. märts 2002, kl 10.20
Oleneb mehest, minul probleem puudub. Tunnetan vaistlikult, kui miski on mäda. 5 aastat on pikk aeg, peaks juba teadma kuidas mehele läheneda. Meil on näiteks nii, et varsti varsti ta ise räägib, ei tohi lihtsalt liigset survet avaldada. Probleemid jah, raske päev, miskit viltu või... ja varsti ta puistabki oma südant. Äkki ta ei usalda sind?
 
tsinna 20. märts 2002, kl 10.50
Aga mina ei taha ka oma muredest rääkida! Kuidagi selline tunne tekib, et kui mul kõik hästi ei ole, siis olen nagu miski hädapätakas. Arvan, et mehed mõtlevad just samamoodi. Ja las nad olla. Ma pole kunagi tahtnud sõbrannadega niisama soss-soss jutustada, kui halb kõik on. Iseasi, kui on konkreetne inimene, kellest ma tean, et võib olla abi probleemi lahendamisel. Aga kui su mehel on tööl midagi nihu, sinust talle abi ei ole. Nii et jäta vähemalt ta hing rahule.
 
Edgar 20. märts 2002, kl 10.54
Kuule robin, jäta rahule! On inimesi, kellele meeldib probleemidest rääkida ja neid, kellele probleemid ei meeldi. Need viimased katsuvad jama selgeks mõtelda ning ära lahendada, siis saab ka rääkida. Aga lihtsalt iga kord halama hakata - see lihtsalt stressab topelt ja ei vii reeglina suurt edasi. Kui igast murekesest kohe oma naist teavitada, peab hiljem asise tegevuse asemel hoopis ettekandeid esitama ja pidevat - tean küll, et heatahtlikku ja kaastundlikku etc - häirivat pärimist taluma. Ja mõnikord on probla selline, et tead ette naise negatiivset hoiakut. Et "kisa" ei tõsta aga solvunud v pettunud v pahane vms on ikka - selle tunneb vist iga mees ära ja no siis on küll kohe kõvem stressamise koht. Millest ei ole jälle võimalik rääkida.

Et siis - oota pisut, küll mees ära räägib kui õige hetk käes.
 
Feliks 20. märts 2002, kl 10.55
Robin: no las ta lahendab ise...miks peaks ta tahtma rääkida, mida ta sellega saavutaks? Suhtu kui iseseisvust taotlevasse lapsesse..las ta püüab ja üritab tõestada oma suutlikust. Kui tõesti hätta jääb, küll ta siis ka Sind asjasse pühendab:)Ja ära mõtle liiga palju...!:)
 
.robin 20. märts 2002, kl 10.58
Ta usaldab ja sellised väiksemad mured on ta ka alguses kohe ära rääkinud. Eks ma võibolla isegi tean, miks ta ei räägi, nimelt pole mul tervis eriti kiita ja ega ma ka kohe teistele (isegi talle) kohe rääkima ei tormanud, et mul nüüd rinnas healoomuline kasvaja ja varsi võibolla lõikusele minek ja, et need minestused ja peavalud on ka närveerimisest ...jne. Suhe on meil olnud usalduslik ja kuna korter on meil väike ja laps ka veel siis paratamatult olen mõnel korral tahtmatult kuulnud kuidas ta oma ainukesele heale sõbrale kurdab, kuidas ta ei taha mulle muresid rohkem juurde tekitada, mul nagu niigi raske!
Eks ma olen juba harjunud ootama kuid ei saa kohe, mõnikord ikka kihvatab, et miks ma pean teadmatuses elama, kui me ikkagi perekond oleme.
 
helen 20. märts 2002, kl 11.06
võib-olla sa oled liiga pealetükkiv? kui ikka ei taha rääkida, siis sundimise peale ei räägi ammugi. trotsist läheb suu kinni. las ta siis rassib ise oma murega ja kui ta enam ei suuda, vast räägib sullegi, aga ära seda temalt nõua. võib-olla on tal keegi teine, kellele südant puistab, mõni sõber või... natuke võõran inimene kui oma naine. hull on, kui tal tõesti kellelegi rääkida ei ole ja kõik endasse kogub. võib-olla tal on mingi muu moodus probleeme lahendada, nii et lahendus tuleb ajapikku!
 
Feliks 20. märts 2002, kl 11.09
no näe...vat sihukesed need naised on....ei meeldi kui ei hoolitseta ja ei meeldi kui hoolitsetakse:))
Kuulend Robin - täitsa võimalik, et ta püüab Sind säästa...võta see tänuga vastu...kirumise asmele parem ole heldinu....:)
Edu ja tervist Sulle!
 
chameleon 20. märts 2002, kl 11.47
Istuda ja särada heldimusest, et vaat kus mind säästetakse, kui teisel on probleemid? No jah, miks ka mitte!
Aga kuhu siis jääb see: võtan sinu ja annan enda koos saba ja sarvedega, rõõmus ja mures... igavesti, amen???
Kooselu on ikka teineteise usaldamine ja jagamine. No hoiab mees ja säästab oma naist... aga mingil hetkel tahaks nagu ikka rääkida ju kah endast välja. Ja satub kusagil üks kena võõras naisterahvas kõrvale, kelle juuresolekul järsku nagu lähevad keelepaelad lahti ja mured väljuvad iseenesest. Ja kohe rõõmuga, sest kaastundlik kuulaja olemas ja oma naine säästetud?
Ja järgmise murega jälle tolle sama tüdruku juurde...
Ja siis avastab veel, et vaat kui tore tüdruk ja hea kuulaja ja saab kõigest aru ja mõistab ja...
Ja mingil hetkel on see oma naine säästetud nii mehe muredest kui ka mehest endast? :)
Ah, jama, aga mõte läks lihtsalt uitama.
 
Edgar 20. märts 2002, kl 12.06
Kallis Edkar, kui see kindel probleem ikkagi puudutab nii mind, meie last ja ka meest kas siis emotsionaalselt või materiaalselt, siis ikka tahaksin kursis olla. Ja pressingut pole talle ka avaldanud, võibolla olen pigem veel hoolitsevam
mõistvam püüdnud olla.
Kuidas suhtuda probleemi kui mees peab 7000.- palgast maksma 3000.- krooni laenu tagasi iga kuu (muidugi + ülejäänud väljaminekud)ja kui siis minu palgast(poole väiksem mehe omast)jääb kuu lõpus puudu ja mehe käest raha pean küsima ta mulle lihtsalt ütleb, et tal ei ole.Ja kogu lugu!
Põhjus miks ta laenu võttis oli, et auto ärandati ja nõuti, et ostaks auto tagasi iks summa eest, politsei neid kätte ei saanud ja nii ta selle raha ka maksis!
 
robin 20. märts 2002, kl 12.12
sorry, millegi pärast tuli kirjutaja kohale Edkar, tegelikult peaks seal olema ikka robin.Tegelikult olengi juba rahunenud ja isegi rohkem mõistma hakanud oma mehe käitumist.Suur osalus on muidugi sellel samal lehel siin, sest selle asemel, et teisele inimesele kohe turja karata saab hoopis siin lehel kõik oma arvamused ritta laduda ja lsamas saab veel päris head vastukaja ka.
 
eh 20. märts 2002, kl 13.10
Kas sa oled pahane mehele, et ta sinuga ei räägi, või pahane hoopis selle peale, et ta sulle raha ei anna (kuu lõpus, kui sul enda enam ei ole?) Kuulge, kui te olete nii viletas majanduslikus olukorras, kas ei oleks targem sõita sellise autoga, mida ei taheta ärandada? Kas teil on ka nii, et ainus asi, mis on tõeliselt hea ja millega mees tuttavate ees uhkeldab, ongi seesama auto?
 
robin 20. märts 2002, kl 14.40
Vastus eh-ile!
Kui sa oleksid korralikult minu jutu läbi lugenud teaksid milles
tegelikult probleem on! Ja auto on meil alla keskklassi arvestust, kuid ilma selle autota poleks mu mehel ka tööd, nimelt on auto peamine töövahend (paber ja pastakas ka).
Ja me ei ole majanduslikult just viletsas olukorras kuid mõni kuu tuleb lihtsalt rohkem erakorralisi väljaminekuid ja on vaja raha küsida! Ah, vihale ajavad kirjutajad kes teemasse ei süüvi aga vastus on vaja ikka teele saata
 
Raili 20. märts 2002, kl 15.21
robinile.

Ja su mees kohe maksiski kurjategijatele? VÕEH ja ÖÖK.
Niimoodi julgustas su mees ja teie perekond kurjategijaid uutele kuritegudele, kuutudes ise kuritegude kaasosaliseks.
Eriti hea perekond :-) Ise NII korralikud aga kurjategijatega kaastööd tegema valmis. Ja veel põhjendused kui kaunid!!
 
robin 20. märts 2002, kl 15.30
Railile!
Kui politsei ikka oma ülesandega hakkama ei saa ja käsi laiutab mida sa siis ise teeksid? Loobuksid korralikust töökohast ja läheksid kuuse alla elama või maksaksid 30 000 auto tagasi saamise eest kurikaeltele 12 000?
Küll on tore teisi süüdistada, aga kui endaloleks sama situatsioon, mis juttu sa siis räägiksid?
Kahju et rohkem sellise suhtumisega inimesi siia ei kirjuta, saaksingi teiesuguste peal oma nördimuse ja pahameele välja valada!
 
chameleon 20. märts 2002, kl 15.35
No vaat nüüd on lahe lugu küll. Üks õiendab, et kas naine iriseb rahapuuduse pärast, teine laulab sinisilmselt oodi politsinikele vist (palju neid varastatud autosid siis korravalvurite läbi tagasi saadud on?).
Probleem nagu inimesel milleski muus?

robin, sul on loomulikult õigus nõuda, et mees jagaks infot asjade kohta, mis puudutab otseselt kogu teie perekonda. See ei ole ainult tema mure ja probleem. Ta võiks mõelda vastupidiseltki, et mis tunne temal oleks, kui sinul oleks mingi suur mure, aga temale ei räägi? Nagu need terviseprobleemid, millest rääkisid! Mis näoga ta ise oli, kui teada sai, et sina teadsid juba ammu, aga hoidsid endale?
Ole tubli!
 
Raili 20. märts 2002, kl 15.41
Robinile. Loomulikult elaksin kas uue auto raha kokkusaamiseni ilma autota või ostaksin uue, kui raha on.
Ma ei laula politseinikele oodi, taevas hoidku. Alles meil varastati maja tühjaks, politsei ei liigutanud ja pätid pakkusid meile meie asju (näiteks telekat ja koduarvutit) tagasi osta paari tuhandega. No aga meil on autunne ikka säilinud ja pättidega ei suhtle. Ja kusjuures sülearvuti oli mu mehe ainus töötegemisvahend ja ta pidi võtma laenu, et uut osta. Mingi 24 000 vastu pükse, selle asemel et pättidega diili teha ja 3000 maksta. Ma austan oma meest selle otsuse pärast ja aitan kõvasti raha säästa, et saaksime võla maha. Aga kurjategijatega mehkeldada? ma oleksin oma mehe vastu igasuguse austuse kaotanud vist.
 
robin 20. märts 2002, kl 16.10
Railile: Tõmba vesi peale!!!!!!!!!


Chameleonile: Tänks, ma küll ei tea oled sa mees või naine ja ega sellel polekski vahet aga tahaksin tänada sind selle paari lause eest.
Oskasid ilusasti mulle selle asja ikka selgeks teha, mõnigi kord inimene ju ei mõista ka kõige ilmselgemat asja, nii ka seekord mina!
Ega ma siia kirjutasin tegelikult rohkem selle pärast, et kellele sa ikka kurtma lähed, igal ühel omad mured. Politsei kohta veel niipalju, et käisid kohal ja varitsesid ka pätte kuid ei saanud neid ikkagi kätte, vedas veel, et pätid koos toodud raha ja autoga uuesti minema ei putkanud!!!
 
eh 20. märts 2002, kl 17.03
Mina tegin järeldused teie majandusliku olukorra koha tuginedes järgmistele lausetele:
"...korter on meil väike ja laps ka veel...
kui mees peab 7000.- palgast maksma 3000.- krooni laenu....minu palgast(poole väiksem mehe omast)...."
kas siit saab välja lugeda jõukust? Ja mitu kuud siis seda 3000.- maksta tuleb? Odav auto maksab ise 10 000krooni. Palju eest te selle kantidelt tagasi ostsite?
Midagi nagu ei klapi sul.
 
lexx 20. märts 2002, kl 17.15
huvitav lugu tuli välja...
lihtne on öelda, et kurinahk-rottidele ei tohi raha maksta.
Vaevalt et see kellelegi eriti nauditav on.
Aga ma vaatan küll alt üles neile, kes mingeid idioote rahaga ei toeta. Kiruvad ja vannuvad ja vihastavad, aga sitapeadele raha ei maksa. Põhimõtted ja selgroog tähendavad ikka rohkem kui raha.
Ja antud juhul oleks võinud ju sellesama rahasumma eest osta auto ausate inimeste käest.
Pealegi, kes garanteerib, et seda autot veelkord ei varastata?
 
inno 20. märts 2002, kl 21.03
Ei painduks ka eluilmas maksma. Kuidas ma endale pärast otsa vaatan? Need, kes maksavad, on täielikud sitakotid.
 
robin 21. märts 2002, kl 08.55
Mis te nüüd siis kõik arvate, et võtsime aga pättidega ise ühendust ja pakkusime raha? Sorry, aga politsei oli ise selle poolt et minu mees rahaga kohale ilmuks, nemad pidid ülejäänu "korda ajama"! Eks me lootsimegi ju, et saame auto tagasi ja politsei võtab pätid kinni. Pätid nõudsid 12 000.- Kuna sellist summat endal ei olnud siis võttis mees pangast laenu. Ja pangale tulebki nüüd ca´3000.- kuus (%ka ju) maksta mingi aeg. Nii, et meid pättide toitmises süüdistada on küll alusetu. Ja õnnelik olen ma tõesti, et pätid vähemalt ikka auto tagasi andsid, sest nagu ütlesin :pole autot pole ka tööd.(mees on müügiesindaja)
Kahju kui te ilma süvenematta teisi kohe süüdistama ja maha tegema hakkate, kas käitute igapäeva elus ka nii?????????
 
kiisu 21. märts 2002, kl 09.22
raili on lihtsalt napakas kitsarinnaline inimene!! see pole mingi koostöö tegemine kurjategijatega..
ta on veel ehk nii noor, et teada, mis on mis:))
 
Raili 21. märts 2002, kl 10.48
Tere Kiisu.
Mul on pühapäeval sünnipäev, saan 42.
Kitsarinnalisuseks nimetada ausust on kummaline. Ma olen veendunud et kurjategija abistamine on võrdne kuritegevusega. Täna ostan kurjategijalt auto, homme võtan töölt rulli peldikupaberit, ülehomme äkki avastan, et narkootikumide müümisega saab ruttu ja palju raha.
Kuskil peab ju olema see sisemine eneseuhkuse piir. Teil on see siis PÄRAST auto kurikaeltelt tagasiostmist aga ENNE ise auto varastamist? Tjah. Minu õnneks kohtan ma selliseid moraaliväänajaid küll ainult siin ja isiklikult ei tunne.
 
robin 21. märts 2002, kl 11.20
Tavaliselt on need inimesed kes ennast jube moraalseteks ja ausateks nimetavad kõige ehtsamad "ära väänajad" ise. Ja ainult kitsa maailmavaate ja arusaamadega inimene oskab asja alati just enda maailmanurgast kommentaare jagada!
Kahju sinust Raili, kui sa ka natukenegi laiemalt oskaksid maailma ja teisi inimesi vaadata ja mõista äkki oleks elu sulle siis kergem ja ei peaks siin netis luulutama?
Ja need read ei ole mõeldud solvamiseks vaid püüe panna Railit natukene mõtlema oma seisukohtade üle.
 
kiisu 21. märts 2002, kl 11.47
ausust? kas mitte see, kelle suhtes on kuritegu toime pandud ja kelle vastu on kurikaelad käe tõstnud pole mitte kannatada saanud pool?? mõnel on ikka veidrad arusaamad, ise ma ka pole enam esimeses nooruses, aga nii tagurlikku suhtumist pole ma veel küll enda juures kunagi täheldanud..
auto tagasiostmist ei ole võimalik võrrelda vargusega, vaid siin on tegemist enesekaitsega..
see pole küll koht, kus eneseuhkusega hoobelda. uhkus hoia selleks puhuks, kui keegi üritab sille salaviina müüa ja otsutad odavama kasuks.
üleüldse, ei pane keskealine proua antud teemasse. kui tahad oma moraalsust näidata, siis näita seal kus on see ka õigustatud..
 
eh 21. märts 2002, kl 11.50
Kantidele lunaraha maksaksin mina ka vist ainult pantvangide vabastamiseks, aga mingit träni tagasi osta? Kas rusikas sügelema ei hakanud rahapatakat ulatades?
 
lexx 21. märts 2002, kl 18.13
_Tavaliselt on need inimesed kes ennast jube moraalseteks ja ausateks nimetavad kõige ehtsamad "ära väänajad" ise. _

üks võimalus on veel ja see on kõige rohkem levinud: nendel, kel on õnnestunud ausaks ja eneseväärikaks jääda, neil on rohkem vedanud. Miks on vedanud, see on iseasi. Mõned ütlevad et karma, mõned midagi ei arva.

Küsimus on peamiselt selles: oma vigadele ei tohi otsida õigustusi, vaid parandamisvõimalusi. Kõrvalseisjate näägutamisega seda muidugi ei saavuta.
 
Raili 22. märts 2002, kl 09.12
Kurb on tõesti sellises riigis elada, mille kodanikud on võimelised tegema koostööd kurjategijatega, et RAHA kokku hoida. Uhh. Oleks siis tõesti inimelu vms-ga tegemist. Mida küll kõike raha pärast ei tehta, isegi nuumatakse pätte.
Ja siis kirutakse valitsust ja leitakse et põhimõttekindlus ja ausus peaks algama just sealt - valitsusest ja riigikogust. Ja mitte iseesndast. Ja nii jäetakse maksud maksmata, võetakse ümbrikupalka ja makstakse röövlitele.
 
robin 22. märts 2002, kl 14.50
Raili: kas on lugemisega probleeme? POLITSEI ise tahtis et mees rahaga kohale läheks, et pätid kuriteo ajal kinni võtta.......
jäi ikka veel midagi arusaamatuks????????
Kui sa arvad , et kass on tegelikult tigu siis nagu peavad seda kõik arvama.....kas nii käib asi sinul.....
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!