Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Vanem mees
 
Kati 06. aprill 2002, kl 16.18
Tere!
Tean, et see teema on küllaltki ära leierdatud, aga tahaks ka oma juttu teistele rääkida ning võib-olla ka head nõu saada.
Olen 19.a tudengineiu. Mees, keda armastan on 42, vanusevahe 23 aastat. Väga palju.
Ta on minu venna parima sõbra isa ning me tutvusime Egiptuses reisil olles. Asi sai alguse ühest pisikesest suudlusest ning arenes järjest edasi.
Praeguseks on see vahelduva eduga kestnud 7 kuud. Ta elab ja töötab Soomes ning seepärast käib kord kuus Eestis. Augustis tuleb aga siia elama poja juurde. Ta kasvatab oma 16.a poega üksinda ja on lahutatud.
Ta on tore, lõbus, elukogenud, aus, heasüdamlik, hoolib teistest. Ma olen talle väga kallis ja sellepärast räägib ta vahel sellist juttu, et ma peaksin ka teisi nooremaid mehi vaatama ja et ta rikub mu elu ära. Ta ei taha mulle haiget teha. Aga mina ei taha temast loobuda. Mind ei huvita see vanus üldse.
Paar nädalat tagasi kaotasin temale süütuse. Ei kahetse seda hetkeksi, sest see oli armastusest.
Temaga koos olles on kõik hästi. Ei mõtle sellele, mis vanemad ja kõik teised arvavad. Aga vahel mõtlen, kas see ikka on õige?
Tore oleks kuulda sarnases olukorras olnud või olevate inimeste nõuandeid ja arvamusi. Kui kaua kestab suhe vanema mehega? Kas see üldse on võimeline püsima?
 
lexx 06. aprill 2002, kl 16.53
seda, kas suhe on võimeline püsima ja mida ollakse valmis selle nimel tegema..., seda peaks küsima kõik, kes suhteid alustavad, mitte ainult suure vanusevahega paarid...

sest enamasti, kui juba suhe algab mingisuguste kahtluste, kõhkluste ja kaalutlustega, siis see ka ei kesta...eriti siis, kui ollakse noor nagu sina ja tuleb veel palju võimalusi ümber mõelda, teisiti mõelda, teise pilguga vaadata...

peamine on ikkagi see, et te mõlemad teaksite, mida te sellelt suhtelt ootate, milliseid takistusi arvate võivat tekkida omavahel ja milliseid väljaspoolt, ning kas olete valmis neid KOOS ületama...

Sellised suhted võivad kestma jääda, aga selleks on vaja palju õnne, palju julgust ja tahtmist...ja ei mingeid kõhklusi - kuidas oleks võimalik lasta ennast armastamast "ära rääkida", kui see ikka tõepoolest on armastus ja mitte segiaetud pea...?

Kui sa tõesti arvad, et kuulaksid kedagi, kes toob sulle 10 tõsist ja asjalikku põhjust, miks see suhe kestma ei jää, siis võiksid kohe suhte lõpetada ja nimetada armastuse vaid mööduvaks kireks - need 10 põhjust leiab ka üsna heatahtlik inimene...
 
maari 06. aprill 2002, kl 17.11
Ei pööraks Sinuna muul juhul tähelepanu vanusevahele, kuid mõtlema paneb asjaolu, et mees oli Sinu esimene. Olen ise abielus
16 aastat vanema mehega, kuid tema polnud mul mitte esimene ja
mul oli võimalus võrrelda teda eelnevate suhete valguses nii seksuaalses kui inmlikus mõõtes. Meie 4 aastat kestnud kooselu on toonud välja põhiliselt positiivse, kuid Sinu puhul, nagu eelnevalt rõhutasin, on minu arvates määravaks asjaolu, et edaspidises elus võib sul tekkida olukord, kus Sa soovid kas ennast või teda võrrelda, proovile panna, kogemusi omandada - teha kõike seda, mida mina juba enne oma mehega tutvumist olin teinud. Oota, aeg annab arutust:))
 
tsinna 06. aprill 2002, kl 17.27
Aga proovi elada päev korraga, sul ju selleks aega on. Ja kui siis nt kolme aasta pärast armud siiski mõnda omavanusemasse, on sel mehelgi võimalik leida endale sarmikas keskealine proua.
Endal ühtki sellise eavahega tuttavat paari ei ole, aga olen alati mõelnud, et suurim probleem on, kellega suhtlema hakkate. Endal oleks küll imelik, kui oleme nt sõprade kambaga kusagil mere ääres nädalavahetuseks suvila üürinud ja siis askeldab ka üks 55-aastane seal meiega. Nagu oleks keegi isa kaasa võtnud.
Veel ... Sa seda muidugi ei usu, aga selles vanuses vahetuvad armastuseobjektid väga kiiresti. mIna piinasin ennast sama vanalt probleemiga, et kallima sotsialne staatus oli nõrga (loodan, et saad aru). Poolteist aastat ja probleem lahenes iseenesest tunnete mujalesuundumisega. Ilus mälestus jäi.
 
Annika 06. aprill 2002, kl 18.31
Minu kallis abikaasa on minust 18 a vanem ja läheneb 50-le, kuigi tema sportliku välimuse tõttu seda keegi ei usu. Abielu on kestnud juba üle 10 aasta ja meil on 9 a poeg. Tema on teist korda abielus, tema mulle seni esimene mees elus, kui tutvusime olin samuti 19. Loomulikult on ta elukogenum ja aeg-ajalt püüab ehk liialt õpetada, võib-olla mind hoopis elu eest kaitsta. Kogemuste puudumine - et pole kellega oma meest võrrelda, on mind vahel painanud, aga ei usu, et see mind õnnetumaks teinud on, meestekollektiivides töötades olen hoopis õppinud neisse kriitiliselt suhtuma ja mida vanemaks saan, seda enam leian, et armumisväärseid on meeste seas üsna vähe - kellel õllekoht, kes suitsetab, kes liiga matšo, kes endast liiga heal arvamusel, kes teeb tobedaid komplimente, kes lihtsalt armumiseks liiga head sõbrad jne
 
Kati 06. aprill 2002, kl 19.19
Tere Annika!
Tahaksin sinu käest küsida mõnda asja selle kohta. Aga mitte kõigi teiste ees. Järsku meilid mulle oma meiliaadressi.
Jään ootama.
 
vanakala 06. aprill 2002, kl 19.37
mul oli kunagi selline kavaler. erinevalt tsinnast olid minu sõbrantsid temast vaimustuses - intelligentne, kombekas, omas mõnusat musta huumorisoolikat, nägi välja kui Bond pinsil and last but not least oli ta otse loomulikult et VÄGA RIKAS ja helde. saime temaga ideaalselt läbi. mõnusa semuna kujutan sellist suhet ette, kuid seksuaalselt...ei.
ilus ja platooniline suhe oli, helistab ja tunneb huvi siiani.
 
? 06. aprill 2002, kl 19.55
kui vahel tuleb ette, et mõtled, kas see on ikka see õige mees(!!!???), siis ma arvan, et sa oled 19 ja sa mõtled nagu sama vana inimene! seega mõtle edasi nagu 19 ja saa üle sellest mehest, sest mind huvitaks päris tõsiselt, mida on pakkuda 19-aastasel 42-aastasele elukogemustega meesterahvale ("tere kallis, sain matemaatika eksami 5+"??????????) ja veelgi rohkem huvitaks mind, miks tahab see mees mingit noort plikat panna, kas ta ei suuda omavanuses naisi ära seepida, et otse koolist võtab? ma ei tunne ühtegi noort neidu (kes on abielus vana mehega), kel poleks mingeid komplekse.... mina pole õige inimene sinule vastama, sest mul läheb lihtsalt selle teema peale süda pahaks.
 
Kati 06. aprill 2002, kl 22.34
Kallis "?"!
Ma ei arvagi, et peaks end mingit moodi õigustama hakkama. Aga tahan, et sa teaksid midagi. Seda kellesse armud, ei saa valida. See lihtsalt tuleb ja lööb kogu su senise elu segamini.
Ja teiseks ei ole meie vahel ainult füüsilist suhet. Ei ole me kumbki seksi peal väljas. Meil on üksteisega koos lihtsalt hea olla. Saame kõigest vabalt rääkida. Ja tõesti räägime ka minu koolist ja ta tunneb alati huvi, mis ma eksami sain jne. Loomulikult on meil voodis ka väga hea ning sobime seal samamoodi kui laua taga juttu ajades. Ning ei ole me kumbki mingite kompleksidena.
 
? 06. aprill 2002, kl 22.41
kati!
tegelikult ma ei mõista mingitki moodi hukka sinu suhet! vabanda, ma elasin välja (hoiatavalt) lihtsalt enda kinnisideed, usun, et teil läheb hästi. kuigi ma loodan, et sa haiget ei saa sellelt mehelt. mul on eelarvamus lihtsalt vanematest meestest, kelledest ma siiani ei suuda uskuda, et nad truud võivad olla, nagu näha, lubas ta kunagi truudusut ja elu nii heas kui halvas oma eelmisele naisele, kellest nüüd on lahus... mulle üldse ei meeldi sellised mitmeringimehed. loodan, et sina ei ole talle ring nr 2. lihtsalt. :)))
 
& 07. aprill 2002, kl 10.24
Kui sa pead silmas pikemaajalist suhet,siis arvuta natuke:sina 30,tema53;sina 35,tema 58;sina 40,tema 63.Sinu seksuaalsus on tõusval joonel,tema oma langeval(rääkimata eesnäärmehädadest ,mis tabavad mehi juba 50-ndates aastates ja mõjuvad kahandavalt potentsile).Ja lõpuks-kas sa tahad,et sinu laste isa on sinu isa eakaaslane ?Sellega kaasnevad ju täiesti erinevad huvid ja vaated elule.Praegu võib kõik ilus olla,aga aastate pärast?Kindlasti ei ütle ükski vana mees ära noorest tüdrukust,aga,sina,noor tüdruk-sul on ju valikut!Mõtle veel ja veel.Kiiret pole sul kuhugi.Võib-olla mõne aasta pärast näed juba asju teisiti.
 
Liu 07. aprill 2002, kl 12.19
Ära ole loll,ega sa pole esimene plika ,keda ta taga ajanud on.aga sina andsid kätte.
 
tore 07. aprill 2002, kl 14.04
mida see ONU sulle annab? 70-selt hakkab 48-sele naisterahvale M I D A tegema? ja kui pead oma 50 aasta juubelit ja su mees kõpitseb kepiga kohale, kas SINU ELU, sinu aastad tema kõrval, on seda väärt? kui sellele ONULE plikad meeldivad, siis olen ka mina kindel, et sa pole talle mitte esimene. kas see on sulle esimene suhe? siis kindlasti ei tea sa, millest jääd ilma, kui pole omavanustega olnud - areneda, kasvada koos omavanusega - see on midagi palju põnevamat, kui minna koos "kõiketeadja" ONUGA. onud ei ütle ära ühestki noorekesest seelikust, kes ennast lihtsalt kätte annavad! mõtle rohkem OMA peaga ja iseteadlikumalt. kas siis omavanused tõesti ei meeldi?
 
Karin 07. aprill 2002, kl 19.02
Ma ise olen 20 mees 30, tutvudes olin 15. Kõik on imeilus ja superb, on ainult üks mure, kui minul kepiisu kasvab, siis minu mees viitsib ainult kord nädalas. Samas kui minuealised tahavad iga veerand tunni järel. Samas kui me tutvusime, poleks iial arvanud, et minul siuke mure võib teekida, aga tahaks ikka tsipa rohkem kui 1 x nädalas, nt 2.
 
Tix 07. aprill 2002, kl 21.06
minu mees on 29 aastat vanem kui mina ja abieluaastaud on 16, imekaunis, imeilus. ARMASTUS. Mina olen üle 30, mees üle 60.
Soovin sulle unistuste täitumist. See on võimalik.
 
Minake 08. aprill 2002, kl 08.52
Noored tüdrukud, tulge mõistusele!
 
vero 08. aprill 2002, kl 09.04
Olen 20 ja käin endast 17 aastat vanem mehega. Ta ületab siiani kõiki minu eelmisi omaealisi poiss-sõpru. Tal on mulle pakkuda midagi, mida viimastel pole ja selleks on kindlus. Pealegi on ta nii tark, et juba ainuüksi see erutab mind.
 
Minake 08. aprill 2002, kl 09.35
Kaldun arvama, et noored tüdrukud, kel omasuguste hulgas lööki pole (hallid hiired?), komistavad vanemate meeste otsa, kes nn noorest lihast" loomulikult ära öelda ei suuda.
 
piloot 08. aprill 2002, kl 09.42
Kui mõnel "vanal" on seksiga raskusi...siis miks kurat peab sellest kohe üldistusi tegema?Sry,aga jahh,mõne peale tõesti ei tõuse(ja pole ka kunagi varem tõusnud)...ja see oleks tõesti haiglane,kui üle 40 mees vaataks omavanuseid!
Tutvusringkonnas on paarid,kelle vanusevahe on üle 15 just need kõige harmoonilisemad,absoluutselt!
Enda moorike on minust ainult 12a noorem(kahjuks!).
 
Tigr 08. aprill 2002, kl 09.54
minake: ai, mina küll nii ei arva et vanemad mehed vaid halle hiiri vaatavad.....
 
mai 08. aprill 2002, kl 09.59
kati. sa tahad nõu saada asjas, milles tegelikult nõu anda on võimatu... mitte keegi mitte kunagi ei tea, kuidas mingi suhe areneb. kas see jääb pysima või mitte. sest see kõik ei ole ainult sinust sõltuv.
piloot. kõige harmoonilisemad? mingi haige tutvusringkond? tibid ja rahajõmmid. tõesti, väga harmooniline :) normaalne 40 aastane mees on juba 15 aastat abielus vähemalt 2 lapse TRUU isa! no tõesti - syda läheb pahax!
 
Minake 08. aprill 2002, kl 10.00
Vanamehed vaatavad igasuguseid, aga hallid hiired on üks seltskond, kes vanu vaatab, teine punt hiirekesi on raha peal väljas.
 
Tigr 08. aprill 2002, kl 10.05
Minake: Sul on halvad kogemused?
 
Minake 08. aprill 2002, kl 10.38
Endal pole, aga õel 20 aastat vanem mees ja kurb kõrvalt vaadata. Omal ajal ei võtnud ta ka kedagi kuulda.
 
mati 08. aprill 2002, kl 10.40
Hallid hiired saab säravaks poleerida:) Mõnda sellist endist vaiksekest ja tagasihoidlikku ei tunne peale lihvimist enam äragi. Ja mitte ainult väliselt, südagi lausa särab teisel sees.
Asi ikka mehes kinni. Kes viitsib ja tahab, kes ei oska tahtagi
naisega midagi ette võtta. Naise jaoks ikka selline laisk mees mugavam, saab talle pähe istuda ja ise vigureid teha, võib kindel olla, et mees istub kodus ja keerutab pöidlaid. Vanusevahega suhe annab mõlemale osapoolele särtsu juurde.
Eluskatsetega kontrollitud!
 
Minake 08. aprill 2002, kl 10.54
Ei tihkaks küll (ei taha füüsiliselt kah) end isa-ealise mehega näidata. Vastikusvärinaid vaid tekitab see mõte. Milleks end alla hinnata?!
 
vihmapisar 08. aprill 2002, kl 10.55
mu mees ütleb, et seni kuni hommikul on kõva, on mees noor. selle valemi järgi peaks mu mees olema päris poisike, kuigi on ka üle 40ne. mehe endised tuttavad ei tunne teda viimastel aastatel enam eriti äragi, niimoodi särab teine.
meie vanusevahe on 21 aastat ja no ei tunne seda:)) mu vanemad on mehest sillast ja sõbrannad mulle kadedad. et "sul on ikka mees, meil aga poisikesed".
ja jutt, et mis sa noor naine vana mehega ikka koos oled, vaata mis teist 20ne aasta pärast saab, see on jama. me elame siin ja praegu ja oleme koos seni, kuni meil on koos hea. mõttetu on põdeda sellepärast, mis tulevikus juhtuma hakkab.
 
mati 08. aprill 2002, kl 11.00
Kohe rõõmupisarake tuleb silma vihmapisara jutu peale:)) Ja minake - ära vaata kõrvalt, püüa mõista. Miks ma küll arvan, et mehe käed sind veel puutunud pole?:)))
 
vihmapisar 08. aprill 2002, kl 11.09
lisa veel.

enne oma mehega tutvumist oli mul hulgaliselt igasugu suhteid ja sekskogemusi ilmselt rohkem kui mu mehel. kiire elamine, noh. ja teate mis....see vana mees on parem, kui kõik need teised kokku. sest ta oskab..
 
mati 08. aprill 2002, kl 11.13
lisaks vihmapisarale - TEAB ja TAHAB ning VIITSIB
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!